Tetra Vaal

Réžia:

Neill Blomkamp

Scenár:

Neill Blomkamp

Jeden a pol-minútový režisérsky sci-fi debut Neilla Blomkampa o robotických policajných jednotkách Tetra Vaal. (Hamaradža)

tom88

Filmík nám veľa toho nestihol povedať, ale ako Blomkampov debut je to obstojné, pekné zábery , realistické stvárnenie a zaujímavé lokácie. Je to výborná inšpirácia k neskoršiemu filmu Chappie. ()

Gemini

...to help police developing nations:) Blomkampův později trademarkový vizuální styl s víc než jen trochou bezútěšnosti zobrazované jen jakoby mimochodem je tu poprvé na scéně. A myslím, že pan režisér anglickou gramatiku ovládá a ví přesně, co chce říct (a co může od nadnárodních military research korporací čekat), proto mě výše zmíněná citace složená z postupně se objevujících reklamních sloganů tak pobavila. Za to 80%. ()

Tom_Lachtan

Dost neoriginální a teatrální náborové video, o tom, jak hrozně musí policie (ale i cokoliv jiného, vojáci, hasiči, hubitelé oživlého želé, záchranáři...) trénovat a jak je to všechno pro dobrou a pro lid k užitku. A i když je v tom robot, pořád to neudělá z těhle dvou minut lepší zážitek. fakt ne. ()

Madsbender

Veľmi zaujímavé. Blomkamp ani pred Districtom rozhodne nezaháľal a zložil jasný prísľub do budúcna. Zrejme sa tu inšpirovali aj tvorcovia nového RoboCopa. 75% ()

swamp

Krátkometrážní Blomkampův debut, který je přesně takový, jak bych si ho představil - bez příkras a (přestože s futuristickým nádechem) sakra reálně působící. ()

korbitch22

Nic neřikající náborové video které navíc místy vypadá dost amatérsky, tady je vidět, že i když máte talent, potřebujete ke svým snům peníze, Neill je naštěstí sehnal a tak díky tomuhle jeho krátkýmu ničemu mohl vzniknout dokonalý Chappie, takže za 50%. ()

Xeelee

Takový technologický demo k Chappiemu bez pointy. Robot chodí a občas něco dělá, ale ve skutečnosti vůbec neinteraguje s okolím. O rok starší Alive in Joburg je ve všech ohledech mnohem lepší. | ► Tetra Vaal ()

ScarPoul

Ako reklama obstojné. Aj keď sa jedná o neexistujúci produkt. Atmosféra Juhoafrickej republiky robí svoje. Pekná príprava na celovečerák. ()

movieband

"What if ... we could build a system to help police developing nations?" Blompkamp je podle mě strašně zvláštní režisér. Viděl jsem kousek Districtu 9 (útržek u kamaráda doma) a jeho zpracování budoucnosti je dost zajímavé. Vidí to (dle mého) realistickým způsobem (nejlepší příklad je jeho letošní Elysium - dělení společnosti), že lidé budou žít v takových těch plechových baráčcích a po světě bude vládnou nerovnováha společnosti (takhle na mě zapůsobil District z té části, kterou jsem viděl). A Tetra Val je tímto zpracováním společnosti stejný a je to víceméně Blomkampův poznávací bod. Kdybych nevěděl, že to točil, tak bych si řekl, že tohle už jsem jednou viděl a vzpomněl bych si na jeho jméno. Nemůžu říct, že se mi tohle zpracování budoucnosti nelíbí, ale zase nemůžu říct, že se mi líbí. Je to strašně zvláštní pohled na lidstvo a možná i vcelku pravdivý. Ke shlédnut zde: http://www.youtube.com/watch?v=ETwKqJCUgAM "What if ... ?" ()

Hamaradža

Blomkampov začiatok. :) Chýba tomu síce pointa, ale pekne sa na to pozerá, rýchlo to ujde (Bodaj by nie, pri minúte dvadsať) a už tu je vidno veľký Neillov potenciál. :) Efekty sú na amatérčinu úžasné :) ()

okkac

Kratičká reklama na spoelčnost Tetra Vaal, kdy v ghettu v Johannesburgu hlídkuje policejní robot, který byl použit i v dalším kraťasu Tempbot. Nic převratné, ale Blomkamp svůj styl stále drží. ()

Radiq

Reklama na roboty z Chappieho, ale moc krátká a zas tak moc tam toho vidět není. Co vidět je, je dobré, ale kdo viděl Chappie, ten ví, že tam si toho užije víc. Tohle v podstatě ani nejde moc hodnotit, tak hodnotím stejně, jak ten celovečerák. ()

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (viac)