Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

LuNaj

Parádní komedie, jeden gag střídá druhý, Funès je naprosto famózní. Funèsovky jsou snad jedinými filmy, na které se raději dívám s dabingem. A to k francouzštině nemám zrovna daleko, ptž jsem ji studoval. ()

kabul

Očakával som od toho viac, ale napriek tomu dávam 3 *. Na Funesa proste musím maž náladu, inak si to dobre neužijem, ale mám dojem, že už som s ním videl aj lepsie filmy. ()

Kubi21

Ona to je docela ujetina, co se týče jednotlivostí (večeře při svíčkách nebo usínání, obojí za zvuků průmyslových strojů). Ale v celku a za hereckého koncertu Louise de Funese a Annie Girardot je to skvělá komedie patřící k tomu nejlepšímu ze slunné Francie. Bavil jsem se a to dost dobře, ale trošku mi něco chybělo, nevím co , ale zvláštní pocit ve mně zůstal. A proto nadprůměrné 4* a ne celých pět. ()

subic

Pamatuju si už z dětství, jak měli výrobu i ve svém domě. Krom toho je to jedna z mála komedií s Louis de Funèsem, o které vím, že se taky usmívá a to nejen když tančí valčík s Annie Girardot. Jsou filmy s Funesem, na které se opakovaně za nějaký ten rok dívám velmi rád, Fantomas a tohle. 9/10 ()

Pitryx

Skvělé, jako skoro vždy z tohoto období. Nesedla mi Girardotová, ale to je tím, že ji nemusím celkově, ale to je jen detailíček. V každém případě mohu jen a jen doporučit jako skvělou zábavu. ()

majky19

Výborná francouzská komedie s Louisem de Fenúsem a Annie Girardotovou v hlavních rolích. Rozhodně jedna z těch lepších Funesových rolí, společně s Fantomasem a četnickou sérií. ()

PlayEasy

Táááák... další velmi dobrá komedie s komikem na stejné úrovni jako třeba velký Chaplin. Komedie o manželských hádkách jsou kupodivu fakt fajn. A navíc nám tento film dal recept co dělat když nebudeme moci usnout, počítat dělníky. A konec nám ukázal, že mezi těmito dvěma nebude nikdy klid!!!! Určitě doporučujeme:) 70% ()

OJan

Opět výborná komedie Louise de Funèse, opět výborný dabing Františka Filipovského, ale také se opět opakuje klasický konec všech Funèsových komedií a to je už vcelku ohrané. |80%| ()

ostravak30

Vzhledem k tomu, že Funesových komedií jsem viděl plno, a od Zidiho už jsem taky leccos shlédl, zůstanu u tří hvězd. L. de F. natočil poslední opravdu dobrou komedii Křidýlky nebo stehýnko a pak už následovaly slabší filmy. Ty nejlepší měl prostě už za sebou. Při tomto natáčení mu bylo už přes šedesát a malinko to znát bylo. A Claude Zidi měl za sebou rok před tím Zvíře nebo již zmiňované Křidýlko. Funes zase hraje továrníka, tentokrát mu ale lítají dělníci po domě a časem se tytéž opakující motivy vtipů s využitím zaměstnanců v domě začnou opakovat. Určitě se najdou dobré hlášky a vtipy, a Annie Girardot byla rozená komediální herečka, s Louisem de F. jí to navíc ohromně slušelo, i když mezi nimi byl věkový rozdíl, ale se slavným komikem mám oblíbené jiné filmy. ()

Joe16210

Skvělá komedie s Louis de Funesem a Annie Girardot. Možná pocitově trochu dlouhá, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Hlavní zápletka je sice trochu šílená, ale co s Louis de Funesem není šílené? ()

Milivoj

Koncert hvězd, jeden z mých nejoblíbenějích filmů s Funesem. A samozřejmě zdvižený prst - motto "Vydělat za každou cenu" je stále aktuálnější. Bohužel. ()

(fjw)

Parádní komedie opět s výborným Funesem. Jeho herecká partnerka Annie Girardot není však o krok pozadu. Jako manželský pár jsou úžasný. Velmi vtipný konec:) ()

mr.bredok

Girardotová ve vrcholných scénách vyšilovala podobně jako Funés. Určitě bylo natočeno mnoho lepších funésovek, ale všechny byly v období před tímto filmem. Byl jsem překvapen jak je Funés oproti Křidýlku sešlý. Je to asi přelomový film na němž je vidět že Louis už ztrácí dech. Ale spojení těchto herců zaslouží minimálně 4****. Další filmy po tomto šli pak již úrovní dolů spolu s Funésovou kondicí. ()

George.Camel

Dvojice Funés - Girardotová je v této komedii naprosto dokonalá. Naschvály, za které by leckdo zabíjel. Zkrátka pro výrobu uděláme vše a to bezohledně. Výborné gagy, vtip, film má spád, spousta vtipných nápadů. Takhle si představuji zábavnou komedii na kterou se budu pokaždé těšit. "Nemůžu usnout ... !!!", "tak počítej svoje dělníky ... ", "jeden dělník, druhý dělník ... " ()

martins

Mírné zklamání, přes výborné obsazení Funés, Girardot a Guiomar film nedosahuje kvalit předchozích filmů ze 70.let jako je Pošetilost mocných nebo Křidýlko nebo stehýnko. Začátek je svižný, hlavně scéna s Japonci dobrá, ale poté se film začíná odvíjet jen o továrně a výrobě strojů, které se střídají s krátkými momenty, kdy se Funés věnuje práci starosti a volební kampani na své znovuzvolení. Celkem 75%. ()