Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Naby odpad!

Opravdu nikomu nevadi, ze v prvnich 10ti minutach se clovek udrzi na kraji vzletajiciho letadla? Další nemysl z tvurcu americke produkce co z lidi dela jen debily. Díky nechci se stát americanem. ()

jizvoun

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale pravdou je, že mě to i přes neustále omílané klišé o záchraně světa pořád bavilo. Akce, běh, akce, kecání, akce a takhle až do konce, uteklo to rychle. ()

Inkognito_CZ

I když vím, že každý další díl je jen ždímačka na peníze, těžící ze jména série, nijak zvlášť mi to nikdy nevadilo, protože každý film mi přišel v něčem novátorský a neotřelý (pominu-li to, že mi neseděla režie u trojky). Vždy až doposud. Dokonce proklínanou dvojku považuji za jeden ze svých nejoblíbenějších partů. Tentokrát mi ovšem většina prvků filmu připadá hodně "na sílu". Jakoby si tvůrci v průběhu natáčení vždy říkali: "Tak a teď tam musíme dát tohle, protože se to od nás čeká." Ústřední akční scéna v "bazénu" je přesný příklad. Jako by byla do filmu natlačená jen proto, aby tam byla. Není to ale žádný propadák. Akční to je, atmosféru série si to celkem drží a konec konců, třeba si i to hodnocení po opětovném shlédnutí ještě poupravím. Zatím ale pouze tři. ()

CheeseFigure

Ethan Hunt zdolal naozaj nemožnú misiu. Nie, nemyslím to, že porazil bájny Syndikát, ale to, že sa mu podarilo kvalitou prekonať agenta jej veličenstva s povolením zabíjať. Na Rogue Nation som šiel ako na predohru. Mala to byť taká ochutnávka špionážneho akčného film, príprava na SPECTRE (to, aké bolo SPECTRE sklamaním som rozobral v komentári k tomu filmu). Všetko tu funguje ako má. Tím hrdinov pekne spolupracuje, pri Rebecce Ferguson neviete na akej je vlastne strane, je vám to ale jedno, je sexi a dobre sa ňu hádže okom, Syndikát je ako správna organizácia všemocný a nikto o ňom nevie a hlavný zloduch nie je scenáristická demencia ako pri SPECTRE. Dobre, päť hviezd tu nie je pre to, lebo dej občas škrípal, ale aj tak ide o najlepší akčný film roka (2015). ()

Signore

Spolupráce Toma Cruise a Christophera McQuarrieho přinesla i napodruhé výborné plody a výsledkem je jednoznačně nejlepší MI; jinak odkazuji na komentáře uživatele Isherwood, s jehož oslavnými závěry se plně ztotožňuji. ()

zeromen

Skvělé, každým pokračováním je série lepší a lepší. Dala bych plný počet ale kvůli jisté sektě Toma Cruise, dávám jen čtyři. Nejlepší herec, Simon Pegg. :-) // viděno na DVD: 80% ()

camomilla

Kdyz se na vetsinu "agentskych" filmu o Huntovi nebo Jamsi budete divat s tim, ze v ramci dobre zabavy vypustite naprostou neuveritelne a nekdy i prirodni zakony popirajici kousky, tak si je uzijete. ()

DavidDizzer

Dle mě asi jeden z nejlepších dílů Mission impossible. Proč? Také proto, že byl děj zamotaný a ne od začátku jasný, což mě se osobně líbí, když si musím počkat do konce filmu, jak to dopadne a oč tam vlastně jde. Akční scény byly super, nechybělo napětí a líbily se mi hlavní postavy, vysloveně nejvíce ze všech dílů. Hlavně tedy agentka, která to hrála na více stran, děj se tímto rozvíjel ve více cestách a mělo to nápad. Její role a herecký výkon mi vysloveně sedl a takto by to mělo vypadat. Nejednalo se o nějaký levný shit plný nesmyslných nápadů a scénáře, mělo to hlavu a patu, mělo to akci, napětí, otázky, odpovědi, a hlavně super děj a super akční scény. Já nevím, co bych více povídal, prostě mě to bavilo a moc se mi to líbilo, doufám, že pokračování bude ještě lepší. Za mě 80 % ()

Skylwalker42

Po jaksi scenáristicky slabé čtyřce, přišla nová mise, která již má opravdu koule. Naprostý úžas již navodí úvodní scéna s Tomem na letadle a následně na Vás vybafne slavná hudební "impossible" melodie. Vše dokonale ladí do úplného konce a akčních scén jsem si užil do sytosti. A zcela mě okouzlila Rebecca Ferguson, která v těch žlutých šatech vypadala opravdu sexy - scéna, jak nohou je opřená a zamiří - do toho bourací opera a rváč Cruise se musí rozhodnout ve zlomek sekundy.. Ano. Dlouho jsem neužil takto akční film. A za mě nejlepší nesplňitelná mise. ()

draxxi

Ethan Hunt, James Bond, Jason Born.... Ja ty chlapy miluju... Logika jde sice spat, ale kdo by resil v pohadkach pro velky kluky logiku? Ja se opet paradne bavil, takze je to jasny... Jeste ze je mame, muzem klidne spat :) ()

kodwin

Řeknu to takhle. Bond je bond. Ethan Hunt se snaží, ale bohužel Tom Cruise už má svá nejlepší léta za sebou a občas působí opuchle a jako agent málo uvěřitelně. Scénář je však vynikající a akční scény velkolepé, mnohy i předčí Bonda. Ocenil jsem hlavně auto honičku v úzkých městských uličkách, potápění v trychtýři a motorky taky celkem ušly. Opera je stokrát ohraná a nic nového nepřinesla. Ocenit musím Rebeccu Ferguson, která mě sice až tak neoslňuje ženskými přednostmi, ale za to umí celkem slušně hrát a mlátit chlapy. Národ grázlů je velmi slušná podívaná a jak mi neseděl Cruise, tak Pegg s Rennerem byli skvělí. ()

shinlove

Mám moc rád celou tuhle sérii a jsem zvědavý, jestli zemře s koncem Cruise v této roli, nebo se opravdu jednou dožijeme střídání rolí jako v případě Jamese Bonda. Nicméně J.Renner už asi jeho roli nepřevezme a tak další film bude opět s Cruisem. ;) Ale tento film byl skvěle vymyšlený od první do poslední klapky a byl jsem s ním spokojený. 4* ()

gezko

Tom Cruise je taká zaujímavá postava. Na jednej strane by mu človek za tie jeho scientologické záležitosti dal po papuli a na strane druhej by ho za prínos pre kinematografiu a výber hereckých úloh priateľsky potľapkal po pleci. M:I-V je proste tutovkou v jeho kariére a oku lahodiacim prvkom pre nás divákov. Akčné scény, prepracovaný dej a finálne rozuzlenie sú občas akoby z inej galaxie. Jasné, človek by mohol namietať, že taký nesmrteľný a nezničiteľný hrdina ani neexistuje, ale pre realistickosť predsa do kina nechodíme, nie? Veľmi prínosné je, že M:I-V nadväzuje na predošlý diel o čosi viac než tomu bolo v minulosti. Filmy 1-4 spájala okrem Hunta (Cruise) v podstate len postava Luthera (Rhames). Vžda sa jednalo o uzavreté príbehy. Tu je citeľná zmena v tomto koncepte, nakoľko sa opakuje aj podstatná časť Huntovho tímu. Tento nový prvok zaraďuje film viacej do súčasných filmových univerz. Cruisove dych berúce akčné scény boli vynikajúce, korením tohto filmu však bolo niečo iné.....Rebecca Ferguson. Krásna žena s vražednými schopnosťami. Rebecca má v sebe niečo čo dokáže strhnúť pozornosť a moju teda strhla dokonale. Scéna jej vstupu do divadla v žltých šatách sa určite stane časom legendárnou. Kvôli nej obvyklé 4* mením na 5*. ()

Bogrant

McQuarrie proste vie. Séria M.I. ide každým ďalším krokom oveľa vyššie a Rogue Nation tomu len dopomáha. Nahustený dej, kvalitné postavy, ako-inak bezchybný Cruise, jedna lepšia akčná scéna vedľa druhej, otvorený, no pochopiteľný záver pre ďalší vývoj súvislostí. Jednoducho mix toho najlepšieho, čo mohla séria v danom momente priniesť. ()

Polux

9/10 | McQuarrieho špionážní pecka a (prozatím) kvalitativní vrchol celé série, ve které funguje na jedničku úplně všechno od zapeklité zápletky, která svým stylem "kdo je s kým a proti komu" připomene dějovou spletitost jedničky a přinášející s sebou úžasnou (a zprvu tajemnou) novou posilu Ferguson a bohužel naposledy také Rennera, přes parádně chladnokrevného hlavního záporáka Harrise a vzájemný soutěživý vztah s Huntem, v jehož rámci se oba průběžně přetahují o to, kdo z nich je chytřejší, po skvělé akční sekvence (dostaveníčko v opeře snad ani nešlo natočit lépe, plus návrat kombinace Hunt & motorka se po letech náramně povedl) a sice trochu umírněné, ale velice chytré finále, které krásně zrcadlí začátek filmu (Hunt v závěru naloží s Lanem úplně stejně, jako Lane s Huntem v úvodu). | PeZet ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz