Konečne doma

• Česko Konečně doma (viac)

Na našu krásnu modrú planétu dorazili Buvovia, mimozemskí votrelci s chápadlami namiesto nožičiek. Doteraz putovali v medzigalaktickom priestore a hľadali si novú planétu, na ktorej by mohli v pokoji a snáď aj v mieri žiť. Ich pôvodný domov zničili nepriatelia Gorgovia, ktorí sa na nich z nejakého dôvodu nahnevali a prenasledujú ich naprieč celým vesmírom.  Mimozemská invázia Buvov na Zemi sa však odohráva pokojne, vľúdne a láskavo. Buvovia začnú prerábať svoj nový domov na svoj obraz. V prvej fáze všetkých ľudí presťahujú do Austrálie, kde im ponúknu vďaka svojej vyspelej technike veľmi pohodlný život. Pri tomto sťahovaní im ale prekĺzne medzi prstami dievča menom Tip, ktorá od tej chvíle hľadá svoju mamu. Tip má veľmi dobrodružnú povahu a mačku, ktorá sa volá Prasa. Prečo nie, však? Svoj malý domov na Zemi našiel i Buv menom O, ktorý je tak trochu fialový, veľmi výrečný a predovšetkým veľmi priateľský. Preto hneď začne pripravovať večierok, na ktorý pozve všetkých. Omylom však pošle intergalaktickú pozvánku aj Gorgom. To je, samozrejme, veľký problém, vďaka čomu sú na neho ostatní Buvovia veľmi nahnevaní a niektorí by mu chceli povedať aj pár ,,pekných“ slov poriadne od pľúc. O berie svoje chápadlá na ramená a potrebuje sa niekde na chvíľu schovať, pokiaľ ich hlavy trochu vychladnú. Na úteku O narazí na stratenú Tip a postupne medzi nimi vzniká intergalaktické priateľstvo. O sa snaží svojím roztomilým spôsobom napraviť všetko, čo Buvovia svojím príchodom na Zem spôsobili, vďaka čomu zmätok narastá rýchlosťou svetla. Tip na oplátku zoznámi Oa s humorom, umením, hudbou a tancom, rodinou a priateľstvom. Ale predovšetkým sa O a Tip snažia porozumieť jeden druhému a nájsť Tipinu mamu. (TV JOJ)

Jigy

Příjemný animák. Jemně dětský a i humor a děj byl podle toho nastavený. Věřím, že být menší, jsem unešen. Nyní to však zapadá do klasického průměru. ()

Fíla

Není to žádný superanimovaný film, jako je letošní Zootropolis, nebo famózní zpracováním a příběhem, jako Jak vycvičit draka. Home je dalším animovaným filmem o přátelství, mezi dívkou a Buvem, jehož můžeme brát jako mimozemského přistěhovalce na Zemi. Musím vyzdvihnout soundtracky od Rihanny a Kieszy. Zhruba v 1/2 jsem si byl jistý, že to jsou jasné 3 hvězdy, ale postupem času, jak se film chýlil ke svému konci, jsem postupně v hlavě přidával procenta. Proč? Protože kvalitních animovaných filmů ubývá a já jsem i za tenhle snímek rád. Je to absolutně odpočinkový animák, který Vás nenadchne, ale ani neurazí a toho si vážím. :) 75% dámy a pánové. ()

Aljak

Prekvapivo výborné, a to aj napriek mojim obrovským pochybnostiach o tomto mimozemskom prostredí a invázii na Zem. Spočiatku to síce pôsobilo nesmierne infantílne a obával som sa, že v tej trápnej atmosfére sa to bude tiahnuť celým filmom. No musím uznať, že zápletka bola mimoriadne vydarená - a vďaka tomu napokon aj celý animovaný film. Najmä druhá polovica, keď vzniklo medzi Oh a Tip to priateľské puto, stála za to. Veľmi pekné vyvrcholenie celého príbehu s krásnym morálnym posolstvom :) ()

Figu

Jako budoucí otec (což už budu do pěti týdnů :)), se musím krapítek zaměřovat i na rodinné animáky, které se kolem mě zachvíli budou už točit denně. Nevím jak to budu zvládat a jak se s tím popere i moje žena, ale vím dvě věci. Zaprvé - těším se na to! A zadruhé - jestli se kolem mě/nás a naší dcery mají motat pohádky typu Konečně doma, tak šup sem s tím! Pěkné a roztomilé. 75% ()

M.i.k.e

jeden z těch standardních animáků,který nepřináší nic objevného,ale dokáže zabavit.Technické zpracování je v pořádku,hlasy v originálním znění jsou fajn a tu a tam se mihne zajímavý nápad.Přijít tenhle animák o pár let dřív,byla by to nejspíš ultra pecka,ale v dnešním měřítku nemůžu jít výš než na 70% ()

rakovnik

Roztomilý film s povedenou animací. Příběh měl hlavu a patu, děj mě bavil a konec zapůsobil. Navíc má film i kvalitní soundtrack. ()

ProNotor

Pro milovníky animáků to bude další pěkný snímek, moc hezké, dojemné a vše dobře dopadlo, tak to mám rád, i když občas trocha tragedie neuškodí. ()

Streeper

Příběh není dost promyšlený a zajímavý na to, aby mě to bavilo celou dobu, takže jsem se párkrát nudila. Nicméně pár scének, kdy jsem se upřímně zasmála se tam našlo. A O je naprosto kouzelná postava. ()

carly

Úžasne farebné.Smutno-krásne. So skvelou hudbou a vynikajúco vybranými hlasmi hercov. Jim Parsons bol úžasný. Rovnako ako Rihanna. Na konci som uronila viac než len slzu. ()

pakobylka

----- "Lidé jsou složitější, než se psalo v tom letáku !" ----- Taková dětinsky hravá, jásavě barevná ... a trochu pošahaná vyprávěnka o jedné mimozemské invazi, která si o sobě myslela, že je vstřícná a laskavá. Abych pravdu řekla, dokázala lidskou rasu vyobrazit víceméně jako tupé stádo, neschopné jakékoli obrany ... takové, které si přímo říká o to, aby ho někdo odněkud někam přemístil - nejlépe do nějaké pěkné rezervace ... aby byl od něho jednou provždy pokoj ... aby zbytek Země mohly osídlit pro změnu úplně jinak potrhlé - a zcela asociální myslící bytosti. Na druhou stranu je to pohádka veselá, nápaditá, bezstarostná a nenáročná - jak sami uvidíte, spokojí se s málem: Bude přímo nadšená, když u ní (a spolu s ní) vydržíte až do konce, aby její ujeté nápady a nezbedné skopičiny nepřišly nazmar. Nic jiného po vás nechce ... rozpustilá neposedná jednohubka na jedno podívání ... 3,5* ()

KajusaK

Jedna z nejlepších novodobých pohádek.. Krásně animovaná, skvěle promyšlení Buvové kteří mění barvu, děj svižný ale dobře promyšlený a zábavný od začátku až do konce.. ()

BoXBe

Sympatický průměr. Děti ze všech těch nápadů a detailů musí být nadšené. Já to nevydržel, ale přiznávám tomu, že si někdo dal práci s každým políčkem, aby tam proběhlo něco zábavného a dařilo se. ()

tomeek

Pár skvělých vtipů, ale jinak bych řekl, že další z "nových" animáků, které podruhé vidět nemusím. Hlavně ze začátku hodně dětský humor.. ()

nineweh

Poprvé viděno z dabingem, který se překvapivě povedl, podruhé konečně v originále, který nemá chybu... pokaždé jsem uronila slzu, takže zvyšuju na 5. ()

URBAN

Je to mily a to je na tomto filmu to nejhlavnější, ale celkově nenabízí nic víc. Je to škoda, ale pro děti je to ideální animák. ( 1.3.16/MAC ) ()

panMartin

Zcela průměrný animovaný film určený především dětem. Z počátku jsem si myslel že se budu děsně nudit. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen příběhem, který se z toho vyvinul. Nápad perfektní, docela příjemná muzika a vztah emzáka a malý holky funguje. Také se povedl dabing. Jediné co mi vadilo byl až moc předvídatelný příběh. Taková oddechovka pro děti s podivně vypadajícími fialovými marťany. ()

tatanapope

Bylo to milé ,bylo to vtipné a humor byl dávkovaný pěkně po troškách do celého filmu jemnými doušky . Postavička byla dokonalé ztvárnění Jima Parsona a myslím , že lepší postavu pro ,, O ,, zkrátka vybrat nemohli . Moc se mi to líbilo a klidně bych se na to koukla znovu , nyní jsem jen zvědavá jak se s tím popere dabing , zda to neztratí na kvalitě ()