Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

warrenur

Pohodova akcna strielacka. Jednoducha zabava plna hlasok a par beznych klise a zapletkovych zvratov. Priemer. Tesim sa, ked Denzel bude hrat opat v niecom vaznejsom. ()

hakon

Občas to mezi nimi zaskřípe, občas to nedává smysl, ale když se tahle sranda rozjede, tak se i Washington změní z bručouna na docela týpka do nepohody. Mnohem zábavnější je tu ovšem Mark, který je se zbraní jak malý děcko. Jako oddechovka super ()

joudas

Trochu si upravím Cervenakův komentář. Jako vážná kriminálka to nefunguje a jako hláškovací akční buddy komedie taky ne. Markymu s Denzelem se podařilo na mé tváři vykřesat tak maximálně malý úšklebek, což je sice na film podobného ražení málo, ale byl bych schopen to překousnout. Co však odpustit nedokážu je překombinovaný a zmatený scénář, kdy jsem většinou ani pořádně nevěděl kdo, kde, jak a proč něco dělá. Slabší 3*. ()

zahadum

Tak áno je to neuveriteľné klišovité, hlučné, svetlé, plné nelogických vecí ale celý čas ide príbeh ľahko dopredu...nemá to hluché miesta .....je to totálne relaxačná svieža akčná komédia plná hlášok .... takto nejak vyzerala naposledy dobrá smrtonosná pasca ( 3 diel ) .... funguje tu dobrá chémia medzi Wahlbergom a Washingtonom ..... nechýba tú zlá CIA, mexický drogový kartol, podrazy od polície armády a pekných mileniek....ale celý film som sedel a bavil som sa :) stačilo nebrať vážne dianie na obrazovke a už to šlo...svieža a pevná réžia Kormakúra vzbudzuje u mňa zvedavosť na jeho ďalší projekt....hláška filmu : Máme slobodný trh a nie slobodný svet :))) chválim aj Billa Paxtona a jeho ruskú ruletu :) a skoro som zabudol....vo filme sú aj veľmi originálne terče pre nudiacich sa mexických pašerákov drog :))) tam som sa zasmial poriadne..hlavne na to ako to Wahlberg okomentoval :) ()

Matli

Výborný akční film s dobrým námětem a scénářem, ale určitě bych to nesrovnával s Mizerama, do těch to má celkem daleko. Mark a Denzel jsou výborní, o tom žádná, ale za půl roku už pořádně nebudu vědět o čem to bylo. 72% ()

dawe787

Kvalitní propletená akční podívaná, kde Washington se svým vážným výrazem a věčně urýpaný Mark Wahlberg půjdou za svým cílem a budou držet při sobě, když ostatní je zradí. ()

Bozvav

Nechápu, jak mi mohla tahle pecka proklouznout mezi prsty? Naprosto boží odvaz, akce, humor, dokonale sednoucí si ústřední dvojice, ostatní také super. Dvojka Washington-Wahlberg se povedla opravdu na jedničku, skvěle se doplňovali, Divím se, že nenatočili dvojku. Jistě, ústřední linka byla stupidní jak náctiletá blondýna, ale to vem čert. Výborná muzika. Za dobrou zábavu dávám 90%. ()

owwidius

Clovek dostane presne to, co trailer, resp popis slubuje. Takze necakat ziadny nadpriemer, ani nic specialne, ale bavit sa pri tom da. Su tam prachy, zle kartely, este horsi skorumpovani vladni a dvaja chlapici proti vsetkym (ktori sa ale fakt podarili!!). Takze kto ma rad taketo zanrovky, ten si to uzije. Co u mna rozhodlo smerom k 3 hviezdickam bola trochu zbytocna prekomplikovanost deja. [#114/2013] ()

Marykus

No No! Opět létajicí auta, nezranitelný Mark a Denzel! Ale v jejich případě mi to vůbec nevadilo! Oni to umí podat tak, že divák je spokojen skoro se vším. I když to mělo pár slabších chvilek tak jsem odcházel z kina celkem spokojenej! :-) ()

mala_kea

Nic, co by nějak výrazně vyčnívalo v tomhle žánru. Co můžu naopak vyzdvihnout, je souhra hlavních protagonistů D. Washingtona s M. Wahlbergem, kterým to věříte, a to jejich filmový parťáctví působí dobře a baví diváka. Ostatní je prostě standard bez přidané hodnoty zapadající do mainstreamu v rámci "akční/krimi" anebo "jakoby jste to už někde viděli". Předpokládám, že po pár dnech už ani nebudu pořádně vědět, o čem to vlastně bylo. ()

Anduril

Čakal som od tohoto diela trochu viac. Herecké výkony neboli vôbec zlé, obsadenie tiež, dej bol pekne zapletený, rozuzlenia prekvapivé. Ale celkovo taký priemerný akčný film. Naozaj od neho nečakajte veľa, iba zopár prekvapení v deji a chvíľkové pobavenie. Ničím vás neobohatí a neprekvapí. Určite nieje pre menšie deti, skôr od 15 rokov vyššie. ()

GOREGASM

Dvě Bouchačky neoslní, ale ani neurazí. Nicméně, na víc než hollywoodský průměr to nestačí, dvojnásob když si uvědomíme, jaké dva úderníky měl Baltasar k dispozici. Zápletka kupí podraz na podraz, rejža ze snaží, aby to vypadalo cool za každou cenu, a přestože to Marky Mark a Denzel na plátně se vší ctí ustojí, pamatujeme je v lepší formě. Zejména Mr. D má na víc, než jen jít z filmu do filmu a pořád dokola cedit ultradrsná moudra přes stejné obličeje. V součtu jde o moderně napudrovanou blbost, která se umí prodat, ale úplně rezignuje na mozkovou chirurgií nezatíženého diváka. Jo, a Bill Paxton je pěkná svině. 60% ()

Luk Skywalker

Nemá to tradiční scénář, ale že by to byla nějaká bomba se říct nedá. Některé herecké výkony byly nic moc (Paula Patton, James Marsden a Mark Wahlberg mohl taky zahrát lépe). Takže za tři. ()

Octane

Parádní akční oddechovka s výborným duem WW. Film je stejně akční se spoustou střílení a výbuchů, jak vtipnej s Wahlbergovýma věčnýma připomínkama a kecama. Scéna u slepic, perfektní. Dobrá zábava pod taktovkou skvělých herců. ()

Rockerman

Kdo dokáže na hodinu a třičtvrtě vypnout mozek a nelpí na logicky se odvíjecíjích se scénách, tak se bude bavit, tak jako já. V rámci zbližování se s tímto dřív nenáviděným, ale teď spíše vyhledávaným žánrem je tato akční komedie celkem zdařilá. Kromě tradičně "přeháňkových" scén, u kterých se řežu smíchy, má tento film skutečně i momenty vtipné, ba humorné. Když připočtu dva herce v hlavních rolích, které mám docela rád, tak mohu jen dodat, že jsem se bavil a to mi u těchto "neoscarových" filmů stačí, abych ho hodnotil nadprůměrně. 3 a půl hvězdy. ()

Toka

To mě hodně bavilo. Povedenej příběh, hezkej soundtrack a bombastická ústřední dvojice. Těm to tak sedlo, že doufám, že natočí spolu ještě něco. Normálně za 4*, ale tohle si červenou barvičku zaslouží. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)