Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podľa legendy japonský generál Yamashita na konci druhej svetovej vojny ukryl kdesi v regióne juhovýchodnej Ázii, na ostrove Sulawesi, zlatý poklad nesmiernej hodnoty. Práve do týchto končín sa vyberá zazobanec Price (Les Loveday), jeho priateľka Su-Ling (Carmen Soo), inžinier Stanley (Sam Hazeldine) a výskumníčka Rie (Miki Muzuno) s ochranou v podobe žoldnierov vedených kapitánom Tino Prawom (Ario Bayu). Keď sú napadnutí neznámym nepriateľom, útočiskom sa im stane stará japonská baňa ešte z dôb svetovej vojny, kde ako onedlho zistia, Japonci vykonávali tajné experimenty na svojich zajatcoch. Séria zvláštnych udalostí im dá hroznú istotu, že tam nie sú sami... (beso74)

(viac)

Recenzie (18)

Karamanlis 

všetky recenzie užívateľa

Dead Mine bol natočený na objednávku pre HBO Asia a vzišiel zo spolupráce britského hororového režiséra Stevena Sheila s indonézsko-singapurskou spoločnosťou Infinite Studio. Tento kúsok síce neprináša nič zásadné či nevídané, v mnohých ohľadoch je však konkurencieschopný aj v celosvetovom merítku. Príbeh stojí a padá na postavách podzemných mutantov, ktorých masky nie sú najhoršie, v momente keď sa však na scéne objavia členovia cisárskej stráže, ktorí sú všetko možné, len nie desiví, to celé akosi začína ísť dolu vodou. ()

elanius 

všetky recenzie užívateľa

(67/2013, DVDRip) / Škoda toho záveru, nejako sa to skončilo rýchlo, aj keď práve v tom momente sa mohlo rozhodnúť či pôjde o nad alebo podpriemer. Zostalo pri tom druhom. Námet super, ale asi to chcelo viac snahy aby sa z neho dal vytrieskať kúsok s väčším napätím, kvalitnejším spracovaním. Dead Mine vyslovene nesklamal, ale highlight sobotného hororového večera z neho bude ťažko. (4/10) ()

Reklama

ricci.s 

všetky recenzie užívateľa

Porovnanie s Descentom či Morituris celkom sedí, ale podľa očakávania to nedosahuje kvality ani jedného z týchto snímkov. Skupinka vojačikov, jaskyňa, šachty, mutanti / gladiátori, boj o život. Námet, ktorý sa obvykle nedá veľmi pokaziť - čo je vlastne režisérove veľké šťastie. Nakrútené je to v poriadku, takže som od momentu, keď hlavné postavy vstúpia do jaskyne, čakal, že to ohodnotím lepšie. Lenže väčšiu prvú polovicu som sa dosť prenudil, postavy mi veľa nehovorili - nebolo komu fandiť - a nebyť záverečnej vybíjanej, šiel by som do podpriemeru. Gore síce dobré, akcie je celkom dosť, ale podzemné priestory si pýtajú aj kúsok atmosféry a strachu, a s tým režisér žiaľ narábať nevie. Takže celkovo u mňa len o miniatúrnu štipku lepšie ako ďalší podobný horor Underground (2011) a na Stevenovom mieste by som sa v budúcnosti radšej vrátil k jednoduchým a poriadne brutálnym exploiťákom. ()

Yoshitsune 

všetky recenzie užívateľa

Úvodní titulky docela vkusně udělané, hudba taky nebyla špatná a ani prostředí nebylo k zahození. A démoničtí samurajové a vysušení polo zombíci, taky měli něco do sebe A že samurajové, byli docela děsivý, své o tom ví i herní Lara Croft která se s nimi utkala v roce 2013. Násilí je zde docela vlažné a gore vcelku žádné, byť jedna slušně roztrhaná mrtvola, potěší tak nic co by nějak šokovalo. No a teď ta špatná stránka filmu, herci sou prkení a mnohdy přehrávají, takže jejich herecké výkony sou bolestné a žalostné,dialogy sou zase tupé a o ničem. Jak vidno Joe Taslim bitkař a sympaťák, byl první kdo započal, herecký styl, že se nechá obsadit a v podstatě nic nepředvede. Ano Taslim je zde asi na pět minut a nic, prostě žádný herecký výkon a ani akční scéna. Pak to aplikují, jeho kamarádi ve filmu Star Wars: The Force Awakens, ale Taslim s tím tak nějak přišel první. A film bych určitě nepovažoval za akční, těch pár rádoby akčních scén, sou k smíchu a říkal sem si, co to tam ti herci dělají ? Díky tomu všemu i ta špetka hororu, se pak vytratí, a je z toho spíš komedie. ()

Madsbender 

všetky recenzie užívateľa

Nebolo to totálne o ničom, v podstate súhlasím s J*A*S*M -om. Je to slabšie hororové béčko s trochou akcie a Joe Taslimom, ktorého si možno niektorý pamätajú ako toho sympatického seržanta zo skvelého The Raid: Redemption. Len je škoda, že radšej s tým istým obsadením (inak Sam Hazeldine mi v roli bývalého vojaka pripomenul Mikaela Persbrandta v novej Bond-like sérii Hamilton) nenatočili zábavný akčný thriller, hlavne keď mali k dispozícii výbornú kameru (týmto odovzdávam pochvalu za kvalitný vizuál) a zaujímavé pekné externé lokácie, ktoré sa žiaľ objavia len krátko. Príbeh je zbierkou pozliepaných myšlienok a tém z iných filmov, vraždy sú tuctové a nezaujímavé (čo je vzhľadom na celkom dobré obsadenie, ktoré si vyžaduje štýlovú vyvražďovačku paradox), no stále sa to dá pozerať a miestami je to aj celkom zábava, alebo sa aspoň s Hazeldinom divák zamyslí nad podstatou vojaka. Mimochodom dobre nadškrtnutá téma na diskusiu. Nebyť otrasného záveru a toho, že od nástupu cisárskej stráže na scénu to už nie je ani horor, dal by som možno aj tri *. ()

Galéria (4)

Reklama

Reklama