Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

Tosim

Konečně! Konečně! Konečně ho mám! Ach pardon :-) Ale musím říct, že nejsem, opravdu nejsem zklamán. Nejdřív jsem byl trošičku na pochybách, jelikož filmy Jo nebo Pouic-Pouic se také odehrávaly v přísně ohraničeném prostředí, a i když se snímek rozvíjí velice krotce a Louis je v mnoha scénách hodně úsporný, pozdější zvyšování obrátek se prostě nedá zastavit a je to moc dobře :-) Vše vrcholí scénou s nosem a následným spánkem :-) Nesouhlasím s lidmi, kteří si myslí, že je to celé zamotané tak, že se v tom divák nevyzná, je to bláznivé a šílené, ale v intencích. No a dál? Líbila se mi výprava, teď myslím hlavně zařízení domu a chce to ještě jedno zhlédnutí, to minimálně, tentokrát v původním znění, i když proti Františku Filipovskému nemůžeme říct ani popel, ostatně jako vždycky. MŮJ KUFŘÍČEK!!! ()

golfista

Skvělá klasicky francouzská komedie, která při premiérách v ČSSR tvořila před kiny velké fronty (i já si jednu z nich vystál :). Záměna kufrů už nikdy nebyla tak zábavná a originální... ()

Enšpígl

Uplná klasická ukázka komediálního herectví mistra Funese, jak dialogového tak fyzického.Skvělá podívaná u které se zaručeně pobavíte. ()

Isherwood

Fenomenální konverzačka, která mě i přes své občasné zakuckání v kadenci vypointovaných dialogů pobavila natolik, že nemám to srdce jí plný počet nedát! ()

Malarkey

Klasický Louis de Funés a film, kde dabing Františka Filipovského značí kvalitu a ta je zde určitě zaručena. Hodně jsem se u toho zasmál a ačkoliv jsem ten film předtím ještě neviděl dokázalo se mi, že Funésův humor mi nezevšední nikdy, ani jako malému ba ani dnes, což mě hodně těší. Plno lidí ale tvrdí, že Oskar je to nejlepší co Funés natočil a podle mě to hodně zábavné je, ale stále u mě vede Velký flám, ten jen tak něco nepředčí i když na tohle se určitě víckrát taky rád kouknu. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,100,000║ Tento film je doslova nabitý humorom od začiatku po koniec, dej sa po celý čas nepohne z jedného obytného domku a na prekvapenie nevadí to, lebo Louis de Funes v skvele spolupráci s ostatnými hercami tento film naprosto ovládajú a nenechajú nás ani na moment sa nudiť. Táto komédia je doslova živel a je dokonca zábavnejšie než ostatné známe filmy s Funesom! ...na konci projekcie som odchádzal zo zachrípnutým hrdlom, fakt sila a veľké prekvapenie s Funesom o ktorom som ani netušil /videl v kine: 100%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009) ()

Subjektiv

"Oskar? Ten ukradl diamanty služce, která jela na Severní pól, protože měl mít dítě ve vašem kufříku!" Komedie strhujícího tempa, s vypointovanými dialogy, plná záměn lidí i věcí, korunovaná výtečným výkonem k šílenství doháněného Funese. Skorem až klasicky divadelní (jednota času, místa a děje se drží - divadelní hra je ostatně předlohou). Silné ****. ()

Oskar

Komedie, kterou jsem sháněl celý život. Zdá se, že naposled běžela v televizi někdy kolem revoluce a tehdy jsem ji propásnul. Teď ji konečně mám a jsem rád, protože je to rarita a pro skalního funésovce naprostá nezbytnost. Ale abych byl upřímný, jsem trochu zklamaný. Když vezmu v úvahu, že hra Clauda Magniera se vlastně postarala o Funésovu popularitu (v divadle), že s Molinarem později natočil vrcholnou crazy Hibernatus a že dokonce i americká verze Oskara je zatraceně vtipná, čekal jsem ještě víc. Oskar vůbec není špatný, ale je zbytečně divadelní, Louis málo vyšiluje, děj plný záměn osob a kufrů není správně vygradovaný. Má prostě kvalitativně blíž k Pouic-Pouic než třeba k Velkému flámu. Celkově mám skoro dojem, že sehraná parta z divadla se domluvila, že zajede na víkend do vily jednoho z nich a pro historické účely pořídí lehce upravený záznam slavného představení. Ale i to je dobře. 80 % ()

Jara.Cimrman.jr

"Oskar? Ten ukradl diamanty služce, která jela na Severní pól, protože měla mít dítě ve Vašem kufříku." Lépe než masér Philippe bych děj tohoto snímku nepopsal. Snad bych jen doplnil, že jde o tři kufry, dvě dcery, falešné těhotenství, vylhané zaměstnání, úplatného sluhu a chudáka pana podnikatele Barniera, který to má všechno vyřešit. Mne to tedy pobavilo naprosto výtečně, zejména postupně chřadnoucí kapitalistovo duševní zdraví bylo roztomilé a jeho skákání panáka s telefonem mne naprosto odrovnalo. ()

dobytek

Oskar je ve Funésově tvorbě neprávem tak trochu v pozadí. Taková série Četníků nebo Fantomas běží v televizi pořád do zblbnutí. Oskar nepatří úplně mezi ty nejznámější Funésovy filmy, ale podle mě patří rozhodně k těm nejlepším. A dost možná tady Funés předved svůj nejlepší hereckej výkon vůbec. Ten tady hraje, jak kdyby byl celý natáčení pod vlivem amfetaminů. Pobavil a překvapil mě i Mario David, kterej má jinak ve filmech obvykle jenom malý štěky. Tady měl trochu větší roli. ()

flanker.27

Přestože ne od Šejkspíra, je to komedie plná omylů, falešných identit a vyměněných kufříků, ve které nejde o nic jiného než pobavit. Není od věci se jednou za čas podívat. ()

berg.12

Film (i když v tomhle případě bych řekl spíš inscenace), vystavěný na klasickém půdorysu comedie del' arte, se záměnami kufříků a bůhví čeho ještě. Ale Louis De Funes se řádně stará, aby tahle omletá šablona trochu fungovala. Jedna velká one-man-show a mimochodem první Funésovka, kterou jsem konečně slyšel v originále. Funésův projev je o něco střídmější, postavený hlavně na mimice a timingu, Filipovského dabing z něj dělá trochu přeafektovaného šaška. ()

sud

Zřejmě ta nejšílenější a nejstřeštěnější komedie, kterou jsem viděl (s Funésem určitě). Jednoduchý děj, značně zamotaná zápletka, nedorozumnění, jeden dům a především Louis De Funés a jeho neskutečná kreace. Nedokáži posoudit, která Funésovka je nejlepší (sice jsem někde napsal že "Velký flám", ale není to tak jednoznačné), protože jeho nejlepší kousky jsou tak nějak srovnatelné. Ale musím říci, že "Oskar" je zřejmě komedie, ve které podal Louis de Funés nejlepší výkon. ()

ClintEastwood

Zamotanější příběh aby jeden pohledal. Oskar obsahuje i přes svou krátkou stopáž vynikající zábavu a spoustu scén, jenž se navždy vryjí do paměti filmových diváků (z těch neustálých záměn kufrů se člověku pěkně točí hlava). Dříve jsem si k tomuto snímku trošku hledal cestu, ale dnes můžu s klidným srdcem prohlásit, že je naprosto unikátní a vysoké hodnocení mu právem náleží. Louis de Funés v životní formě! ()

pepo

Uzasna a nepolavujuca smrst gagov, zvratov a na stopercent iduceho Funesa (a Filipovskeho). Mam rad aj verziu zo Slyom, ale toto je uplne ina liga. Skvela zabava. 9/10 ()

darkrobyk

„Tak já jsem blázen!" Nestárnoucí milá komedie, v níž Funés uběhne maraton, když neustále pobíhá ze schodů a do schodů a pořád dokola. A pak jsou tu samozřejmě kufříky! Snadno zaměnitelné, nikoliv však co do obsahu. Potřetí vytahovaná podprsenka vskutku rozesměje. Jen tak mimoděk si jeden vzpomene na podobnou situaci v pozdějším snímku Co dál, doktore (1972). Funésův průmyslník se s nikým nepáře, i když jde o jeho milovanou dceru. „Zavřu tě na tři léta do penziónu. Do kláštera! Do Bretaně." A dokonce i sluha si pouští pusu na špacír: „Slyšel jste? Ten člověk vám říká Berte!" Příležitostně se znovu vždy rád podívám. A jistě, Filipovského skvostný dabing nechybí. ()