Konečne doma

• Česko Konečně doma (viac)

Na našu krásnu modrú planétu dorazili Buvovia, mimozemskí votrelci s chápadlami namiesto nožičiek. Doteraz putovali v medzigalaktickom priestore a hľadali si novú planétu, na ktorej by mohli v pokoji a snáď aj v mieri žiť. Ich pôvodný domov zničili nepriatelia Gorgovia, ktorí sa na nich z nejakého dôvodu nahnevali a prenasledujú ich naprieč celým vesmírom.  Mimozemská invázia Buvov na Zemi sa však odohráva pokojne, vľúdne a láskavo. Buvovia začnú prerábať svoj nový domov na svoj obraz. V prvej fáze všetkých ľudí presťahujú do Austrálie, kde im ponúknu vďaka svojej vyspelej technike veľmi pohodlný život. Pri tomto sťahovaní im ale prekĺzne medzi prstami dievča menom Tip, ktorá od tej chvíle hľadá svoju mamu. Tip má veľmi dobrodružnú povahu a mačku, ktorá sa volá Prasa. Prečo nie, však? Svoj malý domov na Zemi našiel i Buv menom O, ktorý je tak trochu fialový, veľmi výrečný a predovšetkým veľmi priateľský. Preto hneď začne pripravovať večierok, na ktorý pozve všetkých. Omylom však pošle intergalaktickú pozvánku aj Gorgom. To je, samozrejme, veľký problém, vďaka čomu sú na neho ostatní Buvovia veľmi nahnevaní a niektorí by mu chceli povedať aj pár ,,pekných“ slov poriadne od pľúc. O berie svoje chápadlá na ramená a potrebuje sa niekde na chvíľu schovať, pokiaľ ich hlavy trochu vychladnú. Na úteku O narazí na stratenú Tip a postupne medzi nimi vzniká intergalaktické priateľstvo. O sa snaží svojím roztomilým spôsobom napraviť všetko, čo Buvovia svojím príchodom na Zem spôsobili, vďaka čomu zmätok narastá rýchlosťou svetla. Tip na oplátku zoznámi Oa s humorom, umením, hudbou a tancom, rodinou a priateľstvom. Ale predovšetkým sa O a Tip snažia porozumieť jeden druhému a nájsť Tipinu mamu. (TV JOJ)

Misuli

Ja teda byla hrozne nadsena z dabingu Jima i Rihanny, dodavalo to animaku stavu. Hrozne se mi libil dej, ktery vas neuspi, ale naopak hezky vygraduje. Libi se mi napad stridani barev dle emoci a take me dostala samotna animace, ktera za me byla fakt spickova. Nedalo mi to a nejak jsem v Buvach (nebo Buvech? :D) videla ceskou mentalitu, ale mozna jen muj osobni dojem. Rozhodne bych film nenazyvala infantilnim, je to ten typ, ktery si uzije kazda generace. ()

Jazziek

Je to celkem dobrý a milý animák. Trochu moc ujetý, ale určitě hodně vtipný. Ano, děj se dá předvídat, ale dá se to přežít. Hudba je fajn a vztah mezi Oem a Tip je hezky udělaný. Na Inside Out to ale fakt nemá. ()

oskar10001

Prvá vec-SOUNDTRACK-BOMBA! Songs melodické, chytľavé rytmy, v citlivých scénach emotívne až až. Prepracovaný dej, ktorý sa mi dostal pod kožu, chytil za srdce. Film poukazuje na dôležitosť RODINY, PRIATEĽSTVA a OBETAVOSTI. A jeden veľký potlesk pre Rihannu, ktorá dabovala mladé dievča s chrapľavým hlasom a absolútne to nerušilo dojem z filmu. Nemám viac čo dodať. Dlho som nevidel lepší animák. 85% ()

mad.dog

Není to zdaleka tak špatné, jak se tu dočítám. Je to roztomilý animák mířící především na mladší publikum, který má rychlé tempo, je po všech stránkách dobře udělaný. Nemá hluchá místa a prostě jsem s tím spokojený. ()

limalama

Druh Buvove mě naprosto dostal. I když ze začátku sem tomu moc nedával, tak ten konec a poslední půlhodinka byla naprosto úžasná, parádní a perfektní. Škoda, že taková nebyla většina filmu, pak by to bylo za 5 bez debat ()

tumpach

Ajaj, tenhle animák bych doporucil asi jen priznivcum Rihanny. Te si uzijete behem filmu dosytosti. Jinak dej slaby, predpovidatelny, vytvarne odporny, buvove nic moc sympataci. Ale samozrejme remeslne zvladnuty, takze jestli se s potomky octnete pobliz kina a dve hodiny nebudete mit ZADNOU moznost jak zabit alespon trochu smysluplne cas, je to varianta... ()

Bajerys

70% Zajímavý animák. Příběh je sice nezajímavý, ale práce s hudbou naprosto dokonalá, což mě strašně překvapilo a jsem za to velice rád. Pár chybiček ve filmu by se našlo, ale já jsem byl celkem spokojený, hlavně s hudebními motivy. ()

Teapac

Z počátku jsem si myslel že se budu děsně nudit. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen příběhem, který se z toho vyvinul. Jim Parsons v originálním znění musel být boží. Bohužel jsem film viděl v češtině, ale ani z českého dabingu jsem nebyl zklamán. Jazykové umění malého oha v češtině byly k smíchu a nenudili. Netlačí na humor jako některé jiné animované filmy. Film měl i silný emoční příběh a zároveň byl humorný. ()

LarisaDavid

Pre decká dobré, ale nejako ma to nedokázalo rozosmiať. Už od začiatku som tušila, prečo tí "zlí" po nich idú..., je síce pravda, že koniec ma prekvapil (detail dôvodu prenasledovania) ale to bolo asi tak všetko. Nič moc. ()

Majkowski

Nebýt včerejšího promítání zdarma v mém bydlišti, tak bych se ke zhlédnutí tohoto animáku nejspíš nikdy v životě nedostal. Každopádně, jsem i celkem rád, že jsem se do toho kina vypravil, protože mě ten film celkem i bavil. Sice se v jádru jednalo o typickou zápletku z animáků, ale byla obalená v jednom velkém, celkem originálním, hábitu. Mé hodnocení nejspíš dost i ovlivňuje ten fakt, že jsem to viděl v českém znění, nikoliv v tom originálním. Na filmu šlo zkrátka hodně vidět, že je zaměřen především na to mladší publikum, jelikož humor v některých chvílích měl do toho mého hodně daleko. Ale nebudu lhát, i já jsem se párkrát zasmál, a vůbec celkově mě i tento film dokázal dostat do takové dobré nálady, proto dávám 4 hvězdy. (70%) ()

vrch07256732

Celkom originálne nápady (najmä sťahovanie obyvateľstva) dobrá grafika, vcelku vtipný a akčný dej, postavičky Buvov vydarené - jednoducho po čase vydarený animák (nezabúdajme že pre deti - nie pre starých capov čo tu píšeme komentáre, tým nechcem nikoho uraziť) samozrejme vyzdvihujúci základné ľudské hodnoty - a to k vydareným animákom patrí. ()

Matysek1984

Moc hezký film o jednom mimozemském vyhnanci, lůzrovci, nechtěnci, ve kterém, jak jinak, samozřejmě dřímá obrovské srdce. Závěrečná zhruba čtvrtina filmu je velmi silná a milá. A v neposlední řadě je to výborný film pro rozvíjení angličtiny, bylo rozumět opravdu téměř všemu, a to navzdory hlasu Sheldona z BigBangTheory, kde mu v seriálu naopak skoro vůbec nerozumím. A to nejsem žádný extra engličtinář! ()

Kinepa

11.2.2016, DVD, 3/4 Osobně mně byly ty příšerky nesympatické, ale konec to naštěstí spravil. Uvidíme, jak se to bude líbit dětem - čtyřletého syna to nebavilo vůbec a to miluje animované filmy ... ()

monika_cz

Příjemná pohádka, veselá a moc se mi líbili Buvové, hlavně to, jak měnili barvu. Také musím uznat, že bylo hezky vymyšlení, proč Tipy neunesli. ()

Callistor

Mimo skvělou hudbu od Rihanny lehce průměrná zábava na sobotní odpoledne. Místy pobaví dokonce i nějaká ta vtipná scéna. Hodnotím 3+. ()