Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Borin.P

Původně jsem chtěl dát o jednu hvězdičku méně, ale ta spokojenost, trvající i hodinu po konci filmu, mi to prostě nedovolí. Čas od času člověk potřebuje podobný film, ze kterého srší tolik pozitivní energie a spokojenosti jako v případě About Time. Richard Curtis dokázal, že tomuto žánru pevně vládne a co víc, že diváka nezklamává. Je vidět, že i takhle tuctový námět může být podán v originální formě. Za mě 5* ()

MorraEddie

Kdybych měl vystihnout Lásky čas jedním slovem byl by to výraz - NUDA. Opravdu tak dlouho jsem se u žádného filmu nenudil jako v případě této podle mě nadhodnocené romantické komedie. Kdyby to šlo,tak bych zalezl do skříně a vrátil bych se do doby,když jsem se chystal film pustit a vymluvil bych si to. Čekal jsem komedii u které se pobavím a místo toho jsem dostal příběh roztahaný do několika let s tím,že veškeré rodinné problémy se řeší zalezením do skříně a cestou v čase zpět,aby bylo vše podle přestav zrzavého nesympatického slizáka. Jediná věc,která stojí za zmínku je krásná Rachel McAdams,kterou nejspíš záměrně ostříhali tím nejblbějším způsobem,aby se hodila Gleesonovi. ()

yourhead

"Tak tu máme další Curtisův romantický snímek..." říkal jsem si. A začali mne trnout zuby protože jsem si nebyl jist jestli jsem po (neskutečně debilní) Lásce nebeské připraven na další dávku cukru. Ale času jsem měl dost a filmů málo. Snímku se toho dá opravdu mnoho vytknout pokud jste cynik a pokud to sami sobě dovolíte. Dokonalá rodinka,dokonalý vztah s otcem,dokonalá blondýna co zabere na zrzka nebo třeba cestování časem. Právě to cestování časem by vám mělo sebrat ten reálný pohled na věc a měla by vás posadit do pozice ve které všechny výše zmiňované mínusy přijmete a nebudete se v tom dál šťourat. V první řadě je to pohádka. A pokud vás irituje ta "pošta pro diváka" buď jste natolik uvědomělí že do sebe už nepotřebujete vstřebávat žádné podobné příběhy na bázi "carpe diem" a "memento mori" protože přece nejste žádný hlupák,nebo vám chybí trocha toho dětského nadhledu. Nevím proč ale vzpomněl jsem si na Půlnoc v Paříži. Tam se taky cestovalo časem a hlavní hrdina měl románek s ženou z minulosti a chlastal s Hemingwayem a Fitzgeraldovými. To snad zní ještě pitoměji,ne? A fungovalo to. Stejně tak si myslím že to funguje i v tomto snímku. 90% v žánru. Pravda mohlo to být malinko kratší. ()

david666

no teda čekal jsem víc. První polovina skvělá ale pak už jen samé opakování již viděného. Lásce nebeské to tak tak sáhá "do pasu". ()

Jamall

Curtis je král! Ale Láska nebeská je jen jedna. Hrátky s časem ve filmech zbožňuju, k tomu trocha romantiky, roztomilá Rachel McAdams, parádně se k ní hodící Domhnall Gleeson, jako vždy pohodový Bill Nighy, ideální mix.Akorát mi tu chyběl nějaký hlubší konflikt, je tu pár slabých pokusů, ale nijak zvlášť se mě nedotkly. Je tu další kopec výhrad, ale ty nepřekáží diváckému pozitivnímu zážitku. ()

Honzad007

Richard Curtis je geniálním mistrem filmu na pohlazení. Pobaví, pohladí, potěší, zahřeje. V šedivé době pesimistických obličejů a starostí je taková tvorba mnohem důležitější než kdejaký hollywoodský biják. Spolu s Láskou nebeskou a Piráty na vlnách jedny z nejradostnějších filmových minut vůbec. ()

kverula

Romantika jak Brno, komedie jak Zavlekov. Představu o cestování v čase jsem měla úplně jinou (zavřít se do skříně, stisknout pěsti, zavřít oči - wtf??!), nemluvě o jeho účelech. Ale budiž. Kdyby tam nebyl můj rachitický oblíbenec, propadla bych pláči nad ztrátou tak drahocenného času. ()

Eddemi

Rachel McAdams vo filme Zena cestovatela v case a aj v tomto alebo sa mi to len zda? Zvlastna volba. Inak film trochu nudnejsi, obcas zaujal, hviezdicku mu pridalo poslednych cca 5 minut, i ked to niekto moze oznacit za klise, ale tentokrat to mne osobne nevadilo. ()

Idoviren

Chtěla jsem, aby to bylo skvělé. Tak trochu jsem doufala, že by se mohla objevit romantická komedie, která bude dokonalá v všech ohledech, jako je nezapomenutelná You've got mail. Jenže čím větší bylo moje očekávání, tím horší bylo i moje zklamání. Nemám co vytknout k hereckému obsazení, samotnému nápadu, či některým skvělým momentům. Bohužel jsou to opravdu jen momenty, které jsou zbytečně prokládány nudnými dovysvětleními poselství, které se film snaží předat. A to z About time dělá další zapomenutelnou, utahanou a otravnou romantickou komedii. ()

marrrrian

Neškodný a usmievavý snímok, ktorý ako jeden z mála robí dobré meno romantickým filmom. Netlačí na pílu, pozornosť si získa a aj udrží. Dej má taký svoj spád - postavy skáču neustále časom vzad, zatiaľ čo dej skáče vpred. A váš čas bude ubiehať príjemne od začiatku do konca. ()

Miska2712

Veľmi pekný romantický príbeh o láske a o všetkom s tým spojené. Zaujalo ma hlavne to prelínanie deja s tým premiestnením v čase. Veľmi dobrý nápad na oživenie takzvanej romantickej idylky. Myslím si, že tento miestami dojemný film zaujme každého diváka, ktorý má rád láskyplné príbehy. ()

RomanT

S Curtisem si opravdu nerozumím. Je jasné, co chtěl filmem říci, ale měl by účel světit jakékoli prostředky? Celý film je založený na cestování v čase a Curtis mění různé způsoby jak se mu zamane, žádná pravidla neplatí, resp. pravidla, která platí na začátku už neplatí na konci. Tim nejprve používá návrat k tomu, aby napravil zpackané situace a to, co se stalo od bodu návratu je nenávratně ztraceno (např. číslo na Mary). Když se ale může vracet opakovaně, proč toho nepoužije v osudové chvíli? Proč je pro něj důležitější úspěšná premiéra nevrlého spolubydlícího než dívka, do které se zamiloval? Proč se vrací zpět kvůli banalit a takovou zásadní věc nechá plavat? Dejme tomu, to se dá vysvětlit Timovou blbostí, další logické chyby se ale postupně kupí a už nejsou ničím omluvitelné. Korunu tomu dává návrat do dětství. Kdyby to byla skutečná sci-fi, tak by to vůbec nemohlo projít. Lidi, pětihvězdičkáři, to jste opravdu ochotni u romantického filmu tolerovat cokoli nebo ty nesmysly přes růžové brýle nevidíte? Dvě hvězdičky dávám jen a jen za samostatné střípky, některé fóry jsou opravdu povedené. ()

Nicole32

Nie je to zlé, ale to je všetko. Málo vtipné a na druhú stranu nedostatočne dramatické. Billy Nighy a Rachel McAdamas veľmi dobre obsadený. Hlavný hrdina zaostáva. Epizódka s Margot Robbie úplne zbytočná. Poslanie filmu aby sme žili každý deň naplno je pekné. Na túto tému tu však už boli oveľa lepšie filmy. Suma sumárum, proste priemer. ()

dadule777

Kouzelný příběh! Je tam spousty humorných scének,pěkný příběh. Filmeček má u mě plus za to, že dokonale smíchal tyto čtyři žánry do sebe a stvořil něco dokonalého. Pozn. i manžel , který není na slaďárny byl z tohoto filmu nadšený. Mohu jedině doporučit!! ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)