Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

Gimp

Možná jste při filmu slyšeli slabý šustění. To šustil papír. Nepravděpodobností mouder na minutu nebo spíš na sekundu a ke konci i moralit. Mě to baví. Btw. teď jsem si přečetl komentář Davida 82. to je ten úplně nahoře. A nepřijde mi to tak. Ale kdyby měl pravdu: není důsledkem nepodarku to, že film zkultovní, protože nevydařený film je u skupiny těch, co maj nakoukáno, jediný originální, zatímco ten zbytek je dokonalé, ale stále jen řemeslo (tedy okoukané a nezajímavé)...? ()

nunka

Michael Fassbender ma opantal, Bardem rozveselil a Pitt uchvátil, scenárista znechutil monológmi s moralitným presahom a premúdrenými prúpovídkami... pri Cameron Diaz som uvažovala, že čím staršia, tým herecky zaujímavejšia a Penelopka sa blysla v roli, ktoré sú pre ňu ako stvorené. Film na efekt s priemerným diváckym zaangažovaním. ()

Fiftis

Ridley Scott vždy patril medzi režisérov, ktorých filmy sú len tak dobré, ako im umožňuje scenár. A scenár Konzultanta toho neumožňuje veľa. V podstate celý film mi prišiel zložený zo scén, ktorých premisa sa zdá zbytočne komplikovaná a výsledok banálny. V dôsledku nemáme dojem, že svet je krutý a plný nefér situácií, ale smiešny a plný retardovaných ľudí, ktorí nevedia riešiť svoje problémy inak ako nezmyselne. Ide o ten typ snímky, kde aj sfetovaný mexický dealer vie hádzať filozofická múdra o bytí a nebytí, temnej podstate našej duše a režírujúci Ridley Scott to na rozdiel od bratov Coenovcov berie smrteľne vážne a s neadekvátnou adekvátnosťou to prevádza ako realistickú drámu. Výsledok je ale naskrz rutinný, nezaujímavý. Iste nie zlý, na to Ridley remeslo až príliš ovláda, ale dôvod zakrývať si pri zívanie pusu sa hľadá ťažko. ()

Shakers

Povedal by som, že Konzultant obyčajných divákov nezaujme, ale tí čo mu prídu na chuť zistia, že aj keď sa tam dosť kecá ma Konzultant okrem perfektného hereckého obsadenia aj výbornú drsnú Scottovú réžiu s tuhou atmosférou. 70% - 3* ()

Pepinec

Hezky zabalená prdlačka, která mi voněla hlavně díky atmosféře kina na Waiheke (bod pro nás, =woody=) a díky hereckým výkonům. Chápu, že když kvůli ničemu jinému, tak kvůli nim stálo za to Konzultanta natočit. Akorát Andílek Cameron by si měla krapet upustit rtíky, neboť to vypadá, že je ve volném čase půjčuje dětem do bazénu jako rukávky. Co touhle odrážkou ve filmografii chtěl říct pan velkotovárník Ridley nevím, každopádně se docela těším, až Exodem zamíří zpátky do svého rajonu. Jo a ještě abych nezapomněl - miluju tyhle překlady... (Waiheke Island, NZ) ()

Madsbender

Existuje oblasť pretínajúca vedné disciplíny matematiky a fyziky, venujúca sa predikabilite vzorcov chovania v komplexných premenlivých systémoch, ktorú nazývame teóriou chaosu. Zakladá sa na počiatočných podmienkach, extrémne citlivo reagujúcich aj na tú najmenšiu zmenu, ktorá sa prejavuje ako výchylka v ďalšom dianí. Tento jav je označovaný ako "motýlí efekt", vychádzajúc z termínu zaužívaného od pamätného prejavu Edwarda Lorenza na zasadnutí AAAS vo Washingtone 29.12. 1979: “Predictability: Does the flap of a butterfly’s wings in Brazil set off a tornado in Texas?” Pre túto teóriu existuje čiastočný predchodca v podobe Newtonovho zákona akcie a reakcie, ktorý hovorí o vzájomnom pôsobení protichodných síl medzi dvoma telesami (súčasne vznikajúcimi i zanikajúcimi), doplnený o reťazovú reakciu (nekontrolovateľnú reakciu, ktorá zaniknutím počiatočných síl nekončí). Ekvivalentom kognitívneho uplatnenia teórie chaosu v civilizovanom myslení je podľa spoločenského úzu svedomie, ktoré nám dovoľuje zvážiť naše skutky a ich ďalekosiahly význam. ////////// Prečo o tom hovorím: Tento morálny kód si so sebou nesú hrdinovia filmu The Counselor, ktorý rozvádza majstrovskú úvahu nad konzultantmi a šelmami v modernej spoločnosti. Je príznačné, že miesto, na ktorom sa má odohrať stret ich odlišných svetov, je na hranici medzi Texasom a Mexikom; tam, kde sa končia medze etiky a začína bezprávie. ////////// Šelma má štyri základné kvality. Je to hebká srsť (krása), bystrý zrak (inteligencia), dlhé štíhle nohy (rýchlosť) a silné pazúry (sila). V McCarthyho krutom svete, tak ako v tom reálnom, nedosahujú ľudia dokonalej vyváženosti týchto kvalít. Miesto toho prevažuje jedna z nich, ktorá ich definuje. K Laure patrí krása, k Reinerovi sila, k Westrayovi rýchlosť. Predsa však, a je to práve kvôli nedostatku ostatných kvalít, nedokážu odhadnúť a čeliť rádu vysokej hry, do ktorej sú zatiahnutí. ////////// Je tu však jeden človek, ktorý všetky tieto kvality má a využíva ich - živočíšna, dravá a chladne sa ukájajúca Malkina, ktorá sa sama pokladá za dokonalú šelmu. Ona ako jediná celkom odhodila svoju ľudskosť v záujme vyšších cieľov a postavila tak svoju obnaženú existenciu do nového svetla. Lenže netuší, že tým nedosiahla dokonalosti veľkých, pôvabných mačiek, len sama stratila čosi cenné. ////////// A potom je tu Konzultant. Bezmenná prázdna maska. Značkové slnečné okuliare a elegantný drahý oblek bez menovky. Vstupuje do hry s cieľom a myslí si, že ju dobre pozná. Tvári sa, že načúva ostatným, no ich slovám nevenuje pozornosť a neprikladá význam. Rovnako kamenne a bezstarostne prijíma Westrayove prezieravé varovanie pred rizikom, ako Reinerove rozprávanie o dráždivom erotickom predstavení Malkiny na kapote auta. Jeho zaslepenosť a tvrdohlavosť mu nedovolí spozorovať nebezpečenstvo a uvedomiť si nedozerné následky svojho nerozvážneho počínania. Pod ťarchou fatálneho reťazca udalostí sa však elipsovito vnútorne navracia k úvodnej scéne, a v zrkadlovo obrátenom odraze voči nej odhaľuje svoju hlboko ľudskú stránku. Nakoniec sa z neho stáva len kôpka nešťastia, hazardný hráč, ktorý vsadil všetko a o všetko prišiel. ////////// Predstavil som hráčov a hru, ktorú hrajú; teraz je na čase vysvetliť jej pravidlá. Oblúkom sa trochu vrátim na začiatok. Teóriou chaosu možno charakterizovať koncepciu snímky. Divák sa stáva ďalšou postavou v hre a aktívne sa zapája do kognitívneho procesu jej kryštalizácie. Film sleduje súčasne dve simultánne línie, medzi ktorými prechádza raz paralelizujúcim strihom, raz chronologickým strihom. Stredobodom prvej je počínanie Konzultanta, druhej "somewhere in Mexico" cesta nákladného auta naloženého drogami (tieto línie možno považovať i za priame stopovanie príčiny a následku - na dôvažok majú i ďalší význam; cesta, po ktorej auto putuje, natiahnutý drôt, priamočiara cesta k smrti - všetko sú to jasné, rovné línie, ktoré v jedinom okamihu pretínajú životy všetkých). Divákovi sú však informácie distribuované veľmi obozretne a s nutnosťou prehodnocovania až do úplného záveru. Vidieť film po prvý raz by sa dalo prirovnať k jazde vlakom, z ktorého okna vidíme zdanlivo nahodilé fragmenty, tvoriace finálny obrázok až v závere. Divák, ktorý nie je zasvätený do princípov a plánu, je prinútený ho vnímať ako reťazovú reakciu. Táto optika je prevrátená naruby až v poslednej scéne. ////////// Zvláštnosťou filmu je zámerné potláčanie tenzie a klasickej výstavby žánrového filmu, kde sa dôraz kladie predovšetkým na dramatickú gradáciu, napätie a akciu. The Counselor však v prvej polovici neprivádza diváka ani postavy k jasnému konfliktu, len náčrtu situácie. Nepodbieha a blíži sa tak nediváckosti. Hlavú rolu má hovorené slovo, ktoré nadobúda stále väčší význam. Do popredia vystupuje myšlienková rovina, ktorá prechádza do nekompromisnej fyzickej konfrontácie až od bodu vraždy motorkára a systematicky postupuje po jednotlivých hráčoch. Napriek tomu je tu tenzia utváraná inými spôsobmi - podpovrchovým napätím v rozhovoroch, sexuálnou dráždivosťou či samotnou mystifikáciou fragmentov deja, motivácií a akcií výrazne diverzifikovaných postáv. O to zásadnejší dopad má "eliminačný okruh", z ktorého ako víťazná jasne vychádza bravúrna štýlová vražda Westraya (Brad Pitt) v Londýne prostredníctvom zariadenia bolito (ktoré Reiner Konzultantovi podrobne opisuje na začiatku filmu. To znamená, že každé vypovedané slovo má svoj efekt a dopad na svet, i keď o ňom postavy nevedia, a táto otázka je preložená i do nášho sveta.). Konzultantova bezvýchodisková cesta k záhube neobsahuje ani náznak nádeje a dobrých vyhliadok. ////////// Film The Counselor možno opísať (voľne preformulovanými) slovami obchodníka s diamantmi, stvárneného Brunom Ganzom, ktorý krásne vystihuje i podstatu práce kritika - je to takmer dokonalý diamant, na ktorom len hľadáme nedokonalosti, pretože dokonalý diamant je len čistým svetlom. A tejto dokonalosti sa film veľmi blíži, no práve preto je možno menej filmom v obvyklom ponímaní. Skutočné zásluhy na tom, že ho považujem za najlepší film Ridleyho Scotta od dôb Alien však nemá samotný Scott, ani vynikajúci herci (nečakane civilný Fassbender, extravagantný Bardem, cool Pitt či sexbomba Diaz), ale jeden z najlepších spisovateľov dneška, Cormack McCarthy. 100% P.S.: Ako alternatívu a pokračovanie odporúčam komentáre užívateľov JitkaCardova a Havenohome. P.P.S.: Nutné vidieť rozšírenú verziu, ktorá údajne mnohé ešte rozvíja a dopĺňa. () (menej) (viac)

Bigrambo

Nikdy by mě nenapadlo, že se od režiséra formátu Ridleyho Scotta dočkám tak nudné podívané. Ovšem problém není ani tak ve Scottovi, jako spíše ve scénáři Cormaca McCarthyho. Ten nás vodí filmem, aniž by dal tušit role jednotlivých postav v obchodě s drogami a předhazuje jeden utahaný pseudofilozofický dialog za druhým. Asi nejlépe vystihl pocit z filmu vedle mě sedící divák, který si spokojeně pochrupoval… Ale abych jen nekritizoval, svým výkonem mě opět velice potěšil Javier Bardem (ten pán mě baví čím dál tím víc). A film také nabídne jednu nezapomenutelnou scénu, která mi v hlavě bude strašit ještě hodně dlouho :-) ()

-OverLord-

Film, kterej se vám buď bude líbit, nebo úplně naopak. Možná se snaží tvářit jako něco víc, než ve skutečnosti je. Možná je to na hlavu padlý a možná tam žvaní věci, co nedávaj smysl. Ale možná v tom taky někdo to vyšší poselství a myšlenku třeba najde. Já zrovna moc ne, spíš jsem se jen vezl na tý depresivitě, která se mě držela ještě dlouhou chvíli po skončení. A za to si mě tenhle film získal. Pravdou ale je, že mi pár věcí docvaklo až po dalším zhlédnutí. ()

S.Quentin QUALE

Konzultant, byť je hodně nesourodým a zcela jistě ne dokonalým filmem, tak si myslím, že je celkem podhodnocený. Docela se mi nabízí srovnání s American Hustle. Oba filmy jsou áčkově obsazené, excelentně zahrané, jen prostě ten příběh stojí za hovno. U American Hustle je to tuplovaně, zde je děj jakštakš akceptovatelný, ale nechutně plytký a po většinu času k nezajímavosti inklinující. Dalším atributem, který může být pro někoho mínusovým, jsou dialogy, jež ale nemohou v něčem, co se jmenuje Konzultant, být zas až tak překvapivé. Co je ovšem krom herců kladem, je Ridley Scott. Precizní filmařina, kvalitní hudba, extravagance, style a ..... gore, headshoty, stříkance krve. Připouštím, že celkově z toho šlo vytřískat víc, speciálně pak ze scénáře, ale i tak jsem se bavil parádně. 7 psychopatů to není, ale i zde jsem po skončení uznal, že jsem filmu v průběhu křivdil. 80% ()

misterz

Silne podcenený snímok, ktorý si červené čísla určite zaslúži. Možno to je tým, že film na prvý pohľad pôsobí nesúrodo a mierne chaoticky, avšak vzhľadom na pointu a emotívne vykreslenie výbuchu a pádu hlavného hrdinu až na dno, už asi ani nemohla byť zvolená lepšia forma. Netvrdím, našlo by sa tu pár slabších miest a pár vopred ľahko predvídateľných situácií, ale ja by som to za veľkú chybu nebral. Navyše Ridley Scott vie ako navodiť atmosféru a dokázal to aj tu, od začiatku až do konca tak máme možnosť sledovať postupný úpadok nešťastného advokáta, ktorý vsadil všetko na jednu kartu a prehral, žiaľ stiahol so sebou aj všetkých svojich blízkych, pričom jeho obavy a strach ku koncu sa už dajú takmer nahmatať, tak tu pekne všetko eskalovalo. Možno by som len trocha viac rozvinul postavu Cameron Diaz, niektoré veci okolo nej sa mi zdali zahmlené a slabo vykreslené. Inak veľká spokojnosť. 80/100 ()

Vančura

Zhlédnuto bezprostředně po (druhém) dočtení stejnojmenné McCarthyho předlohy (která má ostatně víceméně formu scénáře). Musím se přiznat, že Cormac McCarthy mě - podobně jako jeho vrstevník Philip Roth, který je narozený ve stejném roce 1933 - už dlouho fascinuje tím, jak navzdory vysokému věku neustále umělecky překonává sám sebe. Každá jeho nová kniha (četl jsem od něj vše, resp. vše, co vyšlo v češtině) je konciznější (McCarthyho pozdní knihy jsou co do rozsahu výrazně kratší než jeho raná tvroba) a literárně suverénnější. Konzultant (odhlédnu-li od své averze k nešťastnému českému názvu, který nejenže neodpovídá americkému významu slova counselor, ale ani samotnému ději) je v tomto ohledu zhuštěný na samou dřeň, spousta věcí je nedořečena či pouze naznačena, a je nutné, aby si to čtenář/divák domyslel. Jednoduchým důvodem, proč je filmová adaptace tak útlé knížky (v češtině má 160 stran) dlouhá 138 minut (film jsem viděl v delší verzi obsahující několik důležitých scén navíc), je skutečnost, že se jedná o doslovnou adaptaci, která na filmové plátno z knihy převádí v podstatě vše. Vyjma pár nepodstatných detailů, které byly vypuštěny pravděpodobně z cenzurních důvodů (např. dialog o snuff pornu je v knize výrazně drsnější), se tak jedná o plnohodnotné zfilmování autorova textu - pro čtenáře, kteří jsou s ním obeznámeni, tak film poklidně spěje ke svému předem známému konci, protože nemá čím překvapit (scéna Westrayovy popravy bollitem je ovšem šokující, i když jste na ni dopředu připraveni). Přesto jsem se na tento film těšil, protože mě nadchlo herecké obsazení i jméno režiséra, a velmi jsem toužil vidět, jak se všichni s McCarthyho textem poprali. V tomto ohledu za mě téměř maximální spokojenost - především Cameron Diaz je výtečná, a v některých scénách z ní doslova mrazí. Důvod, proč si zde film vysloužil tak nízké hodnocení, je pravděpodobně skryt v tom, že je mnohem sofistikovanější, než jsou diváci u tohoto žánru zvyklí. Ve filmu zazní celá řada komplikovaných dialogů o zlu a lidském světě, které běžný člověk nemá moc šanci pobrat. Jsem ale dalek toho, abych toto filmu vyčítal - pro mě osobně je to invenční podívaná, která přišla s něčím, co tady nikdo jiný nedělá, a jejíž krutost se mi mimochodem jeví - na rozdíl od většiny podobné produkce - jako zcela uvěřitelná. Bůhví, proč to tomu McCarthymu tak věřím, ale když třeba píše, že nejde obchodovat s Araby, protože o další peníze už prostě nestojí, přijde mi to neuvěřitelně trefné, a zapadající do představy světa, kterou s autorem sdílím. Jeho pohled na náš svět je skoro jistě bezútěšný a krutý, ale určitě ne cynický. Neznám v současnosti autora, který by psal stejně přesvědčivě o těchto aspektech života. Za mě silné 4 hvězdy. ()

mzss1

(22%) KONZULTANT je opravdu brak jak vyšitý. Jako uznávám, asi se to snaží vypadat inteligentně a Scottova režie vizuálně nevypadá nejhůř, v akci se tu najde pár zajímavých úmrtí, ale to je tak vše. První hodinu se tu nic neděje, jen se tu mísí jedna konverzace za druhou, v ději se divák ztratí hned. Nepřetáčel jsem to, vydržel jsem to až do konce, tak jako tak je to ale velká ztráta času. Herecké obsazení je opravdu pestré, ale nikdo mě zvlášť nezaujal. Možná v jedné scéně Javier Bardem. Pak možná brad Pitt nebyl špatný, ostatní jsou tu jen doplněním jmen na plakátku včetně hlavního herce M.Fassbendera, kterého mám rád, ale zde měl úplně zbytečnou a nezajímavou roli. Hudba? Té jsem si ani nevšiml. Takže, jak už jsem říkal, pár drsných a zajímavých úmrtí mě tu zaujme, jinak je to opravdu ztráta času. Dost diváků film nepochopí. To i já jsem měl co dělat abych to alespoň z 80% pobral. ()

kingik

S hovnocucem za pohádkovými zisky, nulovým DPH k lepším Alibabišovým zítřkům a s Ridley Scottem za zábavně provokativním a netradičním zpracováním seriozního tématu. Oceníte praktičnost a úspornost hovnocucu, jste-li ovšem členem drogového kartelu a zajímá vás pašování. Důmyslné a praktické využití septických vozů neocenil pouze advokát Michaela Fassbendera, což vedlo k tomu, že po přijetí pochybného kšeftu, už se dál nebude válet v posteli se svojí sličnou manželkou, neb k postelovým hrátkám by mu musela stačit jen její uříznutá hlava. Ale takový Honza Hrušínský má dost zkušeností s oddělením hlavy od těla ze Saxány a jistě by mu poradil, co v takové situaci dělat. Ale když se ocitnete ve smrtelné hře, je každá rada k tomu, abyste si zachovali hlavu na krku, drahá a náročná. A takhle se mně líbíš Ridley Scotte! Bez obsáhlých vyšetřovacích metod protidrogových jednotek film vůbec neosiřel, naopak mu to prospělo být jiný. K realizaci filmu se sešli dva veteráni. Jeden napsal scénář, Cormac McCarthy, druhý tomu dal režijní fazonu, Ridley Scott. Konečně se Ridley vysral na krajinářské kamerové výlevy a výlety, i když s filmem budeme poměrně dost cestovat po Jižní Americe a Evropě, a nechal se kochat ženskými vnadami, jmenovitě Cameron Diaz. V kterém jiném filmu ve vás vzbudí zájem termín "ošukat auto". To ani v pornáči nevymyslí, Cameron Diaz ale měla spásný nápad, jak přivést v úžas excentricky vyhlížejícího Javiera Bardema. A když erotika plápolá filmem, ani brutálních scén nezůstane divák ušetřen. Bude svědkem hodně realistického zhebnutí obchodního "příručího" Brada Pitta. Ano, do filmů Ridláka Scotta není nejmenší problém získat elitní herecké obsazení. A tak se i stalo. Všichni jsou ve svých rolí příjemně negativní. Po příkrých recenzích jsem film odkládal, po zhlédnutí nemám co kritizovat. I dialogy mě bavily, struktura filmu neodhadnutelná a originálně vystavěná. Menší projekty slavného režiséra na mě působí sympatičtěji, než jeho jakékoliv putování velkolepě nasnímanou krajinou. V tomhle filmu není nic ošizeno, má zajímavý scénář, je okořeněn erotikou, disponuje nápaditým a pestrým hudebním doprovodem, je technicky a vizuálně vybroušený, má velké herecké hvězdy a dvě hodiny stály za to. 90% ()

dr.horrible

[SE] Tento film mi pripomenul hlášku z nemenovaného sitcomu: "Už dlho som si neprečítal žiadny film". Papierové, strašným spôsobom, ale zároveň neskutočne cool. 90% ()

InJo

Ach jo, na tohle jsem se fakt hodně těšil. Bohužel výsledek je maximálně rozpačitý. KONZULTANT rozhodně není prohrou Ridleyho Scotta, který má řemeslo stále pevně v rukou (těch pár krátkých akčních scén, které film obsahuje, je natočeno skvěle), a stydět se za sebe nemusí ani herci (Fassbender se snaží, Penélope Cruz je stále krásná a roztomilá, Pitt je cool a Cameron Diaz si svoji nadrženou sexy mrchu velmi užívá). Problém je ve scénáři. Nevím, jestli už je McCarthy senilní, ale děj tohohle filmu působí opravdu divně. O čem má (v podstatě dost řídký) příběh být je sice celkem snadno pochopitelné, ale zápletka a zásadní zvraty jsou podané hodně neobratně a v podstatě i nelogicky. Netvrdím, že každý žánrový film musí diváka vodit za ručičku a vše mu polopaticky vysvětlovat, ale scénář KONZULTANTA zkrátka působí jako kdyby ho napsal nabubřelý pseudofilozof, který má Alzheimera. Ovšem víc než to, že film není příliš srozumitelně vyprávěný, mi vadí, že není ani moc zábavný a opojný (což u Scottových filmů obvykle očekávám). Naprostou většinu stopáže zabírají dialogy, které sice nejsou vyloženě špatné (některé jsou takřka vynikající), ale málokterý z nich je nějak nadprůměrně vypointovaný (kam se v tomto ohledu hrabou na Tarantina) a děj posouvají kupředu poněkud nešťastným způsobem (nejednou rozhovor trvá tak 2x - 3x déle, než by bylo třeba). Navíc mám trochu dojem, že tu plytkost děje se McCarthy snažil částečně zakrýt poměrně značnou a celkem zbytečnou oplzlostí (často se mluví o něčí nadrženosti, pohlavních orgánech apod.). Lepší 2* dávám hlavně kvůli zmiňovaných sugestivním akčním scénám a dvěma úžasným (v dobrém slova smyslu "wtf") momentům - oba dva asi jen tak z hlavy nedostanu a na jeden z nich (jeho hlavní hvězdou je Cameron Diaz) se pravděpodobně ještě někdy rád podívám znovu. ;) 50 % ()

IQ Tiqe

Film jsem měl vyhlédnutý už z dřívějška a neodradilo mě relativně nízké hodnocení kvůli zvučným jménům a Ridleymu Scottovi. Musm říct „bohužel“, protože děj mě poněkud minul. Nezapomenu akorát na gepardy, šukání auta a fígle s dráty. # [monitor, 5.1, extended] # příběh ** | hudba ** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Jordan

zvláštne podceňovaný a podhodnotený film s výborným scenárom; ľudia asi čakajú, že keď to režíruje ridley a hrajú tam brad pitt a cameron diaz, asi to bude riadna mainstreamová hollywoodska zábava - a ono to je pomerne závažné (aj keď v ladnom a divácky príťažlivom a žánrovo lákavom šate) dielko o morálke - a veru sa nebojím povedať, že za rok 2013 vyhral duel scorsese x scott druhý menovaný; ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)