rudess

Brilantne napísaná prekrásna, čo, prenádherná metafora dnešnej doby s vyhliadkou do doby budúcej, ak... sa bude pokračovať v trendoch, ktoré zvyšujú nároky každým rokom. Mráz mi behal po tele. Krásna filmárska facka. A napriek tomu to nie je iba o tom, ale prebíjajú to rôzne škály pocitov a fáz vo vzťahu, azda aj všetky sa tam dostali, čosi neskutočné. Pripočítajúc k tomu príjemné herecké výkony, skvelý vizuál a hudbu... po Being John Malkovich a Adaptation moje tretie silné nadšenie pre Jonzeho a verím, že nie posledné. ()

standsiller

Civilne interpretovaná predstava o reálnej hrozbe , kam sa môže dostať spoločnosť vďaka všetkému čím momentálne disponuje, pokiaľ sa už v takom stave nenachádzame . Nielen internet, ale celková technika dokáže nahrádzať do vysokej miery skutočný život - masírovať naše svedomie a vedomie tým, že naša fiktívna predstava má skutočnú podobu v instantnej existencii . Chvályhodný je motív intenzívneho ľudského cítenia na základe umelo vybudovaných dojmov. Virtuálne slová nemajú skutočnú tvár, aj keď dokážu vyvolávať istotu . To je iba základný model tohto ideovo prepracovaného diela , ktoré otvára ďaleko psychologickejšie a filozofickejšie otázky. Tie miestami až naliehavo tlačia na človeka , aby zhodnotil svoj postoj k úplne odlišnej forme o akej sa dokáže vyjadriť lepšie skrytý za monitor, než bežne na ulici. Vie sa ešte postaviť každý sám za seba aj keď je offline ? ()

DeathTheKid

Je to spíš drama nežli romanticky zaměřený film, no jisté prvky romance tam jsou, ale vidíme je tak nějak z vlaku. Co se týče konceptu, či vize (nazývejte si to jak chcete, jednou to tu stejně bude) OS1 je velmi uvěřitelná a ještě více uvěřitelnější je samotné citové pouto k němu. Ruku na srdce, kdyby jste byli zraněni jiným člověkem, také byste se chytli této alternativy (leč i UI umí zranit...sám o tom vím své - lagy, bugy ve hrách xD ). Zprostředkováním dobrého scénáře sem se jen utvrdil v myšlence, že lidstvo si kope svůj sociální hrob a místo lopat používají noťasy, mobily a tablety od "Jablek, Samšuku" a dalších. ()

Almásy

máloktorý film dokáže tak presne zachytiť pocit samoty a bezmocnosti z nej, Joaquin Phoenix predviedol mimozemský výkon, Scarlett Johansson- kto by sa do nej nezamiloval? a záverečná scéna? moje úchylné ja očakávalo že obidvaja to skončia, o to viac ma potešil malý detail ,,hlavy" na ramene. film o veľkých súčasných témach- absencia lásky, absencia komunikácie... scéna s treťou osobou podľa mňa nemôže viac vypovedať o súčasnej spoločnosti. výnimočný film, malý klenot. ()

ZinedineCR7

Hlas Scarlettky úžasný...až by som sa do nej zamiloval aj ja. Téma vyčerpaná úplne do konca. Ale aj tak musím stiahnuť hviezdičku, lebo tá téma bola až prečerpaná. O polhodinku menej by stačilo bohato. A to som ešte čítal, že pôvodne mal mať film tri hodiny. Čim dlhší film, tak tým dôležitejší a tým väčší ašpirant na Oscara? Vôbec nie. Menej je niekedy viac. ()

TroiMae

Když JI miluješ... l Jsou některé city pravé? Jaké vztahy jsou opravdové? l "Nikdy jsem nikoho tak nemiloval." "Ani já ne... Ale teď už víme, jak na to." l OPERATION SYSTEM NOT FOUND ()

Jackie16

Nejprve musím říct, že Joaquin Phoenix mě neskutečně štval a neseděl mi ve filmu kvůli svému knírku. Prostě se mi to nelíbilo. Ale to je asi tak vše, co se mi nelíbilo. Film má fajn nápad, vše je dobře provedené a u scény s bílým panáčkem videohry jsem se málem po**cal smíchy! Amy Adams pro mě jako vždy skvělá. Pro všechny ale určitě doporučuji shlédnout originál. Dabing sice není nejhorší, ale Scarlett je Scarlett. ()

Hugo01

Tak tohle je (dostal jsem embargo na používání slova 'pecka') boží! Joaquine Pheonix se do svojí role opravdu položil znamenitě a velmi nestálá nálada jeho postavy je vysoce nakažlivá. Kdybych si vedl žebříček nej(hezčích?) hlasů v Hollywoodu, Scarlett by byla možná i ve vedení. Neznám nikoho s podobným hlasem..s podobně sexy zastřeným hlasem. No a do Amy Adams se prostě taky nejde nezamilovat. Ten její kukuč..no...lovely. Upřímně se divím, že takhle skvělý scénář není podle knižní předlohy, ale nejspíš je Spike Jonze prostě borec. ()

blackkocour

Já vím, že se ta doba o nějakých cyrka 30 let změnila k nepoznání, že si František místo fantazírovaní o píchání sexbomby Pamely Anderson, radši vybere vycpaný polštář nějaký anime dívčiny s dírou uprostřed (můžete hádat pro co..), nebo třeba jako případ u Žakuse píchat computer. Musím taky s trendem, jak se říká, tak hned zítra si jdu pořídit akumulistickou napodobeninu milfky, která už něco zažila v oblasti sexuálního života, tak nejlíp aby měla aspoň 70. Pořídím si ještě rakev, která se bude tak konstruktivně debilně otevírat, že si budu muset do rakve brát svazek klíčů, a deset minut vybírat ten správný, protože já jsem líná prdel si koupit moderní rakev s bluetooth, s očním a palcovým zabezpečením a přenousnou televizí. Teď jsem se trochu ztratil, proč tu mluvím o rakvi? Aha ano, už si vzpomínam, nedává to stejný smysl jako celý můj sexuální život, který není defacto žádný. Můj jediný sexuální zážitek byl to, že mi ho týpka omylem sáhla na stehno, a možná jsem trochu cítil na šulínku, že se trochu polekal. Nebo, taky veselá příhoda, když mi ho Anička, asi v závalu sebeobraně, kopla do gulí vší silou, kterou si vybila z kroužku keramiky. Ale co mi šiška, ani žalud nebere, jak se dá sexuálně uvolňit s voice operátorem. Já když tu Siri špinavou potáhnu, ať mi udělá blowjob, odvrátí mi tím něžným robotickým hláskem - ve vaší oblasti žadná restaurace s názvem udělat blowjob není, můžu vybrat podobný podnik s názvem udělej si ho sám, ty hulibrku. Já těm proradným mrchám už vůbec nevěřím. No, bohužel zůstanu na věky věků starým mládencem, teda pokud by se někdo z vás uživatelek nenašel...? Kdyby se jednalo o běžnou epizodu Černého zrcadla, hodil bych papučou a už se o tom nebavil, ale točit o tom celý film? ()

Babous

Poetický film s jemným nádechem sci-fi. O to silnější, že to nebije do očí a nezabíhá do klišé. Vynikající obsazení a scénář, který si je dobře vědom, že jak on, tak ona si nemají co vyčítat, protože oba mají v popisu práce předstírat něco, co nejsou. On tak jenom činí v dopisech, ona v modernější platformě. ()

pavcas

Docela jsem u toho filmu přemejšlela, jak snadný by bylo podlehnout takové iluzi, že tu někdo pro vás stále je, někdo koho zajímá každé vaše slovo a směje se všem vašim vtipům bez vyjímky, netrápí vás špatnou náladou a má čas uprostřed noci, i když je to jen blbej počítač...Taky jak by to před 20 lety bylo hodně sciffi, ale v dnešní době, kdy má většina lidí víc přátel na Facebooku než v reálným životě a žije online, kdy je čím dál tím méně času na setkávání se a víc času strávíme u počítače a na internetu..uživatelé čsfd jsou toho zářným příkladem,hlavně ti co jsou tu nonstop....Prostě mně chvílema až bylo smutno, jak blízko realitě ten film může být. Joaquina Phoenixe mám poslední dobou zaškatulkovanýho jako toho divnýho týpka, co chodí na předávání cen zarostlej jak medvěd a něco nesrozumitelně mumlá, čas od času něco dobrýho natočí a vlastně ho moc nemusim....Ale tady to zahrál tak citlivě, zranitelně, přesvědčivě, k čemuž mu dost nahrál skvělej scénář a taky co si budem povídat, Scarlet má tak sexy hlas, že ani nemusela být vidět a člověk se do ní sám zamiloval. Prostě krásnej film..a kdybych tu teď chvíli nic nenapsala, tak proto, že jsem si uvědomila, že není nad reálnej svět a reálný kamarády i lásky. ()

Dinosaurier

Láska není. Jen vymyšlený konstrukt poblázněných hormonů, které zastírají mozek. OS, který je schopný nabídnout mi romantického přítele, maminku, tatínka a vlastně všechny, které člověk nikdy neměl? Shut up and take my money! A (ne)díky csfd za spoiler v podobě Amy Adams, která se objevuje v náhledu. ()

tempus

Až na to, že je americký, má atmosféru dosti evropskou; je pomalý a hlavní tu jsou vztahy k OS1, exmanželce a jedné kamarádce (=hodně ukecaný - dobrém smyslu slova). Žádné šokující dějové zvraty se tu nekonají (žádné převezmutí vlády nad světem, jen z osobního počítače se stal počítač intimní). Na konci se docela vyplnil obsah Lemovi povídky Golem XIV. (Počítač Golem diskutuje s filosofy o Rozumu a světě a následně se odmlčí). Další, co se mi vybavilo s obsahem tohoto snímku, je jeden díl Teorie velkého třesku, ve kterém Raj měl G-mapy ovládanou hlasem (nebo co to bylo). A jako bonus je v jedné počítačové hře medvídkovitá postava, který by mohl být označena: Ted (Méďa) 1.5 (pro ty co jím přijde vtipný). ()

civrss

Tak jsem se zase jednou i se svojí mizernou sbírkou bodů dostal na projekci. O filmu jsem toho moc nevěděl a kdyby nebyla tahle možnost, do kina bych rozhodně nešel. Joaquin Phoenix je další z herců, které mám rád a moc příležitosti, kdy je mohu vidět se nenaskytuje. Nejvíce mi imponovalo, jak realisticky je "blízká" budoucnost vykreslena, takhle nějak bych si jí dokázal představit. Snad tedy až na šílené oblečení, které postavy nosily, to bych rozhodně na sobě mít nechtěl. A když se kouknu na celý příběh, byl natolik dojemný a věrohodný, až se mi párkrát ježily chlupy na krku. A kdy jindy bude mít celý kinosál sex po telefonu se Scarlett Johansson? :) ()

netahlo

Picovina jak pes! Tyhle sci - fi zhovadilosti, co si hrajou na umeni, me fakt nikdo pochopit nenauci. Phoenixe stokrat radsi jako Johnnyho Cashe nez toho trotla, co hral tady. ()

Firebug

Nesmírně působivý snímek, který funguje zároveň jako komorní romantické drama, ale baví i v několika dalších rovinách. Ono už to nevšední vyobrazení blízké budoucnosti dost vypovídá o "jinakosti" režiséra a scénáristy v jedné osobě. Spike Jonze se soustředí na intimitu dvou hlavních postav s nějakým globálnějším nadhledem si hlavu nedělá. Přesto se jakoby mimoděk vyjadřuje k současnému trendu přetechnizované společnosti, která dává virtuální socializaci přednost před tou reálnou. Zároveň se lehce otírá o otázku, zda stroje mohou myslet, nastolenou před nějakými 50 leti Alanem Turingem a dále pak nesčetněkrát rozvíjenou, či popíranou (J. Searle). Moc jsem si to užil, ale od 5* mě lehce zrazuje poslední třetina filmu a vlastně i ta "uzavřenost" vypravování. Škoda, že si třeba Theodor nepokusí pokecat s nějakým jiným OS. Zajímavá by mohla být i aplikace nějakého service packu, či třeba nějaké orámování příběhu vyjádřením společnosti, která OS vyvinula. - Možná by se z toho ale vytratilo to "kouzlo", které v sobě snímek Her v této podobě má. Prozatím 4+* ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

10.07.2014

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)