Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

Ve.Su

Jako uz jsem dospela,ale tohle me dostalo :-) Muj prvni Lego film,takze me okouzlilo jak je z Lega uplne vsechno,husty.Libilo se mi i to,ze figurky se pohybuji tak,jako ve skutecnosti,takze treba v lokti ruku neohnou (jako v Lego Batman 2013) Pribeh je samozrejme dost sileny,ale ma to i prekvapive rozuzleni a o to je lepsi. A chytlava pisen, no proste "Vsechno je tu bozi!" ()

Denzen

Viacej, než celý príbeh, viacej, než všetky tie vtipy a narážky v tomto filme funguje lego svet. Nečakal som to, no najprv mesto, potom kovboji, nejaká divná dúha a zakončenie perfektným Ferrellom spolu s chytľavou pesničkou urobilo z tohto filmu veľmi dobrú zábavu. Deti budú asi najviac potešené, hlavne, keď si po filme pôjdu kúpiť nejakú tu krabicu lega. ()

Duffman 97

Miluju lego.Jako malej jsem mě velkou stavebnici a teď hraju každou legohru co je na trhu.No a film? Asi takhle.Totální Pecka u které se musíte smát od začátku do konce.Zvášť u vtipů jako je například ten jak je Superman zavřenej v kleci a řekne " ještě že tu neni ten otravnej Green Lantern" a zeshora se ozve "Ahoj kámo" .Také se mi líbí ta animace postav,a boží soundtrack "Všechno je tu boží". .Výmečně se povedl i český dabing.Takže doporučuji.Záporák je taky super.Je to taková lego verze Lexe Luthora.Je to jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl. ()

aneta105

LEGO je kus mého dětství, a tak jsem s napětím sledovala jak tahkle nesmyslnost mi drtí mozkové buňky, v lepším slova smyslu. Vtipné pojednání a děj z mnoha stavebnic byl lepší než jsem myslela. za co, ale dávám mínusy jsou: Hlavní hrdinové stojí za nic a konec je také o ničem, 60% ()

teekanee

Film je jedna velká jízda, která nemâ śanci nudit. Herci jsou vybraní výborně, film přetéká popkilturními referencemi, vtipy jsou většinou pouze úsměvné a celé je to sympaticky śílené. Mezi zápory řadím hraný konec, který mi tam nesedl, i když byl vymyšlený dobře ( trochu oxymorón jâ vím). Taky mě štvalo, že se Superman, Gandalf a Brumbál nezmohli na víc než cameo. Hodnocení bych viděl mezi 3 až 4 hvězdami. 71% ()

TomQ

Já jsem byl naprosto nečekaně nadšen ;) Řekl bych, že tenhle film je asi hlavně pro dospělé diváky, kteří si v mládí hráli s Legem. Jiní dospělí to moc nepochopí a děti zase asi neocení část těch vtipných hlášek. Každopádně na nostalgii a vtipných hláškách ten film stojí a dělá to moc dobře, opravdu jsem se bavil. A pro nás starší je tam dobrá postavička kosmonauta z osmdesátek, který vypadá naprosto realisticky (málo potisků - tenkrát se tiskly jen přední strany torza, nic vzadu a nic na nohou, dokonale opotřebený a dokonce i zlomená helma). Osobně mi teda scházela větší přítomnost rytířů, ale uznávám, že by se do filmu nehodili. Ano, film je naprosto bláznivý a šílený - ale tohle přesně přece LEGO je, můžete si postavit naprosto cokoliv, co se zrodí ve vaší fantazii. Ve filmu jsou i trefné narážky na určitý kontrast mezi stavěním podle plánku a stavěním podle fantaziee - to je prostě LEGO! Nesouhlasím ani s častou kritikou na příběh - ten mi naopak připadnul naprosto přiměřený a logický. A stejně tak nesouhlasím s kritikou závěrečné hrané části. (Pozor, následují spojlery.) Počáteční zápletka je ta, že hlavní padouch chce vše lepidlem zafixovat v jedné dokonale naaranžované póze a zastavit ho může blokátor (zátka na lepidlo...). Přišlo mi to poměrně zajímavé, akorát maličko nelogické - což se ale vyřešilo právě v hraných pasážích. Vše si totiž vlastně hraje malý kluk inspirován svým otcem, který je AFOL (Adult Fan of Lego - toto je opravdu oficiální pojem) a vytváří scenérii za pomocí lepidla, přičemž synovi hrátky se stavebnicí zakazuje. Kluk své pocity a zážitky vkládá do stavebnice a právě on tu myšlenku záporáka s lepidlem přenáší do LEGO světa. ()

Adam1408

Veľmi dobrý nápad a spracovanie všetkých druhov stavebníc do filmu musí nadchnúť každého, kto sa ako dieťa vedel pri legu zabaviť celé hodiny. Tak isto aj príbeh je skvelý. Nádherne vysvetľuje pohľad na lego očami dieťaťa a dospelého, ktorý je vystihnutý úplne dokonale. Ved si len spomeňme, ako deti sme dokázali postaviť z lega úplne čokoľvek, ale v dospelosti je raz návod a výsledná stavebnica, a tá je nemenná čo je škoda. Od detí sa v tomto máme čo učiť, respektíve spomínať. ()

Rhaegar

Dlouho jsem se zhlédnutím tohoto snímku otálel, protože k lego značce nemám žádný vztah (stavebnice, videohry prostě nic) . No, 75% hodnocení po čtyřech letech mě nakonec přesvědčilo, že by to nemusela být taková tragédie. Vcelku je to OK komedie, která staví na dvou hlavních aspektech. Za prvé utahovaní si s filmových klišé. Bohůmžel je to velmi prvoplánové. Nechápu proč. Děcka stejnak tenhle typ humoru nepochopí a pro dospělé není přínosný. (Např. "Je to proroctví, protože je to veršované." Díky lego příběhu na to bych bez tebe v životě nepřišel). Na a ta druhá složka jsou camea. Od ligy spravedlnosti až po ty postavičky co by jste si museli neustále stopovat film aby jste si jich všimli. Není to nic co by musel někdo vidět, ale existují větší utrpení s vetšímy ohlasy. Za mě 2/5 (s přihlédnutím k tomu, že je to pro děcka) . ()

m.kucharr

Uprimne je to pohadka pro deti. Bal jsme se ze u tohoto filmi nevydrzim a vypnu ho po 30 minutach. Ale nakonec jsme si film docela uzil. Dobra oddechovka kdyz nechcete vubec premyslet. ()

Rangifer

No kdo si nehrál s Legem? Legendární stavebnice se dočkala vlastního filmu, který mě až na jednu výjimku nezklamal. Sice je hezké, že to všechno je z LEGO kostiček, ale když dojde na akční scény, je těžké se na ně soustředit, všechno je hrozně rychlé. Ale je tu zase fajn příběh, který se někomu může zdát pitomounký, ale co chcete? Vždyť je to film o stavebnici pro děti, čemuž odpovídá i přijatelný humor. Já jsem se při tom bavil. ()

Benoit

Dějem mě snímek sice nijak zvlášť nezaujal, ale animace je zde naprosto luxusní, a místy jsem se opravdu dobře bavil. Ta chytlavá písnička byla naprosto boží! ()

Flammarion

Tenhle kousek má pro mě trochu osobní význam, takže mé hodnocení nebude objektivní. Nic to však nemění na tom, že jsem se skvěle bavil. Tohle bude jednou kultovka... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jestli máte někdo černý kostky, tak je navalte, protože já stavím jenom z černý!" LEGO® Batman byl úžasnej!:D Jinak tvůrci LEGO® příběhu se opravdu v ničem nekrotili a na základě toho vzniklo něco, co názorně ukazuje, že v každém z nás je kousek dítěte. Příběh sympatického Emmeta má tempo, šmrnc, hloubku a přehršel vtipných situací. Důvtip i řadu hlášek ocení nejen právě děti, ale i dospělí. Plus animace působí parádně! Vidíme skutečné LEGO kostky, které ožily. - 100%. ()

Mateo08

Jakože je to dobrý. Docela metahumor který pobaví děti ale i náctileté a dospělé diváky. Ale pořád to nemá nic moc na víc. 7/10 ()

Danik_

Pokud hledáte filmový zážitek, který je zábavný, nápaditý, a zároveň plný hlubokých myšlenek a emocí, pak je Lego Příběh právě tím, co hledáte. Tato animovaná perla od režiséra Philipa Lorda a Chrise Millera, která poprvé oslnila diváky v roce 2014, je jedním z nejúspěšnějších a nejpodceňovanějších filmů posledních let. Lego Příběh je vizuálním a narativním triumfem. V první řadě se film vynikajícím způsobem vyrovnává s obtížným úkolem adaptovat prostředí Lego stavebnice na plátno. Díky mimořádnému umění animace a technickým dovednostem týmu tvůrců film přináší Lego svět k životu tak realisticky, že máte pocit, že můžete skoro slyšet zvuky stavebnic, jak se spojují. Každý detail, od pohybu postaviček až po texturu Legů, je dokonale promyšlený a vytváří iluzi, že jste uprostřed obrovského Lego dobrodružství. Přestože byste mohli očekávat, že Lego Příběh bude pouze vizuálním ohromením, film má mnohem hlubší vrstvy. Hlavním poselstvím je myšlenka individuality a tvořivosti. Hlavní postava Emmet, hraná výborně Chrisem Prattem, je v začátku filmu obyčejný stavební dělník, který nesplňuje žádné výjimečné standardy. Jak se ale příběh rozvíjí, Emmet se stává symbolem toho, jak každý může být hrdinou, pokud najde svou vlastní cestu a uplatní svou tvořivost. Toto poselství je inspirující a zároveň aktuální v dnešním světě, kde se tlak na konformitu často zdá být příliš velký. Navíc, Lego Příběh obsahuje mnoho komických momentů, které osloví nejen děti, ale také dospělé. Skvěle napsaný scénář nabízí dávku humoru pro všechny věkové kategorie, včetně drobných narážek na popkulturu, které si užijí i ti, kteří jsou o dvacet let starší než průměrný divák. Film je rovněž vynikající ve svém obsazení. Hlasové herecké výkony jsou dojímavé a charismatické. Morgan Freeman, Elizabeth Banks, Will Ferrell a další přinášejí své postavy k životu se správnou dávkou emocí a humoru. Co se týče hudby, skladatel Mark Mothersbaugh dodává filmu energii a rytmus, který mu dodává další vrstvu emocí. Hudba je dojemná a působivá, ale zároveň dokáže přinést do filmu potřebnou lehkost. Jediným možným nedostatkem Lego Příběhu může být jeho komplexnost. Některé momenty a narážky mohou být pro mladší diváky obtížně pochopitelné, ale to neubírá na celkovém dojmu z filmu. Navíc, tato komplexnost dává dospělým divákům spoustu prostoru k zamyšlení nad hlubšími tématy. Celkově vzato, Lego Příběh je filmem, který má všechno: vizuální krásu, hluboký příběh, humor a silné poselství. Je to dílo, které si můžete užít jak s rodinou, tak i sami, a stane se jedním z těch filmů, které si budete rádi znovu a znovu přehrávat. Tento film je mistrovským dílem animace a storytellingu a jednoznačně si zaslouží místo v každé filmové sbírce. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)