Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

MontyBrogan

Komentár obsahuje spoilery vystopovateľné pomocou GPS. ;) Taký solídny thriller a tak dopláca na nelogické chovanie postáv! Už len napríklad taký detail. A čo vy? Prečo tiež nedvíhate telefóny? V ktorom vesmíre by sa toto opýtal účastník prehliadky, svojej školiteľky? Či už je operátorka, alebo nie, momentálne robí niečo iné, tak ako môže dvíhať telefóny? Podstatné je, že pri tejto otázke ju zamrazí. To má byť narážka na jej nevydarený prípad, ktorého obeť neprežila. Všetci diváci si povinne všimnú, ako je rozorvaná aj po 6 mesiacoch, ktoré odvtedy ubehli. No ale najväčšia jazda začína, keď napriek exkurzii, či čo to práve robí, vystrieda menej skúsenú kolegyňu pri telefóne, nakoľko si tá nevie rady. Telefonuje s obeťou uväznenou v kufri auta. Je to napínavé, strhujúce, ale opäť hapruje logika a uveriteľnosť. O únoscovi je povedané, aký je smart. Únosca by teda snáď zobral dievčaťu telefón, kým bolo ešte uspaté. Všetko je znovu na istý čas tip-top. Tempo nepoľaví. Ale Halle Berry to nevydrží a musí ísť vyšetrovať na vlastnú päsť. Nájde miesto, kde si vrah vodí obete. Spadne jej tam mobil - povedzme. Vybrať si ho síce ísť mohla, ale potom by sa vrátila a zavolala políciu. Bavíme sa totiž o žene, ktorá volá políciu z povolania! Ktorá bola školená na to, aby postupovala profesionálne. Ktorej to bolo dostatočne vštepované, aby zo seba nerobila Ramba. Ona ho však robiť neprestane až do konca filmu. ()

iwigirl

Film byl skvělý - až na ten hrozný konec. Jakoby poslední půlhodinu někdo při psaní scénaře usoudil, že ani minimální logiky netřeba. ()

honajz

Ta neuvěřitelná spousta náhod, hysterické jednání Halle Berry coby operátorky, nijak profesionální, ostatní z 911 bez práce a v kroužku pozorující a poslouchající, co se bude dít, telefon, který vrah musel poprvé slyšet, ale pak o něm jako by neví, feministické vyznění, kdy kvůli záchraně holky umírají samí chlapi, zdlouhavý a nijak zajímavý začátek, herecké výkony přepjaté a hysterické, fotky z nemocnice fotil kdo a proč, aby je Halle našla?, při vraždách nikdy nikdo v okolí, stodolu a její okolí policajti pořádně neprohledali proč?, opět žádný zásah na jistotu, americká teenagerka jednu chvíli akční, druhou oři vykulené, navíc tlustá z těch hambáčů, policie jako nebude vyšeřovat, jak se holce povědlo utéct?... Atd., atd. a ani mi nepřišlo, že to odsejpá, spíš mne to předvídatelností nudilo. Jeden díl Zákonu a pořádku na podobné téma hledání holčičky byl napínavější a svižnější než tohle. ()

Roman.Ticka

Film co měl švih a říz od počátku do konce, až se mi vnitřnosti sevřely jak do chirurgických kleští a chvílema tancovaly čardáš. Halle je zkušená matadorka, pořád dobře vypadá a ani poněkud divný účes jí slušivý imidž nezkazil. To byla tak jediná malá vada na její neuvadající kráse, jinak hrála o život jak o život. Scénář snese srovnání leda tak s loňským Maniakem pokud jde o podobnost traumatu a fetiše, ale je to úplně jiný level. Vůbec si nemyslím, že by závěr všecko zazdil, naopak skončil přesně podle mého gusta a středověku. Tím bezpardonem si hlavní aktéři vysloužili jasnou čtyřku bez zaváhání. Už se stalo. ()

poz3n

Jak zmiňuje téměř každý komentář. Do doby, než paní Květáková opustí před koncem židli se sluchátkem, jedná se o docela originální a zajímavý thriller. Konec ho však naprosto nepochopitelně sráží někam do vod tuctových a směšných Hostelů a ostatních "já tě budu mučit ve sklepě pomocí nejúchylnějších metod" hororů, na které už opravdu nejsem zvědavý. 5/10 ()

HellFire

Měl jsem náladu na nějaký nenáročný film, kde bych nemusel moc přemýšlet. A The Call tohle přesně splnil :). Není to žádné velké vzrůšo, všechno vcelku jednoduše nalajnované a Abigail Breslin přehrává přesně nad míru. Podívat se a zapomenout. ()

SOLOM.

Řekněme, že je to vážně docela slušný thriller/drama, bohužel těch do očí bijících blbostí je tu vážně dost – jako pěst na oko. Atmosféru to mělo dobrou téměř po celou dobu, hlavní záporák slizký parchant a úchyl – zasloužil by si potrestat ještě mnohem krutěji zmrd jeden – nicméně je tu k vidění i spousta nelogické škváry, kterou si tvůrci vycucali z prstu, ale ve skutečnosti by to asi tak jednoduché nebylo. Herecké výkony solidní, Abigail Breslin i Halle Berry super i díky ním jde o lehce nadprůměrnou záležitost, ale na čtyři a už vůbec ne na pět hvězd to vážně nevidím. 60% je dle mého tak akorát. O ztrátu času každopádně nejde a určitě jsem tento film neviděl naposledy… ()

claudel

Jako nás kdysi dokázal zaujmout Colin Farrell uvězněný celou stopáž v telefonní budce, stejně tak dokáže v divákovi vzbudit napětí Halle Berry větší část filmu v tísnovém centru a Abigail Breslin v kufru auta. Stačí to na kvalitní thriller a oddechovou filmovou zábavu. ()

ARI50

Po hodně dlouhe době vzrušuji napinavý thriler který proživate za chodu celeho filmu, rozhodne bych jse do podobne práce vubec nehrnul, film nezklame vžádnem ohledu. V momentech jsi říkate tak co kde jste a pořád nic drasajici napinavý thriler který vás nenechá vydechnout. ()

L0ra

Takhle si představuji pořádný thriler, napětí se dá krájet a navíc, na konci nejsou žádný stupidní americký řeči o tom, jak si zloduch zaslouží spravedlivý soud! ()

Morholt

Za málo peněz hodně muziky. Nebo málo peněz............Halí Belí určitě zadarmo nebyla, ale jinak? Dvě auta, pár operátorů a hele thriller jak vyšitej. Jasně, že nešlo o nic světobornýho a ústřední motiv jsme viděli milionkrát a milionkrát ještě uvidíme, ale cit pro napětí a celkem netradiční prostředí operátorů z 911 udělalo z The Call celkem neokoukanou jednohubku, která na jeden večer určitě zabaví. 80% ()

Handle

Dočetl jsem se, že The Call prý nepřináší nic nového, postrádá logiku a závěr byl příšerný. No, pak jsem radši přestal číst... Já si teda nejsem jistý, jestli to byl dokonalý thriller, ale tak výborně budované napětí už jsem dost dlouho neviděl. Tempo je naprosto strhující a Halle Berry i Abigail Breslin jsou výborné. Hledání rádoby chytrých poznatků o tom, že by se nemohlo stát tohle a támhleto nechám rejpalům - já si tuhle jízdu prostě užil a ve svém žánru jde podle mě o naprostou pecku. ()

Khalesi

WOW, tak tomuto sa hovorí NERVÁK! A to od začiatku do konca, nekecám, som neodtrhla oči od obrazovky. Myslím, že som si uhnala malý žalúdočný vred od všetkého toho napätia a stresu :) Musím uznať, že to bol jeden z najnapínavejších filmov, čo som v živote videla. Faktom je, že pre pár nedostatkov, čo sa týka logiky a pre záver, ktorý som čakala extrémnejší, som chcela strhnúť hviezdičku, na koniec som však dala plný počet a to práve pre to nepretržité napätie, ktoré ma úplne pohltilo. Nemyslím, že je jednoduché natočiť film, ktorý dokáže diváka takto pribiť do kresla a donútiť skoro bez dychu zírať celých 95 minút na obrazovku. Vynikajúci kúsok a Halle Berry, ak pominieme ten otrasný účes, famózna! ()

maseer2

svižný, napínavý thriller, který je díky neokoukanému prostředí centrály 911 po většinu stopáže svěží a originální, což ovšem nakonec dost zkazí maximálně klišovitý závěr.. přesto spokojenost a slabší 4* ()

Tommassi3

"Táta říkával, že na práci poldy je nejhorší, že můžeš ty sám rozhodnout, zda někdo přežije a nebo zemře !! Když se s tím nesrovnáš, můžeš toho rovnou nechat !!" ()

GeusX

Chtěli byste vidět mrazivý thriller s nějakou originálně pojatou koncovku ala film Sedm? Tady sice tak překvapivý závěr nenajdete, ale pokud Vám bude stačit svižný adrenalinový thriller u kterého se nudit nebudete, jste na správném místě. 80% (viděl jsem: 2x) ()

PROROK14

Nebyť tých zopár nelogickostí v konaní postáv a toho retardovaného záveru, tak to mohlo byť aj na slušné 4*. Mám na mysli to, ako našej Helynke spadol mobil do podzemia a ona sa v zápätí vydala na prieskum a tiež to, ako tej nie veľmi peknej bloncke stačilo zavolať o pomoc muža s čiernym Lincolnom, namiesto toho čušala v kufri so šroubovákom pri líci. ()