Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Stanmi

Agent Ethan Hunt (Tom Cruise) jde se svým týmem opět do akce a tentokrát musí čelit mocné a tajné organizaci bývalých agentů, známé jako Syndikát... Letošní rok je na špiónské filmy poměrně plodný a jedním z nich je také Mission Impossible - Národ grázlů. Ačkoliv se tedy jedná už o pátý díl, tak doposud jsem zhlédl pouze první snímek, takže nemůžu přiliš srovnávat toto pokračování s těmi předešlými. Zakladním stavebním kamenem této filmové série byl, je a nejspíš také bude Tom Cruise, který ač už překročil padesátku, tak roli akčního hrdiny zvládá naprosto s přehledem (navíc mu velký problém nedělají ani různé kaskaderské kousky). Co se týče trojice jeho parťáků (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner), tak nejvíce prostoru dostává právě Simon Pegg a to nejenom jako nositel humoru, ale zapojí se také do akce (což Simonovi jde možná líp než vtipkování). To Rebecca Ferguson jako hlavní ženská hrdinka Ilsa pro mne byla příjemným překvapením, protože jsem ji zatím v žádném jiném filmu zatím neviděl. Ústřední záporák v podání Seana Harrise sice není vyloženě špatný, ale není příliš výrazný a navíc to poněkud přehání se svým zlověstným hlasem. Takže obsazení a herecké výkony jsou celkem v pohodě, ale předností tohoto snímku je především akce, ať už automobilové nebo motocyklové honičky, přestřelky, pěstní souboje, vše je velmi dobře natočeno a zřežírováno, takže akčním pasážím prakticky není co vytknout. Za největší slabinu filmu tak považuji samotný příběh, který prostě nebyl tak zajímavý, aby mě zcela vtáhl do děje. Tedy ne, že by byl vyloženě nudný, některé části snímku jsou velice povedeně, zmínit musím především naprosto parádní až bondovskou pasáž z Víděnské opery, ale základní příběhová kostra mně prostě příliš neoslovila. Celkově vzato je tak Mission Impossible - Národ grázlů solidní akčně-špionážní snímek, který sice má nepříliš zajímavý příběh, ale může se pochlubit kvalitními akčními scénámi, atraktivními lokacemi a nestarnoucím Tomem Crouisem. ()

VanBradley89

Mission impossible jede. Pátý díl a opět parádní podívaná. Jsem zvědavý co na to šestka. Občas je to trošku ukecanější, ale jede to v takovém tempu, že na kritiku není čas. Zvlášť, když je každá akční scéna tak neskutečně povedená. Hunt girl se povedla. Když je parta pohromadě, je na ně radost koukat. A na rozdíl od 4 zapamatovatelný záporák. Který ač byl dobrý to co ho povýšilo o dost výš byl jeho hlas. Těšil jsem se na každou jeho scénu jen, abych ho slyšel mluvit. ()

harycek

Při zhlédnutí "čtyřky" jsem si říkal , to je super: lepší už nemůže být, a světe div se "pětka" mě uchvátila ještě víc! Poznámka k dabingu: Gustav Bubník byl vynikající v "Top gunu", ale Pavel Vondra je malinko drsnější a na tento dabing i vhodnější!!!! Poznámka: spočítejte si kolik hlavní hrdina dostal "elektrošoků" v celé sérii !???? ()

warpcore

".....a teraz prosím babka tú o dráčikovi, čo chcel byť požiarnikom"! Asi už naozaj starnem, ale toto infantilné rozprávkové pobehovanie sem a tam, ma prestalo baviť veľmi skoro. Slabučké, ako 3x prevarený PIGI čaj ! ()

Facerr

MI je jako vždycky výborný a musím opět pochválit Cruize, kterej i přes jeho věk válí, jako za mlada. Dalším Tomovým plusem je i to, že se drží jenom kvalitních filmů a snad nikdy nešláp vedle. Na druhou stranu, když srovnám poslední Mission Impossible s předešlýma, nemůžu se ubránit pocitu, že i přes opět vychytaný akce, zdravý jádro celý party a moooc pěknou hlavní hrdinku, něco tomuhle dílu chybí. Možná to je charisma hlavního záporáka, nebo víc lokací v akci. Třeba je ale právě tohle záměr, se kterým chtěli tvůrci MI trochu "zlidštit" celou sérii. Podtrhovala by to i Eatnova obětavost pro ostatní členy skupiny. Je to ale jen šrám na kráse pátýho dílu MI, u kterýho se určitě nudit nebudete. ()

route60

Vymlátit se na motorce jen v košili a šortkách tak dám sbohem světu už při prvním dotyku se zemí, proto existuje film a Mission Impossible-Národ grázlů nám poskytne úlet do fantazie akčního nesmrtelna, tedy jak pro koho a dokonce pobaví snad nejlépe z celé série, Christopher McQuarrie namíchal výbornou akční oddechovku se vším co by daný žánr měl nabídnout a Tom Cruise je lepší než když nás na plátnech navštívil jako Hunt poprvé v roce 1996 (pane jo toto letí) a Alec Baldwin nemá chybu, podtrženo sečteno pět hvězd jinak to nejde. ()

elanista1

To je jeden z tých filmov, pri ktorých máš takmer istotu, že ťa budú baviť. Ja som za 123 minút ani raz nespustil zrak a nestratil záujem. Herecky zaujala hlavne Rebecca Ferguson a pochopiteľne Tom Cruise. Scenár je kvalitný ako sa na poriadny špionážny film patrí. Scéna vo viedenskej opere mi veľmi pripomínala jednu misiu Hitmana /hra/. Scéna v elektrárni, naháňačka na motorkách a opera stoja za spomenutie, ale aj všetko ostatné okolo toho je zábavné. Táto séria ide veľmi dobrým smerom. ()

DonBraso

Svižný to teda sakra je.Ethan Hunt na pažbě další numero a další zapeklitá věc jménem Syndikát.Povedená akční podívaná,která v Opeře mě přišla jak ze hry Hitman,kéž by i takový filmový Hitman byl takový jako je MI.Vlastně jediný kdo je stejný je James Bond,tohle jsou naprosto stejný filmy,jen tady hraje někdo jinej a Tom Cruise je prostě lepší a uvěřitelnější.Scéna s motorkama vynikající,ten pocit rychlosti se tedy povedl a tak trochu pamatováček z dvojky.Sean Harris taky mě udělal radost,celkově casting super.Vlastně skoro žádná výtka,jen tedy možná jsem čekal více zeměpisných ploch,ono se vracet do Londýna,který už trochu v druhém dějiství ztrácel punc a bitka či zajímavá show se nekonala,kromě zas zajímavého vychytralého konce.Kamera super,žádný dimenzionální MTV klipy zde nejsou,je to takové čisté,hezké a dvě scény zbytečně moc přehnané. ()

Trumper

Každý z předchozích dílů M:I si šel vlastní cestou, Rogue Nation je podle mě prvním dílem série, který svým stylem jasně navazuje na předchozí díl.___ Má to svoji logiku, zároveň se však film určitě nenechal strhnout heslem „více a hlasitěji“. Zpracování potěší tím, jak velký důraz klade na praktické efekty a práci kaskadérů namísto rušivého CGI. Dokonce většina akčních scén se nese v mnohem umírněnějším stylu, než je v poslední době zvykem, a závěrečná honička temnými uličkami večerního Londýna je pak skoro návratem ke kořenům prvního dílu (večerní Praha). Přibyly postavy, přibyl humor i režisérská lehkost (ve srovnání s M:I 1 až 3), avšak ubylo to, co jsem měl na původním M:I nejraději – zamotaný příběh a překvapivé zvraty. Hlavní „heist“, který byl vždy středobodem každého dílu, působí, jako by byl do filmu vložen jenom z povinnosti, navíc postrádá základní logiku. Poslednímu dílu navíc malinko chybí vynalézavost, originalita a zábavnost předchozího dílu.___ Svoje předchůdce předčí Rogue Nation jenom v jedné věci – ve skvělém hlavním záporákovi, kvůli kterému bych byl ochoten zvýšit hodnocení. Prozatím: /70% ()

dudo24

Super. Ďalšie vydarené pokračovanie. Po trochu suchšej štvorke sa film znovu vrátil do rytmu tretieho dielu. Kvalitný dynamický dej plný neistôt a napätia. Parádna akcia – naháňačky na autách, motorkách, prestrelky, pästné bitky, nože, chmaty. Ako vždy skvelé obsadenie starých postáv plus neskutočná Rebecca Ferguson. Prvý krát som zaregistroval jej existenciu. Veľmi dobre hrala, veľmi pekná a to telo! Nemôžem z nej. Netreba zabudnúť na stále nesmrteľný soundtrack. Je možné, že sa mi tento diel páčil najviac. edit: Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie na päť hviezd. Vynikajúce vo všetkých ohľadoch. ()

rasto87

Nebudem sám ak poviem, že to bol jeden z najlepších dielov Mission Impossible. Naozaj výborné s množstvom akcie, humoru a hlavne originálnej zápletky. ()

pafka

Tom po pate a zase slusne. Neni to nic, co bysme nevideli, ale zabava je to slusna. V hlave nezustane. A vztahy mezi spiony, vladni utajenou jednotkou, CIA, prezidentem - to je tak strasne omlete tema, ze me to fakt uz otravuje. Takze za me tri a pul. ()

fimler

Ten trapný začátek v letadle, ano jenom kvůli tomu jsem strhl jednu hvězdu! Jinak k tomu nemám co dodat film skvělý po všech stránkách, ale ten začátek.....udělat tak trapnou scénu jen aby navnadila lidi do kin je ubohé! ()

Domas88

Pro mně pořád špica.. Ano dá se najít opět spoustu chyb, ale já se bavil u napinavého nenudného akčního filmu a vůbec to není první díl, čili fakt super, že berou pořád někde nápady.. Budu se těšit na další díl.. ()

x_ander

Tom Cruise jede na maximum a je neuvěřitelné, že i s pátým dílem letité série umí pořád překvapit a utáhnout film, který patří mezi špičku akčního žánru. Další parádní zářez, chci další film a do Rebeccy Ferguson jsem se zamiloval. ()

eMeMko

Celkem povedený snímek, který celé MI sérii rozhodně nedělá ostudu. Od minulého dílu se opět pokročilo, ať už ohledně kaskadérských kousků, vtipných scének a samozřejmě hromadys šíleností. Ve výsledku však tato bláznivá kombinace opět funguje a dává dohromady kvalitní akčňárnu, která nikoho neurazí. Otázkou tedy zůstává, jak dlouho tvůrci budou tuto značku ještě ždímat. Nejspíše do té doby, dokud Tom Cruise zvládne dělat všechny své kaskadérské kousky sám. ()

jfaba

Klasický film dnešní doby. Nikoho jiného si nedovedu představit v hlavní roli než je TOM CRUISE! Pro něj je tento seriál vymyšlen. Pohádka pro dospělé! ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz