Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

Riddick77

LEGO® příběh je opravdová a šťavnatá pecka, u které se pobaví nejen děti, ale vlastně úplně každý, kdo fandí dobré zábavě. Příběh sympatického Emmeta má tempo, šmrnc, hloubku a přehršel vtipných situací. Vtípky a gagy na sebe nenechají dlouho čekat, přičemž divák si nemá šanci vydechnout! A to je moc a moc dobře. Jasně, v originálním znění to bude pravděpodobně ještě o chlup lepší, ale i tak mohu LEGO® příběh vřele doporučit, přičemž je úplně jedno, zda máte, či nemáte děti. 8/10! Recenze zde. ()

MikO_NR_1909

Nadpriemerná žánrovka z kategórie tých oddychových a inovatívnych. Bál som sa vykrádačstva z Toy Story a odfláknutého konceptu, čo sa našťastie nepotvrdilo. Vari milión nápadov, množstvo dejových lokalít, stovky hlášok a to všetko zakombinované do twistu extrémne rýchlych sekvencií. Obsahovo nejde o nič nového, ale sledovanie hlavného hrdinu - nadaného i keď pochybujúceho majstra staviteľa snažiaceho sa zachrániť čo sa dá, udáva veľmi slušné tempo. Koniec už je kŕčovitejší a nie moc podarený (najmä pletky otecko-syn), ale celkový dojem je fajn 7,5. ()

Baronne

Ta ponnynka nebo whatever to je byla supercuuuuuuute, Morgan jako vždycky jeden z nejlepších hlasů na cokoliv a kdekoliv, a Hill s Tatumem zase spolu.. ()

Pierre

Výborné zpracování nezachraní 90 minutovou agresivní reklamu na Lego, co se tvaří tak nějak jako animák. Asi jediný klad na tom všem jsou některý hustý hlášky Batmana, co občas tu mdlou nudu alespoň trochu ožíví. Jinak takový Emmet je na zabití, záporák dabovanej Hruškou otravnej až na půdu. Možná je tam i nějáká pro animáky netypická pointa, ale ve scénáři se rychle ztratila. Scénáristé asi nebyli vyvolení, tak co s tim? Hodnocení nechápu, mně tenhleten film v kině moc nebavil a to že se chystá pokračování je skutečně úlet. ()

Laxik

Lehce absurdní pohádka, která místo pro děti nese morální poučení pro jejich tatínky? No, proč ne. Ale to nadšené vychvalování do nebes si to nezaslouží. ()

Macejko

Naozaj si nedokážem predstaviť, ako by sa film o Legu dal urobiť ešte lepšie. Animácia je úchvatná a čo do vizuálnych nápadov vyžmýkaná až na dreň, gagy (s výnimkou niekoľkých povinných pádov a vreskotov pre najmenších sopliakov) sú premyslené a neprvoplánované, no a čo je najhlavnejšie - scenár a pravidlá kocôčkového sveta dokonale, ale naozaj dokonale zachytávajú všetko, čo je na tejto stavebnici unikátne a čo pozná a vie nostalgicky oceniť iba človek, ktorý hrou s Legom v detstve strávil dlhé hodiny. Ten film je v podstate geniálny a nadšenejší by som z neho bol už asi naozaj iba v prípade, keby na plátno vpochodovali roboti Bionicle (aj keď je pravda, že film na nich na zlomok sekundy odkáže v roztomilej montáži - malý Macejko vo mne radostne zaplesal). Vyššie hodnotenie si šetrím pre zhliadnutie v originálnom znení - slovenský dabing nie je zlý, ale pár vtipov zabíja a pri snahe o preklad niektorých špecifických fráz (napríklad "See you later, alligator") vyslovene ťahá za uši. ()

erased

I když doby, kdy jsem trávil u Lega div ne 24/7 jsou už dávno za mnou, tento film ve mě málem zapomenutou vášeň znovu probudil. Především ten zběsilý vymývací rozjuchaný everything is awesome začátek na mě vybafl s tak překvapivou kadencí vtipu, ulítlosti, hravosti a jedinečného svérázu, že jsem se z něj málem složil (ha!). A přestože tempo s přibývajícími minutami trochu upadá, příběh Emmeta a jeho nepravděpodobného týmu mě vyloženě přikoval k obrazovce, a nevzpomínám si na žádný animák, kterému by se doteď něco takového povedlo. Už aby tu byla dvojka. ()

Lum3n

Asi nejnápaditější animovaný film vůbec. Naprosto geniální vizuální zpracování, spousty menších i větších vtípku a chytrých popkulturních narážek - je toho opravdu hodně co chválit. Jen ten závěr působil možná trochu nepatřičně, ale rozhodně né natolik, aby to pokazilo dojem z předchozí bombastické jízdy.. ()

gogos

Nejzajímavější, nejvtipnější a patrně nejdelší reklama, jakou kdy kdo natočil. Lord s Millerem opět potvrdili, že mají skvělý cit pro vtip, originalitu a s nádechem šílenosti dokážou vyprávět i sebeblbější děj. Lego příběh je skvěle technicky vypadající cool zábava, která překvapuje na každém kroku, teda kromě ubuleného závěru. Pár minut sice trvá, než Legu přijdete na chuť, nicméně obdobné je to i u dalších filmů této autorské dvojice. Lego určitě nenadchne každého, ale snad nikoho nemůže urazit. Zkrátka a dobře je to opravdu promakaná rodinná zábava. 4* ()

kaylin

Na tenhle snímek jsem se neskutečně těšil, protože jsem věděl, že Lego prostě nezklame. A nezklamalo. Tohle je výborná podívaná, která je zábavná, nápaditá, a to ve všech směrech. Lego postavičky a jednotlivé dílky, jejich neforemnost jsou zde využívány ku prospěchu věci a celek vypadá prostě výborně. Skvěle jsem se bavil, navíc těch popkulturních odkazů... Balda pro mojí duši. Konec jsem doslova žral. ()

Žralok

"Všechno je tu boží,..." Konec mi trochu vadil. Určitě to šlo udělat líp. Ale i když je to cílený na děti. Já se bavil dobře. Asi je třeba občas v sobě probudit malý dítě ;) Ústřední písnička je stejně blbá jako chytlavá ... Hodně :D ()

ABLABLABLA

"Ano je to tak. Nejsem mistr stavitel a nemám moc zkušeností s bojováním, velením a s vymýšlením plánů a nesrším zrovna nápady, ani nejsem moc chytrý a nejsem to, čemu se říká tvůrčí typ a nemám žádnou kvalifikaci a taky jsem srab a zbabělec. Vím, co si říkáte. On je ten nejmíň povolaný k tomu, aby nás vedl. A máte pravdu. - A tahle řeč nás měla jako uklidnit? - Když se řekne a, musí se říct i b. - B jako blb." Fantaskní plně nabitá BOMBA!!! Ani nechcete vědět, kolik poznámek jsem si během filmu napsala.. tolik, že z toho teď musím vybrat to nej, jinak by to bylo na stránku:) Už po prvních 15 minutách jsem si musela vynadat, protože původně jsem se na film vůbec nechtěla dívat, až to jak to tady každý hodnotil tak vysoko, mě rozhodilo a řekla jsem si, co na tom vidí... a tak jsem se koukala a no... viděla jsem:D Celý film je vlastně jedna velká hláška... Nepřestáváte se smát.. Nevíte, na co se koukat dřív, jak to tam hýří nápady, barvami, postavami a domy. Je to všecko až moc dokonalé - jako voda jsou průhlednomodré kulaté čudlíky, hořící jednorožec atd. A teď následuje lehký výběr nejlepších quotes. "Tví roboti jsou na mistra stavitele krátcí, neboť já jsem vševidoucí".... laser mu zasáhne oči... "Au moje oči." ______ "Pravda toť jest neboť je to veršované." _____ Hitparádu vyhrál song Všechno je tu boží. - Tenhle song zbožňuju!" ____ "Já ti věřím. Vidíš ty uvozovky, které dělám klepýtky? To znamená, že ti vůbec nevěřím." ___ "Přineste mi vatou vykládané žezlo a roztok zvaný Odlááákovač nehtů." ____ "Nejste má bývalá studentka, co si pořád měnila jména? Vichřice, Plíženka, Přísná tvář, Exotka, Fešanda." prostě super jména ne? Hustěnka je taky husté a především dokázala předělat za jízdy z motorky letadlo. "Představuju vám dvoupatrový gauč. - To je největší blbost, co kdo řekl. - Prosimtě nech to radši na mě. To je opravdu naprostá volovina." ____ "Mechaničtí ptáci zaletí do internetové kavárny a napíšou ostatním mistrům stavitelům email, že se sejdeme na mráčku Bzumbzumland." Občas teda naprosto "nepředvídatelné" vtipy typu jsem uprostřed oceánu "Myslíš, že se tady zjeví nějaká loď?" - Bum loď... nebo "Myslíš, že se tady zjeví kosmická loď?" - Bum Star wars kosmická loď. A především je pro mě film úžasným výtvorem, na němž se aplikovala krásná květnatá řeč a nádherná slovní spojení - český dabing se zas jednou vyšvihl do parády. Jsou to ale jen 4*, protože ten konec mi potom teda nějak extra nesedl. P.S. Kafe za 37 dolarů bych si nedala ani kdyby mi to přikazoval nějaký návod. A děti pamatujte - židle nemluví. ()

Katzenklo

Na to, jak většina lidí adorovala vyvrcholení tohoto filmu, jsem byl téměř až nepříjemně zaskočen; já osobně bych si to představoval jinak. I přes celkovou překombinovanost z něj mám ovšem spíše kladný pocit. Obzvláště druhá třetina se slušně odvíjela a figurky sypaly jednu hlášku za druhou. Doufám, že v druhém díle dostanou více prostoru Star Wars a že přijde i na další, protentokrát opomenuté postavičky. ()

..Lucas..

Lego Movie je zábavný, hravý film. Kdybych byl mladší, byl bych z něho úplně odvařenej. Ale na to, že jsem se na něj tak těšil, jsem byl ze začátku trochu zklamanej, naštěstí později nabral dech a všechno mi to vynahradil. Takže doufám, že dvojka bude ještě lepší! ()

DH3Factor

Naprosto šílená a dvěma očima nepolapitelná jízda ze světa legendárních kostiček. Kdo z toho v mládí stavěl hrady a s několika panáčky bojoval soukromé bitvy, ten si to musí okamžitě zamilovat. Já jakožto majitel několika krabic celou stopáž juchal radostí. ()

Mikita

Nikdy jsem si nehrála s Legem, ale hravost a dětskou fantazii pochopit dokážu. Celkový koncept mě ale víc dostal popkulturními odkazy a vtipnými parodiemi na všechny oblíbené hrdinské filmy. A finální pointa je chytrá. Nejvíce mě baví to, jak uniformními figurkami, oblíbenými po celém světě, nastavují odraz lidské společnosti. Bouří proti stádovitosti tou nejjednodušší věcí a zrovna takovou, která se mohla jako stádovitá zdát. Tematické kostičky se občas tváří, že se musíte držet jen návodu a že nedovolí sebemenší "odchylku v Metrixu". Tenhle filmík je prostě skvost a koukám, že docela nepochopený. Já si to vzít asi nedám. Je to chytré, hravé, vtipné, nápadité a dost to zapadá do dnešní doby. Všechno je tu boží. Pijte předražené kafe. Boží. :) ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)