ACAB: Všichni policajti jsou parchanti

• Taliansko A.C.A.B.: All Cops Are Bastards (viac)

Posměšnou zkratku ACAB (All Cops Are Bastards) znají dnes z fotbalového prostředí i malí kluci, setkáváme se s ní na autobusových zastávkách a posprejovaných továrních zdech, objevuje se na transparentech fotbalových ultras a dokonce i jako motiv oblečení.
Když se kácí les, musí lítat třísky. Hoši z italské policejní zásahové jednotky Cobra (Pierfrancesco Favino), Negro (Filippo Nigro) a Mazinga (Marco Giallini) o tomhle vědí své. Když místo s rodinou tráví neděle v ochozech stadionů, kde čelí plivancům, lahvím a vytrženým sedačkám, a nesmí se pohnout, dokud nedostanou rozkaz, každý jejich tvrdší zákrok vyvolá bouři nevole a následnou kritiku veřejnosti a jakýkoliv průser končí u přestupkové komise nebo rovnou u soudu, kde se v lepším případě zahladí křivým svědectvím, jsou něco jako brutální andělé v uniformě. Nováček Adriano (Domenico Diele) nepřichází do jednotky zrovna v nejklidnější době, v Itálii je před volbami, země čelí problémům s nelegální imigrací, narůstá trestná činnost páchaná cizinci a na druhou stranu se zvyšuje i počet rasisticky motivovaných útoků krajně pravicových hnutí. Po jednom střetu s tifosi skončí pobodaný Mazinga v nemocnici a jeho parťáci se zavážou pomstít. (dopitak)

Stanley619

Koukám, že "taliáni" mají podobný problémy, jako my tady u nás (non racist). A stejně jako u nás, ti co s tím můžou něco udělat, tak sedí na prdeli, hlavu sklopenou a nehnou prstem. Nedej Bože, když to chce někdo vzít do vlastních rukou, to je pak za tu největší rasistickou svini a denně ho vídáme ve zprávách. 62% ()

lucinkapes

Velmi nudny film. Zadna akce, zadne napeti, zmateny pribeh, kde se clovek tezko orientuje v tom co, kde a proc se prave deje. Film se mne nejakou chybou nestahl cely a v pulce se vypnul. Videl jsem 40 minut a znovu jsem ho uz nestahoval. ()

petikacka

Ze začátku jsem byla nadšená, ale postupem času se to ve mě začínalo otáčet, možná dokonce i obracet a to doslova...Rozdíly se smazaly až nakonec nebylo s kým souznít a komu fandit...Nakonec se mi z toho všeho udělalo blbě...Holt jak se říká: "Kdo s čím zachází, tím taky schází"...Za mě 70% ()

Danny88

Srthujúci príbeh z pohľadu skupiny talianských policajtov, umocnený aktualnou sitáciou v Europe: problem s fanušikmy a imigrantmi. 90% ()

Matli

Ani nevím proč za 2, docela jsem se nudil. Takový monotóní, policajti furt řešej co můžou a nemůžou a občas daj někomu přes držku, málem jsem usnul. Občas docela dobé písničky. 19% ()

Hapretor

Všichni poldové jsou zmrdi a ne všechny filmy o nich jsou dobré. Tento snad nemá žádný pořádný děj. Jen ukazuje, jak to tak běžně chodí na "sokolských sletech" vzdělaných a slušných "pionýrů". ()

sadlokan

Vymazaní proti vymazaným.Jeden za všechny blablabla.Ruka ruku blablabla.Nemam rád tenhle štýl ani od jedný ze zúčastněných stran.Ale bohužel to takhle funguje.Slušnej soundtrack. ()

hororwatch

Pro mne není třeba většího komentáře. Pro ostatní a také jako zaměstnanec firmy securitas: V zeleném jsem chodil čtyři roky, dnes už se to počítá jako součást služby, tenkrát ne. Ale hlídat obchoďák 15 hodin denně je taky maso. Nepočítám s tím, že tuhle práci dlouho vydržím, protože tohle není práce pro mě, práce s lidskou debilitou, agresivitou, blbostí atp. V tomto filmu jde vidět vše. A ne jen ze strany výtržníku, ale i ze strany státních pracovníků. Nechat si srát na hlavu, dělat vše jen podle předpisů? Kdo neví, nezažil, ten podle mne nemá právo plnohodnotně komentovat. Může se mu zdát, může mít názor , ale nemůže vědět. Já osobně si myslím, že vím a proto soucítím nejen v tomto filmu se státními zaměstnanci, tečka. Cizí znalé připomínky si rád poslechnu, tečka. Díky za pozornost. za pět. ()

Kolssteyn

Civilní podoba The Expendables, jak by asi ve skutečnosti mohli vypadat. Není to sice tak zábavné jak by to mohlo být v klubu neodbytných důchodců, ale průměrného diváka rozhodně nezahrne bezednou nudou, jinými slovy - příjemný film na pozdní večer. ()

Pan_Dom

Být poctivým policajtem jde jen v poctivém světě, což znamená nikde. Proto film nešokuje ani neudivuje, jen utvrzuje v tom, že svatý není nikdo, a ochránci zákona už vůbec ne. Nicméně děj byl jeden velký myšmaš, střídala se tu problematika fotbalových chuligánů, skinheadů, přistěhovalců, politiky či soukromé problémy jednotlivých postav, a film skončil zrovna v momentě, kdy byl konečně trochu napínavý... ()

Rockerman

Vcelku zajímavý film, který mohl být ještě zajímavější, kdyby byl lépe natočen. Nějak to bylo těžkopádné na to, že řešilo takové téma. Drsný pohled do zákulisí pořádkové policie z Říma, jehož "bratrstvo" si ještě ve volných chvílích zpestřovalo život tím, že dělalo pořádek na vlastní pěst. Navíc to není prvoplánově o nelehkém životě těchto policistů. Nešlo si nevšimnout, že to bylo také o velké frustraci, která se týká prakticky celé Evropy. Je to problém přistěhovalců, kterých přibývá a v mnohých státech už je jich přespříliš a nedělá to dobrotu. Myslím, že nejsem rasista, ale to mísení obyvatelstva různých národů a ras je časovaná bomba, která tu a tam již trochu vybuchuje. Demokracie je na toto krátká, neboť ji v tom brání všeobecné dodržování lidských práv. Obávám se však, že až to přeroste únosnou míru, začnou to řešit síly velmi nedemokratické. Ostaně tento film o tom velmi dobře vypovídá. ()

agassi68

Posolstvo, ktoré film prináša je známe nielen v Taliansku. No práve tu sa vykryštalizoval najviac lebo sem prúdia davy prisťahovalcov aj napriek tomu, že situácia ani tu nie je vôbec ružová. Následne vzniknú konflikty, morálka upadá, ľudia sa zgrupujú do podivných spoločenstiev aby nejako prežili. Frustráciu si vybíjajú hlavne na futbale, kde sú krytí davom. Policajtov na potlačenie takýchto maníkov iste nevyberajú na svätej omši a potom nastáva problém. Nakladačka nie je trvalé riešenie, ale veľakrát je jediné účinné. Film ako taký je však priemer.. ()

crha

Vzheledm k tomu, že tuto práci může dělat jen skutečný zmrd, tak mi ani jedna z postav nebyla vůbec sympatická. Bez ohledu na svůj názor na fízly se ale snažím hodnotit objektivně a jelikož jsem se chvílema nudil, tak bych právě tohle viděl jako hlavní problém filmu se zavádějícím názvem A.C.A.B. Moc jsem nepochopil jestli to má být sonda do života běžného fízla, ukázka neprofesionality těžkooděnců nebo pouze upozornění na těžký život v Itálii - zemi cikánů a povalečů, ale ve mě dojem nezanechal. Film sám se o sobě bere strašně vážně a já i pro to a hlavně za tu nudu ho trochu nakouřím dolu, většinou při 2,5 dávám 3 * 50% ()

merigieren

neohrožení bojovníci se postaví jakémukoliv nebezpečí, vždycky stojí při sobě až na jednu krysu, která se mezi ně vetře. No není to černobílé, Nevybíravým způsobem masakrují zmetky a oni zase je. Závěrečná scéna je hodně divná. Jako akční mlátička to ušlo, jako příběhy lidí nejspíš moc ne, jeden polda ztratí dceru a druhej syna... ()

Faila

Tenhle film mě štval, ale hlavně tím, co se v něm odehrávalo. Zpracování mi přišlo vynikající, drsné a dramatické až do konce. ()

Heavyman

Sonda do složité práce italského obuškáře a ještě složitějších profesních a rodiných vztahů jednotlivých policajtů. Škoda, že místo finálního masakru přišly titulky. ()

Kingjiri

Rozhodně nešlo v první řadě o fotbal. ACAB je spíš zajímavej exkurz do práce a života příslušníků policie z řad těžkooděnců. Od známýho, co pracuje u policie a zná pár těžkooděnců osobně, už delší dobu vim, že jsou to většinou tvrdý týpci, který nechoděj pro ránu daleko a nakonec se moc od chuligánů nelišej. Takže mě charaktery jednolitvejch postav moc nepřekvapily, někoho to ale jistě zaskočí. Přece jenom, mlátit někoho několikrát měsíčně pendrekem, neni práce pro normální lidi. Slušně zpracovanej a zahranej snímek, kterej díky rychlejšímu tempu a sympatický stopáži nenudí, jen bitek mohlo být trochu víc, čtyři slabší hvězdy. ()