Adoration

Drama, které režírovala Anne Fontaine, je o příběhu dvou žen. Dvěma nerozlučným kamarádkám z dětství se stane něco, co ani jedna z nich nečekala. Zamilují se navzájem do svých synů. Po mnoha letech se o všem dozvědí jejich nastávající snachy. Obě mají co vysvětlovat. (rreal13)

Lucindajet

Jako chá chá, to fakt žeru že dva dvacátníci všeobecně splňující kritéria pro pěkný kluky (pro mě až tak ne, ale bříška doprý) dobrovolně tráví veškerej čas se svýma matkama a z jejich chování se zdá že to je stokrát lepší než s kámošema. A co víc, ještě si s něma navzájem začnou spát a všichni budem štastní. To, že to v traileru během dvou minut shrnou jak spolu vyrůstaj a scházej a rozcházej, oukéj ale že to pak ve filmu je napálený téměř stejnou rychlostí, jako by se nechumelilo, ještě pošlem taťku do sydney ať není pátý kolo u vozu, to mě jako nejednou při sledování rozesmálo. Já jako beru že Robin i Naomi jsou větší kočky než leckterý mladice, ani neříkám že mít kolouška je špatný, ale tohle prohození je divný a fakt to berou dějově hopem sotva se pozastaví nad tím, jak je to přeci jen trošku sick, nemluvě o tom že nevím, kterej synek by byl rád že jeho nej kámoš mu líhá s mámou, nevěřím že by se irl poplácali po zádech 'dobře ty' jak tady. No a nakonec vůbec to že ty postavy řeší nějaký problémy je úplná blbost, žijou si v krásných barácích nad pláží kde se jen koupou a večer vínujou, to jsou uplný chuďátka fakt, tyve. ()

Giggs

Splneny mokry sen mnohych dospievajucich tinejdžerov. A nielen ich. Damy maju sice najlepšie roky za sebou, na atraktivite a sexepile im to však nič neubera. ()

Corpsegrinder

Námět z peří starej jako sám život, kupodivu se to celou dobu tváří celkem seriózně a nesklouzne to k absurdnosti. Těch pár časovejch skoků spíš škodí neboť pomalu budovanou první hodinku sráží a ty dvě mladý krávy na konci tam byly zbytečně. Ale je fajn že to skončilo tak jak to skončilo. Chtělo by to aby se film ptal na trochu větší otázky, neboť ta kontroverznost nebyla využitá tak jak mohla. ()

Piškotka

Strhující drama o lásce jako trám. I když v jedné chvíli mě napadlo, zda druhý pár chování prvního páru nenapodobuje, protože tam pověstná jiskra neproběhla. Zakázané ovoce chutná nejvíce, i když.... Vztah nebyl pokrevní, přesto tutlaný a skrývaný. Idylka nemohla trvat věčně, to si obě nejlepší kamarádky dobře uvědomovaly. Zásadním a osudovým momentem byla jejich domluva, že jedna se vzdá své lásky ve prospěch druhé, která svou lásku ztratila. Byla to krutá hra s mužským egem a vyústění to jen potvrdilo. Hra na pravdu vzduch pročistila a vše najednou bylo tak, jak na začátku. To bych nečekala. Film byl vyvážený a příjemný volbou scenérií. Moře a pobřeží bylo uklidňující, herci uvolnění a přirození, byl na ně hezký pohled. ()

DannyBoy80

Neví vcelku taková z prstu vycucaná slátanina, polo incestní. Herecky je to hodně průměrné, děj a celkově ten film je o ničem. Moc mě to nebavilo. Je to prostě taaaaak nereálé. Škoda času pro tytodvě herečky, které hrát rozhodně umí, ale už ne prosím v něčem takovém. ()

lucijelucije

Ojedinělé téma, a drama v pravém slova smyslu. R. Wright a N. Watts byly perfektní, kdo by si nepřál být milován, a obzvlášť mladými a sympatickými chlapci. Ovšem všechno má své meze..Tento snímek je taková brzdná dráha. Můžete jet sice rychle, což vás nadchne, ale ne na moc dlouho. Spíše se to táhne v takovém tom klidém duchu doufajíc, že tento život bezstarostné romance nikdy neskončí. ()

janeke

pani režisérka chcela asi natočiť soft-erotický filmík pre seniorky, väčšinu peňazí minula na kvalitne hrajúce milfky a preto sa musela uspokojiť s ochotníckymi zajacmi. to ale neva, keďže kľúčové boli aj tak sexuálne scény, všakáno. záver to ako tak zachránil pred odpadom. ()

bagetka007

Zpočátku se mi to zdálo jako neskutečná hloupost, toto téma je totiž vskutku netradiční. Když se však přes to přenesete a necháte se unést, tak vás to vlastně docela vtáhne do sebe... ()

brumbrum odpad!

Zasa lezby, no ovsem, dako mi dochadza trpezlivost, ked je 80% homosexualnych a producenti si este stale pripadaju inovativne. Aspon keby sa to tu viditelne oznacilo. ()

PavelU

Obě hlavní protagonistky si to parádně užívají. Jiná věc už je, jak by tato záležitost působila v reálu. Naomi i Robin vypadají stále stejně, byť se dějově skáče o několik let. Jak byly na začátku dospělé, pak starší, přišly mi mladší ve scéně, kdy už jejich synové byli velcí. Obecně je věrohodné stárnutí problém ve více filmech, třebaže moderní ženy středního věku působí velmi přitažlivě a mladistvě i kolem pětačtyřiceti let. Australské pobřeží, to se krásně doplňuje, s tím létem, stran zájmu od ostatních, aby se nerušeně mohli všichni tajně oddávat své rozkoši. Snímek totiž neřeší nic jiného, ani další postavy. Ve skutečnosti by to prasklo dříve, nebylo by příliš prostoru k těmto vztahům a hrátkám. Zasahoval by do toho i rodinný, příbuzenský faktor. I emočně by to pro všechny zúčastněné byla řádná sprcha. Robin to sice přiznala a nesla hůř, Naomi jí to ale vrátila i s úroky. Takhle, ve filmech neexistuje nic mimo záběr, krom vykonstruovaných dějů. Z tohoto pohledu se na to kouká výtečně. Čtveřice je neustále na dovče, neřeší reálné dopady svého počínání. Prostě si nemůžou pomoci. ()

FIAT 500

V mnoha momentech totální mind fuck film - například, když při společné večeři synové prohlásí, že na kamarádku své matky počkají u ní v ložnici, v mnoha momentech celkem pochopitelný a uvěřitelný snímek o dvou řekněme stárnoucích ženách a jejich synech, které tyto ženy z nějakého důvodu přitahují... Hlavní hrdinky opravdu dobře vybrané co se týče prakticky všeho od vzhledu přes charakter až po vynikající herecké výkony... Celkově je to ale dost předvídatelné (mimo závěr, ten jsem skutečně neočekával), plné klišé a jak říkám, hlavně plné wtf momentů... Celkově za 3 a půl hvězdičky... ()

gicous

Nevím, co dámská část zdějšího osazenstva, ale na mě tahle vztahovka fungovala. Musím říct, že ne hned od začátku. Stále jsem byl přesvědčen, že je to až příliš utažené za vlasy. Ale potom jsem si uvědomil, že lidské vztahy jsou složitou a komplikovanou rovnicí s mnohými činiteli a bezpočtem řešení. A tak si mě Adore pomalu získával na svoji stranu. Až jsem na konci tohoto smutného příběhu uznale pokyvoval hlavou nad dobře zvládnutým příběhem a přesvědčivými výkony obou hlavních představitelek. Ty dokázaly přesně vystihnout svůj vnitřní zápas se samotou a věkem, jenž se jim pomalu vpisuje do tváři a zanechává je toužící po útěku k vysvobozujícímu mládí. Nicméně je to vysvobození chvilkové ale bohužel o to více zničující. Láska má nejrůznější jemné odstíny a podoby a Adore ukazuje jen jednu z mnoha. 7/10 ()

miki68cz

Hodně nevšední, hluboké, citlivé téma, vůbec nemyslím, že nereálné téma. Výtečné herecké výkony, geniální muzika, která dotváří příběh. Vřele doporučuji ()

jafuska

Dvě ženy, velké kamarádky a přitom různé osudy,film natočený citlivě, jemně, starostlivě, krajina a prostředí úžasné, kdo by nechtěl žít u moře? Většina z nás určitě ano a já nejsem výjimka, právě i proto se mi tento film vcelku líbil, žádné klišé žádná hluchá místa, prostě film na odpoledne jako ulitý ()

DJ Kritik

Výborne vybraté herecké obsadenie, do veľmi krásneho príbehu. I keď chápem, že prežiť toto ako manžel jednej z hlavných hrdiniek je dosť ťažké, ale odhliadnúc od tohto je život tejto štvorice zaujímavý. Je to dramatické, plné lásky a bôľu, ale je to krásnea citlivé. Je vidno, že to točila žena. ()

ni.na29

Ne, ony prostě asi nečetly scénář dopředu. Tak skvělé herečky a taková blbost zahrát si v takto laciné červené knihovně. Myšlenka či ústřední zápletka nejspíš nebyla špatná, nicméně výsledek zcela nulový. Ploché dialogy, klišoidní prostředí, bezbřehá nuda. Dvě matky, dva synové, dva románky...to se snad dalo vykonstruovat i jinak, ne? Zkrátka to, co měl snímek s tímto tématem nejspíš v divákovi zanechat, se u mne nedostavilo ani v náznacích. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Už dlouho mě film tolik nerozčiloval(!) a hlavní postavy (ty perfektní "mamky") tolik nezajímaly. A přitom mě to vlastně nechávalo naprosto chladnou...zvláštní, zvláštní - jako kdybych vylezla na tu jejich plošinu uprostřed moře, na níž nikdo s kým bych se mohla pozdravit či líbat, v kapse měla rozmáchanou cigaretu, ale to vše za nádherného dne. ()

Domas88

No velice povedený snímek, který vás v napětí nechá dodívat se až do konce. určitě příjemné zpestření od "klasických" romatických komedií či dramat. ()