13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 31 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa petaspur k tomuto seriálu (55)

13. komnata Jana Vyčítala (2007) (S02E39)

Pro mne utajená mistrova bolístka na duši i pohybovém aparátu se dá považovat za otevření třinácté komůrky. Zpracování však příliš sázelo na krásy kraje Oty Pavla, neutajovaný amerikanismus zpovídaného umělce a působilo poněkud povrchním dojmem na pořad, který se holedbá ponořováním do hlubin duše. ()

13. komnata Evy Hurychové (2007) (S02E40)

V tomto případě se komnatu podařillo otevřít, příběh naivně snášeného domácího násilí byl silný, ale moje celková nesympatie k průměrné zpěvačce mi brání ve vyšším hodnocení. ()

13. komnata Ivany Christové (2007) (S03E02)

Miss, modelingová hvězda, matka samoživitelka, která není schopná najít (nebo si udržet) chlapa pro život. Tím vším je a byla Ivana Christová, která sice má nějaké problémy, ale s cílem hledání skrytých bolístek na duši nemá tento díl nic společného. ()

13. komnata Idy Kelarové (2007) (S03E07)

Je mi zcela jedno, je-li Ida Kelarová "bílá" nebo rómka. Každopádně je už dost velká na to, aby pochopila, že je důležité obklopit se lidmi, kteří ji vezmou takovou jaká je a nic dalšího neřeší. Pro mne byla tato komnata ztrátou času. ()

13. komnata Jana Saudka (2007) (S03E10)

Třináctá komnata Jana Soudka otevřena nebyla. Nebyla ani odhalena a dokonce se ani nepodařilo prokázat, že nějakou někdy měl. Oproti tomu dokument o svérázném šaškoidním erotomanovi byl poměrně zdařilý, ačkoli v podstatě vůběc nenaplňoval koncept série o odhalování skrytých bolístek na dušičkách slavných lidiček. ()

13. komnata Františka Peterky (2007) (S03E12)

Chtěl být olympijským vítězem a stal se Krakonošem. Zvedal tuny železa, cvičil dle Kodymovy metody dynamické rozpínavosti, ale bez jakýchkoli uměleckých ambicí ho živilo divadlo a film. Životní zkušenosti a negramotná čtenářka z dlaně ho přesvědčily o nevyhnutelnosti osudu, jehož přesně mířeným ranám se nedokázal vyhnout ani když byly několik let dopředu avizovány. ()

13. komnata Jana Révaie (2008) (S03E17)

Kradl, loupil a cupital za mříže. Vylezl ven, vetřel se do přízně Hany Zaňákové a získal slávu i mrzký peníz. Za ani jeden z těchto činů si ho nezačnu vážit a pokud tady někdo otevřel jeho třináctou komnatu, tak to učinil natolik diskrétně, že jsem to nezaznamenal. ()

13. komnata Áji Vrzáňové (2008) (S03E24)

Žádné velké odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se sice nekonalo, ale o síle příběhu netřeba pochybovat. ()

13. komnata Jany Kratochvílové (2008) (S03E26)

Jana Kratochvílová byla "jiná" za socialismu a ani dnes neexistuje společnost, ve které by nenápadně splynula s davem. Žádný pořad s ní však nikdy nenudí, podrobnosti emigrace jsou zajímavé a sebevražda bratra dala možnost nakouknout do třinácté komůrky této sloučeniny mimozemšťana s chovancem zamřížovaného ústavu. ()

13. komnata Igora Bareše (2008) (S03E27)

Chlast, nemoc i samota v konfrontaci s hercovou inteligencí. Bylo to poměrně zajímavé, ale ledový krápník v mém srdci kvůli tomu příliš neroztál. ()

13. komnata Heidi Janků (2008) (S03E28)

Nemoc, ztráta rodičů, partner otcova věku - Heidi měla co odkrývat. Z tohoto úhlu pohledu se mi jeví její trdlování na pódiu v poněkud jiném světle. ()

13. komnata Evy Hruškové (2008) (S04E03)

Třinácté komory s takřka výhradním zaměřením na chlast mne celkem nudí, ačkoli někdy přinášejí dramatické okamžiky. ()

13. komnata Luby Skořepové (2008) (S04E04)

Tato dáma odkryla velmi bolestnou část své duše, při čemž dokázala, že ji nesplněná životní touha nedokázala zlomit. Je to další potvrzení skutečnosti, že člověk inkasující od života tvrdé údery získá takovou vnitřní sílu, že si ho nakonec dokáže nejvíc užít. ()

13. komnata Jiřího Krampola (2008) (S04E06)

Jiří Krampol překonává zvedáním železa v posilovně neskutečné množství problémů - tradiční alkohol, deprese, nemoci, stres, strach ze samoty i ztrátu vztahu se svými syny. Možná je to tím, že se vyhýbám bulváru, ve kterém možná bylo vše do mrtičky probíráno, ale mě tento pořad nabídl nový pohled na člověka, o kterém jsem si myslel, že mě nemá čím překvapit. ()

13. komnata Dáši Bláhové (2008) (S04E10)

Nápadité odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se nekonalo a nad příliš velkým talentem pro tuto malou zemi truchlit nehodlám. ()

13. komnata Jiřího Ježka (2008) (S04E13)

Jiří Ježek je praktický člověk s velkým sportovním srdcem. Nejenže dokázal psychicky překonat následky úrazu, ale navíc přes své zranění podává nadlidské výkony na velocipédu a svých poznatků využívá při práci. Nějakou tajnou jizvu na dušičce jsem sice neobjevil, ale pozorování příběhu vítězství lidské vůle bylo velmi inspirující. ()

13. komnata Františka Nedvěda (2008) (S04E15)

Komnůtka se tentokrát neotevřela, nové jizvičky na dušičce nevyplavaly na povrch a původní účel vzniku třináctých komnat tímto zůstal nenaplněn. ()

13. komnata Antonína Gondolána (2008) (S04E16)

Bez schopností, zkušeností a hroší kůže by nikdo neměl podnikat - to je nepříliš originální poučení z pořadu, ve kterém pro mne nikdo žádnou tajemnou komnatu neotevřel. ()

13. komnata Evy Jiřičné (2009) (S04E18)

Trpělivé odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se nekonalo. Pořad ve mně nevzbudil schopnost litovat ženu, která se vzdala možnosti mateřství zásluhou preference práce a které zabránění v návratu do vlasti přineslo možnost světového zviditelnění. ()

13. komnata Jany Lorencové (2009) (S04E19)

Možnost manipulace s lidskými osudy se nedá vždy omluvit právem na zveřejnění získaných informací. Tuto komnatu by měli povinně sledovat všichni investigativci, aby viděli, kam až může vést jejich zběsilá honba za senzacemi, když v sobě nebudou mít správnou dávku odpovědnosti. ()