Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

blazma

Ve stejném roce jsme se dočkali dvou filmů s příběhem tak totožným až to není možné. Přepadení bílého domu a jeden rytíř v zářivé zbroji zachrání svět. Nic méně tento film oproti toho druhého s Chaningem Tatumem a Jamiem Foxxem v hlavních rolích mě prostě zaujal o něco více a jsem rád že potěšil i více lidí, že jsme se dočkali dalších dvou pokračování. Prostě tohle super akční pecka bez složitého příběhu, který i tak zabaví. ()

Bbbulanek

Říkám si, co všechno je na tomhle filmu špatně. Výprava, scénář, kamera - nic z toho vám nepomůže, aby vás děj nějak zajímal. Postrádá to úplně příběh postav i logiku. Je to zkrátka podivně akční, nepravděpodobné a nenapínavé. Humor tu ale taky nenajdete. ()

Cinemagoer

Antoine Fuqua, Gerard Butler, Morgan Freeman, nemalý rozpočet, přímočarý akčňák o záchraně prezidenta proti značné přesile černobíle špatných teroristů, potud to vypadalo slibně. Ale nakonec zklámání. Určitě cením drsnou povahu přestřelek a soubojů (rating R), což je vzhledem k počtu diváků v kinech asi vždy riskantní. Akce v přítomnosti agenta Mike přímo v Bílém domě bavila, byla napínavá, poměrně přehledně natočená, zlikvidovaných teroristů nebylo málo. Mike v podání Butlera neohrožený, podceňovaný hrdina, který si mě však nedokázal získat jako jiní velikáni v podobné situaci (např. John McClane, ale to bych asi chtěl moc). Možná byl na vině i dabing místo původního znění, kdo ví... Sem tam vtipná hláška, ženský element v podobě Mikeovy manželky také zastoupen, takže v rámci žánru důležité rysy přítomny. Jenže–přesuneme-li se mimo Bílý dům, film byl poměrně tuctový a ztrácel kýžené tempo. Navíc, celkový dojem ohromně kazily špatné triky, především akce větší míry jako výbuchy nebo pády budov byly nápadně nevěrohodné, ach jo, to starosvětsky založeného fandu žánru silně zamrzí. Hlavní padouch správně nebezpečný, ale závěrečné střetnutí nenabídlo nic zajímavého. 6/10 ()

Matrix007

To se zas povedl nějaký akčňák...... No, že by banda týpků hravě sejmula nabouchaným arsenálem bambilion agentů, hlídajíc nejezpečnější místo na světě během 13 minut zní sice dost nereálně, ale akce, emoce, nápad, myšlenka a dokonce i vtip to prostě musím ocenit. Film, který trochu více potěší, než zklame a i v kině to za to stojí. ()

Mukl007

Zase jeden z filmů, u kterého divák tak od 10. minuty ví, jak to dopadne. V tomto případě ještě zasazen do typického amerického patosu, kdy Amerika je ten jediný silný a hodný a všichni se jí snaží ublížit, ale naštěstí jsou její vůdčí představitelé hrozně stateční a všechno dobře dopadne. Abych ale jenom nehaněl, tak děj docela odsejpá a člověk se u sledování nenudí. Specielně ve světle posledních událostí ze Severní Koreje je film poměrně "aktuální". Kdyby ale alespoň trochu reflektoval, co je a není možné- pokud vím, tak to sci-fí není- tak by mu to jen prospělo. Sumasumárum, je to prostě další adaptace smrtonosné pasti s nesmrtelným hlavním hrdinou s vysokým morálním kodexem, který všechny zachrání a vše dobře dopadne. PS: Nechápu rozhodování v situaci zda obětovat jednoho člověka, byť je to prezident, nebo stáhnout odněkud jednotky a tím obětovat lidí tisíce. To je prostě strašná kravina. ()

wick

Fuqua předčil americkým patosem i Emmericha. Místy nechtěná parodie (pokud o psychologií v rozhovorech, padající potrhaná americká vlajka, prezident), místy slušná akce (útok na Bílý dům), místy nuda (porady štábu), ale není to takový průšvih jak jsem se dočetl v jednom filmovém měsíčníku. Zvu na panáka toho, kdo mi ukáže americký film, kde se aspoň na vteřinu americká vlajka neobjeví. ()

jan.ziemba

Jako ze začátku fajn, na ten rozstřílený bílý barák se hezky koukalo, ale postupem času samé klišé, vlající americké vlajky, neprůstřelný superagent a God bless USA. Ale na tři hvězdy to je, to jo. ()

paradoxman

Masakr. Frekvence, se kterou zde lítají střely skrz mozky korejského i amerického lidu, je překvapující. Kdyby si tvůrci odpustili (nezbytný) patos a závěrečný potlesk, šel bych na plné hodnocení. Gerard válí i s opuchlým ksichtem. Jen ten šikmooký metrouš mohl klást větší odpor. ()

Leffi

Smrtonosná past bez Willise a v Bílém domě? No proč ne. Gerard Butler umí taky trousit sarkastický hlášky, metat tělama korejských banditů, sem tam odpálit nějaký to rpg a přežít asi osum typů zranění, kdy si mezitím ještě cinkne domů, že je všechno v cajku a večeři stihne. K sobotnímu poobědovému relaxu ideální podívaná. Skoro si říkám, že dvojka by mohla být na prezidentském letišti a ve trojce by se mohli pokusit ukrást prezidentovi zlaté spodky. ()

oSiSko

Robiť si srandu z hashtagov pri deaktivovaní bomby, to ma baví, mne sa to páčilo, celý film bol dobrý a žiadne slabé momenty nemal, taký film, ktorý od 70% očakávam, super :) ()

Dexter666

Záblesk originality v podobe C-130. Inak stotisíckrát prevarené a slabo skopírované žánrové klišé. Hnusné CGI na každom kroku. Chlapi Freeman, Eckhart, do čoho ste sa to nechali navliecť? Patriotická trapošina... Druhá polka hviezdy za zvuk rotujúcich zbraní ;-) ()

Kenji

Na rozdiel od väčšiny prispievateľov CSFD ma nejaké hviezdy a pruhy nerozhádžu, pretože nerozumejú tomu čo je to byť hrdý na vlastnú krajinu, dokonca ma napĺňa hrdosťou salutovanie americkej vlajke, ...ale tento film je obrovské sklamanie. Prvá pol hoďka odsýpa vcelku slušne aj keď sa človek zamýšľa, aké jednoduché je dobyť Biely dom, a agenti tajnej služby padajú ako muchy. Pokašlali to už tým, že nechali Cola Hausera zomrieť hneď na úvod. Veci ktorej vôbec nerozumiem je Prezidentovo trvanie na tom aby najskôr viceprezident a potom aj tá MacMillanová prezradila heslo k tomu systému názov som zabudol však viete o ktorom hovorím. Stále opakoval, že on im svoje nepovie - ale akože nie? priložili by pištoľ k hlave viceprezidenta, alebo MacMillanovej a povedal by, veď nedovolil aby im niečo robili už pri ich kódoch. Nedotiahnutá vec keď severokórejčan vyhrážajúc sa Butlerovi spomenie jeho priateľku. Ten jej potom volá, každý normálny človek by sa satcomom spojil s Pentagonom a zažiadal o družstvo USMC. Nepriatelia nestoja za reč a prvému Die Hard to nesiaha ani po členky. A keď si spomeniem na 96 hodín jednotku aký som mal pocit z Liama Neesna, lepší ako Steven Seagal v roku 1991 tak toto malo od poctivého béčka ďaleko ()

Pidibull odpad!

Americká propaganda... a nakonec musí samozřejmě vlát americká vlajka. Jak jinak :-) Tak tupý a stupidní film, už jsem dlouho neviděl. ()

Dacsus

Viperblade tu mal pindy ze film treba sudit v ramci zanru? Ale isteze ano - ak tuto sracku porovnam s T2 / Judgment Day, Die Hard 1 a 2, Heat, True Lies, Bournovou seriou atd., nakoniec sa mi zda ze aj ta jedna * je moc... ()

jaqubko

Výborný a sympatický casting, obzvlášť Gerald Butler. Akcia obstojná až miestami dobrá. Prehnaný patos a apel na americké vlastenectvo. Chabé triky. Proste strašne blbé akčné béčko ako z devedesiatok. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)