Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

Psycho.R

Skvělej příběh s výměnou kufříků. Nerad, ale přiznávám, že se mi líbila víc Stalloneho verze z roku 1991. Tématika Caponeovského období mi k tomu sedla prostě víc. ()

Armin82

Další ztřeštěná záležitost v podání ještě ztřeštěnějšího komika. Parádně zamotané a opět mi to zlepšilo náladu :) Ten Funes byl prostě boreeeec! --->90% ()

Nocturno culto

Výborný výkon Louise de Funése, tady byl zřejmě v nejlepší formě, neboť jeho grimasy, pohyby jsou naprosto bezkonkurenční ..měl jsem teprve až dnes možnost tento snímek vidět a náramně jsem se bavil ..ach ty proklaté kufříky ... ()

Wyrdas

Jedna z nejvíce bláznivých komedií s Louis de Funèsem, co jsem viděl. Můj první dojem byl dosti rozpolcený, jelikož jsem sotva stíhal vnímat o co vlastně jde. Příběh se nám zamotává, komplikuje a ještě více zamotává. Pokud se mu plně nevěnujete, můžete brzy ztratit nit! Kdybych měl vyzdvihnout jen jedinou scénu, tak to bud natahování nosu. Kdybych měl vyzdvihnout herecké výkony, tak musím říct, že všichni dělali vše, co bylo v jejich silách. Tento film je klenot mezi filmy svého typu - ačkoli o jaký typ vlastně jde? Bláznivá rychlo-spádová komedie, kde polovinu věcí předvídat můžete, ale ta druhá vás zaskočí a mile překvapí. Pět hvězd, plné plátno. ()

crackonosh

Ďábelsky svižná komedie s milionem zvratů a milionem kufrů, odehrávající se jeden den a v jednom jediném domě. Nabouchané od začáku až do konce. Louis od začátku do konce řve, žere aspiriny nebo mlátí maséra. Vybroušený komediální šperk. Ha! Šperky za 60 milionů! ()

kukkik

Z filmu mám rozporuplné pocity. Příběh je sice sympaticky složitý a logicky gradovaný, nicméně té frustrace je v něm na mě trochu moc a sledování pro mě tím pádem nebylo moc příjemné. 3/5 ()

rublik05

Oskar je poměrně obstojná komedie, nicméně dle mého názoru má Louis de Funès na svém kontě mnohem povedenější taškařice. Ačkoliv má film jen necelou hodinku a půl, tak mi stopáž přišla mnohem delší, očekával jsem také, že se pobavím mnohem víc. Moc mi nesedl námět, příběh, odehrávající se na jednom místě, mě nijak zvlášť nezaujal ani nebavil, bylo tam toho na mě moc, až mě to časem začalo nudit. One man show Louis de Funèse by možná mnohem lépe vyzněla v divadle, kam ostatně dle původního scénáře patří. Komu nevadí určité divadelní vyznění, Oskar ho určitě královsky pobaví. Já do této skupiny očividně nepatřím. Uznávám ale, že film má hned několik fakt povedených scén a že Louis de Funès opět hraje jak o život. 5/10. ()

junxi91

Bláznivá komedie plná omylů. Christian Martin, účetní ve velké firmě vlastněné Bertrandem Barnierem, jednou v neděli v osm ráno vzbudí svého šéfa s tím, že bych chtěl zvýšit mzdu z 3000 franků měsíčně na 6000 franků měsíčně. Martin chce totiž požádat o ruku jednu dívku a chce být dostatečně zajištěn, protože slečna je z bohaté rodiny. Barnier to samozřejmě odmítne a Martin mu pak prozradí, že ukradl více než 60 milionů franků díky falšování účetních záznamů firmy. Barnier vyhrožuje, že to oznámí policii, ale Martin mu připomene, že Barnier nepředložil finančáku skutečné příjmy, a tak spáchal trestný čin. Barnier se tedy podvolí a souhlasí s navýšením platu a jmenuje Martina víceprezidentem firmy. Martin pak prozradí, že ona mladá žena, kterou chce požádat o ruku, je Barnierova dcera. To je pro něj šok. Barnier pak žádá Martina, aby vrátil ukradené peníze, které mu pak dá jako svatební dar. Dozví se, že Martin nakoupil za peníze šperky a ty uložil do banky. Barnier chce, aby je vyzvednul, ale ten to bez podepsaného dokumentu o tom, že je dostane jeho dcera jako svatební dar, odmítá. Martin odejde pryč a Barnier má řeč se svou dcerou Colettou. Řekne jí, že je proti jejímu manželství, a ona se z toho zhroutí a rozbrečí. Služebná Bernadette poradí Colettě, ať lže svému otci a řekne mu, že je se svým milencem (nastávajícím) těhotná. Barnier to uslyší, a tak sňatek schválí a rozhodne se dát šedesát milionů ve špercích Colettě jako svatební dar. Poté za Barnierem přijde mladá žena jménem Jacqueline Bouillotte, která mu řekne, že je zamilovaná do Martina a že mu nakecala, že je Barnierovou dcerou. Barnier si uvědomí, že Martin není zamilovaný do jeho dcery, a tudíž nedostane zpět svých šedesát milionů franků. Barnier pak zjistí, že jeho dcera Colette je zamilovaná do jeho šoféra Oscara. V tu chvíli se Martin vrací z banky a Barnier od něj dostane šperky v černém kufru. Martin se dozví, že mu Jacqueline lhala o tom, kdo je její otec, a tak se pohádají a rozejdou. Mezitím Barnier zjistí, že se Oscar připojil kvůli zklamání z lásky k šestileté polární výpravě. Řekne Martinovi, že mu vrátí kufr se šperky, pokud se vezmou s Colette. Martin váhá a místo toho se snaží na Barniera nasadit nového "holuba" - Philippa Duboise, Barnierova maséra. Mezitím Colletina pokojská Bernadette podá výpověď a sbalí si kufr, chce se totiž provdat za Colettina bývalého snoubence barona Honoré de Batuniére. Splete si však kufry a omylem odejde s kufrem plným šperků. A v podstatě kolem toho se točí celý zbytek filmu. I když, ty kufry budou nakonec tři – jeden se šperky, druhý s 60 miliony franky v bankovkách a třetí s prádlem hospodyně. A chudákovi Barnierovi z toho začne definitivně hrabat a málem se zblázní. Všichni okolo něj jsou zoufalí, ale on jen vydává skřeky a řádí jak neřízená střela. Nakonec ale vše dobře dopadne, a dokonce se dozvíme, že Jacqueline zase tak moc nelhala! ()

Chamyl

Zlatý věk francouzské komedie, což platí i o Funésovi. Výborná konverzační hra britského stylu ovšem umně říznutá francouzským temperamentem, jehož králem zůstává zmíněný Louis de Funés. Souhlasím, že v originále zní mnohem méně poblázněně, ale přesto mu Filipovského dabing rozhodně nijak neubližuje. Umírněná stopáž prakticky neobsahuje hluchá místa a geniálně řešené záměny kufrů probíhají tak hladce a samozřejmě, že to může leckdy překvapit i samotného diváka. Velmi vydařený kousek i s ohledem na fakt, že jde prakticky o "pseudozáznam" veleúspěšně uváděné divadelní hry. ()

_aandyy_

Jednu dobu jsem si to pouštěla pořád. Moje nejoblíbenější komedie s Louisem. Kromě opravdu vtipných scének to má dokonce zajímavý příběh a mizanscéna téměř dokonalá... !Scénka "Co na mě všichni tak koukáte?"! the best of :) žít v jiné době a jinde, nepropásla bych divadelní verzi, tolikrát reprízovanou (kde si zahrál také Funèsův syn Olivier) !! ()

Rodin

Můj ty bóže, jak jsem mohl zapomenout? Vždyť tohle je možná druhý nejlepší biják s Fuňééézem! Pro ty, kdo snad ještě neviděli - sedněte si a nikam nechoďte, protože každá minuta, kterou film nabízí, je pro vaši bránici zcela zásadním způsobem důležitá! Tohle je totiž opravdová smršť. A bacha na kufry! ()

kyLuke

Francouzská komedie podle divadelní hry s geniálním scénářem.Kdyby hlavní roli nehrál Louis de Funes a Martina Claude Rich,rozhodně by to nebylo ono.A potom hlavně NIKDO NENÍ NEPOSTRADATELNÝ,PANE BARNIER. ()

Scraffy

Klasická francúzska komédia s nezabudnuteľným Louis de Funèsom v hlavnej úlohe! Dej je výborný a to sa ani nepohneme von z domu! ()

EmilHS

Moje nejoblíbenější komedie z Louis de Funesem. Vtipy založené na omylech, přeřecích a nedorozuměních jsou moje nejoblíbenější. I když je Louis de Funes samozřejmě v hlavní roli, tak mně se neméně líbil i klasický "záporák" z Funésových filmů Mario David, který skvěle zahrál hloupého maséra Filipa. Pořád nechápu jak se zvládnul Funes rozčilovat celých 80 minut. :D ()

SONY_

„Ááá, žádný věno ti nedám, houby ani sud! Vůbec nic ti nedám, co bych ti dával, šperčíčky v kufříčku, houbelec!... Ani groš ani groš!“ Tak tohle byla jedna velká sranda. Funès válel od začátku až dokonce a samozřejmě tomu dopomohl dabing od Filipovského. A vůbec nevadí, že se příběh odehrává v tom jednom samém domě. Příběh je krásně zamotaný a je nutno se z těch tří kufříků rozmotat, ale nakonec se to podaří. Jeden z nejlepších snímků s tímto báječným komikem. /95%/ ()

Amonasr

Vcelku průměrnou komedii postavenou na bláznivých záměnách osob a věcí, jakých je jinak v divadle i ve filmu odjakživa nepočítaně, vytahují nahoru nenapodobitelné grimasy Luise de Funes - ostatně jako obvykle v jeho filmech. ()

wef

Oskar je konverzační film, dějem připomínající divadlo. Zábavná podívaná se skvělým Louisem de Funès, a to ho nemám zrovna v oblibě. ()