Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

eexDon

Für mich - 75%, - /nevyužité role Jeremyho a Vinga, velké finále Ethan X hlavní záporák se nekonalo, páč Ethan už stárne a už byl unavenej, děj zase o ničem, jako dycky, celej film je takovej standardní, ničím překvapující, z řady vybočující, nic zvlášť mě nepřekvapilo/, + /celá partička, kterou drží pohromadě Tom, stejně jako celou tuhletu sérii se tak nějak vrátila, i s Lutherem, scéna v opeře byla dost dobrá, ale měla být na konci filmu, jako finále, ne na začátku, souboje/lokace/vizuální stránka filmu docela dobrá, ale to už je povinnost, Rebecca byla hezká, výrazná, tohleto se povedlo/, hodnocení - trochu lepší než letošní Bond, ale ne tak povedené jako Ghost Protocol, ten mi prostě sedne víc, takže lehké zklamání ()

dedavena

Je třa haknuť satelit. Jak proste. Slaněni ze žlutu agentku je nadherne. Musime do Maroka a zrobime falešny profil. Při akci v chladirně sem se smjal jak maly synek. Ešče že tam byl ten defybrylator. Tež měli čšesti, že se na tych mašinach něnahanali v česku. Bo tu se bes helmy jezdiť něsmi. V polityce žadni spojency něsu, to maju recht. Tomik pravi, že zoufala doba si žada zoufale činy. Ma vubec ste šlamastyki vychodisko? Povim vam, mili přatele, že ja. Vubec se němusitě o Tomika bat. Je to skratka macher. ()

floppy4

Zasnem nad tym, ze si toto niekto vobec pozrie (vratane mna). Som velmi rad, ze som na to nesiel do kina, lebo jednak to bola nuda jak svina a jednak to bol tak neskutocne beckovy vyvar s ackovym rozpoctom, ze to uz ani neni mozne, ze nas v Hollywoode maju za takych debilov. ()

io.

Byla to pěkná podívaná, pořád nějaká akce, dobře uděláno a výborně zahráno, ale stejně se mi to zdálo nějaké moc dlouhé. Chtěl bych být taky takový borec, že se při 150 na tachometru vyklopím na motorce ve flanelce a bez přilby, udělám asi třicet salt, mašina odepsaná a já ... za pár minut sedím v kanclu, srkám presso a plánuju co dál :-D ... ale jako v pohodě, je to prostě mission impossible. ()

Ferguson

Bezkonkurečně nejvtipnější MI. Nicméně stále "pohádka pro děti" přeplněná těmi největšími klišé, které agentský akčňák může mít. Hodně lidí se směje komiksům, že se mohou líbit jen zastydlým puberťákům. Pokud je to pravda, tak tento druh filmu se může líbit jen zastydlým dětem. Čtvrtou hvězdu dávám za super vykrádačku "Gravitace" pod vodou a humor. Vždycky jsem obdivoval Cruise, jak dokáže stále vypadat dobře. V tomto filmu si ale evidentně vypomáhal botoxem po celém obličeji, aby zakryl vrásky (proč!). ()

Gattolino

Musím přiznat, že nejzábavnější na filmu byly hlášky typu: "Musíme chytit lejna", "je třeba mluvit s lejnem", "pracujete pro lejna", apod. To samozřejmě vyzní hezky jen v dabingu. Mistrně se podařilo semlít všechno. Tři hvězdičky dávám za ta lejna. ()

dasl

Nerozumiem prečo? Ale asi preto > naby to zarobilo zopar dolarov . Uplne zbabraná časť . Moj dojem velmi ovplivnil český dabing ktorý je úplne na pi.... (Petr Rychlý to je niečo príšerné ) Trápne fóriky Simon-a P. tu sa scenaristi trošku sekli. Celé to na mňa pôsobí neohrabane, lajdácky, povrchne Tom C. to hraje ako keby mu za to ešte nezaplatili . Celkovo je to na prd. a nudné. ()

D.K

Výborná akční podívana, ve které Tom zase potvrdil že je HITMAKER, a nastavuje laťku hodně vysoko, Uvidíme kam to Ethan Hunt až dotáhne. Ve filmu je mnoho výborných akčních scén(jízda na motorkách, scéna s letadlem...) a celkem dobré obsazení. ()

D.D.Dees

Nikdy jsem nebyl příliš velkým fanouškem série Mission Impossible, ale tenhle díl mě chytil. No, vlastně mě chytili i všechny ty předtím, ale ne tak moc, abych se stal jejich fanouškem. Není to prostě to samé jako když se kouknete na Kick-Ass nebo 22 jump street. To Vás prostě chytne a nepustí, chcete víc! A začíná mi připadat, že touhle cestou se pomalu ale jistě vydává i nový díl MI. Tom Cruise válí, ale ne tolik jako jeho kamarád programátor, který tenhle film zvedá z průměru. Ethan Hunt je už moc předvídatelný a přiznejme si to, nudný. Akci skvěle oživuje jeho partička zkušených borců z IMF. Takže hurá na internet a stahujte o sto šest už máme i blu-ray verzi, která stojí za to. Ale i přesto, že se mi film líbil, působí to na mě spíš dojmem jako dobrýho pilotního dílu k seriálu o tajných agentech. Vážně, snímek je to pěkný, ale má v sobě dojem seriálu a ne filmu. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz