84. Annual Academy Awards

• USA The 84th Annual Academy Awards
Publicistický
USA, 2012, 180 min

Účinkujú:

Billy Crystal, Meryl Streep, Rooney Mara, Michelle Williams, Glenn Close, George Clooney, Brad Pitt, Gary Oldman, Jean Dujardin, Demián Bichir (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po čtyřiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2011. Tím okamžikem bude pondělí 27. února v půl druhé ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

GodComplex

Hmmm, sediva nuda. Staci si to shrnout: Host - Billy Crystal neskutecnej trapak. Show - absolutne o nicem. Videosekvence - extremne slaby odvar predchoziho roku. Nominace - naprosto ignorantni. Vitezove - predvidatelne a prizdisracke volby, bez jedineho prekvapeni. V podstate se to ale dalo tusit. Co me nastvalo nejvic - kategorie hudby, nejen ze akademie ignorovala 2 nejlepsi soundtracky roku Drive a Dragon Tattoo, nejen ze misto nich nominovala 2x, slovy dvakrat ultra-nudneho pizlala Williamse, ale jeste cenu predvidatelne shrabnul ten francouzsky noob. Jedina potesujici zprava je scenaristicka vyhra Woodyho za genialni Midnight In Paris. 3/10 ()

Jillen

Bohužel, čím je Oscarům více, tím méně zábavné je je sledovat. O nějaké vypovídající hodnotě cen ani nemluvě. Ale stále je to největší filmový svátek a já ani příští rok nezlituji probděné noci. Doufám však, že číslo 85 přinese větší štěstí a rok 2012 lepší nabídku filmů. ()

Lum3n

Hodně konzervativní, až staromilský večer. Projev Billyho Crystala sice hravě překonává ty dvě katastrofy z loňska, ale na víc než hyperkorektní průměr to nebylo (obvzlášť v porovnání s Gervaisem, či předloňským oscarovým duem Martin-Baldwin). Pomyslné ceny za nejlepší výkon v roli předávajícího by si odnesly Emma Stone a Robert Downey Jr. Potěšilo úchvatné představení Cirque du Soleil. Co se rozdělení samotných cen týče, tak bylo až nepříjemně předvídatelné a pro mě opět spíše zklamání. Komentátoři HBO byli jako tradičně skvělí a zpestřovali lehce monotóní show (kritiku od některých uživatelů nechápu). ()

Tirion

Trošku uondané, trošku sentimentální, ale hlavně bez pořádného švihu. S vítězi souhlasím. Ale laťku, kterou před časem nastavil Hugh Jackman a jeho produkce se nadále nedaří na Oscarech překonat. ()

Herr_Flick

Red carpet k předávání asi neodmyslitelně patří, ale ještě že je v dnešní době možné sledovat více programů najednou. Takže jsem namísto póz pro fotografy a nicneříkajících rozhovorů mohl zároveň po očku vychutnávat i NBA All Star Game. Koberec tedy pominu a přejdu k samotnému předávání. Show opravdu nic moc. Nemůžu dát víc jen proto, že si Galifianakis s Ferrellem myslí, že jsou vtipní, když 5x upustí činely potom, co vystřídají oceněného Ludovica Bource, kterému nerozumíš ani slovo. Překvapivý těžký průměr právě od těch největších hvězd. ()

Lauri

S výsledky jsem letos velmi spokojená, žádné extra překvapení se podle mě nekonalo, Meryl si svou třetí sošku více než zaslouží. Jediné, co mi vadilo bylo, že byť byl Billy Crystal úžasný, scházela mi nějaká velkolepost. Nicméně stěžovat si němůžu a nezbývá mi nic jiného, než se těšit na příští rok. ()

jezurka42

Co můžu říct k letošním OSCARům? Vyhrál The Artist, vyhrál Jean Dujardin, vyhrál Christopher Plummer. Když vyhlašoval Colin Firth vyhlašoval kategorii "Nejlepší herečka, byla jsem jak v tranzu...MERYL STREEP...byl to přímýa tak trochu (ne)čekaně tvrdý náraz. Její děkovná řeč mě nejdříve rozbrečela a nakonec rozesmála (nebo obráceně?...) "Když řekli moje jméno, úplně jsem slyšela, jak polovina Ameriky řekla...ALE NE, UŽ ZASE ONA... No co, mě je to jedno..." Mě je to taky jedno. :) Ať si říká, kdo chce co chce, ale Meryl, TA MERYL, nás tady bude ještě hodně dlouho strašit a hlavně překvapovat... Pevně to věřím :)) ()

Beagle

Nemám letošní show příliš co vytknout. Od Billyho Crystala se čekalo hodně, myslím, že podal svůj standardní výkon, show byla vkusná s krásnými dekoracemi. Obrovským pozitivem pro mě byl hudební doprovod - AR Rahman, Esperanza Spaldig - i spektakulární vystoupení Cirque de Soleil. Vtipy byly vtipné (párkrát se sice nevydařily tak úplně podle přadstav, ale za pokus to stálo), úvodní montáž pochopitelnější než loňská variace na Inception v podání Anne a Jamese, a písnička na úvod tradiční. Mezi předávajícími kralovaly dámy - Emma Stone, Tina Fey, osazenstvo Bridesmaids a jako obvykle Robert Downey jr. Takže co se show týče, laťka pro příští rok se sice příliš nezdvihla, ale letošní ceny se vrátily tak říkajíc do zaběhnutých kolejí a to po (neúspěšných) experimentech s některými moderátory taky není špatné. A ocenění? The Artist zabodoval na plné čáře (zaslouženě), Hugo pobral technické kategorie (taky zaslouženě), v hereckých kategoriích dopadlo (naštěstí) vše podle očekávání - skvělý Plummer, hroutící se Ocatvia Spencer, úsměvem nahrazující angličtinu Jean Dujardin a FAMÓZNÍ Meryl znamenali třešničky na dortu celého přenosu. Takže tenhle návrat ke kořenům se podle mě nemohl vydařit lépe.__Viděno živě na HBO v původním znění (takže komentáře pánů Baldýnského a spol. pouze v reklamních pauzách). ()

Attta

Sledováno v originále: Na koberci slušené rozhovory, vítězové obecně zasloužení a vcelku pěkná podívaná. Jednou jsem zkusil přepnout na HBO verzi komentovanou v CZ a musím říct, že lituju ty, co se na to museli dívat. Navzdory tomu všemu musím říct, že jsem od toho čekal trochu víc a sledovat tohle skoro do rána a pak někde vstanout je opravdu zabíračka. ()

TommyLeeJape

Viděl jsem asi 3 minuty s českým komentářem a celé ty tři minuty jsem děkoval škole za moji celkem slušnou angličtinu. Protože sledovat to na českém HBO by mě tak nasralo, že bych snad dal odpad nebo já nevím. ()

campix

Celý loňský filmový rok pro mě poznamenal i Oscarovou ceremonii, která mě abych řekl pravdu dosti nudila. Billy Crystal je více než zkušený moderátor a k jeho výkonu nemám výtky, předávající si také odkroutili to co měli, někteří ocenění zaujali. Jako například Jean Dujardin nebo Octavia Spencer. Ale přišlo mi to všechno takové strohé a tradiční. Navíc ohledně nominovaných/oceňovaných filmů nepodléhám hypu kolem Huga a ani The Artist jsem neviděl. A bohužel mnou obdivované filmy měli jen pár nominací, jestli tedy vůbec nějaké měli (Drive, Půlnoc v Paříži, Warrior,Zrození Planety opic). Ceremonie mi nepřišla nijak pokroková prostě standart, na který se dá ale stále v pohodě koukat celé dvě a půl hodiny. ()

carly

neboli ničím extra výnimočné, ale celkom som sa zabavila. dala by som in tak 3 a 1/2* pár momentov bolo trochu trápnych, pár bolo super - ako Emma Stone s Benom Stillerom, páčilo sa mi In Memoriam, keď vynechali potlesk a vložili aj pár výrokov od zosnulých. a aj tie vsuvky o filmoch neboli zlé. najlepší bol ale Cirque du Soleill. u mňa stále vedie Hugh, ale na rozdiel od minulého ročníka saom tento aspoň vydržala pozerať ()

Ice123

Možná se mnou nebude spousta lidí souhlasit, ale loňské udělování mě bavilo víc (ovšem pochybuju, že někdy bude překonán H. Jackman z udělování 2009). B. Crystal by mohl být více vtipnější a ne tak "suchý". Jinak na můj vkus dostal Hugo až moc cen, ale jsem nadmíru rád za The Artist, který jich také shrábl dost a hlavně ty nejdůležitější.... 60% ()

Fancipal

Osazenstvo je možná každý rok stejné, šablona pořadu se taky pravidelně opakuje, vtípky možná ztrácejí na lesku, but I don´t care. Každý rok se těším na starou známou bandu fotogenických hvězd v perfektně padnoucích šatech. Podle Woodyho Allena, jedna velká šaškárna a nabídka čerstvého masa Hollywoodu, podle mně, jedna velká oslava filmu, jak pro herce, tak pro fanoušky. Díky. ()

E=mc2

Akadémií už úplne zajebáva? (pardón za výraz). Ale čo má znamenať ten Hugo a jeho víťazstvo v kamere? Polovica filmu je nechutne digitálna ako aj kamera. A samotná kamera nie je ničím extra. Naopak Emmanuel Lubetzki s jeho Stromom života http://www.youtube.com/watch?v=G_zgE8E5kJ8 je Pán kinematografie. Spolu s Rogem Deakinsom sú najlepší vo svojom obore momentálne. Asi im tam niekto pekne závidí. Tak isto najlepšia réžia. Tú mal jednoznačne vyhrať Terrence Malick (o filme a jeho sympatiách sa dá debatovať) Chýbalo mi tam zaradenie filmu Warrior. Čo tam robil Vojnový kôň? nerozumiem. Som prudko rozčarovaný. The Artist som nevidel, ale mám silné podozrenie že za to vlezdoprdelkovanie Hollywoodu v jeho zlatých časoch si vypýtali Oscara sami. Tú jednu hviezdičku dávam za moderátora a jeho sem tam hlody. Prudko imbecilný český komentár retardovanej dvojice som si vypol(stream). Stále zostáva fakt že najlepšie zmoderovaným Oscarom s programom na úrovni bol ten, v ktorom Heath Ledger dostal Oscara za Jokera. Inak to boli samé exkrementy. Hollywood ide stále viac a viac do sračiek. Každým rokom. Tak veľmi som to Malickovi prial. Scorsese natočil len priemerný film. Výhra vedľajšej postavy z The Help potešila. Jediné pozitívum večera. ()

moviefilm

Pomerne v pokojnom duchu nesúci sa večer ma svojou atmosférou potešil. Nostalgia bola priam hmatateľná. Billy Crystal podľa mňa nepredviedol niečo extra, bol fajn, ale čakal som niečo viac. Akadémia by potrebovala niekoho, kto by sem priniesol fresh air (na Rickyho Gervaisa Akadémia nemá gule, moja vysnená dvojica je Anne Hathaway & Hugh Jackman, Jack Black & Will Ferrell a Tina Fey & Steve Martin (alebo Alec Baldwin)). Zamrzeli ma ale jeho dosť hlúpe narážky na vek Christophera Plummera, ktoré mi prišli nevhodné. Naopak hádanie kto na čo myslí, boli skvelé (Nick Nolte). Celkovo bol tento rok málo vtipný (nezachránil to ani Chris Rock, ani Emma Stone), možno absenciou Jacka Blacka na ceremoniále. Čo sa červeného koberca týka, nahnevali ma nestrihnutím na Saschu Baron Cohena. Potešilo ma niekoľko šokov (strih, hlavná herečka, vizuálne efekty, kamera), no bolo ich stále málo. Celkovo mi tam chýbalo napätie. Možno preto, že bolo natočených toľko skvelých filmov, že ak som aj niekomu držal palce, zmieril som sa s faktom, že žiadne šance nemá (Kenneth Branagh, Glenn Close, Michelle Williams, Max von Sydow, Jessica Chastain, Brad Pitt, War Horse, Extremely Loud and Incredibly Close), no a z filmov, ktoré šancu mali mi bolo jedno, ktorý vyhrá. A mimochodom, extrémne vtipní boli český komentátori na HBO, po víťazstve Jean DuJardina, ktorý zjavne nebol ich favoritom. Potom, čo prehlásil: "I love this country!", jeden z komentátorov si neodpustil uštipačnú poznámku: "Tak se nauč po anglicky!"... :) ()

ivan_drago

Tenhle rok klasika, ale neskutečně dlouhý je to jako každý rok... Předávající fajn, ocenění taky fajn... K dobru pořadu slouží, že sem u toho neusnul ani kolem páté ráno... A nejvtipnější předávající byl s přehledem R. Downey jr. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky