Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson) sú predajcovia zo starej školy, ktorí polovicu života strávili zdokonaľovaním svojich predavačských fígľov. Svoju prácu povýšili na umeleckú disciplínu, ale aj tak skončili na dlažbe. Obidvaja sú produktom svojej generácie, ktorá verila v americký sen - kto tvrdo pracuje a dodržuje pravidlá, toho úspech neminie. Realita je ale úplne odlišná. Ich kariéru potopil súčasný pretechnizovaný digitálny svet. V snahe dokázať, že nepatria do starého železa, sa im podarí takmer nemožné a získajú stáž v prestížnej  firme Google. Problém nastane, keď zistia, že tam nie sú sami. Medzi ďalšími záujemcami o pracovné miesta je kopa geniálnych univerzitných študentov a technicky nadaných géniov, ktorí sú o polovicu mladší a minimálne dvakrát tak šikovní a bystrí. Súboj o niekoľko voľných pozícií nebude jednoduchý. Billyho a Nicka čaká neľútostný súboj s elitou národa, v ktorom musia porušiť všetky pravidlá, aby na konci šialenej cesty za získaním práce snov dosiahli to, po čom celý čas túžili. Aby získali povýšenie z Noodlerov na Googlerov, teda zo stážistov na zamestnancov, Billy a Nick musia prekonať generačnú bariéru a všetkým predviesť ich skvelú zásobu nacvičených predajných trikov. Google je totiž miestom, kde sa sny stávajú skutočnosťou a kde tajomstvo úspechu nie je založené na hľadaní, ale na vyhľadávaní. (TV JOJ)

FilmFan24

Prvních asi 50 minut se mě zdálo neskutečně dlouhých. Ale vydržel jsem DVD nevypnout a vyplatilo se. Druhá polovina této komedie plné klišé jaksi nabrala grády. Ale dost negativ: Vaughnovi role nesmírně ukecaného chlápka sedla. Však si ji také sám napsal na tělo. Wilson přihrával velmi dobře. No a k nejlepším scénám pařby v nočním klubu s následným vystřízlivěním s fakt pěknými životními postřehy a Wilsonovu rande-nerande s Rose Byrne bych dal hned maximální hodnocení... ()

L_O_U_S

Přiznám se, že jsem na Stážisty šel jen proto, abych si konečně splnil sen navštívit projekci ČSFD. Od filmu samotného jsem nic nečekal a tomu odpovídá i výsledný dojem, přesto mě ale zklamalo, jak neuvěřitelně šablonovitá tahle komedie je (počáteční neúspěchy, začne se dařit, tvrdý pád, nakonec jdou do sebe, výhra) - až jsem měl pocit, že kdosi chce vydělat pár chechtáků vytáhnutím tohohle tisíckrát ohraného schématu a jeho zasazením do nového a víceméně atraktivního prostředí. Ba ne, raději mám komedie, u kterých můžu přemýšlet. Přesto jsem se bavil vcelku slušně (Vince Vaughn dabovaný Martinem Zounarem film vytahuje) a scéna v klubu je vrcholem Stážistů (a konečně jsem měl u filmu pocit, že použitá taneční hudba odpovídá tomu, co se v takových podnicích doopravdy hraje). No a potěšila taky Tiya Sircar. :-) (818.) ()

kajas

Wilson s Vaughnem jsou skvělá dvojka a bavili mě mnohem více než v tolik oslavovaných "Nesvatbových". Film ubíhá v zajetých kolejích typických amerických komedií, takže je divákům brzy jasné, jak se stáž asi vyvrbí, i přesto jsem nesmírně potěšená. A ano, chci pracovat u Googlu, jezdit na barevném kole a hrát pozemní famfrpál! ()

Dont

Zřejmě nejvíc ukecaný snímek, co jsem kdy viděl, tuhle dvojku bych v reálu dlouho poslouchat nevydržel. Ani jsem úplně nepobral, v čem spočívalo jejich obchodní nadání. Hlavně při plnění toho posledního úkolu jsem čekal, že takový obchoďáci pro Google Apps získají nějakou velkou firmu, nikoliv takovou malou rybu. Divil jsem se i Rose Byrne, že se nechala ukecat. Samozřejmě pár vtipů se povedlo náramně (Charles Xavier), jenže většinu z nich jsem znal už z traileru. Owena Wilsona mám docela rád, stejně tak mi nevadí Vince Vaughn, ale Starsky & Hutch nebo Vybíjená mi sedly mnohem více. ()

TominoLa

Výborný filmeček na nedělní odpoledne. Skvěle jsem se bavil. Sice mé milované Nesvatbovi to nemůže trumfnout, ale nic na tom nemění, že ta dvojka mě pořád baví. 7/10 ()

Patw

Není to ta nejlepší, nejoriginálnější a ani nejzábavnější komedie, ale já se skvěle bavil. Sedlo mi to. A obsazení bylo sympatické. Děj byl samozřejmě předvídatelný, klasická filmová (Hollywoodská) zápletka (houpačka) - víte přesně jaké situace očekávat ale bavil jsem se. Jde o slabší čtyři hvězdičky. ()

stuntmanMIKE

same shit different colour... uplne zbytocna 100x obohrata americka blbost s typickym happyendom. Vaughn a Willson zacinaju pripominat Buda Spencera s Terrencom Hillom avsak bez vtipnosti...spolocnyou crtou je akurat opakovanie postav... 20% a to mam dobru naladu. ()

maverick10

Tak za tuto naborovou agitku by se nestydeli ani v Severni Korei, Inu Amerika se uci od profesionalu. Share our data together!!! Nevtipna komedie plna spatnych naivnich rad, ktere zapricini narust fronty na Nuselskem moste vsech lidi na pracaku, kdyz zjisti, ze ono to tak vlastne vubec nefunguje jak nam naborari z gůglu predkladaji. ()

zbyshek

Vince Vaughna mám rád, nejlépe když hraje nějakou vedlejší, nebo nějak nenáročnou roli. Potom je vtipný a já se bavím. Podle traileru jsem čekal super vtipnou podívanou, u které se budu lámat smíchy. Ale na celém filmu bylo vidět, jako moc se chtělo natočit vtipnou komedii, ale místo toho to byl jen film s celkem zajímavým dějem. Wilson rozhodně není leader v bavení a Vaughn si zaslouží nějakou pořádnou roli, ale v tomhle to moc nevyšlo. Nicméně to nebylo tak zlé, příběh byl velice zajímavý, to udržovalo moji pozornost. Nebyl to promarněný čas. 55%. ()

M.i.k.e

jako dvou hodinová reklama na Google určitě ne,jako odechovka,která u mě ve finále obstála i přes fakt,že mi v první půl hodině děsně lezla na nervy,nakonec ale ano.Jakkoliv Stážisti operují snad se všemi myslitelnými klišé a snaží se předávat vágní životní moudra ve stylu nebát se změn atd,dají se vydržet a já se nakonec slušně odreagoval.Jen snad škoda (a u filmu,který si hraje na komedii obzvlášť),že vtipných momentů je tady opravdu hodně málo a na žádný velký smích tak nedojde...70% ()

Aljak

Ale áno, celkom dobré, až na to, že s takým potenciálom to malo určite na viac. Skvelý námet o stážistoch v spoločnosti google, ktorý pekne reflektuje súčasnú internetovú dobu bol naozaj výnimočný. Akurát, že od dvojice Vince Vaughn a Owen Wilson som určite čakal o čosi väčšiu komédiu, pretože tento film bohužiaľ až tak zábavne nepôsobil. A určite sa to dalo všetko vyšperkovať aj do zaujímavejšieho spracovania, ktoré by mohlo zaujať ešte viac. Takto to bolo fakt len priemerné a najväčšiu zásluhu na atraktivite celého filmu mal hlavne spomínaný námet. No a ešte mi nedá nespomenúť, že by ma celkom potešilo keby Rose Byrne a Will Ferrell dostali viacej priestoru, aj keď hrali len dosť vedľajšie postavy. ()

Jonash87

Já se bavil - co chtít od komedie víc? Český dabing nakonec nevadil, nevím, kolik fórů bylo v originále, ale i v překladu jich zůstalo dost a dost. A plus i za originální závěrečné titulky. ()

zdenotvor

Priemerná Americká komédia ktorá mi však padla celkom vhod. Owen Wilson a Vince Vaughn sú sympaťáci a dá sa pri nej aj celkom slušne pobaviť. ()

Martin741

No takto sa veru Vince Vaughn /rymejk Psycha z roku 1998/ a Owen Wilson /Armageddon/ veru hereckymi velikanmi nestanu, ne, ne. Film v kinach komplet zhorel,. Uz samotny uvod je doslova rezisersky blbo natoceny, tempo je nudne a ubijajuce a dialogy casto sklzavaju len do vatovo planeho plkani. Co sa tyka stryka Gugl : je to dobnry pomocnimk a ak vie clovek po anglicky, dostane sa k masakrozne dobrym veciam. Lebo hoci som ateista, aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja kaze boj dobra so zlom, a to nie s tym vymyslenym a la rozpravka/ pohadka Blue Velvet, ale s tym realnym. Aby som nechodil prilis daleko, Ramzeszial obyvaju tuto planetu aj desive individua - natukajte si taky youtube, Slovaka Etheral a jeho videa - ja osobne sa ho bojim. No a k filmu : obaja herci nevedia velmi hrat, skor sa spoliehaju na slovny humor, ale ten sa im zufalo nedari a scen na zasmiatie je minimum - ja som nasiel tusim 1 ci 2. Financnemu prepadaku sa necudujem : 25 % ()

O´Neill

Téměř výborná komedie, které na celkovém dojmu kazí jen pár nudnějších scén a pomalejší začátek. Vince Vaughn je snad v každém filmu výborný příklad alfy a celkově si jeho hraní užívám. S Owenem Wilsonem jsem měl trošku pochybnosti, ale svou roli zahrál rovněž na výbornou a spolu s Vincem tvoří výborné duo. Další vedlejší herci jsou velmi dobře vybráni a hrajou slušně. Internship má samozřejmě nějaké mouchy, jako již zmiňovaný pomalejší start či pár slabších scén, nicméně některé jsou vyšperkovany k dokonalosti (návštěva klubu) a člověk se dokáže nádherně pobavit a vypnout. A že má dvě hodiny? Těžko uvěřit. ()

Streeper

Já jsem se bavila, i přes to, že to má dvě hodiny, dá se na to koukat, dá se to vydržet, což u některých komedií prostě nejde. U téhle děj plyne krásně rychle sem tam s nějakou vtipnou vložkou, ale děj byl předvídatelný, prostě klasika Hollywoodu. ()

Crawler-D

Mezi třemi a čtyřmi - solidní komediální oddech, ve kterém se Vaughn s Wilsonem vrátili k svéhlavé rychlopalné komedii. Samozřejmě, že by se to dalo situovat do fiktivní firmy, jenomže Google je už v dnešní době pojem, který nelze přehlédnout, stal se svébytnou součástí společenského diskursu včetně úsloví googlovat. Film využívá jeho prostory jako poněkud střelené zaměstnanecké prostředí, méně pro samotnou propagaci (ostatně, komu chcete popularizovat Google?). Nicméně dodává generačnímu střetu "důchodců" (sebekritika uvnitř filmu, že oba komici jsou za zenitem?) a mladých další rovinu, když vezmeme, že situační komiku posiluje netradiční pracovní prostředí. Zatímco začátek překvapí tím, že se rozjede s notnou dávkou deprese o utíkajícím čase, zastarávání, nezaměstnanosti a nedostatku financí, postupně se pochmurná nálada, kterou se film nakazil z titulních stránek novin, mění v zábavný životabudič, v němž jsou těmi nejaktivnějšími a žijícími právě životem zkušení matadoři, kteří mlaďochům ovládajícím počítačový svět ukazují širší aspekty života, jenž se neskrývá v displeji mobilu. Rozdává naději i sílu do aktivity, nachází vyrovnanou kombinaci civilního přístupu k postavám a jejich světu s komediální atypičností. ()

JohnRambo

Pre mňa obrovské prekvapenie! Bol som viac ako nadšený. Viac takýchto filmov, prosím!!! Záverečné titulky boli ako čerešňa na torte. Nemám čo dodať. ()

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (viac)