Adoration

Drama, které režírovala Anne Fontaine, je o příběhu dvou žen. Dvěma nerozlučným kamarádkám z dětství se stane něco, co ani jedna z nich nečekala. Zamilují se navzájem do svých synů. Po mnoha letech se o všem dozvědí jejich nastávající snachy. Obě mají co vysvětlovat. (rreal13)

easaque

Tento film se snaží být provokativní svým námětem, ale bohužel ho nerozvíjí dostatečně do hloubky. Příběh poklidně pluje na vlnách až tak, že může uspávat, ale na druhou stranu působí uvěřitelně. Vesměs mi však přišel film průměrný a nepřinesl mi obzvlášť vyjímečný filmový zážitek a časem vyšumí. Není však špatný a vlastně je i zajímavý a nutí k zamýšlení nad morálními hledisky a předsudky. Výsledkem jsou pro mě slabší tři hvězdičky a film bych doporučil převážně ženskému publiku. [ PŘÍBĚH: 1/// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

dobře zahrané komorní drama,které je svým idealismem minimálně do půlky flmu někde na hraně sci-fi a co víc,i přes svůj "provokativní" námět nudí.Naštěstí se to ve druhé půlce zlomí do alespoň trošku uvěřitelné roviny a finále nakonec zachrání celý film u vystřelí ho alespoň ke třem hvězdám...60% ()

Stanley

Upřímně řečeno, pro mě nejzajímavější, co mi tento film přinesl, bylo vyslechnout si názory mých drahých kolegyň v práci, kterým jsem film dodal. Jedna sympatizovala s těmi mladými fešáky i s jejich matkami, druhá považovala film za blbost, protože tohle se přece "nemůže vůbec stát". No a co já? Za mě to vyřkl francouzský název filmu: Perfect Mothers :) ()

laik_60

Čakal som že Austrália je predsa len trocha viac puritánska ako Európa. Ale čo už, príbeh trocha mytologický Oidipovský, kedy si matky kamošky vymenia synov . Trocha nepravdepodobné nevierohodné, a tak sa mi na filme páčilo len to pekné pobrežie, more, pláž, dve blonďaté herečky (diváčky si prídu určite na svoje pri pohľade na vymakané telá dvoch chalanov surfistov) . ()

Juto

Dvojica kamarátiek z detstva nadviažu milostný vzťah so synom tej druhej. Francúzska režisérka Anne Fontaine narába s týmto ťažkým materiálom maximálne vkusne. Je veľkým úspechom ukázať bizarnú dynamiku rodiny a priateľstva hodnoverným spôsobom a zároveň testovať hranice. Emocionálne nabité scény sú dobre postavené a milostné scény nie sú otrasné. Len nastavenie sľubuje viac intríg, než film nakoniec prináša, čo je škoda. 6/10 ()

dr.fish

Proč dávat filmu, který má tak pomalé tempo a banální příběh pět hvězdiček? Za Robin Wright a Naomi Watts. Tady to nejsou krásné mladé blondýnky z předních stran magazínů, ale stárnoucí odkvétající ženy, které ještě naposledy dostaly možnost něco vášnivě prožít. A jdou do toho i přesto, že je to nevhodné, drobínek komické a trochu bizarní. Té zápletce se dá v podstatě zvysoka vysmát, ale ty dvě ženské to hrají tak skvěle, že mě to prostě dostalo. 85% ()

Fanita

Príbeh priemer... Herecké výkony dobré.. Hudba dokonalá...Celok obstojný...Film ma nenudil, ale ani nenaplnil úžasom, námet bol veľmi dobrým nápadom.. ()

Motinski

Herečky super, herci nič moc. Zaujímavá premisa, natočená plocho a bez niečoho čo rozoberie postavy tak ako si námet pýta. Tu sa dalo vyždímať viac hlavne čo sa týka emócií. Adoration pôsobí prázdno a ajkeď som koniec čakal iný, nemôžem povedať že by ma zasiahol. ()

ecceHOMMO

Mnohé veci boli príliš jednoducho, až nereálne podané, ale celé to bolo (nech sa dialo čokoľvek) milé,pekné a paradoxne bezstarostné....***/**** ()

rockwoman

"Co jsme to udělaly? Překročily jsme hranici." ...Ženská zralost se nechává svádět mládím. Vše co je něčím jiné a kritizované se mě naopak líbí a přitahuje, takže já mám pro tyhle dvě přitažlivé maminy pochopení. A proč taky ne? Klidně tu budu za ujetou, ale mě to líbilo. Nejvíc jsem si vychutnala jiskření mezi Robin a Xavierem, jen škoda, že se tu tak šetřilo s emocema a napětím. ()

Mishqo

Čo ak sa vaša najlepšia kamarátka vyspí s vašim synom? A čo ak to prerastie v skutočnú lásku? A čo ak vy začnete podobné emócie pociťovať k jej synovi? Morálna dilema? A čo veľký vekový rozdiel a strach, že vás odkopne kvôli mladšej? ... Tak aj o tomto bol tento film. Hlavné predstaviteľky dodali filmu strašnú iskru a aj keď synovia boli desne nesympatickí, fungovalo to medzi nimi dôveryhodne. Nový nápad, síce trošku poprepletaný klišé scénami ale pozerať sa to viac než dalo. 65-70% ()

obivan568

Ach, kde jen začít... Ten název je krapet zavádějící. Člověk by si myslel, že je myšlen ironicky, neboť "perfkektní mámy" nenechají svého syna chodit za svojí nejlepší kamáradkou, která je nejen vdaná, ale už není z nejmladších... Nebo by to tak aspoň nemělo být. Na stranu druhou si člověk ale řekne jo, mají své syny rádi a chtějí jim dopřát to nejlepší, neboť dívka, za kterou jejich synové chodí, je jejich nejlepší kamarádka. + Proč jsem měl pocit, že prostředí, ve kterém se film odehrává nepůsobí jako Austrálie, nýbrž jako pláž u Pilské nádrže? A nejsou v Austrálii náhodou žraloci? + Nezajímavý scénář a (hlavně) ze začátku debilně se chovající postavy (u Naomi mě to sralo dvakrát tolik) zpracován průměrnou režisérkou bez jediného nápadu. + Krom Naomi a Robin nesympatičtí herci. + Nudná, bezcharakterní hudba. / Tak snad je to vše co mě vadilo a teď k tomu lepšímu... Bezpochyně Naomi :-) I když mě ta holka na začátku pěkně štvala až jsem měl chuť vyrvat si zub, v průběhu filmu mě, jak už to má ve zvyku, přitáhla ke svojí postavě a byla nejlepší na place.... Aááá to jest vše. Já prostě tyhle rodinný dramata nezvládám a nebýt Naomi a šťavnatejch "šukacích" :-) scén (tam to Fontaine šlo), Perfektní mámy by zapadly do odpadu. ()

Babous

Krásný! Divný (Freud by si pošmákl), ale krásný. Neotřelý námět a provedení, které nenudí. Navíc zasazené do prostředí nádherné Austrálie (už vím, kam v případě nouze emigrovat). Závěr perfektní. Film o lidech, kteří si nemůžou pomoct a nechávají se unést svými city a přirozeností navzdory všemu ostatnímu. ()

netahlo

Celkem neortodoxni pribeh. Dva chlapci misto toho, aby dovadeli s mladyma holkama, si navzajem pichaji sve matky. Proc ne, ja jsem pro kazdou srandu a protinozci evidentne taky. Takova Robin Wright mi treba prijde porad dost interesantni. Osvezujici komorni drama. Neni snad treba dodavat, ze obe damske protagonistky jsou herecky o nekolik levelu vyse nez jejich mladi kolegove. ()

herr_carter

Tak o tomhle filmu by se mělo dozvědět sakra více lidí, protože je to celkem nepoznaný klenot. Natočit film o dvou ženských, kterým navzájem přeskočilo z vlastních synů (a nikoliv tak, že by byly zralé na blázinec, i když...), je kurva těžký, a pokud se to podaří natočit takto, pak klobouk dolů. Ten film je doslova nasycen "zakázanou chemií" a závěr mi doslova vyrazil dech - hodně netradiční, svěží filmový vítr !!..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Michelle75

Líbilo se mi, že vše plynulo tak nějak přirozeně a nenásilně. Z pohledů,prostředí a situací se dalo odhadnout,co se bude dít a jakým směrem se vše bude vyvíjet. Skutečnost bývá trošku jiná,ale nechci brát nikomu iluze a vlastně ani sobě. ()

Hanys_

Obě mámy jsou pořád hot, ale jinak je tahle romance až příliš založená na faktu, kterak si dvě kámošky z dětství navzájem "darují" své syny. Prostě jen "dobrý" film na deštivé odpoledne. 6/10 ()

kedl

Já být na místě těch hošanů, tak si taky radši bud hrát na schovávanou s MILFKama něž s těma otravnýma povrchnýma čubkama, které nebyly ani zdaleka tak šukatelný jako Robin Wright a Naomi Watss. ()