Bývalý tajný agent Phil Broker (Jason Statham) sa rozhodne odísť do civilu po tom, čo sa nepodarí jedna špeciálna akcia. Je presvedčený, že malé vidiecke mestečko mu zabezpečí pokoj na výchovu jeho dcéry a so svojím dávnym kamarátom tam chce začať podnikať. Netuší však, že miestny drogový mafián sa ho chce zbaviť tým, že informuje bývalých nepriateľov Brokera o jeho pobyte. Na policajta vo výslužbe tak čaká ďalší z bojov o život, tentoraz ale zároveň aj o život jeho dcéry. (TV Markíza)

S.Quentin QUALE

Lepší průměr. Jako drsňáckou Stathamovku bych možná hodnotil i za čtyři, protože oproti jiným jeho přepáleným akčňákům mě tento fakt bavil. Plusem jest i celá kupa známých herců, no bohužel místy patetické chování postav a laciné zakončení táhnou Homefront spíše do jednohubkového průměru. Kdyby se tvůrci soustředili v druhé půlce filmu více na postavy než na přestřelky a honičky, byl šťastný na plné čtyři bludišťáky. Ale kouknout se na tento filmu rozhodně dá. 69% ()

Allien.9

Další špatná role pro Stathama i Franca. Céčko, které nefunguje v rovině příběhové, emocionální, akční, zkrátka vůbec v žádné. Logika? Motivace postav? Kdyby se ten film aspoň nebral tak vážně - mohla to být solidní parodie. ()

mzss1

|38%| Tak tu máme další Stathamovku. Těšil jsem se na to dost, páč jeho filmy poslední doby mě baví, ikdyž schytávají docela kritiku, já neměl nikdy větší problém Stathamovi filmy sledovat. Říkal jsem si, toto bude další klasický Statham a minimálně ty 4*. Bohužel se tak nestalo, takže jsem velmi zklamán. Rozhodně nebudu film posílat do pekel, do odpadů atd, je to zřetelný podprůměr a ty 2* jsem dal a to především za Stathama, který opět nezklamal. At už jeho bojovými kousky, myslím bitkami, kterých teda moc nebylo, ale hlavně jeho nekompromisným výrazem a jednáním. Také měl velmi dobré hlášky. Bez něho by to asi byla hodně slabá 1 hvězda, páč scénář, příběh a ostatní převedení bylo v tomto případě dost divné, mě nesedlo a i z objektivního hlediska to přece nemohlo být dobré. Příběh se nejdřív ubírá jedním směrem (čímž nechci říci, že si hraju na odborníka, takže žádný hlubší nelogická díra nebyla) a ke konci se to nějak zblázní, takže konečné dění je jakési chaotické a mě se to nelíbilo. Jak to mám zkráceně charakterizovat ? Obyčejné a spíš i celkem rodinné drama, kde je občas akce a to je všechno. Byl jsem v šoku když jsem si uvědomil, že velká akce kromě 2 soubojových sekvencí a krátkého úvodu začala až po cca 70 ti minutách filmu. Samozřejmě musím pochválit to pouto mezi otcem a dcerou, to bylo dobře zahrané. Ale chtělo to víc. Víc akce nebo alespon lepší příběh, zápletku a upravit scénář, páč účel zločinců byl primitivní a špatně pojat. Takže když začnu hezky po pořadě, tak úvod. Byl takový normální, ničím nezkažený, ničím nepřekvapující, líbil se mi 1 nápad, kdy Statham zastavil auto motorkou jedním solidním způsobem. Od té doby tu máme seznámení s jeho dcerou. TAkže samotář se svojí dcerou na novém místě, kde žijí a musí čelit klasickým problémům. No takže asi přes hodinu takové rodinní drama. Což mě šokovalo, ale bylo to dobré, dalo se na to koukat, ale celkově to byla slabota. Ani nejde o to, že jsem nějak horlivě chtěl akci, ale mělo to mít prostě větší náboj. Během této rodinné hodinky byly akční trochu úvod a v průběhu 2 soubojové sekvence, které mě rozhodně bavily, především ta druhá soubojová scéna, kdy má Statham svázané ruce a dostane se z toho. Poslední dvacetiminutovka je už akční, takže akce dobře natočená, ale už mě tak ani nezaujala, což bylo zapříčíněno příběhem, scénářem a celkovém, zvláštním, nezáživním pojetí. Takže když začnu hodnotit příběh. Tak je sice hezké jak vypadá Statham nekompromisně, jedná, hláškuje, ale to nestačí - celé je to takové jemné, suché, uhozené atd. Záporáci otřesní. Vůbec z nich nešel respekt. Někteří byly i k smíchu. Takže jak už se film blížil ke konci byl jsem celý z toho unuděný, příběh přestal dávat smysl ke konci, což nejvíc kazili záporáci a jejich záměry. Takže i ta finální akce, kdy protivníci obklíčí Stathamův dům mě nezaujala. Byla dobře natočená, ale vše bylo tak primitivní, hned všechny Statham zneškodnil, pak divné chování jedné záporačky ke konci. Těšil jsem se aspon na závěrečný souboj mezi Stathamem a hlavním záporákem a ani to se nestalo. Výsledný dojem jsem měl teda hodně slabý. A to mě předchozí Stathamovi filmy nenudily, tenhle jo a ještě ke konci, když už konečně byla delší akce. Hudba ? Té jsem si vůbec nevšimnul. Nějaké napětí ? To jsem také bohužel nezaznamenal. Takže ostatním to možná sedlo více, ale mě prostě ne, proto zde vypisuji veškeré důvody. Nějaký velký zápor to nemá, tak to nená odpad žádný, jak říkám. Statham to hodně vytáhl a nějaké ty souboje atd. Prostě se to začínalo kazit, asi tak poslední 30 minut filmu se vše nějak složitě zamotávalo. To, že Sylvester Stallone se zde podílel na scénáři vůbec neřeším. Měl přece původně hrát zde, tak to asi nějak nedoladil, takže tak. Ted uvedu filmy s Jasonem Stathamem, které jsem viděl, abych ukázal srovnání, páč toto mě zklamalo. Budu jmenovat ty známější filmy než třeba filmy 13 nebo Cellular, to ne. Tak třeba Kurýr 1 a 2 jsou jasné pecky po 5*. Třetí Kurýr o něco slabší, ale přesto fajn - 4*. Rallye smrti - naprostá pecka - 5*. Dva filmy Zastav a nepřežiješ je střeštěná blbost, takže raději no coment. Dále oba díly Postradatelních - to se nedá ani tak hodnotit, ale tam zahrál skvělého borce a největšího partáka Sylvestera Stallona. Elitní zabijáci - trochu netypický film, ale já se přiklonil k 5* páč mě zaujal příběh a podmínky zabijáků. Blesk byl slabý film, který mi nesedl, takže 2*. Safe - parádní akčník za 4*. Parker nudnější, ale přesto dobré 3*. A pak následuje Crazy Joe, který je dost netypický, ale nejdramatičtěji zahráno ze strany Stathama - takže 4*. Ted následuje tento film. No, snad příště natočí Jason lepší film. Chtěl jsem tohle srovnání napsat, abych ukázal, že mám dost jeho filmů rád, přesto se mezi nima najdou výjimky, tak toto je další výjimka, snad na dlouhou dobu poslední no. Poslední dobou mě akční béčka dost klamou. Lundgrenovi filmy, Seagalovi filmy a ani poslední film Van Damma nebyl moc uspokojivý (Enemies closer - 3*-50%) , ale ze všech béček poslední doby nejelpší. No, bojím se aby akční žánr nezanikl, ale tuším, že se to stane. Béčka klesají a áčka ? Hrůza. Stallone a i Schwarzenegger to tahají, ale jak dlouho ? Třeba ještě tu máme Liama Neesona (96 hodin, 96 hodin: Odplata, Neznámý a ted nacházející film NON-STOP, tak snad). No, už to nebudu protahovat. Nechal jsem se trochu unést, proto jsem krom komentování tohoto snímku uvedl názorné příklady a srovnání. Takže pochvala pro Jasona Stathama, utáhl to aspon na ty 2*, jinač by to bylo o ničem. () (menej) (viac)

liskam

Normálně bych kameramana vykastroval. Takhle dokurvyt film, to se jen tak nevidí! Škoda, jinak bych hodnotil lépe. Takhle pouhé 3* a nějakých necelých 70% ()

kingik

Protidrogový agent na (akčním) odpočinku, přičemž zevlovat ho asi moc nebaví. A tak si s sebou na venkov přinesl ostrou akci se silným závanem osmdesátkového "smradu", aby taky ne, když autorem scénáře není nikdo menší než Sylvester Stallone. Na filmu, a na samotářském charakteru hrdiny je zatraceně znát, že je autorem právě on. Koneckonců tyto charaktery jsou velmi dobře známé z jeho filmů. Není totiž žádný rozdíl v postavách, které v době své největší slávy ztvárnil, a v této z tohoto filmu. Na místě Jasona Stathama si lze klidně dost dobře představit Stalloneho v mladším vydání. Nyní se do schematického charakteru postavy personifikoval Statham a prakticky to samé lze prohlásit o ději a jeho vývoji jako takovém. Film má vynikající rozjezd s adrenalinovým zátahem na drogové dealery, mezi něž se infiltroval Statham v dlouhých vlasech a celá sekvence je ukončena rozstřílením syna drogového bosse. Střih. V ději jsme o dva roky dál. Dlouhé vlasy střídá praktický krátký sestřih, kšiltovka a flanelová košile. Jsme v zapadákově, kam se po své aktivní službě agent Phil Broker uchýlil se svojí malou dcerou. Konflikt jeho dcery ve škole s otravným školákem zavdá příčinu pro odstartování nevraživosti z řad jeho příbuzných, i z řad místních venkovanů, a milý agent si zadělá na problémy. Je proti němu (až na kamarádského černocha a učitelku) naprosto každý, včetně stromů a ptactva v jeho okolí. Šerif smrdí inklinací ke korupci, strýc zmláceného školáka je místní hrozba a drogový dealer, co to má zde na povel, jeho čubka je čubka, mezitím se odhalí ožehavá minulost našeho hrdiny, drogový boss hnijící ve vězení prahne po pomstě za zabití syna z dva roky starého zásahu a do městečka míří obávaný motorkářský gang najatý na likvidaci našeho hrdiny. Je toho zdánlivě hodně, ale film postupně semlel všechno, co už bylo x krát k vidění v jiných, podobně spřízněných filmech. Něčeho nového se divák nedočká a je nad slunce jasné, jak to celé dopadne. Snímek ani v nejmenším neuhne ze své schematicky vytýčené linie. Divák jen čeká, až si to hlavní hrdina žijící od jisté doby v ústraní, vyřídí s násilnickými lotry z jeho okolí, co mu kazí venkovskou idylku. Typicky schematická postava plní do puntíku, co se od ní očekává. Garymu Flederovi nelze nic jiného, než vřele poděkovat, že tak stereotypní scénář dokázal svojí režií ozvláštnit a přetavit v poměrně napínavý standard se sympatickým hrdinou. Akční scény mají náboj a říz, s nikým a s ničím se nemazlí, akce je krvavá a údy se lámou jako párátka. Kamera tyto scény snímá se zajímavým využitím zoomu. Nesmím opomenout ani herecké obsazení, které je na tento typ filmu až příliš luxusní. James Franco, Winona Ryder, Kate Bosworth, Frank Grillo a Jason Statham odvádějí skvělé herectví, i když určitá rezerva tam byla, a sice stran ne až tak komplexního využití jejich účasti. Na některé se zkrátka dostane více, na některé méně. Závěrečné zúčtovací finále bylo o dost slabší, než jsem čekal. Odehrávalo se ve tmě, postrádalo štávu a nějakou opravdu výjimečnou scénu. Tenhle film by se, v silné akční konkurenci let osmdesátých minulého století, asi prosadil, a o dost lépe než dnes, ale ani tam by se neřadil k extra peckám. Pokud máte rádi akční filmy s ryze zastaralým nádechem a s vynikajícím současným obsazením, tak není nejmenší důvod nad tímhle filmem váhat. Mé hodnocení: 60% () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Očekávání: James, James, Winnona a dle hodnocení průměrný akční thriller. Dostal jsem: slabu úvodní zápletku a míň akce, než jsem čekal. Slabší akčňák se Stathamem, když potřebujete zabít čas. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Kudly4

Jeden z nejslabších filmů se Stathamem (ano, viděl jsem sním všechny filmy). Je to sice celkem nabouchaný tvářemi, ale jinak je to tuctový a strašně nudný akčňák + totálně nesympatická dcera Jasónka. ()

predators

Taťka ve svém volnu, když nemaká pro Nepostradatelné, starajíce se o svou dceru vyvraždí půlku malé vesnice i s nebezpečným drogovým gangem. Statham je borec. 50% ()

nascendi

Nielen mizerná ponuka dobrých filmov ma donútila upraviť kritériá hodnotenia. Ide najmä o to, aby som hodnotil filmy podľa žánrov a nie podľa nejakých univerzálnych kritérií. Tento Stalloneho-Stathamov film môže poslúžiť ako príklad. Nepredstavuje žiaden scenáristický, filmársky ani herecký zázrak, neprináša prakticky nič také, čo by sme už predtým nevideli, ale na druhej strane je dobre pozerateľný a to tiež nie je málo. ()

cukorek

Konečne thriller ušitý presne pre mňa. Nemá síce prepracovanosť hviezdneho Ch. Nolana či Q.Tarantina, ale svojou jednoduchosťou smelo vykročil z radu náročných filmov a tým roztrieštil stereotypnosť, ktorá v poslednej dobe dáva do popredia kvalitu filmu podľa nápaditosti režiséra a vložených investícií. Statham navyše bez akej koľvek podpory známych akčných hrdinov skvele zapadol do rodinného príbehu. Motív, ktorý z otca robí ochrancu svojej dcére, ma tiež nadchol viac ako inokedy. Už neraz som vzdal hold filmom s priemerným hodnoteným na tomto portáli, spomeniem napríklad Killer elite, či Killer Joe a tak to robím presne aj teraz. Ako verný fanúšik Stathama a "nenáročnej" oddychovej formy prevedenia dávam 90%. ()

PetrPan

Jednoduché retroakční schéma v druhé dekádě jednadvacátého století. Osvěžující přípomínka černobíle nalinkovaného světa, kde zlo prostě vždycky dostane na kokos. Nic víc, nic míň. Kdo měl rád třeba vandammovštiny Není úniku nebo Náhlá smrt, nemůže být nespokojen. Díky, Sly! ()

nash.

Na Silvestra to chce Sylvestra. Tady sice přenechá práci před kamerou Stathamovi, ale jeho ruka je tu cítit v každé scéně. A rozhodně to není špatná ruka. Žádné pozérsky přepálené prsení, solidní akce, slušné tempo i napětí, záporáci nejsou žádný béčka. Z Franca, ale zejména z Kate Bosworthové opravdu běhá mráz po zádech. A po dlouhé době možnost vidět Winonu Ryder. Solidní žánrovka, která nenudí. ()

Claw

Takový klasický "buranský akčňák". Statham přijede s dcerkou na vesnici začít nový život po nepovedeném policejním zátahu. Samozřejmě ve stylu mistra Seagala vše umí, zná a umí se výborně prát. Z maličkého nedorozumění vznikají větší a větší konflikty, a tak je chudák táta nucen používat násilí častěji a častěji na místních provokujících buranech... Nevím, koho to bavilo víc, jestli Stathama, nebo střihače, ale chvílemi jsem ani nepostřehl, co komu vlastně udělal... Od druhé poloviny je film docela napínavý, protože opět klasicky, když šmejdi zjistí, že na něj nemají, tak jdou po jeho malé dceři. A to ho samozřejmě nasere ještě víc... Herecké výkony dobré, záporáci výborní - fakt serou člověka od začátku, hodně akce po celou stopáž, což bylo asi to nejlepší, bohužel dost sestříhané fighty, ale účel plní pro potřeby filmu dobře, takže jsem to tvůrcům tentokrát i docela odpustil. Hodně příjemný Stathamův zářez. /70%/ ()

SeBig

Po sračce Redemption tu máme konečně pořádnou Stathamovku! Příběh zaujme, nenudí, Statham a Franco výborné herecké výkony! I ta holčička to hrála skvěle. Mě se tohle jako dost napínavý a zajímavý akčnák líbilo. ()

Chrustyn

Za posledních několik let, rozhodně jedna z nejlepších Stathamových sólovek. Film nepřináší nic nového, (bývalý policajt, který se v utajení snaží vychovávat dcerku a vyhýbat se problémům) ale vše známé podává přijatelným a zábavným způsobem a Statham je málokdy takto charismatický. O akční jízdu se ale rozhodně nejedná. ()

klerik

Je to fajn, ale je to presne také béčkové, ako to na prvý pohľad aj vyzeralo už z ukážky. Aj keď mal film kvantum klišé, nepozeralo sa naňho zle. Herci v netradičných postavách potešia, ale v konečnom dôsledku vyznejú ako trochu až nepatrične vedľajšie... ()

mat.ilda

Že to ještě někoho napadne točit a snad i doufat v něco jako úspěch! No nevadí, jen jsem si chtěla odfrknout od obvyklých žánrů a zjistit, jestli je Statham pořád stejně směšný a zda se přítomností Jamese Franca zvedne úroveň - první zjištění potvrzuji v plné míře, druhé se nenaplnilo - James opravdu může hrát nanejvýš padouchy, poznamenané harmonickým dětstvím, ať je co je, stále čekáte, kdy zlotřilost odpíská a začne napravovat morální úhony svých nepřátel, Winona Ryder pak mezi herečkami své generace definitivně získala přesně to místo, jaké měla její přehrávaná postava mezi spořádaným obyvatelstvem, jen doufám, že tomu tak není i u přesvědčivé socky Kate Bosworth... a vůbec, ani demoliční efekty nestály za to, zničili toho míň, než v jednom díle "Kobry 11" - jen osvědčené, tradiční rvačky 1 : 10 své příznivce nezklamou... jinak prostě nelze, než nedoporučit.. ()

lillien

Vlastně to byl velice fikaně splácnutý akčňák. Na neohroženého expoldu s malou dcerkou v nebezpečí zabere hormonálně labilnější divák vždycky. Akční hrdina a dcera přece fungovali už v Kommandu a to si troufám tvrdit, že Statham se k významu slova herec, oproti masové kouli Arniemu, blížil mnohem víc. Koho by to stále herecky neuspokojilo, mohl se soustředit na Franca, ten si zlounsko psychopatické role umí užít. Jediné mínus vidím v chaotickém střihu, případně jsem prostě pomalá v oční reakci, ale ty kontaktní bitky jsem absolutně nestíhala. Bum plác, frajer leží s trojitou frakturou, a já vůbec netuším, jakým přesně chvatem k tomu došlo. To mě znervozňuje, očekávala jsem, že Statham bude mít reakční rychlost důchodce a ne Jackieho Chana. Půl hvězdu ke třetí navrch přidávám za to, že černé kotě Luther, mazlíček agentovy dcery, nebylo týráno a zavražděno, což jinak patří k běžnému zastrašovacímu repertoáru záporáků a já špatně snáším i předstírané filmové násilí na zvířatech. ()

Flego

Stallone je zamilovaný do vlastnej šablóny, keď má otec rodiny (hlavný hrdina) problémy so svojou prácou alebo životom a bojuje alebo sa stará o svoje dieťa... Tento model už nestačí a nemože naplno fungovať ani keď hlavnú postavu napíše na telo kamarátovi z Expendables Jasonovi Stathamovi. Takže vznikol priemerný akčný thriller, kde sú zaujímavé len súboje face to face, zopár prelínaní scén, keď jedna ešte neskončí a druhá už začína a napokon fešná Winona Ryder. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)