ACAB: Všichni policajti jsou parchanti

• Taliansko A.C.A.B.: All Cops Are Bastards (viac)

Posměšnou zkratku ACAB (All Cops Are Bastards) znají dnes z fotbalového prostředí i malí kluci, setkáváme se s ní na autobusových zastávkách a posprejovaných továrních zdech, objevuje se na transparentech fotbalových ultras a dokonce i jako motiv oblečení.
Když se kácí les, musí lítat třísky. Hoši z italské policejní zásahové jednotky Cobra (Pierfrancesco Favino), Negro (Filippo Nigro) a Mazinga (Marco Giallini) o tomhle vědí své. Když místo s rodinou tráví neděle v ochozech stadionů, kde čelí plivancům, lahvím a vytrženým sedačkám, a nesmí se pohnout, dokud nedostanou rozkaz, každý jejich tvrdší zákrok vyvolá bouři nevole a následnou kritiku veřejnosti a jakýkoliv průser končí u přestupkové komise nebo rovnou u soudu, kde se v lepším případě zahladí křivým svědectvím, jsou něco jako brutální andělé v uniformě. Nováček Adriano (Domenico Diele) nepřichází do jednotky zrovna v nejklidnější době, v Itálii je před volbami, země čelí problémům s nelegální imigrací, narůstá trestná činnost páchaná cizinci a na druhou stranu se zvyšuje i počet rasisticky motivovaných útoků krajně pravicových hnutí. Po jednom střetu s tifosi skončí pobodaný Mazinga v nemocnici a jeho parťáci se zavážou pomstít. (dopitak)

dzberry

Sakra, já vůbec netušil, že se maj v Itálii všichni tak moc rádi... Takovou hromadu pokřivených charakterů v jednom jediném filmu jsem už dlouho neviděl. Naposledy možná ve Shrekovi... ()

jirkaslava

Objektivní pohled na policajty možná ne jen ty italské J... Chce nám ukázat, že je to vlastně práce jako každá jiná i když je vlastně úplně jiná... ()

Boudyy

Jo, jsem ACAB, takže tenhle film beru trochu jinak. Sere mě, jak se tady kavárenští yntelechtuálové vyjadřují o věcech, o kterých nemají ani potuchy. Pořád tady melete, jak je tam hrozně poukázáno na ten rasismus a jak tam jsou zlí na přistěhovalce. Dementi, jděte si žít mezi negry a pochopíte, zatím píšete velkohubé kecy od počítače ve svém domě v bělošské čtvrti. Dále, teoretičtí plácalové, tvrdící, že bojové scény ve filmu nejsou dobré. Kurva, já jsem zažil takový boj a můžu vám napsat, že to, co chcete vy, je nereálné. Bojové scény fízlů s fandy ve filmu jsou naprosto realistické a přehledné, přesně takové, jaké by být měly. Doprovází to navíc skvělá hudba (The Clash, Pixies, The White Stripes). na jednu stranu dobře a realisticky natočené, na druhou stranu z toho smrdí agitka. Já se etdy smiluju, protože jsem se bavil, dám čtyři hvězdy. ()

Daryl.Dixon

Skoro jsem se na to nemohl ani koukat, jak tam ti brutální pánové od policie mlátili ty hodné, pokojné demonstranty, co jim třeba jen chtěli dát kytičku nebo se zeptat na cestu do vzdělávacího institutu, nebo rozbíjeli hlavy těm chudákům, co si nesli baseballové pálky na nedělní přátelské sportovní utkání s jejich mírumilovnými sousedy, nebo útočili na rumunské, cikánské či jiné menšiny, které držely v ruce různé násady a jiné pomůcky, protože zrovna šly radostně do svého zamětnání, aby svou pílí a pracovitostí vydělali nějaké peníze pro své rodiny. ()

Brano

Výborný pohľad na talianskych ťažkoodencov, ktorí bojujú s futbalovými hooligans, ale aj rôznymi prisťahovalcami. Byť policajtom urobím presne to isté, pretože tie choré, debilné hlavy, čo chodia na futbal len kvôli bitkám a pritom často zrania ženy a deti si iné jednanie nezaslúžia! Pekne aj na okraji vykreslený parlament, ktorý sere na ľudí a zaujíma sa len o svoje záujmy. Však my Slováci to dobre poznáme. V podstate policajti sú len služobníkmi štátu a plnia rozkazy, ktoré sú im poverené z hora. Každý musí nejak živiť svoju rodinu a v nich by som ten najväčší problém nevidel. Samozrejme nájde sa aj tam kopa idiotov, ktorým spolu s uniformou stúpa ego a myslia si, že si môžu dovoliť všetko. Ale takí sa nájdu v každom odbore. Naozaj zaujímavý pohľad z talianskej produkcie, ktorý stojí za pozretie. Pre mňa nadpriemerný film. Odporúčam pôvodný dabing, po pozretí v českom to urobilo na mňa horší dojem. Na záver by som vyzdvihol herecké výkony, najmä Favino, ktorý bol dosť presvedčivý. /75%/ ()

Matthew013

Policie má ruce od krve. Film podle mně vůbec nevystihuje smysl slova ACAB . Policajt si svojí práci vybral sám a nese zodpovědnost za to co skutečně pod uniformou dělá. Bránit zkorumpovanej stat a spatne napsany zákony mi jako hrdinstvi neprijde... ()

pivomamrad

Výborné syrové drama o těžkooděncích a lidech na druhé straně barikády. Ten konec mohli na můj vkus sice víc natáhnout, ale jinak nemám, co bych filmu vytkl. Jo a budu si muset někde splašit soundtrack :-) ()

DonBraso

Itálie jak se patří,jenom místo talířů tu lítaj kameny.Kluci to nemají lehký,obzvlášt těžkooděnci a tak tu máme jejich osudy,jak žije druhá strana barikády.Velmi zajímavý snímek,který řeší více témat a kouká na Itálii pomalu jako bezmocnou,hlavně tedy policejní složky zrovna jezdí podle filmu tak ve třech vozech a využijí jenom šťít a obušek,žádný děla,projektili.Herecky to bylo supr a každý měl svůj nalajnovaný život,ale byly bratři a táhli za jeden provaz.Konec nebyl moc košér,ale jako celek,kdy nejdřív to vypadá na neprospěch italských policajtů,aspoň mě to tak přišlo se to rázem otočí a i oni jsou nasraný a nejsou z cukru.Snímek se snaží držet nějaký linie,ale odboček je dost,řeší se systém Itálie,rasová nenávist,do toho osudy hlavních herců a už je toho pomalu někdy zbytečně moct,ještě skinheads a jsme komplet.Přesto jsem u filmu držel jako skála a čekal co přide dál a přišla jednotka Cobra:) ()

Dextwer

A.C.A.B má spád, děj i kvalitní herecké obsazení. Kulisy Říma, nemusí být jen historicko-romantické. Film nás zasvěcuje do života v Římě, jak ho neznáme, života, kde se prolíná fotbalové násilí, rasismus, imigrace, chudoba a v tomto prostředí bojující obrněná jednotka těžkooděnců. Moje hodnocení: 80 % ()

Blazis34

Velice dobře natočené dílo, které bohužel popisuje i reálné problémy v životě těžkooděnců. Při jejich práci jim není možno nic závidět a to nasazují zdraví pro ostatní populaci, nikoliv pro sebe. Tento film mě vtáhl do příběhu a byl jsem zvědavý, jak dopadne, ale konec byl tak trochu useknut a nechal na divákovi, jak mohl dopadnout. Přesto dávám solidních 75% - čtyři hvězdy. ()

jack_scott

Slabší snímek s pomalým příběhem, jehož námět je sice celkem neokoukaný, ale fakt ničim moc pozitivně nepřekvapuje. Ale jestli je obrazem Itálie - a věřil bych, že je - no tak to tě péro teda... 45%. za průměrný divácký zážitek ()

Odpocivadlo

európa veľmi príjemne prekvapuje. Tento film veľmi dobre opísal a priblížil sytuáciu okolo emigrantov, extrémizmu a pomeroch v bezpečnostných zložkách. Môžeme to porovnávať so situáciu u nás ale určite aj v čechách. Áno cigáni alebo ak chcete rómovia a tí "chlapci bojujúci za spravodlivé slovensko" čo vedie prvé dve strofy z hymny. Aj keď som to videl viac krát snažil som sa byť objektívny ale tá praca tích ťažkoodencov mi prišla správna a profesionálna až na to prepadnutie v 3/4 filmu. Ale nečakal som že sa takéto niečo natočí a bol som príjemne prekvapený. 95% ()

ShortyIC

Uff, tak toto som fakt nečakal takéto prekvapeie od tohto filmu. Prakticky som vsadil len na náhodné nájdenie filmu a pozrenie si ho z nudy, už len podľa názvu A.C.A.B mi docvaklo, že sa mám na čo tešiť, no takýto filmový zážitok som fakt nečakal. Milujem futbal a všetko čo k nemu patrí, čiže aj fanúšikovia, no pokiaľ sú normálny, slušný a nie jak zvery ako v tomto filme, čiže som si každú jednu scénku fakt vychutnával najviac ako sa dalo. Príbeh dobrý, hubda je podľa mna jeden z najlepších článkov filmu, ktorá dokonalo ožívá každú bitku vo filme. Kúsok sklamaním bol premňa koniec, keďže som čakal nejakú tú finálovú bitku, na ktorú som sa tešil od začiatku, čiže koniec bol premna taký neutrálny, čiže nič nepokazil, ale ani ma dáko nenadchol. No ani koniec filmu mi nepokazí skvelý filmový zážitok a tak dávam plný počet hviezd. Fakt super film, ktorý podľa mna nesklame žiadneho fanúšika dobrých filmov... ()

Don Maty

Zaujímavý príbeh o tom ako na jednej strane stoja vyholené hlavy, ktoré robia poriadok v každom štáte rovnako. A na druhej strane vyholené tupé hlavy, ktoré robia bordel v každom štáte rovnako. No a kde sa jedni rozohnia, druhí utekajú, a naopak. A ten kto najviac trpí, sú bežní ľudia na ktorých sa dá najlepšie vyskúšať nový obušok značky Nazi. Príp. kamene alebo nože. Je to zvláštne, no sympatie voči Poriadkovej polícii ma našťastie nepostihli...3* ()

Rodriguess

Uzasne vycibrene majstrovske dielo! Jednoznacne najlepsi taliansky film aky som videl. Kruta ale pravdiva realita ako to funguje v taliansku ale nie len tam! Kazdí kryje kazdeho a ked jeden zradí , ma to vplyv na vsetkych! ()