X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

RigorMortis

Not bad. Prvýkrát som uvidel Dinklagea v inej roli, než starého dobrého Tyriona, pri Ellen Page a Jennifer Lawrence mi poskočilo (nielen) srdce a samozrejme Ian motherfucking McKellen. Miestami som sa síce strácal v deji, no za tie efekty a príbeh to stálo. ()

ratpile

Singer v područí Vaughnova nastavení. Nic výstižnějšího mně nenapadá. Série se kamsi posunula a její "founder" musel naskočit do rozjetého vlaku, byť to byl on kdo dal před lety pokyn k jízdě. Singerovi by prostě více sedělo komornější, temnější pojetí, nežli rozmáchlý blockbuster s přehnaně ambiciózním scénářem. Nehledě předešlého, pořád se jedná o velkofilm příjemně příběhový a chytřejší než většina komiksové konkurence. Ten naprosto seriózní punc už série ale ztratila a Vaughn si s její novou tváří sedl víc. ()

randi64

Singer = X-Men! Kdo jiný by mohl lépe propojit starší verzi X-Menů s tou mladší. SPOILER! Matthew Vaughn se svým prequelem začal víc než dobře a Singer tímto snímkem umožnil novou (pozměněnou) dějovou linii. Jediná škoda tohoto dílu je, že stará parta je tu jen chvíli a navíc s největší pravděpodobností už vážně naposled.. :( Ale už jsem vážně zvědav na další díl s nejsilnější záporákem z X-Menů. Hlavně, ať to zůstane pod taktovkou Singera! ()

curfew77

... protože Singer není Vaughn. DAYS OF FUTURE PAST mají leccos z toho, co bylo skvělé na FIRST CLASS, ale není toho dost. Už roztahaný úvod napoví, že tentokrát si občas zívnete, prakticky všechny scény z budoucnosti totiž vypadají jako pátý vývar z TERMINÁTORA a stará parta (kterou jsem ale naštěstí stejně nikdy nemusel) víceméně jen postává kolem a čeká, jak to dopadne. Návrat do 70. let konečně znovunakopne to nečekané kouzlo předchozího dílu, bohužel to ale místy hodně drhne a to jak logicky, tak dynamikou děje. Nebýt McAvoye s Fassbenderem, bylo by to pouze za tři, takhle ještě čtvrtou přidám, ale pro mě osobně trochu zklamání. Jenže měl jsem to tušit - Singer zkrátka není Vaughn. 75 %. PS: Infantilní font úvodních a závěrečných titulků bude - zřejmě? - něco jako trademark celé x-mení série (opravdu byl i v předchozím dílu?), což nic nemění na tom, že cool a badass byl tenhle styl naposledy asi tak v roce 1994: možná je tedy nejvyšší čas myslet na to změnit budoucnost, než k ní opravdu (znovu) dojde. ()

Marttas

Čekala jsem od toho hodně, protože X-Men: First Class je boží. Propojení mladých a starých x-menů mě celkem zklamalo. Ti z původní trilogie se tam jen tak mihli. Příště bych je chtěla vidět více. :) 65 % ()

Solverino

Vůbec to není špatné, a to ty filmy nijak zvlášť nemusím. BTW: co znamená ta scéna po titulcích? jakési stavění pyramid nějakou holkou? Co to je? Neví někdo? ()

jayman

Takto. Film je super, formálne skvelý, postavy coolové. Ja, Janko Hudáček, mám ale tieto výhrady: Milujem post-apo xmenov, takže pomer 20-80 je pre mňa smútok. Absolútne som neveril časovým rovinám, vytváranie alternatívnej budúcnosti z minulosti je sakra komplikované a toto bolo tak hollywoodsky záchrana-na-poslednú-chvíľu trápne. A vlastne, týmto time-jugglingom sa celá predstava zúfalých postapokalyptických xmenov prepadáva niekde do ružového zabudnutia. Takže 3. PS. potitulková scéna je super, tieto historické "takto to v skutočnosti bolo" vložky milujem. ()

Renie42

Úžasný film, hltala jsem každou minutu, snažila jsem se dát dohromady scény a situace, jestli to navozuje na předchozí filmy. Vidět tam ty staré známé i nové mutanty, to bylo nádhera, příběh byl napínavý od začátku do konce a prostě nedá mi to, Hugh je stále tak skvělý a k sežrání. ()

Daryl.Dixon

Celkem dobře odvedená práce s působivými efekty, kde "Šmoulinka" se šmoulou "Mrzoutem" mají poměrně dost prostoru, a Jennifer měla možnost si tu v upnutém "všezakrývajícím" neoprenu nacvičit pózy pro své veleúspěšné fotografie. Pozor spoiler! Co mě zklamalo, byl fakt, že tento film v podstatě smazal dějově všechny předchozí. Trochu mi to připomnělo seriál Dallas, kde se Bobby po stovce epizod jen tak probudí ze snu a čučí na živou Pamelu, jak jde ze sprchy. Ale i tak mohu doporučit...ty X - Meny, ne seriál Dallas. ()

Hawaj

Akčňák, který se promění v psychologickej film. Přijemný, konečně se to odprostilo od klišé bombastických závěrečných přestřelek. ()

uodevr

X-men: Days of the XXL Cameos! Jakkoliv je tento film zábavný (a to on je přímo šíleně), nemůžu mu odpustit tu skutečnost, že 90% zdejších postav působí víc než cokoliv jako promo materiál - prostě kromě Wolvíka a mladého Charlieho tam jsou vesměs všichni dohromady tak 5 minut. Nikdo z nich nemá dostatečný prostor na..nic, krom poskytnutí masa pro Sentinelovic vyblbnutí. Na druhou stranu, na ono blbnutí se kouká moc dobře, vůbec všechny bitky jsou navrženy moc pěkně a neskromný rozpočet tu je rozhodně vidět v plné kráse. A je to fakt švanda. Ale kurva, ty postavy a hlavně jejich aktéři fakt zasloužili toho prostoru víc (Evan Peters!). I ten Dinklagovic záporák díky tomu, jak málo toho prostůrku dostal, je ve finále až trestuhodně nudnej, kor v porovnání se Slaninou v předchozím dílu. Vůbec bych se nezlobil za nějaký tříhodinový spešl cut, tedy za předpokladu, že ty minutky navíc by nebyly proluftovány zas a opět čistě na Loganovi. ()

pekas

Především jsem zklamán. že Mystique hraje někdo jiný. Ano, je tam pořád jenom ve své "mladší" verzi, ale už to není takovej sex symbol, jako v jedničce a dalších. Špatný díl to v žádném případě není, ale nejlepší ze série? To ne! Silná čtyřka. 80% ()

gidzitka

Tak nějak mi to přišlo jako dobře, hodně dobře vymyšlený popcorn film. Člověk se občas dokonce zamyslí (pozor spoiler! Nevím, nevím, zda kdybych byla ve stejné situaci jako Mystique, bych nestřílela. Mám ráda lidi a zastřelit takového Stalina při návratu do minulosti s možnostmi Mystique by mi asi nečinilo problém.); někdy pobaví (Quicksilver, detektor mutantů...); někdy vzruší (no jo, Fassy); někdy audiovizuálně pokochá (Stop au nom de l´amour) a především baví, a to dlouho... 95 % ()

Kortexo

Co kdybysme všechny X-men nacpali do jednoho filmů a zase, už po stý, z lidi udělali nacisty, který je chcou vyhlazovat, jen proto , že jsou jiní?Komerce bez nápadů s jediným cílem a to, tahat z lidí peníze v kinech A opět jím to vyšlo...Geniální byznys... ()

Kimkong

Nejlepší z filmu byl začátek a nejzajímavější postavy Quicksilver s Blink. Zbytek rozhodně nebyl špatný, ale dějově mi to přišlo. jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Není to ale cestováním v čase, do je uděláno velmi chytře. ()

Brano

Cestovanie do minulosti a pritom vidieť aj staré známe tváre? Prečo nie. Príbeh ma zaujal a myslím, že toto bola doposiaľ najlepšia Singerova práca so sériou X-Men. O niečo slabšie ako výborný Origins: Wolverine a Prvá trieda, no i cez to som sa bavil. Určite nejde o typ filmu, ktorý by na mňa zapôsobil dychberúcim dojmom, no po dnešných pre mňa absolútnych blbostí typu: Avangers, Spiderman, Guardians of the Galaxy a pod. ma táto séria veľmi milo prekvapila. Veľmi dobrá oddychová záležitosť, pri ktorom chce človek úplne vypnúť. Ale opäť čo musím filmu trochu vyčítať je stopáž, ktorá mi už pri predchádzajúcom diely dosť vadila, no tu je to ešte o polhodinu dlhšie. Takisto to chcelo výraznejšiu postavu namiesto Dinklagea. A miestami mi ešte prišiel dej neprehľadný. /80%/. ()

Kubi21

Tak jelikož mám rád Singerovi první dva díly, a byl jsem nadšen, že další díl bude po drobet nemastné neslané První třídě opět točit Bryan. A protože mám rád Wolverina a zde je ho požehnaně. Tak proto dám čtyři, ehm a víte co, vlastně půjdu pouze na tři, protože celý film jsem měl podobný pocit jako z První třídy. Prostě pořád na něco čekám a ono to nepřichází. Tady je to přece jenom lepší, ale určitá pachuť mi stále zůstává na filmových chuťových pohárcích. Nedokážu to vysvětlit, ale prostě mi to nesedne. Asi je chyba ve mně. Je to lepší než První třída, ale pořád to nedosahuje na první dva a ani na mnou oblíbeného X-Men Origins: Wolverin. Tři jsem dal i Poslednímu vzdoru a Wolverinovi, ale tam to bylo jen za to, že mám tuhle bandu rád. Tady je to přece jen za kvalitu snímku, ale podle mne to pořád není ono. No, nechám časový odstup a zkusím to znova. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)