Matt Scudder je bývalý newyorský policajt a vyliečený alkoholik, ktorý pracuje ako súkromný detektív bez licencie a zázemia. Svoje služby ponúka tým, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžu obrátiť na políciu. Jedným z nich je aj drogový díler Kenny Kristo, ktorý si detektíva najme, aby našiel zločincov, čo mu uniesli a brutálne zavraždili manželku Carrie aj napriek tomu, že im zaplatil výkupné. Scudder začne postupne odkrývať stopy vedúce k únoscom a zisťuje, že tento zvrátený zločin nie je jediným a rozhodne ani posledným, ktorý v uliciach New Yorku spáchali. Sérioví vrahovia mladých žien, ktorí svoje obete rafinovane mučia, sa chystajú opäť zaútočiť a Scudder, ktorý sám stojí mimo zákona, sa im rozhodne čeliť osamotený, na vlastnú päsť a všetkými, hoci aj nelegálnymi prostriedkami. Nečakanú pomoc však získa od svojho nového malého šikovného priateľa, ktorým je svojrázny čierny bezprizorný chlapec TJ. V neľútostnom súboji s časom a presilou tentoraz pôjde aj o jeho vlastný život. (TV JOJ)

slunicko2

Krimi s lehkou atmosférou. 1)  Líbí se mi nenucená oddechová atmosféra "bez tajemství" (gudaulin**). Označení za mysteriózní je zřejmý fail. Bavilo mě sledovat detektivovy postupy i pěkné kluky okolo._____ 2)  Pseudoduchovní opar je nepatřičný._____ 3)  Film plný klišé zachraňuje v mých očích několik fajn kluků: 32letý Boyd Holbrook (Peter Kristo), 31letý Dan Stevens (Kenny Kristo) a 17letý Brian Bradley zvaný Astro (T.J.). Věk protagonistů uvádím k roku natáčení, 2013. ()

salalala

Příjemná staromilská kriminálka, kterých se v současnosti točí jen minimum. Je vidět, že Frank je spíše scenárista než režisér, protože absolutně nemá problém s vystavěním atraktivního a zajímavého příběhu, který si vystačí s čistě pátrací linií a nespoléhá na žádné šokující zvraty. Evokuje devadesátá léta, kdy byli osamělí hrdinové, kteří se "zažrali" do původně odmítaného případu, prakticky na denním pořádku. Nechybí tomu potemnělá atmosféra New Yorku a jeho uliček a podařená hudba. Režijně už je to horší, protože Frank nikdy nedokáže diváka úplně vtáhnout do příběhu, který úplně postrádá napětí, což je trošku škoda. Zamrzí také to, že to celé není o fous temnější a drsnější, protože vždy když už to vypadá, že se trošku přitvrdí, režisér opět uhne a není z toho nic. Pomalé tempo naopak nevytýkám, protože k podobným oldschoolovým záležitostem neodmyslitelně patří. Liam Neeson už je jistota a je dobré vidět ho zase v trochu jiné než čistě akční poloze, i když při scéně s telefonem dá na tu nejslavnější roli z posledních let bohatě zavzpomínat. Kompletní obsazení je velmi dobré a nikdy vysloveně nevadí, i když je pravda, že možná záporáci mohli být o fous lepší a výraznější. Každopádně je A Walk Among the Tombstones přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a i přes spoustu chyb je dobře, že se k nám dostane do kin, protože podobné žánrovky na velkém plátně už prakticky nevídáme. 65% ()

Colby Sawyer

Jo Liam Neeson se na tyhle krimi thrillery hodí. Film nemá hvězdné herce, světoznámého režiséra, ani obří rozpočet. Má jen skvělého Neesona, tu správnou atmosféru a výborný kriminální příběh. Tohle mu stačí na to abych mu dal 4* a označil ho jako povedený film. Věřím, že Liam se bude takovýchto rolí držet. ()

Dont

Když Liam Neeson zrovna nezachraňuje svoji rodinu, stíhá zachraňovat dcery drogových dealerů… :-) Mezi náhrobními kameny ale neurazí ani nenudí. Film těží i z parádního rozjezdu, konec je zase drsnější. Vadila mi asi jen postava malého „chytrého“ pomocníka a jsem rád, že jsem trailer viděl až po filmu, protože takový spoiler dát do upoutávky… ()

lucifrid

Úžasná kamera, nádherná hudba, Liam Neeson není typický kosič posledních let a David Harbour je prostě pan herec. Výjimečné mysteriózní drama a dál už nemám slov. ()

kajas

Standardní neesonovka (ten chlap už si zaslouží vlastní žánr), která je možná o něco temnější, ale ničím mě nezaujala natolik, abych ji doporučovala dále. Dost by pomohlo osekání nebo úplné vynechání linky s výchovou černošského chlapce z ulice. ()

stuntmanMIKE

No asi takto si predstavujem atmosfericky zvládnutú a nekompromisnú kriminálku. Že by konečne McDonalďáci napozerali nejaké staršie francúzske kúsky ? Každopádne pre mňa lahoda a to mi tam ani nevadil zbytočný neger na políškanie multikulturalimu. Vskutku parádna záležitosť a po Taken konečne Níísonovka, ktorá má gule a odsejpá tak jak má... ()

Cl3ricK

Temná, docela zvrácená, ale vlastně dobře koukatelná oldschoolovka. Neeson je pro mě zárukou kvality. Hlavně nemám důvod mu uvěřit, jakéhokoliv drsňáka hraje. Jinak film postupně rozkrývá docela zajímavý příběh, plyne si vlastním tempem s hodně dobrou hudbou. Jinak být to trochu kratší a s nějakým větším wow efektem, neváhal bych s plným počtem. Takhle "jen" za 80%. ()

Eržik

Povedená temná detektivka, kde Neeson hodně telefonuje, což je po nakopávání zadků asi hned druhá činnost, ve které je prostě nepřekonatelný :-) Příběh má originální prvky, což se počítá, protože jinak je již stokrát ohraný. Velice mě potěšilo zdůraznění Programu Anonymních Alkoholiků a předčítání Dvanácti Kroků do závěrečného vyuzlení bylo zkrátka úchvatné. Především Liam opět dokázal, že i kdyby natočil ročně dva filmy na stejné brdo, kde má potíže s alkoholem, trpí výčitkami, snaží se něco vynahradit a postaví se proti němu krajně nesympatyčtí záporáci, tak on to prostě zahraje tak, že se na to vždy budu chtít podívat a pokaždé si to užiju. ()

ilemas

Velmi slabé a docela nudné, malý zbytečný otravný černoušek , konec s náboženskými tématy mě dorazil, jedinně Liam Neeson držel celý film, ()

TheDon

Líam je i v sedmdesáti pořádnej badass. I ochlasty umí a střílet taky. Takže Líjeme, nemám s tebou problém. S kým mám problém je pan rejžižer. Očividně mu nikdo neřekl, že film nemusí být dvě hodiny, aby byl o něčem a člověk se u toho pár chvil nenudil a nepřemejšlel o tom, proč jsou tam scény, který děj nikam neposunujou a vlastně zbytečně. Taktéž i pár vysvětlení by neškodilo. Ale sere pere. Vychází mi z toho slaboučký štyry, protože venkoncem to úplně špatný fakt nebylo. 70% P.s.: Po neuvěřitelně dlouhé době mě překvapil českej dabing, kterýho sem se děsil jako celiatik rohlíku. Nutno říct že příjemně překvapil. ()

kagemush

Až jsem si říkal, že bych se mohl spokojeně a vyděšeně vrtět jako třeba u MR 73. No a pak tam nastoupí ten srpkovitě anemický afroamerický adoscelent , protože skrze něj nastane ta katarze hlavního pana hrdiny. A mě to zabilo film. ()

M.i.k.e

pozvolna plynoucí thriller s velmi dobrou atmosférou,který viditelně čerpá noirovou inspiraci a má nejblíž (respektive by asi chtěla mít nejblíž) k Sumacherovým 8MM.Na ty sice minimálně v hlavních záporácích trošku ztrácí (čekal bych mnohem temnější a větší úchyláky),ale na druhou stranu je tu zase strojově přesný Neeson ve své už veskrze typické roli,která se ovšem stále ještě neomrzela...70% ()

peiton

Priemerná krimi s light akčnými vsuvkami Vás presvedčí,že byť mafiánom je hrou nebezpečnou a byť ženou mafiána ešte nebezpečnejšie.Hrozí tu totižto riziko,že by vaše telo mohlo byť rozsekané na malé kúsky.Vid snímok.Liam Neeson vie byť akčným hrdinom no v tomto prípade sa nesnaží byť za každú cenu nevyhnutne akčným (dokonca tu dostáva aj riadne na ,,frak",predsa len má svoje roky) a jeho úloha vyslúžilého policajta je vecou prijateľnejšou a o to viac som sa s Liam Neeson-om ako detektívom stotožnila.Potešilo. ()

rakovnik

Vymazlená akční kriminálka, které vévodí postava bývalého detektiva v podání ultracharismatického Liama Neesona. Jeho pohled a vyjednávací schopnosti stačí k tomu, aby byla duše diváka spokojena, přestože jinak akčními scénami film neoplývá. V tomto případě není úplně dokonale oddělen pohled na to, kde je dobro a kde zlo, respektive ještě větší zlo, každopádně hlavnímu hrdinovi musí člověk držet palce a doufat v pohádkový konec. Trochu mě zamrzel překombinovaný závěr filmu, nicméně díky nedořečené větě na konci pachuť vymizela. ()

HappySmile

Sice dávám jenom tři hvězdičky, ale i tak připouštím, že by si film pravděpodobně zasloužil víc. Problém je v tom, že se tvůrci opět snažili přiživit na 96 hodinách a v traileru to prezentovali jako další akční film, kterým ale Mezi náhrobními kameny rozhodně není. Dobře se na to dívá, ale když člověk čeká akčňák, tak je z toho pak celkem rozladěný. Film plyne celkem pomalu, rozvážně. Jedná se o dobrý thriller, který je prezentován jako akční film, ale je v tom chudák celkem nevinně! Tvůrci trailerů, styďte se, takhle zkazit divákům zážitek. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (viac)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)