Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

Rudinsky

Fuqua uronil nostalgickú slzu a naservíroval Butlera s Freemanom v patetickej paráde, na ktorú sa nemôžte hnevať, lebo tam proste každou sekundou cítite nechcené guilty (už samotný názov filmu upozorňuje, že sa jedná o ortodoxný prepis starých akčných biblií korenený zdureným americkým vlastenectvom). Byť tam viac onoho spomínaného guilty a načrtnutej nekompromisnej nekorektnosti (vraždení kórejci, mlátenie starých žien, hlúpa agresívna americká armáda na čele s redneck veteránom, nožíky v hlave), chrochkám blahom. Veľký špás. ()

666Carnage

Klasické akční béčko ve stylu smrtonosné pasti. Je to koukatelné Butler je nasranej a docela mu to jde! Až na nějaký přešlapy a ty efekty se dá s pohodou říci, že se jedná a solidní béčko avšak Útok na bílý dům byl lepší. Ale tohle si aspoň u mě vysloužilo 70% :) ()

iXtr3m3

Malo to všetko, čo nemal White House Down. Skvelý Gerard "McLane" Butler, vynikajúca akcia, gradovaná hudba, dokonca aj ten útok na samotný White House ďaleko lepší ako pri Tatumovom pokuse. Tie nekompromisné killy boli fakt že super na pozeranie. Toto môžem. ()

LEATHERFAC odpad!

Jak mě Emmerichova verze překvapivě vyloženě potěšila až nadchla, akcí, slušným scénářem, hereckými výkony a mile vtipným nadhledem, tady nemám asi dost času popisovat co všechno je špatně. Herci včetně Butlera i Freemana jsou nevýrazní, hudba otřepaně šablonovitá a scénář i chování postav vyloženě dementní. No jak by taky ne, když to napsali stejní pánové co tak grandiosně dokázali zkurvit trojku skvělých Expendaples. Fuqua je prostě břídil a od celkem obstojného Krále Artuše to jde s jeho tvorbou bídněji a bídněji. ()

Perry-

Vypadá to jako více debilní verze první Smrtonosné pasti s ultimátní akcí v první půlhodině. Ale bavil jsem se skvěle. Pokud vypnete mozek a dáte tomu šanci, 70% ()

Orthank

Kde sme to dospeli, keď prozápadná filmová propaganda naivne vystriedala tú lacnú fašistickú? Presviedčať normálnych ľudí podobnými nezmyslami je absolútne mrhanie síl na útok voči pokojnému diváckemu názoru. Akurát sme ešte nestihli zabudnúť na moslimských radikálov a odrazu ich vystriedali korejskí kamikaze rytieri. Nechajme to radšej tak...aspoň, že sa nebáli rozpumpovať adrenalín v žilách a roztočili parádnu plnokrvnú akciu. Radosť pozerať tak precízne koordinovaný útok na pýchu Ameriky v mohutne ozvučených kulisách a podarených trikových sekvenciách. K tomu radšej zabudnúť na tony západniarského pátosu, hrdinstva, záverečných veľkohubých výlevov a nechať sa uchvátiť neľútostnou jazdou jedného neohrozeného hrdinu. Podľa vzoru One Man Show snímkov prižmúriť očko nad nesmrteľnosťou hlavného hrdinu a logikou samotného útoku a všetko bude v najlepšom poriadku. Charizmatický Gerard Butler sa o to určite postará a Vám bude jedno ako lacno sa tvorcovia snažia o politickú či motivačnú korektnosť. Stačí odísť 5 minút pred povinnou klišé koncovkou a možno sa bude večer lepšie zaspávať. Presnejšie povedané TU. ()

AdamesWWE

[8.5/10] Olympus Has Fallen po dlhej dobe napĺna všetky požiadavky pre ideálny americký akčný film, ktorý bolo treba lebo v posledných rokoch ide akčný žáner čoraz viacej do záhuby a fakt vydarených vecí je čoraz menej. A tak sa tento film dá brať ako náhrada a poteší snád´ každého správneho akčného fanúšika. Zpočiatku som filmu nevenoval veľa pozornosti, ale po nadpriemerných hodnoteniach a sľubných trailerov som sa odhodlal zájsť do kina a vo výsledku je to skvelo natočený akčný film. Režiséra dobre nepoznám, videl som iba jeho dva filmy ale toto zvládol ukážkovo a taktiež nemám skúsenosti s hlavnou postavou - Gerardom Butlerom, ten si ma získal úplne od začiatku, má charizmu, výbornú postavu nekompromisného agenta, jeho skilly či už so zbranami alebo pri súbojoch sú presne také aké má mať správny akčný hrdina. Veľmi sa mi páči že vôbec tu nevyznieva ako nejaký hrdina, do ničoho nejde bez rozmýšlania a všetko má dobre premyslené, lepšia hlavná postava už ani nemohla byť. Potom sa mi veľmi páčil aj Aaron Eckhart ako prezident, skvelý Morgan Freeman a aj hlavný záporák ma zaujal. Zvyšné vedlajšie postavy bez problémov. Čo sa týka samotnej štruktúry filmu, spracovaniu a podobne, pre akčný žáner je to ukážkové, príbeh na nič dlho nečaká, po chvíľke sa stane tragická udalosť(skvelo zinscenovaná a dosť emočná), a potom nasledujú už poriadne akčné scény. útok na biely dom a podobne. Nieje tu ani jeden nudný moment, hluché dialógy alebo nezáživné scény ktoré by brzdili tempo filmu, všetko šlape ako má. Plus má aj dobrá hudba a samozrejme že výborné akčné scény. Vylepšiť by možno bolo treba mierne efekty, ale to je iba detail ktorý nepokazí zážitok z akcie. Veľkolepej akcie je dosť, tvrdý rating, výbuchy, lietadlá, zrúcanie bieleho domu, hromada mŕtvych, veľa zrúcanín. Ale najlepšia je aj tak akcia ktorú má na starosti hlavná hrdina, striela naistotu, krv len tak strieka, plno headshotov, nekopromisných ručných stretov, zlomenín. Velmi dobrá až výborná akcia, skvelo podaný zaujímavý old school príbeh, vydarený záver, film nepostráda napätie a celkovo ani nemám čo negatívne k tomuto povedať. Páči sa mi tu celá vážnosť tohto filmu a ani typický amerikanizmus mi tu neprekážala. Som veľmi milo prekvapený, výborný zážitok. ()

Corpsegrinder

Vadí vám že ve filmu kde se útočí na Bílej dům vlajou americký vlajky? Tak to jste pěkný čuráci cháááá cháááá. Každopádně dostal jsem to co jsem čekal, lehkou akční nálož s fajn obsazením. Jsem zvědavej na Emmerichovo variaci která bude dle očekávání přestřelená jak kráva. ()

Kalper

Gerard Butler umí být pěknej bad-ass a v Olympus Has Fallen to znovu jen potvrzuje. Úvodní útok na Bílý dům je překvapivě drsný a nekompromisní. Následný zásah skotského bijce je příjemně koukatelný - musel jsem zamáčknout nostalgickou slzu ve vzpomínce na pohaslou slávu Smrtonosné pasti či Přepadení v Pacifiku. Pro neameričany je ve filmu přemíra patosu o nezlomnosti USA, lásce k vlajce a podobně, ale když tohle odfiltrujete, zůstane masomlejnek Butler a dobrý akční film. ()

divak84

filmy s očekávanými WTF prvky opravdu přišel se spoustou usměvných a zajímavých momentů a americkým nezničitelným patriotismem který zrcadlí nesmrtelné ženské pokolení v bilém domě. gurelad butler bezchybny skvělý uvěřitelný a celá sestava z bílého domu samozřejmě politicky nesmrtelná akční a odvážná. akce je dost zejmena uvod. obsazení BD za 13 minut je samozřejmě jednou z froteskních informací, stejně tak jako pobíhaní vietnamských trhovců s carl-gustavama kolem BD, či sledování stolen AC130 pouhýma dvěma gripenama. u kterehokoliv režiséra bych se nad tím nezastavoval, že McG, ale u Fuquy mě to celkem zamrzelo. spravím si ten dojem Training dayem ()

kedl

Koho zajímá, ten na míle viditelný americký patriotismus, když se člověk baví? Mně ne. Butler to tam docela slušně kosí a věřím mu to víc než poslednímu McLaneovi. Troufnu si tvrdil, že OHF bude nejlepší likvidačního eRkem roku. ()

Balu... odpad!

Nejkoukatelnější odpad, jakej sem kdy viděl a dodíval se. V podstatě podle plakátu do detailu víte přesně o čem film je takže stačí vidět jen plakát a ušetříte si 118 minut Vašeho života. ()

Greenpeacak

Vzbura ázijcov započala ultimátnymi štyrmi rotačnými guľometmi, následne sa zničila možnosť natočiť adaptáciu Strateného symbola od Browna, RPG uprostred Washingtonu (!) a potom to už išlo samé. Tvrdo vycvičení americkí agenti s inteligenciou rovnajúcej sa AI Mordorského tímu v Battle for Middle earth na obtiažnosti easy padajú pred útočnikmi v tričkách s rúškami ako prezreté hrušky - hlavne, že sa tlačia všetci spoločne na najvyšší bod, nech zbytočne neskôr neprekážajú Leonidasovi. Tentokrát to dal aj bez Sparľanov. ()

Hanys_

Paráda. Butler konečně v roli, která mu sedí jak ulitá, zápletka jak z 80-tek (jen místo Rusů tady máme Severokorejce) a za kamerou mistr v oboru (Fuqua akci umí jako málokdo a na tomhle filmu to je sakra vidět). Takhle nějak měla vypadat poslední Past. 8/10 ()

Litvicek

Wow Wow Wow ! Nemám slov. Hodnocení některých zde totálně ale totálně nechápu, protože já jsem si film užíval od první minuty do konce. I nesympatický Eckhart mi zde nevadil ,což byl totální zázrak. Akční, dějově sympatická podívaná, která přímo nemůže nudit. Film doporučuji omrknout, stojí to za to. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)