Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Raziel_cz

Režie fantastická, obsazení (vedlejších rolí) samoúčelné, scénář jako Obsluhoval jsem anglického krále... jenom horší. Viděno v českém dabingu, což má na výsledný dojem hodně negativní dopad (Brodyho dabuje Vydra? To mě poser.), ale i když se od něj oprostím, stejně nevidím nic, u čeho bych měl onanovat. Anderson je cartoonový Guy Ritchie, ale od filmu chci příběh a ten tady není. ()

KNTRFKT

Anderson zřejmě rád čichá organická rozpouštědla, konkrétně pak toluen. Jeho pojetí Grandhotelu mi chvílemi připadalo, jakoby se malý autista pokoušel hrát na babu s ostatními dětmi, jenže ty by mu ji předávaly ranou po hlavě ocelovou trubkou. Teda, takhle jsem si u toho připadal vlastně já. Nevím, co na tom všechny uchvátilo, ale mě tedy neoslovil ani nejmenším možným způsobem. Andersona jsem nikdy moc nechápal a ani mu zřejmě neporozumím. Rozumím ale zdejší logice: Žid Zákon + Uprchlík + Norton + demence na druhou = typičo 80%. ()

BeranSon

1000!1000!komentář číslo jeden tisíc!!! - další splněná meta. Ani nevím, jestli je to tou euforií, že jsem si splnil další sen, ale tento film se mi prostě na férovku líbil. Budu se sice opakovat skoro v každém komentáři, ale tento snímek je komorní, nutno přiznat vůči tomu i decentně snobský, ale pěkný a hlavně roztomilí. Co je nejdůležitější nehraje si na nic a toho si cením snad ze všeho nejvíce. Od první až do poslední role se vystřídá na obrazovce (či plátně) několik špičkových herců, kteří ať mají jakkoliv stupidní roli, tak do sebe skvěle zapadají. Chtěl bych do příštího roku alespoň jeden snímek ražení Hotelu Budapešť , protože takových není nikdy dostatek. Jako každý tady samozřejmě vystihnu režijní křeslo, taktovku Wese Andersona , který předvádí svůj osobní majstrštik. Takže veliká spokojenost nejen s filmem, ale i se životem, který tento snímek nepatrně předhazuje. HAPPY NEW YEAR CSFD!! - 10/10 - ()

MickeyStuma

Okouzlující postavy a krásné vizuální scény ukazují Andersonovu režisérskou genialitu, o kterou se mimochodem u nás pokusil i Václav Havel se svým snímkem ´Odcházení´. ´Grandhotel Budapešť´ je rozhodně na první pohled více umělecké dílo, než obyčejný film. Přináší jistou jedinečnost, která dobře zapadá. Humor, příkladné herectví, obrazová vážnost (každý záběr je pečlivě poskládaný) a udržující si tempo. I ty dialogy mají svůj rytmus a libozvučnost. Příběh je zábavný a vtipný. Tento film je dokonce i naplněn nepředvídatelnými překvapeními a o to větší je výsledný filmový zážitek. ()

Rathalos

Wau,excelentne natoceny film,ten styl sa mi velmi pacil,Wes Anderson dostava pochvalu a taktiez aj hlavne postavy Ralph Fiennes a Tony Revolori,boli skveli ako aj tato komedia,plny pocet mojimi ocami...:-) ()

Olík

Po zhlédnutí Až vyjde měsíc jsem napsal něco ve stylu, že si s Wesem Andersonem začínám plus mínus rozumět. No uběhly dva roky a my jsme zase na startovní čáře. Grandhotel Budapešť zřejmě (soudím dle ocenění, recenzí i prostých doporučení) bude zatím vrcholným dílem tohoto osobitého tvůrce, no já jsem opět Andersonovsky zmaten. Opět solitérské, opět pestrobarevné, opět bizardní, opět svérázně odpresentované i zahrané…..a já opět na rozpacích. Budeme to zase muset zkusit příště pane Anderson. ()

Hapretor

Osobitá režie, osobitý look, ... některé scény byly prostě geniální --- přišlo mi to jako skloubení moderního filmu s groteskami v době Laurel a Hardy, ... a herci skvělí taktéž ... místy i nechutné ... místy vtipné ... na nedělní rozmrzelé odpoledne to pravé ... ()

TostTom

Velmi specifická zajímavá a opravdu zábavná komedie. Osobně si myslím, že jde o jednu z nejoriginálnějších komedií co jsem zatím viděl a možná proto mě tak nadchla a bavila. A jestli se mi něco opravdu líbilo tak to byla spousta herců, kteří se zde objevili a které znám a mám je velmi rád. Jinak celý film pro mě táhl Ralph Fiennes, kterého jsem si v poslední době dost oblíbil. 8.5/10 ()

Ihuj

Něco jako s Obsluhoval jsem anglického krále s nádechem zápletky od Tarantina a kamerou připomínající jiného Anders(s)ona (Roye). Na začátku se mi líbila atmosféra, ta se postupně bohužel s přibývajícími gagy a známými tvářemi ztrácela. Každopádně se na to pěkně kouká a člověk se i zasměje. ()

Carthorias

Minulý pátek jsem se ve značně podroušeném stavu rozhodl, že navštívím promítací sál. Byla to samozřejmě troufalost nejvyššího rázu, neboť 6 Richardů v mých útrobách mezitím započlo konat svůj smrtelný tanec, a to prosím hned, jak jsem překročil naleštěný práh. Představení se dalo do pohybu reklamami. S úžasem jsem sledoval Detektiva Downa a dojetím jsem jihl nad největším příběhem jenž kdy Dickens nenapsal. Avšak to mělo býti pouze entreé, které zanedlouho zcela zastíní lahodná hotelová krmě. Bohužel, úvod mne nezastihl ve správném rozpoložení, stačil jsem pouze říci Hey Jude, k čemu toto rámování k již tak košatému obrazu? Nicméně zanedlouho jsem se již brouzdal temnými lesy jedné malebné východoevropské země, jméno již, mi bohužel uniká. Uvnitř těchto lesů, na strmém výčnělku stal Grandhotel Budapešť, v čele s mistrem etikety, elegance, vkusu, a mým vzorem, co se poezie týče, Monsieur Gustavem! Ten mne přivítal, jak se na úroveň jeho podniku sluší a patří, a sice barevnou pastelovou smrští, která si nezadá s krásou hraběnky z Lutzu. Říkávalo se, že některé její portréty od Arcimbolda způsobovaly, že mužům samo od sebe vyskočilo srdce z těla nad tou neskutečnou krásou. Ostatně i další kousky z hraběnčiny soukromé sbírky, jako Dáma s hranostajem, Chlapec s jablkem, nebo Muž se zvětšenou prostatou, stojí za zmínku. Po krátkém, avšak výživném extempore zahrnujícím hraběnčino křehké avšak rozkládající se tělo, jejího syna, Monsieur Gustava a partu rozverných fašistů, jsme se ocitli ve zcela jiném typu ubytovacího zařízení. A hle, tu se zvedá opona, a na scénu vstupuje Agátha. Ach, Agátha, s tváří strnulou jako je herectví hlavního hrdiny a s emocemi ploššími než hrudník Martiny Sáblíkové. Fascinující je, jakou barvu dokázala do našeho dobrodružství vnést (což by člověk čekal především od samozvané nuly, jenž Zero zove se) a to nejenom pomocí kalorických bomb od cukrářského mistra. Postupně tento čardáš graduje do hořkosladkého konce, chuť vám zkazí pouze sorelovým glutamátem ochucený guláš 80. let. Není divu, že z tohoto galimatyáše barev, zvuku, chaosu, rozměrů a L’Air de Panache se mi roztočila hlava do rychlostí schopných odstředit ribozomy z cytosolu. Jízda to byla delikátní, k pětihvězdičkovému zážitku jsem ovšem dojít nemohl, obzvláště kvůli hereckému výkonu hlavního představitele, postrádajícímu styl, šmak a esenci, snad díky čemuž pan Fiennes ukradl celý film ve stylu Dannyho Oceana a jeho bandy. P.S. Abych doložil v jakém stavu jsem ten film viděl, dokládám moje filmové "zápisky" z prvních asi 30 minut (včetně reklam), pokud nechcete nahlédnout do útrob choré mysli, nečtěte dál: 7 větráků 1. řada, 6 větráků 2. řada, 4 větráky 3. řada, 4 větráky 4. řada, po stranách 4 světla (zednáři?) "Podívejte se na zem" "Jó, ten, zmetek" ?Ví, že tady jsem?" Už se nakazil, pro lidstvo. Tlustej borec, chce mě sežrat? Ne, je to cizinec, ale má drsnou bradku, trochu Fu Manchu a trochu Don Quijote. Jsou to španělé. Jak mohl takovej frajer sehnat takovou pěknou babu? New Age Advertising. KIA! (Je to Kia Sportage) Twombly - A.I. - HER To je Elizabeth Banks??? Hrst Popcornu, mňam. HER!!!!! Bioscopamagicboxslovakia Máš Downův syndrom Roberte! Parta Hovad!!! Awesome! Nezapomeň si vzít kondom larsi-Eriku!!! Raslph Fiennes jako Dickens? Awesome, stuffy, invisible, sand. Nejsem tady sám ožralej, nějakej borec předemnou to taky říká že je na šrot. Knižnice? Nasrat, já chci ten film!!! Charta 77, Coca-Cola, Pepsi je lepší, no konečně konečně CINEMA CITY CLUBCARD!!! Prý je to napínavý Zubrowka!!! HA HA HA OLD LUTZ! 3 vrány přívěsky zima žlutá 1985 - Mistake, zásoba, událostí, dávení - Dívat a naslouchat!!! Kuličkovka :) já su takovej vůl, proč jsem semka šel, v 10 hodin po 6 pivech. Hromadí se horníci, srpen v nebelsbad, hustá a krásná budova, GB - Great Britain? Shawness?? Arab Samotář, kulaté stoly, ticho, monsieur Jean, Borat, západoevropan, Mole O /|\ / \ Odér smutku → opuštěný Mr. Mustafa - nejbohatší černoch, Tesla?? Bohatství, elektřina, malý pokoj, služebník => Flitle Bogen Sto nožka, Modrá, klíče, Čepice, Pohodička, Establishment, Je to hnus, odkud ho znám, proč se to jmenuje Budapešť? () (menej) (viac)

Stíba

Andersonů styl nepostrádá osobitost a nezaměnitelnost a je sympaticky nevtíravý. Grandhotel Budapešť je pak krásnou decentní nepřeplácanou artovkou na víc než jedno použití. (Lotte Cinema Wonju, Jižní Korea - 8. 4. 2014) ()

Dimo

Naprosto svěží a originální sranda a k tomu charakteristická a VYNIKAJÍCÍ práce s kompozicí, hlavně se čtvercovým formátem. Skvěle jsem se bavil, přestože k dokonalosti tomu něco málo chybělo. Grandhotel Budapešť je komediální klenot, naprosto odlišný od mnohých současných komedií a to oceňuji nejvíc. ()

PEZ

Velka filmova radost. Radost z natacania zakonite vyvolava radost z pozerania. Originalny klenot, ktory je zabavny celucickych 100 minut. Prehliadka hereckej elity, ale hlavne ukazka detskej radosti z podania pribehu (Anderson cerpal inspiraciu z diela rakuskeho spisovatela Stefana Zweiga). Tri rozne kamerove formaty s rozlicnym aspect ratiom (odpovedajucim casovej linii v deji), staticka kamera s centralnym ohniskom, otacana do 45 stupnoveho uhla, no zachovavajuca centralny zaber - forma dokonala. Americky reziser, financie od nemeckych investorov, cely film natoceny v Nemecku, vyzor hotela majuci zaklad v starych hoteloch z Karlovych Varov a Budapesti, hercecky ansambl americko-britsko-francuzsky, hudba doplnana ruskym orchestrom. Pestra zbierka vsehochuti, ktora vytvara unikatny celok. Andersonov masterpiece. PS: Kto si vsimol mini-cameo Georgea Clooneyho? :) ()

FanKalEl

Film ktorý naplní očakávania a nesklame. Finále a záver je bezchybné a prekvapivé. Je to síce len nadpriemerný príbeh, ale je obohatený úžasnou atmosférou, scenáriami a vizuálom, skvele komicky podaný a zábavný s trefnými nadávkami. Zo začiatku možno hneď nemusí zaujať ale po 15 minútach si vás postavy získajú vďaka jedinečným hereckým výkonom a navyše je tu slušný počet nezabudnuteľných scén. Čo by som vytkol je len asi kratšia stopáž a miestami menej očarujúce ako som čakal čo možno bolo len mojou únavou, no i keď to finále bolo fakt na jedničku. (90%) ()

ZackSawyer

Malebný svět, velké trable, netradiční vyprávění, na můj vkus málo kapitol. Smutný film, laskavé postavy, roztomilí záporáci, herecká elita, vypiplaný příběh. Pohltilo mě to, podívám se na to jistojistě znovu a tentokrát si vychutnám detaily postaviček. Plno srandiček, detailů, je to originální výborná komedie. ()

Kubeska

Zatím nejlepší drama tohoto roku, nápaditý příběh, skvělá režie, výborné herecké výkony a hlavně střih, který drží správné tempo a nedělá zmatek i přesto, že je tam několik časových rovin. Vše je oděno do stylistického hávu v podobě nádherné výpravy, krásné kamery a kostýmů. Wes Anderson je král originality, jen více takových filmů. ()

Luisis

Takový ten slastný pocit, který jsem míval několik dní, po shlédnutí, mě přesvědčil o genialitě Wese Andersona. Máme tu po panu Lyšáku zase film, přebůstovaný originalitou, jeho osobitým humorem a stylem. Mě osobně se líbí jak dokáže jemně a originálně Anderson diváka (po)hladit. Těch 100 minut uběhne jako voda a já zesmutním, protože na dlouho nic tak osobitého určitě hned tak neuvidím.Vidím tam trochu našeho Karla Zemana. Andersone Makej! Natáčej!! - 98% ()

darkreider

Možno starnem, ale pre mňa asi najlepšia Andersonovka a to jeho tvorbu v podstate nemám rád. Brody ma vždy dostane a Dafoe vyfasoval jednu zo svojich najlepší rolí. Na to aká je to dramaticky parodická bizarnosť je to veľmi podarené. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz