Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

Terva

Jsem si myslel, že moje práce je peklo, ale tohle je horší. CITÁT - Unesená volá z kufru vozidla.......... Scéna v 53 minutě je fakt silná, smutná a krutá. CITÁT - To rozhodně nechceš vidět....... Konec filmu mě překvapil. CITÁT - Právě se stalo........ ()

Dale

Prvá polovica ponúka slušné napätie, no keď sa začnú kopiť klišé na klišé, vo výsledku je z toho podpriemerný thriller. Čo mi najviac vadilo (môže obsahovať spoilery) - 1. aj začínajúci únosca vie, že svoju obeť musí v prvom rade zviazať a prelepiť ústa, aby sa to počas dlhej cesty v kufri jeho auta nejako nezvrtlo, 2. aj neskúsenej obeti musí byť jasné, že nestačí, aby útočníka klepla po hlave a tým pádom to brať za vyriešené, buď ho treba dokončiť, kým si nie je istá, že vydýchol naposledy, alebo aspoň zaistiť tak, aby na ňu za pár sekúnd, keď sa mu otočí chrbtom neskočil, 3. vážne sú americkí policajti až takí babráci, keď majú nahlásenú cestu, kde sa auto nachádza, jeho typ, farbu aj ŠPZ a aj tak ho dokážu nájsť až po hodine, keď už je únosca s obeťou za horami? Načo im tam lieta ten vrtuľník? 4. a vážne sú až takí neschopní, že únoscu nedokážu nájsť, no operátorka tiesňovej linky ho na vlastnú päsť nájde raz-dva? 5. správanie postáv, ktoré prišli do kontaktu s únoscom, asi tiež ešte v živote nevideli thriller alebo kriminálku... Too much WTF na jeden film ()

JohnCZ

Zpočátku velice napínavé, později trochu méně, ale vše stojí (a nepadá) na hereckých výkonech Halle Berry, do krásy rostoucí Abigail Breslin a odporného záporáka v podání Michaela Eklunda. Co mě trochu zklamalo byl závěr, který by byl jakoby z jiného filmu a do realistického survival thrilleru se moc nehodil. Ale i tak zasloužený 4*, mělo to skvělej spád. ()

corpsy

Je jediná vec, ktorá ma odtrhla od maximálneho hodnotenia, tohto úžasne non-stop pulzujúceho thrilleru. A to posledných, zhruba 15 min. Paradoxné. ()

liquido26

Hodně svižný a napínavý thriller, který mě držel od začátku až do konce. Nicméně nějaké kiksy a nelogičnosti jak v chování vraha, tak v chování policie by se tam rozhodně našly. ()

PauloZ

Nečekaně výborný a velmi napínavý film. Podle obsahu jsem si přál napínavý film s rychlým tempem v časovém presu, který nenechá diváka posedět a jsem velmi rád, že to Anderson takhle dobře zvládl. Stylově jako Burried, nebo telefoní budka, bez zbytečných prostor těžký tah na diváka. Vyborně fungující pres, nejistota, stísněnost a strach, který se dere pod kůži až nezdravě. Škoda jen toho závěrečného klišé v podobě upadnutého mobilu a pro mě nevysvětleného přijetí Halle k chatě. Jak a proč ju napadlo tam jet? Napište mi prosím klidně do zpráv, pokud to někdo ví. Jinak výborně fungující drsný thriller s výborným námětem, skvělou režií, parádním OST a férovým závěrem. Celé bych si to dokázal představit i jako čistou komunikaci po drátě (kterou jsem čekal), ale téhle variantě s trošku vyhroceným Sawoidním závěrem se vůbec nebráním. Paráda, spokojenost! PS: Výborný psychopatický Michael Eklund. PSS: Amíci jsou fakt sami pro sebe, protože volat na 911 s tím, že mě vlétl do baráku netopýr... ()

J009

Trochu drsnější thriller, který se pěkně rozjede a člověk si říká, že to nevypadá vůbec špatně, herecké výkony jsou skvělé, příběh a napád parádní, ale pak přijde takový slabší závěr, který mi to zkazil. Byl předvídatelný, nic extra, na konci jsem čekal že se na něm alespoň vyřáděj, bohužel. Nebýt toho závěru dám i 4 hvězdu. ()

Ten Druhy

Áno, presne takto by mala vyzerať nenáročná zábava na voľný čas. Je to dynamické, napínavé, pútavé a priamočiare. Kdesi v pozadí za únoscom sa znášal šialenec z Mlčania jahniat ako jeho predobraz. V závere sa pracovníčka tiesňovej linky tak trochu nešťastne angažuje. Mohla radšej ostať na telefóne, takáto nadpráca sa často ani v živote nevypláca. ()

F.man

Pár bejkovin bych tam sice milý Watsone našel, ale na to vlastně zvysoka kaká bílý tesák. Hlavně, že The Call skvěle odsejpá, příjemně graduje a hodně zajímavě nakonec i končí. Jen nevěřím, že by se té Halle Berry do toho takhle proaktivně chtělo. Minimální mzda někde v call centru a ona má náladu napravovat svět. V reálu by byla závislá na cracku, do práce by se chodila vyspat a měla to všechno na háku. Tak jako my všichni. You're an operator. You can't do this! ()

Marsik

Jak se dá totálně posrat celkový dojem z filmu díky zpackané závěrečné třetině aneb to jsem si zase jednou téměř rok šetřil film, do kterého jsem vkládal velké naděje, které se nevyplnily. Tedy...prvních 60. minut bylo téměř strhujících, práce operátorů na tísňové lince byla velice dobře znázorněna a říkal jsem si, jak to nemají lehké. V té době se mi hlavou honily myšlenky, že dám minimálně 80%, byl jsem zkrátka hodně spokojený. Pak ale jakoby se tvůrci zbláznili a výsledkem je závěrečných 25 minut plných klišé, trapných scén, nelogických situací s ještě více nelogickým uvažováním hlavní postavy. Proto, když se objevily závěrečné titulky, byl jsem nasrán. Nakonec ty 4 hvězdy udělím, ale beru film tak, že se v 60. minutě přišlo na zásadní stopu pachatele a "mimo záběr" ho nakonec dopadli. 70% ()

yakoob

První hodinka velmi nadupaný thriller, skvělé vzájemné doplňování hudby a napětí, ale po automobilových scénách šlo to od 10 k 5...Ztratilo to ten šmrnc...Škoda... ()

schizmo

Šlušně rozjetej a notně napínavej thriller se zápletkou, která má spád. Bohužel režisérovy nenechavé ruce, které chtěly velkolepej konec, to přepálily hodně přes čáru... ()

ledzepfan

První telefonovací část byla brilantní, napínavá a ve správném tempu, potom se ale Ketwůmn pustí do live akce a celé to jde do kopru průměrných kriminálek s hromadou rušivých nelogičností a do očí bijících nesmyslů. Na jedno domácí požvýkání je to dobrý, ale ten finish mě prostě tak otrávil, že si to znova určitě nepustím. Ale ten základ je fakt parádní, Berry zase po delší době hraje sympatičtější postavu a Eklund je prostě ukázkovej psychouš-ten má těma všema pošahanýma rolema našlápnuto na kultovní status. ()

agentmiky

Výborný krimi-thriller.Nejhorší na filmu je ta věc,že takové věci znázorněné v tomto filmu se dějí na světě každý den,každou hodinu a každou minutu na jakémkoli místě na světě a že takovýchto psychopatů,kteří by měli patřit do blázince,je na světě nesmírné množství a málokdy je dostihne spravedlnost.Pak bych ještě připomenul konec,který byl pozoruhodný,protože jsem ho takový nečekal.Jinak výborný film s hodnocením 80% ()

NinonL

Klaustrofobický thriller, u kterého jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Uvítala jsem pohled na náročnou práci tísňové linky a ten zbytek, závěr, který mnozí kritizují, mi přišel docela netradiční. Odhaluje temnou stránku lidské duše, a to hodnotím hvězdičkou navíc. ()

selfesteem

Škoda, velká škoda, toho konce (naprosto mimo mísu), jinak by to byl jeden z těch opravdu vymakaných thrillerů, které jsem měla možnost vidět. Brečela jsem dojetím, vztekala se, fandila, po celou dobu. Až na ten konec parádní snímek. ()

Hannibal92

Dokud Jordan seděla na ústředně s totálně absurdně velkým počtem monitorů na osobu, bylo všechno super. Naskytl se nám zajímavý pohled na práci telefonistek tísňové linky. Docela mě to fascinovalo a dost mi by mě zajímalo jestli bych takovou práci zvládl dělat aniž bych měl nervy naprosto v háji. Už jsem si řikal že to bude tak na 4 hvězdy, ale pak to přišlo......... Jordan vzala spravedlnost do vlastních rukou a všechno šlo do kelu. Těch posledních 30 minut to všechno tak neuvěřitelné posralo, že už to snad ani víc nešlo. Spoil: To že ho tam nakonec nechali, tomu jen nasadilo korunu. Opravdu škoda, mohl to být parádní kousek. [Cinestar Anděl - 21.5.2013] ()