Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

TheEvilTwin

Denzel a Wahlberg jsou áčka, které mají daleko lepší filmy a stejně tak mají potenciál hrát v áčkových filmech, nicméně 2 zbraně není jeden z nich a ačkoliv nejsem nijak extrémně zklamaný, měl jsem očekávání výše. Ze začátku film o dvou padouších se snem vyloupit banku se v průběhu přehoupne do pěkné naháněcky všemožných gangů, CIA, armády a DEA, kdy jedni chytají druhé a naopak a ikdyž to zní zmateně, zrežírováno je to vlastně celkem šikovně a divák se ve filmu neztrácí. Na druhou stranu se bohužel nedočkáme lepší akce, chybí zde hlubší dějová kostra, Rkový rating zde nesedí, protože se Rku vůbec nepodobá, dále lepší přestřelky a zejména pak humor, kterého se nedočkáme vůbec, a tak výsledek působí jako taková “meh” akčňárna, která není (bohužel) v ničem výrazněji dobrá a zítra o ní už nevím… ()

Thomick

Heh. Koukám, že se tu pěti hvězd bojíme jak já masek klaunů. A já se ptám - proč sakra? Vždyť pokud 2 Guns nejsou exemplářem excelentního buddy akčňáku, tak potom co? Už jen ta exkluzivní exhibice neomylnýho exekutora Markyho Marka (!!), expert přes ruskou ruletu Bill Paxton, skvěle nastříhaná akce, pár running jokes a tríčky "utajených" rutinérů extra (viz ty klíče) ... no za mě, ex animo - nečekaná paráda a oddech jak se patří. Slušela by tomu možná o něco kratší stopáž, ale to je detail. Koneckonců takovej Tarantino (kterýho si 2 Guns dávaj spolu s palačinkama ke snídani), ten by to natáh nejmíň na tři hoďky. :wink: ()

Xeelee

Tak tohle byl kurevsky nekorektní stylovej nářez :-D Nepředvídatelná porce toho nejlepšího a nejzábavnějšího devadesátkovýho popcornu, jakej sem za posledních... spoustu let viděl. ()

claudel

Akční klasika, která pobaví a rozesměje. Denzel a Mark jsou fungující dvojka, které to velmi svědčí a manželka Robina Thicka, který má velkýho dicka, je fajn třetí do party. Známými, zejména seriálovými herci, se to v celém filmu jen hemží. Akce je nám servírováno dostatek, vtipných hlášek taktéž. Rozhodně se budu zajímat o Baltasar Kormákura, jehož režisérská filmografie vypadá velmi pestře. Už jen poslední rok - natočit Hluboko a 2 zbraně, dva diametrálně odlišné filmy, mě nutí si opatřit alespoň polovinu jeho filmů. Po čsfd projekci Zmizení nanejvýš vhodná změna. A 2 zbraně by si zasloužily nejméně 2 další pokračování. ()

matestlust

Parádní oddechovka ! Dostatek prudké zábavné akce, hlášky od začátku do konce, duo Washington - Wahlberg šlape jako hodinky. Víc takových nenápadných kousků. ()

Morholt

Kormákur umí. Nic zbytečně nevymýšlel, zvolil jednoduchou zápletku, přizval několik stálic a přidal špetku vtipu, o který se staral především Wahlberg se svou ukecanou postavou. Vedle W+W zaujali i Bill Paxton jako agent CIA a Paula Patton, ale ta měla za úkol jen dobře vypadat. Nenáročná oddychovka, ze které dýchnou starší časy. 80% ()

ScarPoul

Nič úžasné, ale v celku zábavné. Washington a Wahlberg si skvelo sekundujú a oplatí sa to pozerať vlastne len kvôli nim. Hoci ich táranie nie je natoľko vypointované ako u klasických buddy filmov, takže niektoré vtipné hlášky miznú do prázdna. Potešia tiež zábery na nahý hrudník Pauly Patton, ale keby ho tam ukazovala častejšie vadila by mi podstatne menej. Problém filmu je jeho zakončenie. Začiatok, vzájomne hašterenie aj snaha o vytvorenie zápletky sú hravé a majú to správne tempo. Ale od príchodu na základňu US Navy, film úplne spadne. Stane sa nenápaditou a rutinnou záležitosťou, ktorá v priebehu niekoľkých sekúnd prejde zo zábavy k nude. Záporáci tiež nevyužitý a Kormákur, bez výraznejšieho rukopisu. Ako jednodhubka dostačujúce, ale ako plnohodnotný akčný film, v mnohých stránkach nepoužiteľné. ()

Lacike

Toto sa brutalne nepodarilo. Chemia medzi ustrednou dvojkou prilis nefunguje. Zapletka je uboha a akcnych scen je minimum. Skoda. Kazdy novy R-kovy film, ktory sa nepodari ma mrzi. 4/10. ()

maseer2

v podstatě hodně fajn zábava se skvělým hláškujícím Wahlbergem a Washingtonem předvádějícím svůj standard, takže je hrozná škoda, že tomu během závěrečné cca půlhodiny tak opadlo tempo.. ty nejsilnější 3* ()

6thSun

Štval mě namachrovanej začátek, zbytek filmu jsem pak postrádal větší nadsázku. Poměr vážně míněná akce versus humor je zde 80/20 a to je na rok 2013 velmi nemoderní vizitka. Potěšilo špičkování mezi hlavní dvojkou a správně zlý Patton. 65% ()

PROROK14

Obsadenie bolo dobré, ale aj tak to nebolo nič extra. Zápletka vyzerala zo začiatku celkom slušne, ale nebavili ma tie akčné scéniská, kde hlavným hrdinom všetko vždy prejde. Nezáleží na tom, koľko tisícov guliek bolo vypálených napríklad z vrtulníka, záleží na tom, že hero sa dokáže vyhnúť tým dvom, ktoré nakoniec dopadli na zem. Keď už som pri záverečnej scéne, tak je fakt obdivuhodné, ako sa dokázali všetci vinšovníci pekne stretnúť. A ak si do toho predstavíme, ako sa 2 x hero ocitne v strede kruhu, po obvode ktorého smerujú do stredu paľbu jednotlivo príslušníci armádnej rozviedky, agenti CIA a gadžovia z drogového syndikátu, a dokážu z toho vyviaznuť, tak je nám jasné, že sa pozeráme na stelesnenú bezmozgú nesmrteľnosť. ()

BoPo

Na jednej strane nízke celkové hodnotenie a na druhej celkom slušná kopa spokojených dojmov. Tak si vravím, ktorý tábor užívateľov je za škodnú? Po zhliadnutí Černý Petr zostáva v rukách všetkých čo dali 4 hviezdy, respektíve o nich vôbec uvažovali. 2 zbraně sú naozaj rozdvojené. Chvíľu nevážne, chvíľu vážne. Drama strieda komédiu a tú strieda ačkný film strieľajúci hlášky. Mark Wahlberg a Denzel Washington sa pokúsili vytvoriť novodobého Gibsona a Glovera. Vďaka prepálenej minutáži miestami dosť zívačka. ()

CiTrus007

Islanďan Kormákur v Texasu nelenil, nasál mexický drogový odér a připravil pro nás guilty pleasure roku, které navíc úžasně obsadil. Duo 2W (Washington-Wahlberg) si sedlo naprosto dokonale a tvoří solidní základ pro zábavnou řežbu. Ta začíná nesměle a poněkud šablonově (za všechny zmíním např. Rychle a zběsile), má ale zajímavý scénáristický zvrat a opět trochu okoukané vyvrcholení. To mě ale vůbec nezklamalo právě díky formě, kterou Kormákur pro 2 zbraně zvolil. Bad-ass gesta, drsňácké hlášky, vzrušující akce a občasné machrování – to vše příjemně děj okoření a občas i vyloudí úsměv na tváři divákově. Musím také hodně pochválit technickou stránku produkce, která podle mě velmi kvalitně celý film podkresluje a proti které nemám žádných výhrad. Na druhou stranu se mi trochu zdálo, že ten samý génius Kormákur neodhadl dobře timing celé věci. Střed filmu mohl být rozhodně kratší a finále zas o ždibec delší. Také mě dost zamrzelo, když se Bill Paxton a Paula Patton před kamerou jen ukázali a pak zase ustoupili do zapomnění. To ale nevadí, třeba se v sequelu dozvíme víc. 2 zbraně jsou povedenou, vtipnou a zábavnou buddy-akcí, kterou stojí za to vidět. 8/10 ()

Johny_fork

Vybereme cool ústřední duo, dáme jim do úst hustý hlášky a vznikne parádní buddy akční jízda. Ani prd. Tahle zmatená slátanina nestojí za vaši pozornost. ()

Ouwen

Ta chemie je naprosto bezvadní. Ale upřímně, buďme objektivní. Je to pouze další zbytečná akční komedie, která nemá jediný moment, který by člověk neviděl. Což je celkem mírná škoda, byl tu menší potenciál. Wahlberg je skutečně ve stabilní formě, má tu pár rychlých bitek a kouká se na ně dobře, ovšem Washington bohužel ne a to má v rukávu určitě dost slušných chvatů, pro tentokrát je nechal spát. Ale kouká se na to příjemně, Wahlberg sype neskutečný hlášky, Danzel dělá dršky a do toho celkem slušná hudba a fajn akce. Mně to stačí, slušnej film. 7/10 ()

Chermy

Překvapivě zábaná a svižná střílečka. Ústřední duo nemá chybu a já se dobře bavil. Někdo tu píše zklamaně, že je to jak akčňák z 90. let.....no, a to je právě důvod, proč se mi to líbí! Po dlouhé době mi seděl i Bill Paxton. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)