Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

Heuloss

Po "Hunger Games: Vražedná pomsta" jsem se těšil na další díl, i když jsem se bál, že přijde zase jen natahování a umělé vytváření příběhu pouze za účelem vytřískání z toho co nejvíc peněz. A Síla vzdoru část 1. byla toho důkazem snad nejpádnějším. Ve filmu se nestalo snad nic, kromě toho, že Katniss sestřelila letadlo, které spadlo na nemocnici čímž jako jediná, ve filmu, zabila civilisty. Takže včetně brečící a řvoucí Jennifer Lawrence ve filmu není nic co stojí za obdivování. Slabých 20% ()

pekos

Skôr než som si pozrel pokračovanie Hunger Games, prečítal som si hodnotenia a nestačil som sa diviť ako fanúšikovia sci-fi zniesli tento film pod čiernu zem. Neveril som im, a ako verný fanúšik sci-fi & fantasy som si pustil tento film a čakal, čo sa bude diať. Nič. Už prvé scény naznačili, že čosi nie je v poriadku. Slaboduché konverzácie prerušovali prapodivné scény o natáčaní proklámacií alebo vystúpenia prezidentky kraja s primitívnymi preslovmi. Keďže herecké výkony, predovšetkým hlavnej hrdinky, boli viac ako podpriemerné, uvedomil som si, že Hollywood dokáže natočiť aj odvar sci-fi zo super kategórie A. Teraz budem s hrôzou čakať, aké podivnosti zakončia túto sériu vzájomnej nenávisti, lepšie povedané, nekonečnej naivnosti a tuposti. ()

Cretinho odpad!

No tak kdo to neviděl, o nic nepřišel, je to stále horší - už druhý díl byl dost nudný a nenápaditý, ale toto - to snad nemyslejí vážně! Nikdy jsem nebyl fanouškem Hunger games (i když se mi prní díl ještě jakž takž líbil), ale nechápu jak mohou fanoušci (a tím proti nim opravdu nic nemám) po tomto díle "o ničem" dál fandit této snůšce. Nuže Odpad! ()

kratajirka

Upřímně - jsem mírně zklamaný. Přišlo mi to leckdy zmatečné. Povrchní. Chybělo mi tam takové tu lusknutí prstu - ten největší náboj, který jsem zažíval u předešlých dílů. Nicméně - furt si film potažmo celá série udržuje vysoký level kvality. S hvězdičkou půjdu níže, ale to nic nemění na tom, že nejsem natěšen na poslední díl. ()

tom173

Po jedničce a dvojce obrovské zklamání. Nemá to tempo, napětí, ani ty skvělé nápady, kterými sršily minulé díly. Děj naprosto o ničem, jak si mohli myslet že nosnou myšlenkou filmu a hlavní zápletkou bude natačení Katniss v propagandistických spotech? Navíc Jennifer tady působí až protivně. Snad teda čtyřka dojem trochu napraví. ()

killberrybil

Zklamání. Od prvního dílu vzdálené daleko, narozdíl od jisté originality jen několikrát opakované věci, a vcelku nefungující rádoby romantická složka. A záporák je opravdu stupidní ()

Lazy87

Tak 3/4 filmu nebylo zlých. Prostě nenáročné, relativně odpočinkové koukání s docela milou písničkou o stromě oběšence a kouletrhajícím proslovem. Toto filmové rozjímání občas kurvilo neustálé Pete Peta Peto a Jennifeřiny výkřiky do tmy. Ale tím koncem to ůplně zazdili. Nemohu se dočkat nakopané druhé části třetího dílu. ()

vajico4 odpad!

Chcete radu jak vidět veškerou akci tohoto filmu ve 3minutách?? Podívejte se na trailer, protože víc akce tam neuvidíte. Hvězdičku za Jennifer a docela dobrou songu v jejím podání, jinak nuda nuda nuda! ()

PoLyTaR

První dva díly se mi celkem líbily, tak tedy kouknu na zbývající dva. No a to byla chyba. Asi bych to shrnul jako nuda, nuda nuda, sice vizuálně povedená, až na toho CGI jelena, ale jinak nuda s délkou 120 minut. ()

GOTFAN

Ještě temnější. Lidé škodí lidem . Snow byl perverzní uchyl v čele obyvatel co pod barvami skrývají zrůdné chutě po zábavě v podobě fialovo vlasého uchyla který krom jiného nabízí i Hunger games. Ovšem teď už se ukazuje jeho perverze a zhovadilost s příchutí morbidity. Kapitol který se snaží zastavit Reprodrozd ( první díl co jsem viděl v češtině a Reprodrozd se mi líbí , ale v nazvu by to moc nesedělo chápu ) . Reprodrozd který se psychicky hroutí . A ten svět okolo ji to neulehčuje stejně jako ostatním ovšem zmatená a zmentěná opět přichazí neboť vše začla . Třeba to dokončit . Jedno takové plus . Je fajn že tady se už nekoná žádna show v telce ale jen medialní souboj dvou ,, zbraní ,, a natlak na lidskou psychiku která stojí na pokraji toho zda se má člověk raději nechat otročit nebo i obětovat život v blaho dalších které se může pomalu rozvijet v revoluci o kterou se district XIII snaží. Za mně osobně zkrátka je vše okolo velmi dobrý příběh povstání proti systému otrokářských pravidel a kruté vlady která vyhlazuje vše co neidealizuje s již zmíněným systémem. To vše okolo ti lidé ten vývoj mají něco do sebe . Hlavní hrdinka je stale divná , ale chápu že nelze v příběhu jako je tenhle popisovat pouze dění okolo aniž by to šlo skrze určitou postavu která to prožívá . No a ty pletky mezi dvěma synkama a jak nevěděla co s kým, kdy, kde, co, komu .... Bez komentáře . Slaďák co si asi nemohl někdo odpustit. Asi možná nějaká láska a v pozadí kvalitní tragedie . Bože ten Pita ji stejně nemůže už milovat po takem vyplachu ať se na to vysere a jde vraždit . Pita je stejně beztak i napichlej . Jsem zvědav na finální film. Pak asi kupuju knihy věřím že to bude zajímavé čtení . ()

wanted23 odpad!

Niekedy sa sám čudujem, prečo sa vôbec nechám nachytať a zapnem takýto film. Nepreháňam ak poviem, že sledovať tento kúsok bolo pre mňa doslova utrpením. Hlavným bodom filmu je skúšanie šiat, natáčanie reklám a kecanie o ničom, lepšiu definíciu odpadu už zrejme ani nie je možné nájsť. ()

Milsa

Spojlerujem, takže opatrne. Nemám rád, keď sa posledný diel filmu natiahne na dva diely a samozrejme jeden diel v jeden rok a druhý diel v druhý rok. Potom si už nepamätám, že čo bolo v prvom dieli a z druhého nemám nič. Takže som si počkal, kým boli oba diely a pozrel som si to naraz. V druhom diele série som sa vyjadril, že zvažujem, či si zvyšok pozriem. Vyzerá to tak, že moje očakávanie sa naplnilo, 3. a 4. diel tejto série už za veľa nestáli. Film sa naťahoval ako guma v trenkách a aj tak to nakoniec skončilo jednou oslobodzovacou akciou v 3. diele a víťazstvom vo 4. diele. Ale celé to kľudne mohlo byť v jednom diele spolu. Z Hurikána sa nakoniec stal ten "zlý" a z Píty ten "dobrý". Samozrejme, hlavná hrdinka nesmrteľná, raz má nepriestrelnú vestu, potom pri explózii zázrakom ani škrabanec. A aby toho nebolo dosť, približne poslednú tretinu 4. dielu som už vedel predvídať ako daná scéna dopadne. Oba diely som sa vlastne neskutočne nudil. Pozrel som si to len preto, že som bol zvedavý ako to skončí. Ale táto séria od druhého dielu išla dole vodou. ()

Maza2222

První film nebyl ničím vyjímečný- byl také dobrý, Druhý byl totální pecka a doufal jsem, že 3.díl bude ještě větší luxus, ale nestalo se. Rozdělení je naprosto zbytečné, dalo se to zkrátit zhruba na max 40 minut a připnout to ke druhému filmu. Děj se motal v jedné budově, ve které se VŮBEC NIC NESTALO!! Žádná akce, jenom silný konec, začátek a dialogy byli taky dobré. To se dalo snést.. Jinak nudný film a jsem hodně zklamaný. Lituju toho, že jsem se koukal, ty 2 hodiny mi už nikdo nevrátí. A teď do mě! :D 30% ()

Seiby1

Knihy jsem nečetl, prý chyba. Viděl jsem s dabingem, další chyba. Ale největší chybou je rozdělení finálních dílů na dvě části. Druhou část jsem dosud neviděl, takže nemohu hodnotit, ale to typické pošťuchování hlavních postav a hodně, hodně, hoooodně pomalé gradování příběhu, ve kterém se hned naváže ve druhé části, neberu. U Harryho to byl skvělý originální nápad, kde bylo vidět, že chtějí vyždímat, co nejvíce peněz, ale i na druhou stranu se něco dělo. Kdyby vynechali všechny ty proklamy a "malé" naschvály, tak bych se vůbec nezlobil. PS: Mám strach jak tento koncept dopadne s Avengers. 45% ()

darius1706

Člověk by si řekl, že to už horší být nemůže a ono jo. Hvězdu dávám za to, že se Jennifer Lawrence alespoň snažila hrát. Nicméně film je katastrofa. Už jen to, že hlavní tvář odboje se sesype při pohledu na kytku a není schopná ze sebe vypustit jednu blbou větu. Chjo. Tohle je tak už moc, sorry. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)