Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

BMW12

Čtvrtí Transformers už se musejí obejít bez Sama Witwickyho (Shia LaBeouf), ale chápu, že už byla potřeba změna a Mark Wahlberg ho velice dobře nahradil. Změnil se také protivník Autobotů, jelikož už zde není hlavním nepřítelem Decepticon, ale samotné lidstvo. Což byl velice dobrý scénáristický tah. Příběh mě bavil od začátku do konce, herecké obsazení velice dobré, hudba Steva Jablonskyho opět parádní. Skvělá byla i závěrečná bitva, nechápu jak se to někomu nemohlo líbit. Bylo to super a opravdu nechápu takhle nízké hodnocení. Samozřejmě s prvními dvěma díly se to nemůže rovnat, to byly pětihvězdičkové filmy a jednička jeden z nejlepších filmů všech dob! Ale pořád je to parádní film a 4 hvězdičky si zaslouží. ()

anais

Je to k nevíře, ale ve srovnání s Markem Wahlbergem skutečně vyniká Shiova schopnost komediálního načasování, a větší herecké flexibility. Škoda ho. Ve scénáři je také o dost méně humoru, měřítko závěrečné bitvy je mnohem menší než v předchozím díle, design autobotů jde možná až moc na ruku doslovnosti (samuraj, John Milius? :) ) atd.atd. Je to trochu jiné než předchozí části, ale v celku vlastně úplně stejně splácané ze všeho možného, místy i bizardní a trochu nudné. Na roboty je někdy radost se dívat, Bay párkrát představuje parádní záběr či akční scénu, ale celek moc nefunguje. ()

honajz

Nejlíp to napsal matej.perun: Život je příliš krátký, aby člověk sledoval podobné sračky. Rovněž jsem přepnul na mód tupého diváka, neřešil jsem nelogičnosti, nesmrtelnost hrdinů a výbuchy u jejich hlavy, jež jim nikdy nic neudělaly, maximálně šmouhu na nose, fakt ne. Ale celé je to takové - divné. Na začátku jsem měl pocit, že koukám na červenou knihovnu - Mark Wahlberg a stroje v západu slunce? Několik dějových skoků, aby film mohl mít skoro tři hodiny, a kdyby dostal Bay dost peněz, jistě by scénář nastavil a naředil a vznikl by šestihodinový spektákl. Pobavilo mě, že když zmizí jedna divná postava, hned ji ve filmu nahradí jiná. Spoustu věcí jsem nepobral, co se důvodů a nějakých směřování lidí / robotů / aut / opékačů topinek týče, ale to by pak nemohly být přece ty krásné výbuchy a ničení a padání lodí z nebe na město a všude oheň a skřípání rozbíjejícího se kovu... Není on ten Bay kovový onanista? Vtipná je i teorie, že dinosauři vyhynuli díky železňákům... Jen je otázka, proč to už tehdy neskončili i s tou lidskou pakáží, co je nyní tak otravuje. Opět dcera, opět unylá herečka, a pak pár dalších postav, které by nechápal ani studovaný psycholog nebo psychiatr v poradně. Snad jediná dobrá a hláškující postava je plešoun, ale v každé mizérii si každý najde najde něco pozitivního, aby nezblbl. Ale co mne děsně vytáčelo byly ty robotí průpovídky při boji v HK, to už se skutečně nedalo poslouchat. dovedu si však představit ty vymakované mozky, co ani netuší, kdo byl Hrabal (zdravíme do Nymburka!) nebo kdy skončila druhá světová válka, jak dělají wow při každém zvukovém efektu, průletu, výbuchu apod. a radostně tleskají ručkama, jak to na tom plátně krásně bliká a zvuk duní. ()

HellFire odpad!

Po čtvrté a s výsměchem úplně stejně, i když se jedná o restart. Michael Bay mě začíná opravdu srát. A to jsem ho měl doteď celkem rád. Nejen že se zaprodal pračce na peníze jménem Transformers (první díl zbožňuji) a raději dál točí pokračování místo toho, aby vytvořil něco originálního (Pain and Gain bylo super!), on se taky podepisuje pod nechutně špatné remaky, aby si mohl koupit více baráků. Jako by mu nestačilo to, co má teď. Transformers 4 už připadají i mě jako vaření z vody. I když je to s jinými herci, Bay omýlá to stejné pořád dokola a já jsem skončil u toho, že tenhle díl opravdu nesnáším, a to pro jeho STUPIDNÍ dialogy a scénář, kde ÚPLNĚ VŠECHNO hraje do karet hrdinům. Jeden příklad za všechny - taťka s přítelem hledají dcerušku na mimozemské lodi o rozměrech nespočtu stadionů, přičemž si najdou mimozemské zbraně, z tatíka se stane zabiják mimozemských zabijáků, dceruška se vyhne všem nástrahám lodi a všichni se setkají. Jako bonus se z celé téhle obrovitánské lodi dostanou zrovna k místu, kde je úniková cesta. A to vše prosím během deseti minut, které zbývají do odletu lodi. Jako bonus přihodí i záchranu Optima. Na pořádný komentář jsem momentálně dost nasraný. Největším výsměchem je ale tvrzení Baye, že nechce, aby jiný režisér tuhle rozjetou sérii pokazil, proto se u ní stále drží. To hell with you Michael Bay! ()

penylane

Od filmu jsem nečekala nic extra. Ale co tohle proboha bylo? Těšila jsem se alespoň na nějakou podívanou, ale ani té jsem se nedočkala. Dvě hvězdy dávám jen za pár vtipných scén a taky Stanleymu Tuccimu. ()

ARI50

Ať jsi říká kdo chce co chce ale nejlepší povedený díl , kolik změn proběhlo dalo by seto toho tady hodně rozepsat ale shrnu to prostě nádherná paráda. Měl jsem strach že nás opustila pár tváři ale Mark tomu dal nové lepší světlo a ukázal že je pro tohle pokračování dobře vybraný. A když pojmu záběry kamery a výtečný soundtrack, a hlavně úžasný příběh nemůžu než chválit a těšit se dalšího nálože železa v akci. ()

Ištván87

Ne tak příšerné jako trojka, ale dost strašlivé na to, abych se styděl, že jsem to vůbec viděl. Už je toho opravdu trochu moc. Michael Bay dělá ty filmy na jedno kopyto a už to opravdu není vtipné. Oproti předchozím dvěma dílům je tu jediné zlepšení, a to v podobě Stanleyho Tucciho, jehož rádobyvtipný trapáček je o něco lepší než rádobyvtipný trapáček Johna Turturra. Michael Bay vzal všechno, co mě na předchozích dílech štvalo a umocnil to na druhou, takže jsou bitky zase o kousek delší (vlastně to vypadá - kromě úvodní rodinné expozice, jako kdyby celý film byl jedna velká bitka) a lidských záporáků je tu víc. Ve trojce byl jeden a i to bohatě stačilo. Tady jsou hned dva a jeden je trapnější než druhý. Ale co mě namíchlo nejvíc: JE TO DLOUHÝ JAK TEJDEN, DOPRDELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KDYŽ NEMÁM CO VYPRÁVĚT, TAK TO PŘECI NEMŮŽU NEVYPRÁVĚT DVĚ A TŘIČTVRTĚ HODINY. Vážně. Někdy kolem 100 minuty film vrcholil akční scénou, spojenou s útěkem z vesmírné lodi a už i to bylo trošku moc. Ale pak následovala ještě hodina filmu. JEŠTĚ DALŠÍ HODINA FILMU!!!!!!! Jsem moc rád, že jsem na to nešel do kina, protože už bych asi umřel. Ten film je prázdnej jak stoletej kokosovej vořech, tupej jak Mydlářova sekyra po popravě sedmadvaceti českých pánů a dovoluje si to hovno, které nabízí, nabízet na ploše 165 minut. Kdyby z toho udělali seriál, možná by to bylo lepší. Abych končil nějak smířlivě, tak v půlce akční scény v Hong Kongu, kdy na scénu konečně napochodovali dinosauři, tak následovalo několik minut velice slušné akce, která sice obsahovala skoro tolik zpomalených záběrů jako celý druhý díl Stmívání, ale bylo tu pár slušných nápadů a člověka to konečně bavilo sledovat. Bohužel to netrvalo dlouho, pokračovalo se v bojování a do toho ještě ke všemu odhodlaný Kelsey Grammer, který mohl umřít klidně po dvaceti minutách filmu a všichni by si oddechli. Já ani nemůžu napsat pořádnou recenzi, protože ten film je úplně o ničem. Příběh se zase stupňuje. Zatímco v předchozích dílech šlo o prajiskru, resp. neustálé Megatronovo píčování, tady se tvůrci rozhodli nahodit jakýsi příběh o nějakých stvořitelích Transformerů, a čekají, že to lidi bude zajímat. Mě to teda nezajímalo, protože jsem si skoro celý film jen přál, aby už byl konečně konec. ()

Will_X

Možná, že jsem od tohoto snímku čekal až příliš..Jestli má být další trilogie, tak to potěš pánbůh.. Mnou naprosto nepochopitelná skoro 3h stopáž. Letní blockbuster, který bohužel ničím neoslní. Parádní efekty(ještě aby ne), hudba také na výbornou a to je asi vše. Stupidní dialogy, stupidní příběh a prostě to, co se snaží z tohoto nápadu vyždímat je i na mě moc. Prostě absurdní, bez nějakého vyššího smyslu. Sečteno podtrženo, jsme zase na začátku příběhu prvního dílu a bohužel nás čeká pokračování, které snad v roce 2018 skončí..TFUJ.35% PS: Můj zážitek z této projekce byl značně umocněn arogantním, obézním *****(oslovení nechám na Vás), který celé 3 hodiny funěl jak prase a neustále do mě šťouchal. Takže bych mu tímto chtěl poděkovat a vzkázat, že když nezvládne normálně dýchat a vejít se do normální sedačky, tak ať neleze do kina a neruší při tom ostatní diváky. Děkuji! ()

luka4615

Tak takhle by to asi nešlo. Jistě, filmy o Transformerech byly, jsou a budou primárně o popcornové akci, ale člověk by očekával od dob prvního dílu (od kterého uplynulo již 7 let), nějáký posun na další úroveň. Tím mám samozřejmě na mysli nějáký smysluplný a trochu inteligentní příběh, promyšlené dialogy a vhodně vybraní herci. Jako jediný dobře zvolený herec mi v tomto mišmaši sedl Mark Wahlberg. Jeho postava otce, jenž by se pro svou dceru snad i rozkrájel, na mě působila o hodně lepším a svěžejším dojmem než třasořitka Shia LaBeouf. Filmu nelze upřít skvělou popcornovou akční jízdu, která díl od dílu ukousne větší díl destrukce a času na plátně (rád bych tu vyzdvihnul skvělý design robotů a vizuál akce jako takové), ale mě jakožto divákovi vadil mizerný příběh jenž tam byl pravděpodobně jen proto, aby akční sekvence drželi jakž tak při sobě a plytké, až stupidní dialogy. Michael Bay by si měl uvědomit, že méně je někdy více. Chtělo by to místo na digitálních akčních sekvencích zapracovat na kvalitě příběhu, na němž celý film stojí a padá. Pokud si tuto zásadní pravdu Bay neuvědomí, Transformers (se kterými to jde podle mého názoru od druhého filmu s kopce) si mé srdce a sympatie nezískají.(Viděno v kině CineStar Jihlava) „There are mysteries to the universe we were never meant to solve. But who we are and why we are here, are not among them. Those answers we carry inside. I am Optimus Prime, and this message is to my Creators: leave planet Earth alone, 'cause I'm coming for you!“ ()

MáŠa

Možná z těch prvních 4 filmů ten nejlepší. Děj opět pitomej, ale nebýt konce, kdy si např. chlápek myslí, že bude zdatným pomocníkem robotovi, napsal bych, že v předešlých filmech byl děj ještě pitomější.To se víc řešili různé jiskry a podobné. Tady to taky je, ale moc se kolem toho nevysvětluje. Spíš sledujeme dlouhý děj, kde se furt někdo někde bije. Je to tak lepší, ale samospásné to taky není. Vizuálně pěkné, ale originalita si začla hrát na schovávanou. ()

Bauer

Životní cyklus produktu (v tomto případě Transformers) má celkem 4 fáze. První fáze je zaváděcí, druhou fází je růst, třetí fáze je nárůst a poslední fáze je pokles. V první fázi se s produktem seznamujeme a překonáváme svou nedůvěru v produkt. Ve fázi růstu produkt, poptává produkt více lidí a zvyšuje se prodej. Ve třetí fázi produkt dosahuje největšího objemu celkového prodeje. A v poslední fázi dochází k postupnému poklesu objemu prodeje. Myslel jsem si, že čtvrtý díl Transformers, bude už ve fázi poklesu. Stále se však drží ve třetí fázi (viz. tržby). Já osobně, když jsem tento díl viděl poprvé, tak jsem byl poněkud znechucen. Na můj vkus příliš akční a příliš dlouhé. Nevadili mi nové postavy. Wahlberg podává standartní výkon. Jack Reynor sympatický herec a výkon nebyl špatný. Nicola Peltz mi tam moc nesedla a Stanley Tucci si očividně svou roli naprosto užíval a vnesl do filmu přiměřenou dávku humoru. Transformers mají stále skvělé efekty a jde především o to, aby se ve filmu zničilo co nejvíce budov a automobilů. A čím více, tím lépe. Občas mi přišlo, že příběh (má to vůbec nějaký?) šel stranou. Původně se hodnocení pohybovalo někde mezi 2* a 3*. Teď po druhém zhlédnutí se pohybuje někde mezi 3* a 4*. Myslím, že pátý díl, pokud bude bez Baye, tak by už mohl být ve fázi poklesu! Očividně ale Transformers stále táhnout!!! Příjemná zábava na páteční nebo sobotní večer! ()

Morholt

Určitě snesitelnější než předešlý díl. Už jen kvůli abesenci Shii LaBeoufa, který byl ve třetím pokračování značně na pěst. Ale i tady mě dokázal Bay otrávit. Na vině byla především stopáž. Nabušená akce je sice pěkná věc, ale když dojdou nápady, stává se troškou monotónní. A Bayovi došly. Sice se díky prabotům zablýskalo na lepší časy, ale pak to zase sklouzlo do uspávacího tempa a to i přesto, že tam pořád něco bouchalo a všechny ty plechovky se mezi sebou mlátily, co to šlo. Další otravnou kapitolou byl vztah otce Wahlberga se svojí dcerou a jejím přítelem. To neustálé úzkoprsé, tátovské poučování mi silně lezlo na nervy a ujišťování, že dvacetiletý kluk se sedmnáctiletou holkou žijou jako bratr a sestra, mě také přišlo mimo. I na Američany. Takže celkově to šlo, ale příště menší stopáž a nesnažit se o rodinné vtipkování. 55% ()

Lucasion

Již počtvrté se molekuly kovu za rachotující hudby složily, aby vytvořili jeden úžasný pohled z vesmíru a čtvrtý film o plecháčích mohl začít. I když jsem už ze začátku byl skeptický, zdaleka jsem nebyl připraven na to, co přišlo. Zánik kupodivu napravuje chyby druhého "vele"trapného dílu. On totiž vytvořil chyby zcela nové. Stošedesátpět minut je absolutně nepřípustná délka, vzhledem k tomu, že se ve filmu skoro vůbec nic neděje. Navíc ze "sympatických" autobotů zůstal jen Prime a zbytek museli skutečně najít na skládce. Marka Wahlberga mám rád, ale i on sám musí tam vnitru tušit, že tohle opravdu není jeho kafe. Do filmu totiž absolutně nepasuje a nemá vůbec možnost hrát. K tomu připočtu nicneříkající dialogy, necharakterní postavy a bezduché chování postav. T4 není trapná, ale je neskutečně ubíjející a nudná. Já skutečně jen žasnu, jak je možné, že z 5ti hvězdičkového (podotknu fakt dobrého) filmu jsme se dostali až sem! Tenhle film nemá hlášky, nemá hudbu (Kde jste Linkin Park?!), humor a ani soundtrack. Nemá vůbec nic, co dělalo Transformery nabušeným cool blockbusterem. A dokonce ani ta pověstná vizualizace není až tak pěkná jak to bylo dřív. Příběh je nezajímavý a já opravdu lituju, že jsem to dokoukal. Mohl jsem to vzdát už po 45minutách. Vím, že to sype Bayi. Ale proboha vrať se k normálním snímkům, a nebo udělej konečně Bad Boys III. Takže zkrátka a dobře: „Bayi už se na to prosím vykašli!“ (22 %) ()

Sawy

Po Hollywoodu v dnešní době koluje spousta vyčpělých značek, ovšem žádná na mě momentálně nepůsobí tak zoufale jako Transformers. Série, která začala jedním z nejlepších blockbusterů všech dob, v Zániku definitivně dokazuje, že už absolutně neví kudy kam. Tady už opravdu není co vyprávět, ale průser je, že Michael Bay (nebo spíš producenti) si to neuvědomují. Protože kdyby měl trochu tvůrčí sebereflexe, natočil by svižný, zhruba 90 minut dlouhý akční nášup bez nějakých větších příběhových berliček, které tu stejně nefungují. Opravdu si dokážu živě představit, že kdyby někdo schopný sestříhal čtvrté Transformers na únosnou délku, ten film by byl fajn. Možná dokonce hodně fajn, protože ony se tu najdou dobré momenty. Třeba finále, kdyby mu nepředcházely dvě hodiny naprostého tápání a zbytečné představovačky nových hrdinů, kteří stejně nikoho nezajímají. Bay má akci pořád v paži, některé záběry jsou po audiovizuální stránce neskutečně vypiplané a na celém filmu je vidět, že byl drahý a dělala na něm spousta schopných lidí. Ale přátelé, skoro tříhodinová stopáž? V kině to bylo skutečně prakticky k nepřežití. Bylo mi často vyloženě líto těch peněz, které se utopily v něčem tak neinvenčním, absolutně cíleným jen na zisk, bez jakéhokoliv tvůrčího otisku a vyšších ambicí. Bylo mi líto poměrně zábavně hrajícího Stanleyho Tucciho, že do toho vlezl, vlastně mi bylo líto i toho Wahlberga, který se sem vůbec nehodí. A nebojím se tenhle film označit za to největší hollywoodské zlo, které v posledních letech továrna na sny do kin vypustila, protože symbolizuje přesně tu nejhorší možnou sequeliditu, kterou se snaží v jedné hlášce shazovat, dělá z diváků blbce tím, jak vykrádá samo sebe a předkládá jim čtvrtou vyčpělou porci toho samého, jen už nastokrát vylouhovaného, a ještě končí tak, že si otevírá cestičku ne k jednomu pokračování, ale rovnou spin-offům, prequelům a dalším podobným věcem. Prosím, už ne! Zlatí Piráti z Karibiku, ti mají do takové ztráty nápaditosti ještě daleko. Opravdu Zánik jakékoliv naděje na to, že se tahle série ještě může vzpamatovat a ukázat nějakou světlejší stránku. 30 % ()

Lacike

Pre mna je tento diel druhym najhorsim z tejto serie. Pritom zo zaciatku to vyzeralo tak dobre. Prva tretina funguje skoro bezchybne. Moze za to ovela temnejsia atmosfera. Umieraju tu kladne postavy jak na strane robotov, tak ludi. Hudobny motiv je tiez zaujimavy a zvyraznuje temnost, zaporaci funguje perfektne, a novy kladny hrdina ma plus v tom, ze ho nehra otravny Shia. A debilnych vtipov je tu minimum. Lenze po uvodnej tretine sa to cele zruti ako domcek z kariet. Ukaze sa ze aj ked hlavneho hrdinu hra herec, ktory uz je dost stary na to, aby mal dospelu dceru, tak sa stale sprava ako otravne hovädo. Rapidne sa zvysi kadencia debilnych vtipov pre najmensich. Temna atmosfera vysumi do prazdna. Z akcnych scen sa stane sterilny digitalny maglajz v ktorych sa neustale mlatia velke digitalne pixely a mne bolo uplne jedno, ktory pixel vyhra. Finale uz islo uplne mimo mňa. Proste po tak skvelom uvode to je neskutocne sklamanie a premrhanie sance na akukolvek zmenu v tejto serii. Ukazalo sa, ze vsetko ostalo pri starom akurat v neznesitelnejšiom prevedeni. Dost prekvapivu pochvalu si zasluzi strih akcnych scen. Po cely film su dokonale prehladne a ak mate v oblube digitalny maglajz, tak si ho môzete do sytosti detailne vychutnat. Pripada mi dost ironicke, ze prave Bay dnes patri k malej skupine reziserov, ktory vo svojich filmoch pouzivaju oldschoolovy prehladny strih. Pritom to bol prave Bay, ktory ako jeden z prvych zacal presadzovat zbesily videoklipovy strih. Asi za tuto zmenu stylu môze 3D technika ktorou Bay v poslednych rokoch nataca svoje blockbustery a ktora vyzaduje pomaly strih. Bohuzial ani prehladne akcne sceny film nezachrania od nudy a na dalsie diely uz definitivne kaslem. 4/10. ()

ScarPoul

Ešte nikdy som nedal Bayovi horšie ako tri. Pretože aj keď sa jednalo o kobuliny tak ten človek bol pre mňa akčný kráľ. Nápaditý, plný všakovakých vychytávok a zároveň zaujímavý aj pre dospelých aj pre decká. Teda ak sa radíte do kategórie dospelých čo vedia vypnúť mozog. Transformers, sú ale tak prevarenou polievkou, že už skrátka nechutia. Ani jeden novátorsky aspekt ani jedna sonda do pocitov hrdinov. To čo mi pri iných dieloch liezlo na nervy, lebo to bolo plné sentimentu, my tu neuveriteľne chýba. Kde sme ako tak dokázali v minulých dieloch vycítiť dobrodružstvo, zostala v štvorke len exibícia. Z hercov poteší naozaj len Tucci, ten je ako obvykle výborný. A tiež T.J. Miller. Škoda že o tento element prídeme veľmi skoro. Odľahčenie by tomu pomohlo. Akonáhle sa to dostane do vážnej roviny začne to byť neuveriteľne nudné. Prostredie Hong Kongu výborne využitý ťah, ale znova bez niečoho pamätného. Prvú trilógiu budem mať vždy rád za tu prostoduchosť a akčnú rezanicu. Toto je pre mňa nuda a sklamanie. Čo pri 3 hodinách zamrzí. Síce pekné, že rozpočet tam cítiť a je to aj zručne zrežírované, ale výsledný dojem ale také Pacific Rim bolo omnoho zábavnejšie a pritom malo viacej múch ako tento zlepenec. Wahlberg ako nový akčný hrdina mechanik skôr na smiech. A ústredná kráska nesiaha predošlým dvom ani po kolená. ()

Dydzej

Děs, běs a bída. Michael Bay se již úplně oddal vydělávání peněz pro Paramount. Product Placement byl snad úplně všude. Pevně věřím, že se ten film zaplatil ještě před tím, než vyšel do kin. Ve filmu je strašně chyb a to jak filmařských (z jednoho pohledu jsou psi na laně, z druhého nejsou. Z jednoho pohledu fouká vítr/větrák do vlasů z druhého nikoli), tak i logických (vždy se najde nějaký okamžik, kdy nepřátelé z ničeho nic přestanou útočit a nechají své protivníky v klidu odjet.) Trocha toho klišé se západy slunce by se ještě přežít dala, kdyby však nebyla naprosto umělá a dávala ve filmu trochu větší smysl. Postavy tu jistým vývojem prochází, ale nevím jestli vývoj je to správné slovo, prostě se v jeden okamžik začnou chovat uplně jinak. Dialogy hodnotit radši ani nebudu, viděl jsem to jen s dabingem a budu žít ve víře, že v originále to neznělo všechno tak hloupě. Nakonec jen 2/10 ()

Borrtex

Chápu názory mnoha lidí zde. Film byl dějově více méně o ničem, tedy převážně druhá polovina, kde děj nebyl žádný. Chápu, že někdo, komu toto vadí tomu dá jednu hvězdičku, je to zcela normální, a pochopitelné. Je zde ale jedno velké ALE. Michael Bay se nerozhodl natočit film o transformerech, který by byl spletitý a dějově zajímavý. Dle mého názoru mu šlo o natočení ještě větší "slátaniny" - (v dobrém slova smyslu). "Slátanina" ve smyslu rozbíjejících se aut, domů, mrakodrapů (nově i lodí), padání všech možných věcí, trosek transformerů, no zkrátka šlo o to, udělat film akční a svým způsobem zajímavý tím, že to člověka bude bavit, neboť na sobě bude mít 3D brýle, a bude se vyhýbat právě oněm troskám, které na diváka poletí přímo z promítacího plátna (na mě to tak fungovalo). Co chci jako první vyzdvihnout a hodně pochválit je právě první polovina filmu. To byla prostě zcela luxusní nádhera. Mark Wahlberk v roli stodolového vynálezce, který společně se svou (pěknou) dcerou - Nicol Peltz žije na odlehlém místě, kde jsou jen pole a krásné počasí. Musím říct, tahle role mu prostě náramně sedla. Poté, se objevili transformeři, a my mohli vidět perfektní honičku v čele za volantem s rally závodníkem - Jackem Reynorem, kdy mi to trošku připomínalo Fast and Furious. První polovina opravdu neměla ani jednu chybu. Bohužel, potom jsme se dostali do části (pro mnoho lidí pravě do oné špatné části), kde se děj už jaksik umírnil, a přišly nekonečné souboje mezi tranformery. Mi osobně se líbila i tato část, jak už jsem zmiňoval, dokonale mě to vtáhlo do děje, a já si to opravdu náramně užil (navíc, nic nového, dalo se to očekávat v souvislosti s 3. transformery, kde se v druhé polovině taky jen střílelo a demolovalo), ale sám musím uznat, že ke konci už jsem se v tom poměrně ztrácel, a přestával jsem mít přehled, kdo jde proti komu. Ovšem pokud budeme hodnotit film jako celek, osobně mi to přišlo jako film, který si najde prostě jakéhokoliv diváka. Bolo to okay80% ()

maseer2

nehodící se Wahlberg, absence humoru i emocí a o poznání méně kulervoucí akce než v předchozích dílech ve filmu, jehož zápletka je vlastně naprosto o ničem (při stopáži 165 minut!) a na němž se poprvé výrazně projevuje skutečnost, že transformerská tématika už je zřejmě vytěžená až do dna a veškeré další pokusy budou jen snahou plést z hovna bič.. přitom původní trilogii jsem si nekriticky užíval.. a ty, Bayi, už prosím tě vypadni točit něco jinýho.. slaboučké 3* ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)