Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Radek273

Komický nešika Domhnall Gleeson, jako vždy okouzlující Rachel McAdams a "elfí žena" Lydia Wilsonová. Samozřejmě snímek disponuje i dalšími hereckými oporami, nicméně tato ústřední trojice zkrátka ostatní přerůstá. Že tento film vysílá pozitivní energii na všechny strany v enormních dávkách, to se zde asi všichni shodnou. Ale co je patrně největším překvapením je to, že se v průběhu děje nikdy (a to zcela vážně!) nedostane hlavní hrdina do opravdové krize trvající více jak 5 minut. Schválně si zkuste vybavit v tomto směru podobný snímek. Nevěra, trapné situace, sex, nehody a tak dále...to vše se během pár minut odehraje znovu a lépe, tudíž se divák vlastně vůbec nedostane do žádného většího stresu. A přesto, napětí vydrží po celé dvě hodiny. Opravdu originální! V neposlední řadě poselství typu: "Užívej každého okamžiku!", vůbec ne nepodobné heslu "Carpe diem" ze Společenstva mrtvých básníků, toť asi jeden z největších přínosů snímku vůbec. Kéž si podobná motta každý alespoň jednou denně připomene. ()

BarGoldstein

Jako když člověk hodí hovno do větráku. Napřed je to všude, rozprskne se to po celém pokoji, dokonce to cestuje i v čase. Když se to pak člověk snaží uklidit, jenom to zase rozmatlá a o to víc to smrdí! ()

Grimaldi

Jednoduchá romantika kterou se nečekaně dobře prolíná cestování v čase. Až na hlavního hrdinu, teda jeho herce, který si za celou dobu nedokázal získat moje sympatie jsou všechny ostatní role zahrané naprosto skvěle a taková Rachel McAdams a Margot Robbie jsou vyloženě castingovou trefou. Je to zkrátka báječná romantická šleha, kterou při sledování s partnerkou možná i stejně jako já oceníte. ()

PTuranyi

Celkom priemerný romantický film s tvárou hlbokej múdrosti o živote, vesmíre a vôbec. Špeciálnym tento film robí len nadprirodzená vlastnosť mužov v Timovej rodine. Dokážu sa totiž vrátiť v čase na ľubovoľné miesto v ich živote, ale len do narodenia najbližšieho potomka. Potenciál tejto superschopnosti však zostáva nevyužitý a hlavný hrdina ho využíva hlavne na to, aby napravil svoje chyby pri balení krásnej Mary, či nadbiehaniu jej rodičom alebo záchranu svadobnej hostiny. Časom dôjde aj na serióznejšie zásahy ako záchrana života sestry Kit Kat (ešte že sa nevolala Snickers). To už však film pôsobí ako prednáška rokmi ošľahaného kmeťa o dôležitých veciach pre šťastný život. Avšak je to rozprávanie príjemne spracované s dobrou produkciou a milými hercami, hoci Domhnall Gleeson miestami pôsobí dosť trápne. Ale asi to tak má byť. ()

Pignon

První půlka filmu je opravdu zábavná a po svatbě potom zase jako v životě docela vážná. Pro mě skvělá postava uncle D v podání Richarda Corderyho, prostě bezchybné. Je to pochopitelně vše velmi miloučké a přeslazené, ale cítím za mnoha motivy osobní odkazy Richarda Cutise, ta rozloučení s vlastními blízkými, to co se nepovedlo v osobním životě, ty klasické klukovské mindráky, kdy v tu pravou chvíli nebylo řečeno to pravé a správné, aby byla vytoužená omráčena. Gradace prvního milování prostřednictvím časosmyčky je skvělý fór. Mám rád filmy, které se odehrávají v Londýně a opravdu se tam natáčí, stejně tak to platí o Cornwallu. Richard don´t give it up!!! Kino Kotva ČB, 10.11.2013, 20,00 Výborný komentář Pepinec ()

Ms.Iris

Ach nieee... úžasné percentuálne hodnotenie, vcelku zaujímavý trailer, lenže film? Film nebol až tak skvelý. ŠKODA! Vliekol sa od začiatku až do konca, miestami sa začnete nudiť, vtipné i emotívne scénky Vás "pohltia" len tak povrchovo.. nuž, myslela som, že to bude oveľa lepšie! ()

lisbethsally

Zajímavý děj pracující na principu jakési emoční houpačky - v jednu chvíli je scéna, která Vás úplně rozseká smíchy a za ní těsně následuje dojemná, či zcela smutná. Vtipný anglický humor + nové herecké tváře + pěkné záběry a hudba = příjemná romantická komedie. Výhrady: moc mi tam nezapadala ta část, kdy se snaží "pomoci" své sestře a mohlo to být o trochu kratší (závěr filmu je zbytečně zdlouhavý). ()

Kubasino

Krasny film, ktery byl sice sladounky jako marcipan, ale mel i sve vaznejsi chvilky.Ja romanticke filmy nesnasim a vzhledem k tomu, ze tomuto se podarilo me zaujmout, musi to byt uz vazne pecka. Perfektni vyber hercu, citlive zpracovani, prijemna hudba...Pro me prekvapeni roku! ()

dennuska

Optimismu není nikdy dost. A jestli ho Richard Curtis má na rozdávání, tak ať rozdává! Lásky čas je prakticky další verze Lásky nebeské, akorát se odehrává v delším časovém úseku a je postavena na zdánlivě bizarním prvku. Na druhou stranu, jak moc bizarní je oprava chyb minulých? Neděláme to dnes a denně? Otec a syn si ve filmu sice trochu pohráli s časem. Pokusili se vyhnout pár trapným zážitkům, ale v podstatě nic zásadního nezměnili. Osud je zkrátka nevyhnutelný, a je úplně jedno, jakou cestou dojdeme k jeho naplnění. Láska se nedá vynutit žádnými prostředky. Stejně jako smrti není vyhnutí. Richard Curtis polemizuje o životě a jeho hlavní funkci. Milovat a být milován. Není to ale jenom láska mezi dvěma lidmi. Má desítky podob a ty jsou nám zde předkládány. ()

Kanty

Odporúčam po dlhšej dobe film na ktorý môžete s istotou zobrať milovanú polovičku a ani chlapi sa nebudú nudiť,herecké obsadenie na jednotku Film určite zlepší náladu 87 % Pohodička ()

dvojana

Nemělo to vtip ani tempo Lásky nebeské a bylo to TAAAAAK patetické! Mít pěkné vzpomínky na členy rodiny a řešit založení rodiny a zamilovanost zvládám i ve vlastním životě. Proč na to chodit do kina a brečet u toho znova? Ztráta času. Cestování v čase je mnohem lépe promyšlené v Dr. Who nebo i v Harry Potterovi. ()

Zu.Kr

Příjemná na mě možná trošku zdlouhavá romantická komedie, postavená na originálním nápadu. Pro mě užasná Rachel McAdams a Láskou Nebeskou poznamenaný Billy Nighy, kteří dodávají filmu tu správnou šťávu. Skvělý nápad přenesen do filmu u jehož konce jsem potřebovala kapesník:) Kéž by šlo občas zatnout pěsti a změnit sled některých událostí. Richard Curtis nezklamal ale Lásku nebeskou nepředčil. ()

tixi

Pôvabný,pohodový a nenásilne zábavný príbeh o zoznamovaní a láske ktorý v konečnom dôsledku odhalí že aby človek žil naplno,cestovanie v čase vôbec nepotrebuje 95%. ()

pesbara

Curtis je režisér mých nejoblíbenějších filmů a opět se mu to povedlo. Britský film je pro mě to co tento pán tvoří společně se svojí skupinou spřízněných duší. Opět jsou tam scény kdy se nepřetržitě smějete hláškám, popleteným postavám, opět je to velmi citlivé a na hranici kýče, ale opět vybalancované. Opět skvěle vybraná hudba, opět skvělý Bill Nighty, prostě spokojenost. Z kina jsem šel s krásným pocitem a těšil se na odpoledne se synem:o)Moc se těším až se na tento film budu dívat podesáté, podvacáté ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)