Umenie kradnúť

• Česko Loupež na úrovni (viac)

Crunch Calhoun (Kurt Russell) bol v Poľsku so svojimi kumpánmi a bratom Nickym (Matt Dillon), s ktorými okradol miestneho mafiána o pravý obraz od Van Gogha. Pri úteku z mesta však došlo k autonehode a jeho brat Nicky bol zatknutý. Aby sa zachránil, začal s políciou spolupracovať a Cruncha udal. Ten potom musel ísť na sedem rokov do väzenia. Po päť a pol roku bol prepustený na slobodu a zarába si ako kaskadér na motorke. Jeho brat Nicky stále kradne obrazy. Nicky ukradol obraz mužovi menom Sunny (Dax Ravina). Polícia chcela Nickyho chytiť, ale on s nimi vybabre a obraz od Georgesa Seurata schoval inam, takže mu Interpol nemohol nič dokázať. Interpolu pomáha bývalý zlodej umeleckých diel Samuel Winter (Terence Stamp). Crunch je so svojím kamarátom Franciem (Jay Baruchel), keď v tom za ním príde človek menom Sunny, ktorého okradol Nicky. Sunny chce buď naspäť svoj obraz alebo 30-tisíc dolárov. Crunch hovorí, že ani jedno z toho nemá a Sunny mu vezme motorku. Crunch potom volá priateľovi Paddymu (Kenneth Welsh) s tým, že chce späť do zlodejskej branže. Paddy navrhne schôdzku, ale na nej sa objaví aj Nicky. Keď sa obaja stretnú, začnú sa biť. Potom sa zmieria a začnú robiť na krádeži za jeden a pol milióna. Paddy vysvetľuje, že v Amsterdame bola ukradnutá vzácna kniha, Jakubovo evanjelium. Nikto zatiaľ o tom nevie, pretože bola vymenená za falzifikát. To vyjde na povrch až pri výstave o niekoľko dní. Originál je vraj teraz v Kanade a mal byť prepašovaný z Montrealu do Detroitu. Zlodej bol však zatknutý za prevážanie drog a kniha zabavená. O niekoľko dní sa má na knihu prísť pozrieť expert. Paddy chce toto evanjelium ukradnúť. Crunch do toho nechce ísť, ale Nicky ho nakoniec presvedčí a ospravedlní sa mu za to, že ho dostal do väzenia. Nicky a spol. sa stretnú s človekom "zvnútra" a ten im prezradí, že v sobotu sa na obraz príde pozrieť expertka Olga (Camilla Scott). Paddy s ňou kedysi niečo mal, takže všetci zavrhli, že by im mohla pomôcť. Do mesta prišiel tiež ďalší člen Crunchovej partie, Francúz Guy de Cornet (Chris Diamantopoulos). Na letisku ho vyzdvihuje Crunch. Je tam aj Interpol a Samuel, ktorý uvidí Cruncha a ide sa s ním porozprávať. Samuel hľadá len obraz, ktorý ukradol Nicky Sunnymu. Nicky vymyslel ako prepašovať knihu. Chce ju dať do umeleckého diela, obrovskej kocky, ktorú legálne zakúpi. Pretože ju preváža Crunch, bude na hraniciach zabavená. Guy sa dostane do colného skladu a tam má za úlohu vymeniť originálnu knihu za falzifikát. Partii zlodejov sa podarilo ukradnúť knihu a oslavujú. Guy potom rozpráva príbeh, ako jeden podvodník nechal ukradnúť Monu Lisu, potom ju šesťkrát okopíroval a predal šiestim kupcom. Francie dostal za úlohu prepašovať Monu Lisu do USA. Nicky sa toho chytí a chce knihu sfalšovať a predať viacerým kupcom. Crunch najskôr nechce, ale potom súhlasí. Falzifikáty má urobiť Guy a potrebuje na to 750-tisíc dolárov... (TV Markíza)

JerryPilsen

Zaplaťpřírodo za ten konec,už jsem se začínal nudit.Vše je odpuštěno a vše dává smysl.Kurtovi jsem to už moc nevěřil,a Dillona nemám rád.Ale bylo tam pár dobrých momentů i trefných vtipů.Je to podobné lecčemu co už bylo viděno,ale proč ne. ()

AndreiRanger

Hrajeme si na "heist movie", ale moc nám to nejde, že? Nebyla to úplná ztráta času, ale určitě by se dal ztrávit lépe s jiným filmem. Art of steal je pro mě zklamání. Herci 3/5; Děj 2/5; Kontinuita 0/5... Možná, že by to bylo mnhem lepší, kdyby se tvůrci nechtěli sveřepě drže tohoto druhu filmu... ()

SONNY07

Pěkná záležitost, sice už to tady bylo několikrát, ale celkem to šlape a kvalitní obsazení celý příběh zvedá o třídu!!! ()

digiMonster

Ako to tu už veľmi trefne poznamenal jeden člen nižšie Art of the Steal je film ktorý sa zo začiatku javí ako klasický priemerný snímok. Človek si po prvej polhodinke v duchu povie, že je to predvídateľná záležitosť a tak nejako to automaticky aj zaškatuľkuje. Avšak film ktorý ste pred chvíľou iba podcenili sa len pretvaroval a po ďalšej polhodinke sa to už pekne rozbehne a vy tušíte, že je za tým viac a ono nakoniec veru aj bude. Pekná myšlienka a príbeh niečo na štýl Dannyho parťákov len troška so slabším rozpočtom to je asi jedine výraznejšie mínus, škoda inak pohodový film a milé prekvapenie. Suma summarum štyri hviezdy a 70% ()

Ajbell

Netreba sa nechať odlákať nečerveným hodnotením. Vôbec to nebolo také zlé.. Mnohé zvraty robili dej až do samého konca nepredvídateľným. Pomsta je sladká, toť k spoileru. Príjemné pozeranie! ()

Hansolo35

Silně zamotané story, kdy jsem to už chtěl vzdát, ale pořád ve mě vrtal červíček...co to, kurňa, má být? Těsně před titulky najednou všechno do sebe krásně zapadlo a bylo jasno. Mám rád sofistikované loupeže, tohle bylo však příliš popletené. Lepší střih by filmu prospěl. I když vtipných hlášek v něm bylo dost. ()

milos.bradik

Toto není krimi, ale pouze komedie plná amerického humoru a já americký humor rád nemám a Kurt Russell je tady zjevně tak přestárlý, že by si jej na podobnou fušku nenajal ani šílenec. Takže bohužel. ()