Policajti z centra

• Česko Policajti z centra
všetky plagáty
TV spot 7
Česko / Slovensko, 2012, 12 h 40 min (Minutáž: 52–57 min)

Réžia:

Tibor Szilvási

Filip Blažek, Roman Zach, Richard Stanke, Alois Švehlík, David Matásek, Čestmír Řanda ml., Lucia Hurajová, Danica Jurčová, Dušan Jamrich, Alexander Bárta (viac)

Premiérový, čtrnáctidílný seriál Policajti z centra se odehrává v současnosti, v Praze a blízkém okolí, ale občas se jeho protagonisté ocitnou i na Slovensku. Hlavními hrdiny seriálu jsou detektivové jednoho oddělení z centra české metropole, které se specializuje na vraždy a závažnou kriminální činnost. Jejich šéfem je zkušený, ale životem už trochu unavený podplukovník Ježek, který občas přimhouří oko nad nestandardními vyšetřovacími metodami svých podřízených.
V každém dílu kriminalisté řeší a uzavřou jeden případ: útěk nebezpečného zločince, nájemnou vraždu, útěk zatčeného podnikatele, sériové vraždy devianta a nakonec snahu o krvavou pomstu na hlavním hrdinovi, inspektoru Vlčkovi. Postupně, po malých dávkách, se v každé části odhalují tajemství a otázky, které jsou nastoleny na samém začátku seriálu. (Česká televize)

Wiikii

Zatím dávám tři hvězdy. Viděl jsem jen pár dílů, ale nevypadalo to zas tak hrozně, i když i ty tři hvězdy jsou s odřenýma ušima. .... HODNOCENÍ: 45% (3*) ()

zette

Takove typicke klise... Hlavni hrdina, zaneprazdneny policajt se rozchazi s manzelkou, zabijou mu partaka a vetsinu serialu patra na vlastni pest... Urcite je prvni polovina dilu lepsi nez konec, kde uz tvurci vari z vody a zaverecny dil Bratr tomu dal korunu. Ale i "ztrata" tajnych dokumentu ci pripad Ananas byl na hozeni rucniku. Mit to jen deset dilu, dam o hvezdicku vice. Potesil me Alois Svehlik po delsi dobe v nejake vetsi roli. Z postav se mi libil tajemny Vasut. Herecke vykony ale hoodne prumerne, nejvice me stvala ta servirka z baru. Kritizovat a jmenovat chyby bych mohl do rana, me ale tyhle ceske krimi serialy proste bavi. ()

maxxxim odpad!

Blonďáku, hej blonďáku to nedáš, sadaj. Jožke tam chodí sem a tam, akoby mal na obed štuchanky. Pri pohľade na unschpielbar Peťa Kočiša si pomyslíte tože. A Danica ? Danica to je iný príbeh. ()

civalII

Tak zatím hodně slabé. První díl krize, pak se to malinko zvedlo. Pokud to půjde takhle dál, možná se do dostane na slabší průměr. Blažek jako zchátralý, záletný policajt nefunguje. Zlatá kriminálka Anděl. ()

kenkaku odpad!

někteří hodnotili seriál po pilotu... někteří vydrželi i tři díly. Já viděl všech 14, takový jsem masochista. Seriál je totální odpad. Něco tak zoufalého jsem už dlouho neviděl. Rozdělení na díly zcela nelogické, návaznost absolutně náhodná, ukončení jednotlivých případů... rozpačité. Bez legrace v jednom díle jsem ani nepochopil kdo je vlastně pachatel. Lacinost ze seriálu doslova svítí (věděli jste že bratra postavy lze udělat stejným hercem a nalepeným knírkem?). Totální zmatenost korunovaná podivnou režií (proč byl několikrát v seriálu významný záběr na na barmanku, když je tam prakticky zbytečná?). Komu tohle prospělo? Z tohoto zážitku se budu dlouho léčit... ()

insurgentes

Diletantismus tady toho by byl k smíchu, kdyby nebyl k pláči. Fízlové ze současnosti absolutně ignorujou mobily, odposlouchávačky, kamerový systémy, déenáčka. To jako je točený pro blbý? Aby to nedráždilo, jaká je to tady šmírárna? To vážně dneska fízlové nemaj nic jinýho na práci než dokola vyslýchat svědky a z ničeho nepořizovat zápisy? A už mě začal pěkně srát Filip Blažek - na drsňáka si hraje hodně špatně. Jediný, co je tak asi autentický, jsou vohozy těch "kriminalistů" - somrácký kulichy, koženkový bundy... Nakonec se to hodí, když se má jeden operativec krejt vybíráním popelnic - ani se nemusí převlíkat z toho svýho "civilu". ()

made1

Nevydržela jsem ani deset minut a to mám Filipa Blažka opravdu ráda. Výsledek je, že jdu zkouknout pár dílů Případů 1. oddělení. ()

Hanys_

Po pilotu - Klasická česká seriálová bída. V dnešní kvalitní zahraniční tvorbě tohle může dál dobrovolně sledovat jen masochista. 2/10 ()

Kovaja

Tenhle kousek parří k tomu lepšímu co se u nás za poslední roky natočilo.Scénář je hodně kvalitní.Gleb byl zmrd jako prase,jeho chladnost se mi líbila:-)))Každý asi pochopí že takhle to určitě na SKPV nechodí ale i mezi něma se najdou samorosti jako Blažek kteří se zakousnou a dou si za svým,kolikrát i přes rozkazy velitele a na svou pěst.Plus musím dát scénám se zásahovkou,nevim jestli ti kluci byli opravdu z útvaru ale taktické postupy měli hodně věrohodné.Jen sem se musel zasmát když Gleb vzal na venkově jako rukojmí taky Jurčovou a velel zásahu Blažek coby člen kriminálky.Ne v tomhle případě de první ,,zásahovka,,sou na to vyškoleni a maj potřebnou výbavu:-)))Výborný byl taky Švehlík jako šéf,,pěkně umrčený starý pes který se s nikým nemaže:-))) ()

Paity

Filip Blažek je policista, asi jako já ředitel jaderné elektrárny. Prostě tohle spojení nesedí a nefunguje, stejně jako u mnohých dalších v seriálu. ()

mira007

Na ty nejlepší jako Případy 1. oddělení nebo Labyrint to nemá, ale je to spíše jedna z těch lepších ikdyž místama hodně naivní. Případy nejsou ohraničeny strojově jednotlivými epizodami, ale prolínají se, včetně celoseriálové korupční linky. Herecké obsazení dobré, rozpočet hodně solidní a dokonce snaha o akční scény ( které v českých podmínkách působí tragikomicky a tady to taky přechází do grotesky). Hodnotím to lépe než nějaké novácké krimi Anděl , koneckonců jenom na ČT se v rámci filmařského umění svlékají herečky do naha a tady to není vyjímkou. ()

Hepy13

Není to uplně špatný, mě to poměrně bavilo, a těšil jsem se na každej další díl. I když dost často přehnané, až zbytečně moc. Sral mě tu Filip Blažek, vlastně ani tak né on, ale ta jeho postava, na co sáhnul to vždycky totálně posral. Za to Vašut byl dobrej, a Matásek na kterýho jsem se těšil, zhebnul dřív než se seriál pořádně rozběhl. ()

mh.mail

20% - (hodnocení po 1. dílu) Tak podle reklamy prý akční a napínavý detektivní seriál. No, akční to bylo asi jako losování Sportky a napínavé jako Receptář s Přemkem Podlahou. Celou dobu jsem nevěřícně koukal, co to vlastně bylo natočeno. Do konce prvního dílu jsem vydržel jenom proto, že jsem byl zvědavý, jestli to bude stále stejně blbé. Bylo. Kdybych měl seriál shrnout jednou větou, pak bych napsal, že se jedná o Ordinaci v Růžové zahradě z policejního prostředí. Ve srovnání s Policajty z centra je už napínavější a akčnější Malý pitaval z velkého města a takových 30 případů majora Zemana je pro ně naprosto nedostižná meta. A jedna vzhledem k celkově nepovedenému dílu nepodstatná otázka: Proč v česko-slovenském koprodukčním seriálu hraje zrovna Jiří Knot Slováka a snaží se mluvit slovensky? Ale co, tohle už nemělo na výsledný tvar žádný zvláštní vliv. Nemyslím si, že bych si čtvrteční večery na ČT 1 zapisoval do upomínek. ()