Jeden blbec na večeru

• Česko Blbec k večeři (viac)

Francúzska komédia, najsledovanejší francúzsky film 90 - tych rokov. Slávny parížsky vydavateľ sa s veľkou chuťou zúčastňuje každý týždeň večere s blbcami. Každý pozvaný hosť má za úlohu priviesť čo najväčšieho blbca ako záruku dobrej zábavy. Počas večere sa vyberá blbec najblbší. Raz sa vydavateľovi podarí nájsť perlu, blbca bez konkurencie, ale žiaľ večer sa mu vymkne z rúk. (STV)

JosefTomas

V té době zlatý střed Veberovi dosavadní filmařiny. Blbec k večeři není ani tak ztřeštěný, jako jeho Kopyto, ani přespříliš dojemný, jako v Uprchlících. Stále je však precizně obsazený a naprosto bravurně napsaný. Výraznější kolaps přijde snad jen v momentě, kdy už na scéně je náhod, absurdních situací a postav trochu moc. Naštěstí to Veber vzápětí utne vypointovanou hláškou, kde nakonec i morálních poselství dokáže škodolibě vrátit na zem. Další francouzský klenot kinematografie. ()

PlysovyMacko

V niektorých momentoch som sa nahlas smiala, ale čakala som ešte viac. Hlavne, že samotný názov a námet - večera blbcov vo filme nie je. To mohla byť vrcholná scéna. Herci sú typovo presne vybraní a celé je to také komorné. ()

ostravak30

Od známého režiséra komedií Francisa Vebera je Blbec k večeři velmi povedená záležitost. Film staví na situačním humoru a dialogy jsou tak vlastně tím nejdůležitějším, zároveň ale vynikajícím kořením, které filmu dodává jeho hodnotu. Všichni herci jsou výborní a líbila se mi především jejich mimika, díky které jednotlivé gagy zahráli a tím ta či ona scéna nebo dialog dostaly tu pravou šťávu. Druhá strana mince je otázka morální. Na kolik je správné se blbcům smát. A pak, co vlastně člověk považuje za vzor blbosti. Jeden to, druhý ono. Stavění různých objektů ze sirek jistě ne, podobné umění je součástí nejrůznějších výstav. Naopak opakované výklady o tomto možná...? ()

iz67

Odkojený francouzskými komediemi Musím říct že mě francouzské komedie docela serou. Tahle byla mírně lepší ale stejně vidět nutné není. ()

Mejsy

Konečně se po delší době objevila francouzská komedie s vtipem a šarmem, která nabízí inteligentní humor bez sprostých slov, kopanců do zadku a vyluzování nepříjemých tělesných zvuků, které v jiných komediích jsou synonymem vtipu. ()

Shnoff

Toš totok už sa ně dlúho nestalo, abych při nejakéj komédii hlasito vyprskl smíchy, až ně v kuchyni popadaly všecky žufany z poličky a v kúpelce sa ze stropu ulúpl koláč fajnovéj omítky, a to zdaleko nejsu žádný podmračený patrón. Enomže dyž si v klidu sednete k takovéj brilantní konverzačce, néni divu, že to odnese vybavéní kvartýru. Jak mi tady na Slovácku říláme, zakáď nemáme kolem prdele pavučinu, toš si nestěžujme a bavme sa. Aj díky podobným majstrštykom, jak je tento "Blbec". A účet za nové nahodění stropu posílám samosebů Veberovému Francisovi. ()

Milivoj

Miluju francouzské komedie a tuhle ze všech nejvíc. Brilantně napsaná konverzačka, u které jsem se popadal a stále popadám za břicho od začátku do konce. Koncert. ()

quasar

Jeden z mála filmů, u kterých jsem fakt plakal smíchy. Viděl jsem ho dvakrát a můžu ho i potřetí. Je to můj šálek kávy! Hru mělo v repertoáru také pražské Divadlo bez zábradlí. Řekl bych, že jí z geniality filmu nic nechybělo. Tu bych chtěl vidět také ještě jednou, ale tak ze třetí řady a s těmi samými herci co v r.1998... ()

rafix

Velmi inteligentní komedie z Francie.Francouzi se rádi baví a nikdy nezkazí legraci. Jak to dokazují ve svých filmech. Opravdu velmi dobrý film. ()

honzic

Opravdu překvapení, francouzská slovně situační komedie, která nepotřebuje žádnou drahou výpravu, stačí jen dobrý scénář a herecké výkony hlavních protagonistů a o zábavu je postaráno. U mne je to 90 procent, příjemná zábava na odpoledne či večer rozhodně neurazí. Jeden z mála filmů, na který se dá koukat bez nudy. Hodnocení: 90 % ()

infernet

Jedinou slabinou této komedie je její délka. Chtěl jsem se tak krásně smát ještě minimálně půl hodiny a najednou byl konec... ()