Vessel

Krátkometrážny / Sci-Fi / Horor / Thriller
USA, 2012, 13 min

Liberty Airlines' Flight 298 čeká dlouhý let, který by možná za určitých okolností probíhal jako obvykle, kdyby se k letounu nepřiblížil podivný mimozemský objekt, který nesmírně touží po jeho obsahu, kterým jsou samotní cestující a posádka. (SOLOM.)

GrungeChild

Luxusní sci-fi / hororová povídka, perfektně natočená i ozvučená, a hlavně se tu během pár minut podaří vybudovat atmosféru, o kterou se mnohdy marně snaží spousta celovečeních filmů. Paráda, "way to go"! ()

Marqta

Celkem ohraný námět se sci-fi monstry co člověku vlezou "doslova" do hlavy. Bez vysvětlení a pointy. Trochu mi uniká to vysoké hodnocení tady. ()

Martrix

Efektní, ale námětem a vyzněním béčko jako vyšité. Spousta lidí nechápe, že je ekosystém každé planety jedinečný a s největší pravděpodobností nebude kompatibilní pro návštěvníky odjinud. A totéž platí naopak. I kdybych pominul složení vzduchu, tlak, gravitaci, tak je tady spousta mikroorganismů, které ve vzduchu poletují... . Dnes už by na to scénáristi mohli trochu myslet... . V případě Vetřelce a Predátora se dá přivřít oko, ale Vessel je úplně jiná liga. Přesto je to sympatický a solidně udělaný kraťásek. ()

Sancty

Nič svetoborné, obohraná téma ale spracovanie je slušné. Najväčším ťahákom je samozrejme monštrum. Posledný útok mohol režisér vypustiť, paranoja by už narobila svoje. ()

mosnak

Parádní nápad s parádní příšerou! 13 minutová stopáž bohatě stačí. Překvapení pro mě bylo, když zařval i boreček, který vypadal,že bude v tomto filmu za hrdinu. Takže letadlo bylo obsazeno a teď vzhůru na ty pozemské "chodící schránky"! Pochvala za 80% ()

IGNI

Strhujících 12min, akce, napětí...je tam všechno, jako celovečerák ale pochybuju, že to bude tak atmosférické... ()

messi@h

Hezký kraťas, je vidět, že režisér má jistý potenciál. Vlastně mi bylo líto, že je ten film tak moc krátký a netrvá o pár minutek víc - trošku víc napínání a nahánění by filmu slušelo. ()

Scharra

Letadlo nad mraky se pomalu přibližuje ke svému cíli, když tu jeden z cestujících zahlédne z okna záblesk. Upozorní letušku, ale ta jej ledabyla odbyde když z okna nic nezahlédne. Po chvíli se záře objeví přímo nad letadlem a to je vtahováno dovnitř neznámého plavidla... Dokonalý scifi kraťas ()

bakeero

Myslim, že víc se z krátkometrážní sci-fi vytřískat nedá. Má to atmosféru, má to výborný efekty a já už se těšim na celovečerák. ()

Taron

Krásně nechutnej kraťas. Vzhled monstra to je správnej hnus a s malýma červíkama co lezou do hlavy. No, fakt bych v tom letadle být nechtěl. ()

Zelda knihkupec

Možná bych upravil konec a nechal paranoiu pracovat(Zdálo se to holčičce? Nebo nás už ovladájí z velké části těma eh sondama v mozku a holčičce to nikdo neuvěří jen Fox Mulder) a dal bych za 5* ale za ten očividnej konec ,,jen¨ 3* nicméně stále je to snímek pěkně budující atmosféru se správně konspirační zápletkou... ()