Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

darth_swan

Trochu jinak pojaté již několikrát viděné téma cestování do minulosti a opětovného prožívání téhož (i když se nakonec ukáže, že o to cestování ani tak vlastně nešlo). Film překvapil několika zábavnými momenty/gagy, kdy jsem se sice nekroutil v křečích, ale stejně jsem se upřímně usmál. Škoda jen té délky, přece jenom přes dvě hodiny mi přišlo trochu příliš. Ke konci už mi přišlo, že se trochu přešlapuje na místě. Pochválit musím příjemný a vhodně zvolený soundtrack. Palec nahoru má i Bill Nighy. Při hodnocení jsem váhal mezi 3 a 4*, je to na hraně, ale nakonec dávám lepší 3*. // Co mě zaujalo: Seznámení v kavárně. ()

Elis009

Škoda, že nejde dát víc než 5*. Nádherný a pozitvní film. Výborné herecké výkony a dokonce i slzička ukápla. Přesněji celý roj slz. Každému doporučím. Jednoduchý a přitom dokonalý snímek. Curtis ví, jak na to. ()

Alex126

Bylo to pro mne milé překvapení i přesto, že jsem očekával skvělý zážitek. Rachel McAdams napravila reputaci z ne příliš povedénoho filmu ,,The Vow'' a natočila ještě větší parádu než ,, The Time Traveler's Wife''. Apparently she's very fond of time travel. - Which is awesome, because let's face it... so am I. Čím je pro mne tento film lepší než všechny romantické komedie ( především s prvky Sci-FI ) před ním? Hlavně tím, že divák ke konci filmu nemá pocit touhy umět cestovat v čase, který má během něho. Poslední lekce, kterou Tim (Domhnall Gleeson) předběhl svého otce mi naprosto vyrazila dech. Miluji romantické filmy, a tento patří k těm nejlepším, které můžete vidět. ()

maniacxl

No,tak Láska nebeská je a navždy bude jen jedna,tolik na úvod.Ale tím nechci říct,že Lásky čas je špatnej film,to vůbec ne.Pravda,malinko mě tu vadilo model tatika s rakovinou,to už je takový moc obehraně britský,ale budíž.Jinak hezky udělaná pohádka o tom jak se dá šikovně jíti naproti štěstíčku a dokonce i bez kapříků.Rachel byla opět výborná.70% ()

elanista1

Neviem no, myslel som si ze to bude nieco ine, ale mylil som sa. Romanticke komedie ako take neodsudzujem, a obcas sa rad na nejaku pozriem, ale toto mi nesadlo. Spociatku sa mi vsak pacilo ako hlavny hrdina vyuzival svoj dar k ziskaniu svojej lasky, ale postupom casu som sa usmieval menej a menej, a asi po hodine som sa prestal usmievat uplne a od momentu ked sa dali dokopy, som sa zacal brutalne nudit. Priznavam sa, mal som problem udrzat 2 hodiny pozornost nekonfliktnemu, romantickemu filmu, ktory navyse od polovice nie je ani vtipny, ani sarmantny. ()

Karlos8

Na to, že v hlavní roli hraje zrzek mi až tolik nevadilo, navíc bych vyzdvihl Rachel McAdams, která podala fantastický herecký výkon a tomuhle filmu přidala jiskru. A i když jsme už viděli několik filmů na tohle téma, tenhle film si jede svojí vlastní stopu, kterou si drží až do samotného konce. ()

mArtinko5MB

Príjemná dvojhodinka romantiky v trošku netradičnom spojení so sci-fi prvkami. Film je veľmi jednoduchý a to je na ňom to krásne. Trošku mi to niekedy šrípalo pri aplikovaní cestovania v čase, na celkovom dojme to však nezanechalo žiadne následky. Sympatické obsadenie hlavnej dvojice, ale i ostatných členov rodiny. Koniec je trošku precítený, ale akýmsi zázračným spôsobom to na mňa zapôsobilo 75%. ()

HaniRM

První hodina pěkné plyne, Tím je vtipný a dělá vše proto,aby byli všichni kolem šťastní,... Od okamžiku kdy se mu ale podaří získat jeho vysněnou, film pomalu upadá do zdlouhavého konce, ... ()

Simmons odpad!

Tak tohle je tragédie,běs a ubohost. Komedie u které jsem se ani jednou neusmál a romantika u které jsem se ani jednou nerozněžnil. Slátanina, která se naprosto vymkla ve scénáři kontrole a ihned od začátku nám servíruje nesmyslné a nelogické situace. Přitom takový krásný námět na romantickou komedii - "Co byste dělali kdyby jste se mohli vracet zpět v čase a opravovat vaše životní chyby ". Taková šance na výborný trhák pro Richarda Curtise, kterému jeho Lásku nebeskou a obě Bridgite Jonesové žeru a jsou mými oblíbenými komediemi, ale tohle je fakt BĚS. Pokud se u této sračky každý alespoň průměrně inteligentní divák zamyslí nad nelogičností všech těch časových přesunů tam a zpět, které nic neřeší, jsou totálně nablblé a nejsou vůbec vtipné, tak ten film musí poslat přece do kopru. Kde se proboha vzalo hodnocení 83%. To opravdu už dnes divákovi stačí předložit něco tak nablblého a on to spolkne? A ještě se snad u toho baví a rozněžňuje a ta debilita příběhu ho nesere? To snad ne? ()

stolista

Příjemný filmeček o cestování časem.Celkem filmy s touhle tématikou mám rád,jen to nesmí být moc překombinované.. U tohodle filmu se mi to stalo s tím,že mohl cestovat i do budoucna?Když mu to tatík vyvrátil?Pak rozloučení s otcem mi přišlo trošku zmatečné..Ale jinak supr film.. ()

ejmyto

Začiatok dosť monotóny, nudný. Bill Nighy je v tomto filme môj hrdina, ktorý zachránil celý film. Inak veľmi pekne zobrazený vzťah otec-syn. No chýba tomu 'vzrúšo'. Inak priemerný a na dlhý zimný večer uspokojivý film. 3*. ()

Facerr

Teda to mě vzalo. Za dvě hodiny se tak častokrát zařechtat a pak zase dojmout, to se mi u filmů běžně nestává. Nápad s cestováním v čase tady nehraje prim a i to dělá tenhle snímek hodně originálním. Tvůrci nevsadili jen na mysteriozní vychytávku, ale na silnej (přitom NEnásilnej) příběh, kterej je právě díky cestování v čase možnej. Nejdřív jsem čekal, že to bude jen lovestory se zápletkama, ve kterejch si hlavní hrdina naběhne díky motýlímu efektu, ale nakonec se konalo jedno překvápko za druhým. Nakonec i to nekomplikování milostnýho vztahu, kterej si mašíruje celým příběhem, bylo překvápkem. Jenoduše, nepřehnaně, ale působivě. Tak fungoval celej tenhle biják, ve kterým obzvlášť zazářil Bill Nighty, kterýho uvidím na plátnech kin zase o něco radši. ()

yatan

No a co ked 2+2 tu nie je 5. Ja Curtisov zmysel pre pohlad na ludi zdielam. Vzdy si ku nemu chodim po to iste..neznu uprimnost so stipkou humoru, hrejiveho objatia a opatrnym krokom medzi sentimentom, ktory obtazuje a medzi tym, ktory potesi. About Time ma vsetko co vcerajsi Blue Jasmin of Woodyho postrada. Jeden takyto film za rok, ked vonku fuka a nic sa mi nechce si vzdy velmi rad pozriem. Scena- svadba mi tento filmik zadefinovala. ()

Blazis34

Hmmmm... Tak co v úvodu říct. Na film jsem se těšil, ale že mě až takhle zaujme? To jsem nečekal. Richard Curtis prostě umí! A romantiky zvlášť. Vedle Lásky Nebeské se mi Lásky čas zařadil hned po prvním shlédnutí mezi nejoblíbenější romantické filmy. Vždy píšu, že nejsem příznivcem sci-fi témat, tak jsem byl zvědavý jak to Curtis v tomto filmu pobere. A tuto nenásilnou, marginální formu trefil a založil na tom celý film, který byl jinak ve všem naprosto skutečný a ze života (v tom má velkou výhodu, protože se v něm může vidět skoro každý). Nápad s možností vrátit se do minulosti byl výborný a určitě bych tuto schopnost několikrát využil, protože pár momentů v životě bych rád změnil či jim předešel, jen mít tu možnost. Bohužel ale jednadvacet už mi bylo a od otce jsem žádné podobné tajemství nevyslechl :-( :-D. Co se týče herců, tak dle mého byl lehce riskatní výběr Domhnalla Gleesona, který nepatří k hoolywodským fešákům, ale po čase jsem zjistil, že to byl určitý záměr a dokonalá volba. Gleeson působil na diváka přesně tak, jak asi měl a ta jeho herecká stydlivost a upřímnost přesně zapadla do jeho požadavků role. Co se týče Rachel McAdams, tak ta mě znovu totálně dostala, úžasná a krásná herečka. K ostatním mám také jen samou chválu. Co bych ještě rád vyzdvihl je soundtrack. Známé hity doplněné úžasnými písničkami, které jsem musel hned po konci filmu sehnat a okamžitě začal opakovaně poslouchat (Il mundo či How Long Will I Love You). Ty byly doplněné nádhernými scénami, zamilovanými momenty a pomáhali vystihnout právě tu danou aktuální atmosféru. K tomu všemu ještě spoustu krásných scén, prostředí, dialogů, dále úžasná kamera a střih utvořil krásný příběh, který má svoje kouzlo a vzniklo tak pětihvězdičkové dílo - 90%. ()

Edeltruda

Druhá polovina se mi líbila. Protože jsem rodinný typ. Ale ta první... Prostě pohádka pro dospělé. A velcí romantici pak očekávají, že se budou jejich blízcí chovat stejně dokonale jako hlavní hrdinové. Jen s tím rozdílem, že hned na první pokus. ()

DonBraso

Zajímavá romantika,která tendenčně klesá do normálních kolejí.Využití času je skvělá věc,ale mělo by se s ní přeci jenom trochu šetřit.V druhé půlce místo romantiky jsem sledoval tolik časových posunů,že jsem nevěděl v jakým čase jsem.Zamyšlení nad tím,že tohle kdyby fungovalo je skvělá věc,ale všechno se bohužel nedokáže odvrátit je slušná premisa,ale chvilkama snímek nudí zas díky času(takový flashback navícekrát),kdy tempo romantiky jde totálně do hnoje.Herci sympatický,ale přesto mě to nenadchlo.Takový romantický film co využil jednu fintu do filmu,stále ji opakoval,až se v tom celý zamotal. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)