Severný ľadový oceán je miestom, kde sa studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tú prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárne ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktoré by mal za následok rovnako strašnú odvetu. Hry sa však skončili! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident a velenia nad armádou aj nukleárnym arzenálom sa ujíma nebezpečný admirál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je len hrozba, vojna sa pomaly začína. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando za úlohu nájsť a zachrániť ruského prezidenta, pod vodou je povolaná do akcie špeciálna útočná ponorka na čele s kapitánom Joeom Glassom (Gerard Butler). Ten musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti z podmorských hier na mačku a myš a dostať sa až do tyla nepriateľských vôd. A v prípade nutnosti zaútočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde nečakaných protivníkov aj spojencov. (TV Markíza)

veverysiak

Prepánaboha, nechce sa mi veriť, že Gary a Gerard zobrali tento džob, je to strašidelná mindžovina, a to aj napriek tomu, že pri takýchto žánroch sa vôbec netreba zamýšľať, akurát hltať, na efekt je to urobené celkom slušne, lenže takýchto naspídovaných strieľačiek a naháňačiek je na trhu do aleluja, aj keď bez hviezd prvej a druhej kategórie, takže 40%. ()

Grázl83

Mě to bavilo a dá se říci, že první polovina byla na plný počet. Druhá půlka už měla nádech béčka včetně pár klasických klišé. Vyzdvihnul bych hudbu, která místy skvěle dotvářela atmosféru. ()

Tinka456

Keď ste proste presvedčení od Vášho partnera, poď pozrieme si to.... Oki, pretrpíme to :) Taká akčná podpriemerovka. Videla som už aj lepšie akčné filmy s Butlerom. ()

bonovox

Svižne natočená ponorková akčná jazda pri ktorej netreba veľa premýšľať. Butler je v podobných úlohách ako doma a poteší venovanie M.Nyqvistovi. ()

belinko

Amerikanizácia vo filme dosiahla novú úroveň. Na ich vlajky, ktoré je vidno v priebehu celého filmu som si už tak nejak zvykol. Na potlesk v operačných centrách, keď sa im podarí vyvrátiť katastrofu tiež. Na to, akí sú vlastne Američania milostiví, všetkým pomáhajú, sú neporaziteľní a vyhrajú vždy i keď sú o krok za nepriateľom - to je samozrejmosť. No tento snímok priniesol novú čiarku na nástenke amerikanizácie. Samozrejme, všetky vyššie spomenuté body sa nachádzajú i v tomto filme, no v tomto snímku pribudol i jeden nový. Oni totižto už nepotrebujú z rúk teroristov zachraňovať svojho prezidenta. Ó, nie. Oni tento krát zachraňujú ruského prezidenta. A čo je najzaujímavejšie - zachraňujú ho z rúk rusov. Američania sú v tomto snímku tak úžasní, že potopia túžbu po moci a zabránia korupcií iného štátu. Ó, áno! Amerikanizmus v tomto filme je tak silný, jak jak vývar po opici! Gratulujem a nie - ďakujem, už viac nie. Radšej jed. ()

esmoke

Po shlédnutí filmu se mi honilo hlavou jen to kdo na to dal peníze? a co tam dělají Gerard Butler, Gary Oldman? To není ani béčko. (CZ dabing) Rozpočet: $40 miliónů, Tržby: $31,672 miliónů. ()

DexMASTER094

Solidní 3*, ale protože filmu po celou dobu nechyběl drive a scénář docela vyšel, tak dávám 4*. Válečných/historických filmů o ponorkách je jako šafránu, tak jsem si nemohl tohle dílko nechat ujít. Poměrně jsem se bavil. ()

kolly13

Solidní hlubinné drama, dobré obsazení a kvituji akční scény s pro mne novými záběry. Proto odpustím vykreslení trochu neschopných rusáky se směšnými helmami z roku 1949. Leč stále je to dobrý, ale průměrný film. ()

gogo77 odpad!

0/10... toto bol asi najhorsi film roka... americki vojaci unesu ruskeho prezidenta ktoreho zajali vlastni ruski ministri... ano dobre citate ... proste cely dej, scenar, neuveritelne akcie vo photoshope ... tupe nudne tvare ... strasne sklamanie ... ale zase som sa narehotal na nerealnosti a absurdnej debilite vsetkych prvkov filmu ()

bigmatko

vôbec to nebolo také zlé ako naznačovali mnohé komentáre a nebolo to o nič menej reálne ako pády bieleho domu a podobné akčňáky, v ktorých americký hrdinovia prekonajú nástrahy súdruhov snažiacich sa nabúrať demokraciu a potlačiť ľudské slobody a v ktorých malá hŕstka oddaných, riskujúcich ľudí vždy na hrane reálnych možností nedbajúc vlastných životov bojuje pre svoju americkú vlasť. Amerika je silná amerika je lepšia Amerika ochráni aj ruského prezidenta. Klasický hrdinský gýč, ktorý sa však dá pozerať, pod morské zábery sú dobre spracované a v konečnom dôsledku to dokonca dáva aj aký taký zmysel. ()

argus123

Tento film mi pripomenul tie stare sovietske akčňaky kde boli tak isto Amici ukazany ako zly, či neschopny. Preto sa na scene objavil Soviet ktorý všetko zachraní. Narozdiel od USA ale Rusko dospelo, a točí viac menej realne filmy, bez politicky zafarbeneho podtextu. Tolko k parodií na normalny akčny film. ()