Parník Willie

• USA Steamboat Willie
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Muzikál
USA, 1928, 8 min

Mickey sa snaží riadiť parník putujúci po rieke, ale prísny kapitán Pete mu to po chvíľke zatrhne a tak sa Mickey musí poobhliadnuť po inej činnosti. Po tom, čo na tichú palubu lode príde Minnie, sa na nej roztočí poriadna zábava v podobe veselej muziky, hranej na najrôznejších veciach čo prídu pod ruku... (T2)

Hwaelos

Na první zvukový animák velmi neinvenční dílo, ale rozumím tomu - myslím, že opojení novou technologií v tu chvíli převažovalo. Jenom si říkám, že tehdejší dětské publikum muselo mít silnější žaludek než dnešní špunti. Hra na prasečí vemeno, nastříkání kravského mléka přímo od zdroje Mickeymu do obličeje a nadzvedávání sukně Minie... Co já vím...:) ()

Douglas

Klasický Disney ve své nejlepší formě. První zvukový animovaný film s nepřebernou horou nápadů...vždyť každé zvíře je přece ve své podstatě hudebním nástrojem. :) ()

DaViD´82

Revoluční po technické stránce a nejen po ní. Tvůrci byli dostatečně nápadití a tak Mickeyho hudební číslo je dodnes velmi vydařené. ()

May

Kuzelné a sentimentální, kam se na tenhle sedmiminutový film hrabe současná Disneyho celovečerní tvorba, bez ducha a kouska vtipu. ()

RHK

Ještě černobílá Disneyovka a první s postavou Mickeyho Mouse a tím pádem začátek celé slavné série. Samotný animák je plný nápadů a řeší neposedného Mickeyho hvízdajícího a muzicírujícího během plavby po řece namísto práce na lodi. Na dnešní dobu je to archiválie, ale kdysi to musela být pecka. Celé video: http://www.youtube.com/watch?v=0TPbpvP-okM ()

ScarPoul

Prvé zoznámenie z myšiakom Mickeym je plné rôznorodých zvieratiek, ktoré sú efektne využité ako hudobné nástroje, prvým zvukovým záznamom v podobe pískania a hudby, ktorá je v dokonalom súlade z pohybom postáv, čo sa stalo určitým Disneyho trademarkom, čo robí z tohoto príbehu hudobnú zábavku, byť na dnešné pomery celkom brutálnu. To že to nemá žiadny dej, je vlastne len na škodu. ()

corpsy

Keďže ide o jeden z prvých animovaných ´´zvukáčov´´, museli to tvorcovia náležite využiť. Non-stop zvukové efekty a ruchy a samozrejme aj primeraná porcia zábavy. ()

Bajda

Když byl Disneymu "ukraden" králík Oswald, vymyslel Mickey Mouse. První dva filmy s touto kreslenou postavičkou nenašly distributora, až tenhle třetí (už zvukový) se uchytil, dostal do kin a doslova vystřelil Walta Disneyho na špičku byznysu s animací. 4* za filmík a 1* za zrod legendy :-) ()

MikO_NR_1909

Úsmevné a trefné plienky zo štúdia od Disney, kedy ešte hľadali patent a svojbytnú identitu, odlišnú od všetkých. Možnosti, ako zdokonalovať prvé grafické a kakofonické zvukové štýly sa tu stretávajú v absolútnych začiatkoch. Asi ani preto by som nečakal, že hranica, medzi kladnou postavičkou a tou zápornou bude taká relatívna. Aj v zmysle nie práve najpozitívnejšieho vyvrcholenia pre myšiaka Mickeyho. V mnohých ohľadoch budú dnešní diváci civieť ako obarení. ()

gogos

Mickeyho jsem nikdy v lasce nemel, ale toto dilo oplyva jedinecnosti. Kozi koncert a huedbni stranka... i ten napad... to je proste pozoruhodne. Jinak, je videt, ze Mickey je peknej nasilnik... :D ()

Carlossss

Vynikající a průkopnický animák, který by měl být povinnou filmovou četbou pro každé malé dítě. A myslím, že uživatel Ywec by měl přestat hulit a radši si měl uvědomit, že je to jenom animovaný film:) ()

MarekT

Legendární scénou s nezapomenutelnou melodií při kormidlování parní lodi nabírá kariéra myšáka Mickeyho na obrátkách. První animovaný zvukový film hýří kromě toho skvělým nápadem - budiž každá němá tvář hudebním nástrojem. Samotný nápad sám o sobě může vypadat vtipně, ovšem dobový vliv raného surrealismu by dle mě některé dítě zvyklé na dnešní tvorbu nemuselo přežít bez následků - např. scéna s bachyní. Přesto si tento film zaslouží ode mě absolutní hodnocení, už kvůli tomu, že na svou dobu je snímek naprosto geniální a vlastně i v dnešní době si s ním určitá animovaná tvorba nezadá. ()

Mickey Mouse je volně k užití a je z něj vrah

Mickey Mouse je volně k užití a je z něj vrah

04.01.2024

Hned dvakrát se Disneymu v minulosti podařilo lobovat za změnu amerického autorského práva tak, aby firmě déle zůstalo výhradní právo používat ikonickou postavu Mickeyho Mouse, jak se objevila v roce… (viac)