Girls

• USA Girls
USA, (2012–2017), 29 h 9 min (Minutáž: 23–32 min)

Tvorcovia:

Lena Dunham

Hudba:

Michael Penn

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd (viac)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (7)

Girls (2012)

Jak to tady čtu, tak to někdo přirovnává k nudnějším Skins, někdo k Sexu ve městě a já se ptám proč? Kde kdo vidí nějakou spojitost? Já jsem ke Girls přišla bez jakýchkoli očekávání (mám za sebou pět dílů) a teď nevím.. nevím jestli se dívat dál, jestli to má smysl a jestli se to trochu rozjede. Protože plácání se čtyř holek, ve svých nijak zajímavých životech (a občas dost plácají i v dialozích), mě už pomalu přestává bavit. Lena Dunham alias Hannah, která je v závěrečných titulcích podepsána snad pod vším, je děsná. Ale ne proto, že není modelka, ale proto, že nemá absolutně žádný charisma. Její nejlepší kamarádka Marnie jí moc ráda dává rady ohledně vztahů, ale přitom sama kňourá o tom, jak je její vztah (kluk) na hovno. Jess je... nebudu komentovat a Shoshanna ze začátku nesympatická, ale později tak nějak roztomilá (a samozřejmě nevinná). Ani opačný pohlaví se tu moc neblýská. Doufám, že ten seriál nestaví jen na sexu a fakt se to někam posune. // Nejspíš paradoxně to začíná být od šestýho dílu zajímavější a to zejména díky Adamovi, kterej mě začal hodně zajímat. Uvidíme, co přinese další řada. ()

Pilot (2012) (S01E01)

Jak zkusíme zaujmout? Dejte hned do prvního dílu ukázku fakt hroznýho sexu, kdy je vám trapně za oba. Dávám Girls po letech druhou šanci. Líbí se mi, jak je to napsaný,  ale herecký obsazení mi nesedí. Nicméně věřím, že je to jen o zvyku. A rozhodně si to dejte v původním znění, s hlasem z dabingu mi Hanna přijde mnohem horší. :D ()

Vagíno-panika (2012) (S01E02)

Hanna je fakt neuvěřitelná. chytrá jak rádio, ale stejně si je schopná googlit perly jako Choroby z nepoužítí kondomu na jednu vteřinu a na gynekologické prohlídce nechat svou hlavu jet nahlas. Marnie je taky na pěst, ale člověk ji chápe, protože se prostě a jednoduše bojí změny a tak kope kolem sebe. 3,5* ()

Jako všechny dobrodružné ženy (2012) (S01E03)

Hanna všem smutečním hlasem vykládá o tom, že chytla HPV a užívá si chvilku slávy. Adam je jako dvanáctiletej kluk (byť sexuálně aktivní). A já si říkám, jestli není vlastně smutný, že tito dva jsou zatím bezkonkurenčně nejzajímavější. ()

Hannin deníček (2012) (S01E04)

Hanna bojuje o zastydlýho puberťáka protože... nevím. Osahávačka v práci by v takto odlehčeným duchu v dnešní době už prošla jen těžko. A co je bizarnější, než když úchyl nepřímo mile požádá o souhlas? Hannah je sice na pěst, ale POŘÁD je vlastně jediná z kamarádek, která mě fakt zaujala. 3,5* ()

Je těžké být v pohodě (2012) (S01E05)

,,Ty Marnie... kdyby má esej nebyla o tobě... líbila by se ti? Jako literární dílo." Hannah, with love. A její rozhovor se šéfem? Miluju to! :D opakuju se, ale baví mě, jak je to napsaný. Je to zábavný a přitom smutný. ()

Návrat (2012) (S01E06)

Hannah se vrací do rodného města a zvedněte ruku vy, kterým chyběly zbývající kamarádky. Mně vůbec. Ale kupodivu to tu Hanna pořádně nerozjela. Což je škoda. ()

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)