Záhadný zločinec Fantomas terorizuje Paríž, no niektorí stále pochybujú o jeho skutočnej existencii, keďže ho nikto nevidel na vlastné oči. Napriek tomu novinár Fandor o ňom napíše senzačný článok a Fantomas sa mu pomstí svojským spôsobom. Vezme na seba jeho podobu a spácha fantastickú lúpež... (RTVS)

pytlik...

V dětství jsem měl v největší oblibě svlíkací scény, tj. ty, ve kterých si Fantomas před zrcadlem sundaval masku. A spíš než jeho jsem se bál Maraise, který i přes veškerou snahu působí neuvěřitelně padoušsky, obsadit ho do kladné role ukazuje na velkou režisérovu odvahu. A divil jsem se, jak může tak krásná žena jako Myléne milovat takového starého dědka, a to prosím pěkně prej děti neuměj odhadovat věk. No teď v dospělosti dodávám, že Maraisovi to rozhodně víc slušelo, když hrál postavu Fantomase, tu masku měl nosit pořád, i v jiných rolích a filmech, o civilním životě nemluvě! A když už chtěl režisér obsadit Maraise a Myléne do jednoho filmu, měl zkusit nějakou pohádku, třeba Panna a netvor. Pravda, Myléne asi už panna nebyla, ale zase Marais vydal za dva netvory, tak by se to vyrovnalo! Jinak film obsahuje i mnohá poučení, např. že je vhodné si před každou jízdou zkontrolovat stav vozidla, a taky ukazuje neotřelý způsob, jak si vydělat peníze v kasinu. ()

Master19

Legendární směsice humoru, kriminálky a akce. Tento film se myslím nikdy neokouká a co se týká Mylène Demongeot, je tu k nakousnutí (mám rád ty co nenosej... prsenky :-) ). ()

dANo

Film, ktorý som za mladi sledoval s maximálnym nadšením... s odstupom času je to už trochu horšie, ale stále je to zábavné a Funes+Filipovský sú dokonalí. ()

Tomatáš

44 let po premiéře stále Fantomas baví lidi...důkazem jsou nesčetná vysílání na tuzemských kanálech všech typů...Geniální Louis s Jeanem Marais roztáčí bláznivý hon na vejvětšího francouzského zloducha všech dob...Je to prostě super a jinak to ani dopadnout nemohlo..;) ()

JohnSmith

Když jsem jako malej viděl Fantomase,tak jsem z toho byl úplně u vytržení. Dneska mi už bohužel tahle pohádka pro dospělý moc neříká. Zvlášť ne tenhle první díl, kde mi přijde, že tvůrci neměli jasno v tom,jestli to má být komedie nebo krimi. Upřímně ten přechod od vážna k nevážnu je dost křečovitý. Jen díky Funesovi dávám tři hvězdy, jelikož jeho komisař je naprosto skvělej. ()

nevermore

Fantomas mě jako záporák vůbec nechytil. Tenhle film mi v jistých pasážích vyloženě lezl na nervy pro neschopnost některých postav. ()

pursulus

Proměny Fantomase.¬         Trilogie na sebe volně navazuje a podáním ji lze bráti jako jeden trojdílný celek. Proto ony tři filmy (( Fantomas (1964); Fantomas se zlobí (1965); Fantomas kontra Scotland Yard (1966) )) hodnotím jako jeden počin a toto opoznámkování je společné pro všechny tři snímky.¬                 Z mnoha příběhů o Fantomasovi (postavu vytvořil franc. spisovatel Pierre Souvestre a v psaní dále pokračoval jeho současník Marcel Allain) četl jsem pouze tři, ale četba byla natolik podobná, že je mi usouditi, že ostatní příběhy budou míti podobný ráz příběhů o tajuplné a zároveň děsivé osobě v pozadí prazvláštně provedených zločinů. Jak pro způsob podání, tak i pro obsah byly příběhy o Fantomasovi prohlašovány za brak.¬                 Francouzský cyklus o Fantomasovi ve scénáři J. Halaina a režii A. Hunebelleho se ducha předlohy až tak moc nedrží. Na pomoc byl přidán prvek švandovní v osobě předního komika francouzského té doby L. de Funese. Tím — a změněným scénářem dějem — došlo k posunutí od temně "gothického" pozadí k moderní kriminální frašce.¬                 Nu, sledovati tři díly Fantomase mi bylo potěšením. Až nebudete míti co dělati, až počítače a chytré telefony odejdou do důchodu, a místnost bude osvětlovati pouze stará petrolejka svým zářícím plamenem, vezměte knihu s Fantomasem a začtěte se do ní. Tehdy, na konci světa, bude to dobré čtení i pro vás, kteří jste zapomněli. Půjdu vám příkladem, a zalezu si s Fantomasem do postele ještě dnes. ()

lykan9

V současné době se dá spíše říct, že je to pohádka, protože místy je scénář až přihlouplý, ale to, že je Fantomas klasika se nedá upřít a s přispěním nostalgie nelze dát jinak než full. ()

PollyJean

to je těžký, s celou sérií...jako děti jsme Fantomase všichni milovali, ale dneska se nevydržím dívat ani na deset minut v celku, tak jak to pak hodnotit? ()

ghatos

Na svou dobu výborné. Zajímavý padouch Fantomas, výborní herci, výpravné + vtipné s osobitým kouzlem. Úžasné je, že se na tom skoro nepodepsal zub času...80%. ()

vyfuk

Tenhle film je přeci jen legenda. Nicméně za jakou cenu. V dnešní době to asi hlavně potěší milovníky starých filmů, který v tomto případě spíše připomíná Hitchcocka a jiné americké filmy stejné doby. Taky je to pro milovníky Funése, to je asi nesporné. I tak příběhově mi přijde, že film nenabízí nic, co by bylo nějak převratné. Nemluvím asi ani o dobové demenci, jako spíše o jednoduchém nezájmu. Film ani tolik nenabídne vtip. Nebo alespoň takový, aby seděl mě. To už spíše docením atmosféru a český dabing. Jinak se obávám, že Fantomas je pro mě stále neznámá. ()

pfa

Série Fantomasů měla mimo jiné to štěští, že zde hraje L. de Funes a tím pádem dabuje František Filipovský... :o) [8/1O] ()

Melios

Francúzská klasika s Funesom v hlavnej úlohe ,ktorá aj po 50tich rokoch nemá obdobu. Ak mám byť úprimný knižnú verziu som nečítal ,takže neviem povedať ako veľmi sa príbeh drží knihy. To asi nikoho nezaujíma ,pretože snáď každý ,kto videl túto trilógiu vie ,že funguje aj samostatne a na to nepotrebuje žiadnu knihu. Herci sú na nezaplatenie a hlavne kvalitný český dabing dotvára kúzlo tohto filmu. Na moje prekvapebie masky a špeciálne efekty vôbec nevyzerajú tak strašne ,ako som si pamätal a zub času sa na nich podpísal len naozaj minimálne. Väčšina scén vyzerá doteraz skvelo ,teda až na tie scény s autom ktoré má pokazené brzdy (nie je to zlé ,ale moderný divák sa tomu zasmeje ,keby nevedel ,že v tej dobe sa inak tieto scény ani točiť nedali. Btw efekty vyzerajú lepšie než v prvých Bondovkách ,ktoré vznikali približne v tej istej dobe). No a Fantonas ako postava sám o sebe ,je aj po toľkých rokoch stále originálny a rešpekt z neho tiahne na kilometre ďaleko ,beztak sú najlepšie Funesové naháňačky s Fantomasom - to snáď aj zľudovelo! 😃 .... 50 ročný kráľ ,ktorého pokračovania sa tešia rovnakej kvalite a novodobé Francúzske filmy ho zatiaľ z jeho trónu nezosadili. I keď je pravda ,že film Nedotknuteľní (ten Francúzsky) mu poriadne ťahal na päty....90% - jednoducho klasika klasík. Kto nevidel nevie. ()

dr.jacoby

Úvodný film slávnej trilógie nás oboznamuje s postavami, ktoré sa stali pre milovníkov francúzskych komédii klasikami. Novinár Fandor, so svojou milou, komisár Juve, jeho policajný podriadený Bertrand a samozrejme démonický Fantomas. Povinný film pre všetkých divákov cs.televízie 80-tych rokov. Jeden z prvých filmov Louisa de Funésa, kde dostáva veľa priestoru pre svoje majstrovstvo. Vynikajúci dabing Františka Filipovského je samozrejmosťou, ostatní dabingoví herci svoju rolu zvládli tiež na jednotku. Škoda, že po výbornej prvej polovici filmu sa v druhej polovici dej utápa na nekonečných nahánačkách, či už na autách, motorkách, vrtulníku, ponorke atď. Kvalitná hudba doprevádza všetky diely trilógie. A Mylène Demongeot je jednou z najkrajších herečiek, aké sa kedy vo filmoch objavili. Pokračovania Fantomasa - Fantomas sa hnevá a Fantomas kontra Scotland Yard hodnotím ešte pozitívnejšie ako túto jednotku. ()