Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

DavidAAAA

Velmi milý film, slušný námět, ale po shlédnutí taky velice silný pocit, že to šlo zpracovat výrazně líp. Jediný silný pocit je věta z konce - Žij každý den tak, jako by to byl ten poslední, jako by se už nikdy nedal opakovat... Ale i to už padlo mockrát dřív. Jo, ten tmavej kout jsem zkoušel, a u mne to bohužel nefunguje. 50% ()

ThorOdinson

Pre mna jeden z tych smutno-krasnych filmov. Soundtrack supeeeeeeeeer :)!!!!!!!! Pyzamova scena moja oblubena a potom na zaver, ked sa ide postarat o deticky necha svoju polovicku spat a predtym ju nezne pobozka..... P.S. US rodicom: a uz vobec nemam oralny sex s Vasou dcerou :) ()

barbarpoz

"Mít obavy z budoucnosti je stejné, jako řešit rovnici z algebry žvýkáním žvýkačky." Trošku jsem se bála, že budu zklamaná, protože Láska nebeská nasadila laťku opravdu vysoko, ale moje obavy se nenaplnily. Ba naopak, byla jsem příjemně překvapená. Domhnall, který měl hrát ošklivu mi tak teda akorát nepřišel ani trochu (a ne, opravdu nemám uchylku na rezouny nebo ňoumy). Fajn. ()

lulundia

Někdy si říkám, jaká je škoda, že kritici nehodnotí i tyhle "klišé" filmy cenami. Kolikrát už mi dal romanťák víc než drama, to už bych asi ani nespočítala, přesto se nedočkají jediné ceny. Není to fér, věřte mi, že není. Proč by se neměla ocenit práce těch, kteří vloží veškerý svůj um do něčeho, co budete chtít pustit znovu a znovu a znovu i když to zrovna nebude mytologická epopej? Když tenhle film dlouho nevidím, řeknu, že je pěkný. Pak se ale na něj znovu s někým podívám a znovu žasnu, co se tvůrcům podařilo. Nesmírně nový pohled na úplně obyčejný příběh. Svěží, lehký, vtipný a zároveň hluboký. A na konci nádherná závěrečná myšlenka. A krásná hudba. ()

kunislava

Romantický film na téma cestování časem s poselstvím žít přítomným okamžikem. Sice za vlasy utažené lovestory, které si mě ale sountrackem, sci-fi příběhem, pozitivně-motivačním podtextem a hlavně cukrkandlíčkem Domhnallem opravdu získalo - po několikáté zkouknuto - zn. sama doma ()

16davidko

Moj obľúbený. Ano pre vačšinu odborníkov na CSFD nic moc, moc klišé ,dej je iba ako rozprávka. Prečo je to zlé pokiaľ nám niekto posunie niečo pekné? Bránime sa tomu a ani nevieme prečo. V tejto dobe je veľa zlých vecí už sme si na ne zvykli a keď príde niečo nové ,niečo pekné bránime sa. Máme imunitu na to dobré. Tento film je ako svetlo v tme,alebo v šere. Nechajme sa ním uniesť a na konci budete mať zvláštny pocit pri srdci,ten dobrý pocit,niečo ako sprcha nášho ducha. No a čo ,že herci nie sú známi a kamera nie je až taká dokonalá,veď predsa pri filme ide o pocit o dobrý pocit. Veľký palec hore. ()

Garbadh

Pro me naprosto nepochopitely a naveky opevovany Curtisuv posun. Bylo jasne, ze bude do budoucna muset obmenit herecka obsazeni a obaval jsem se, ze to pujde dolu. Nicmene tento film mi naprosto vyrazil dech. Prinasi autorovu typickou lidskost a jak ja rikam 'realnou' naivitu, nicmene je tam neco noveho...nepopsatelneho. ()

terez_p

Jak by bylo jednoduché vlézt si do skříně, zatnout pěsti a prožít váš vysněný okamžik znovu a znovu a pro jistotu ještě jednou... Tahle slaďárna mě bavila od začátku do konce, ostatně se ještě nestalo, aby mě nějaký film od Curtise nebavil. Vtipný snímek s atmosférou, po jehož zhlédnutí nabydete pocitu, že ta láska zatracená přece jen někde existuje... oblíbený film na dlouhé večery. ()

Ardath

První část snímku je roztomilá, nicméně v druhé vše sklouzává ke stereotypu, ztrácí kouzlo a poněkud přestává bavit. Navíc se nemohu ubránit dojmu, že celý princip cestování v čase s ubíhajícími minutami ztrácí logiku - stejně jako jednání hlavní postavy. ()

Lubyk

Odpočinková, vtipná záležitost. Skvěle napsané charaktery, dobré dialogy. Pokud nechcete přemýšlet a pobavit se, tak je to doporučeníhodný snímek. Vše to kazí snad jen to, že z ýbrlůzra se stal bez jakýchkoliv komplikací alfalavr. A celým filmem prochází jak nůž máslem. Jeho čarovná moc mu pomohla k úžasnému životu. Chybí mi tam drama, zápletka, nebo že se něco podělá. Toť za mě piha na kráse. Ale ne taková tak sexy piha na tváři krásné dívčiny. Mám na mysli znaménko, které té dívčině zrovna dvakrát nelichotí a prospělo by, kdyby ho nechala odstranit. Jak vypadá a kde je, to už nechám vaší fantazii. ()

mfanta

40% - Hlavní scénaristický nápad tu zdaleka není beze zbytku využit. Film je ale příjemně, citlivě natočen, čímž se některé nedostatky scénáře trochu přebíjí. Filosofické poselství "užívej si každý moment svého života" se jako nit proplétá celým filmem a místy dodává divákovi jásavého optimismu. Bohužel, konec není úplně zvládnutý, protože se jedná o dlouhou citovou vydíračku, která je sice působivá, ale u tížeji manipulovatelných jedinců vyvolá skřípění zubů. ()

Jirkacek

Film Lásky čas jsme si vybrali na večerní romantické sledování a také kvůli tomu, že se v něm cestuje časem, což je moje nejoblíbenější filmové téma. Trochu mně děsila stopáž 123 minut, což mohlo zavánět do nebe zívající nudou, ale když onen lásky čas uplynul, nebyl jsem vůbec zklamán. Pravda je, že tento snímek byl romantický až na půdu a někdy filmařům do scénáře spadlo hodně cukru, ale i to jsem přežil. Hodně se mi líbilo, že se v něm našel prostor i na nějaký ten humor, který obstarával hlavně Richard Cordery jakožto poněkud mimo realitu žijící strýček rodiny Gleesonových, s nimiž sdílel stejnou domácnost v domě v anglickém Cornwallu. Hlavou rodiny byl skvělý otec, kterého si zahrál Bill Nighy, jeho zásadovou a trochu i chladnou manželkou byla herečka Lindsay Duncan a dále sem patřila jejich potrhlá dcera Kit Kat v podání Lydie Wilson a také hlavní hrdina celého filmu syn Tim, kterého si střihl ryšavý Domhnall Gleeson. Timovi otec hned na začátku filmu prozradil rodinné tajemství, dle které muži mohli cestovat časem do minulosti, ale ne do budoucnosti.Stačilo zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a šup - hned byl každý tam kde chtěl. Mohli jsme jim jenom závidět, že měli dar vracet se do minulosti k událostem, které oni sami prožili. Vzhledem k tomu co jsme viděli nás nepřekvapilo, že Tim cestování hned využil k získání děvčete a navázání vztahu - a to uběhlo z celého filmu pár minut. A tak si Tim našel sympatickou Mary, kterou si zahrála Rachel McAdams a protože dokázal díky vracení se zpátky v čase vždy všechny nedokonalosti napravit, tak se nám zdál jejich vztah dokonalý. Ovšem nic není zadarmo a tak i Tim musel čelit mnoha problémům, což zaplnilo zbytek času. Přestože Mary pojal za manželku a jejich vztah byl korunován prvním dítětem, vyskytly se problémy v rodině, které musel vyřešit. Nejdříve to byl spisovatel divadelních her Harry, u něhož Tim bydlel v rámci studia práv, pak to byla jeho sestra, která si našla nesprávného muže a nakonec jej zasáhla smrt v rodině, kterou nedokázal ani on zachránit. Takže, navzdory názvu filmu, který sliboval těžkou romantiku - což také splnil - přidali autoři a herci navíc humor, zábavu a někdy nečekané rozuzlení. Byl jsem rád, že nás film pobavil vtipnými dialogy, cestami do minulosti a nečekanými hláškami, přičemž nejzábavnější bylo několik scén se strejdou, který žil jaksi mimo ve svém světě. Jediné, co bych vytkl, je délka filmu, možná bych dvacet minut ubral, ale na druhou stranu nebylo moc kde. A protože jsem byl s úrovní filmu spokojen, koupil jsem si jej na blu-ray disku a podíval se na něj ještě jednou. Naštěstí jsem si spoustu detailů už nepamatoval, takže jsem si průběh snímku náležitě užíval a nechal se opět přesladit jeho romantickým dějem. Ani napodruhé jsem se vůbec nenudil a oněch dlouhých 123 minut uteklo jako voda. Film Lásky čas je prostě ideální pro zadané i nezadané páry pro večerní čas. Ten romantický příběh mne hodně bavil a tak jsme se na něj podívali už potřetí. Kouzlo prvního i druhého překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho moc nepamatoval, takže jsem si další podívání náležitě užil. Brutálně přeslazený film plný lásky a rodinných vztahů se mi hodně líbil. stejně jako pěkná Rachel McAdams. Své investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, za zajímavé cestování časem, legraci a netradiční konec uděluji čtyři zamilované hvězdy ****. () (menej) (viac)

Oxytocin

Až se někdo zase zeptá, jestli neznáte nějaký romantický film, tak kromě klasik v podobě Samotáře ze Seattlu, Lásky nebeské aj., si možná vybavíte i Lásky čas. Film je kombinací několika žánrů, kde se ostýchavý Anglán dozví o dosud nepoznané schopnosti předávané v rodině z otce na syna, že se může vracet v čase a naplnit svůj život štěstím. Každý z nás má jinou představu o štěstí a pro mladíka to bude především krásná žena. Vylepšování životních situací přináší pak komplikace a dilema jako je např. u filmu Osudový dotek. Lásky čas navzdory fantasy prvku nabízí to, pro co si jej pouštíte. Jednoduchý humor, sladké řečičky, úsměvné až nechtěné situace hlavní postavy a celkově naplněnou atmosféru romantické podívané ()

Tereza11

Mílé to sice ano, ale díky bohu to neznamená bůhví co, upřímně nebýt týpka co se zamkne ve skříni a čas o čas se vrátí zpět do minulosti tak na tom nezůstane vůbec nic, co by tu ještě nebylo...ba naopak zbude romantické komedie s lehkým, ale opravdu lehkým dramatem....což není nic moc, na to, že má film 81procent.. ()

lisbon

Nádherný příběh, byť nereálný. Škoda, že to tak v životě nefunguje... Rachel McAdams je nepřekonatelná herečka, ke které se tato role více než hodí. stejně tak i Domhnall Gleeson je skvělý. Miluju tento pozitivní příběh, který vás naladí do skvělé nálady a po kterém máte tak nějak víru, že život může být lepší, že láska může být věčná a manželství neotřesitelné.... :) ()

karambwa

Krásný film, rozhodně doporučuji shlédnou, obzvlášť pokud máte rádi filmy který vám ,,něco" dají, takový i duševní (?) dá se říct. Jen je v tom malý háček, a ten je v tom že to není nic nového a už jsme to někde viděly, i přesto je to ale film který stojí shlédnout ho, jen by to chtělo vymyslet něco jiného. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)