Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Prochy38

Po delší době z kina naprosto nadšený. K dnešku rozhodně nejlepší film roku 2014. Bomba jako prase. Fakt vynikající, vymakané a skvěle udělané sci-fi. Snad po všech stránkách. Efekty na jedničku podtrženou. Hudba zvládá dodávat akci dynamiku a v tom dolby atmos to fakt dost dobře znělo. Příběh? Opět originální myšlenka, kterou se na plátně podařilo zhmotnit dokonale. Herci.... Tom Cruise v posledních letech exceluje v jednom filmu za druhým a tento není výjimkou. E. Blunt je hrozně hezká holka a tady jí to seklo o to víc. Sexy Verdun Angel. Akcí se nešetřilo, bylo to nápadité. Nechyběla dnes moderní komediální vložka, která ovšem měla cit. Vtipné to bylo, když to vtipné být mohlo, ne jindy. Skvělé! Ten konec bych možná pro dobro všech udělal jinak, ale mají ho takový, tak budiž. Nadšení, obrovské nadšení! ()

Duch217

Obyčejnej průměr, kterej uspokojí, ale rozhodně nenadchne. Nápad zajímavej, ale rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Podle hodnocení jsem čekal vážně nějakou pecku, ale zase jsem se nechal napálit :D ()

peetriss

Na hraně zítřka je Limanovou ukázkou, že i film, který se mazlí s mnohým předtím viděným, lze natočit inteligentně, dynamicky, poutavě, zábavně a vizuálně líbivou formou. Vzniklo tak rafinované a hravé akční sci-fi, jaké už tady dlouho nebylo. Na nic si nehraje, chce primárně bavit a současně se neutápí v hlouposti. Zpočátku nechává diváka trochu tápat, zda si z něj náhodou někdo nestřílí, ale jakmile se dostane do obrazu, je doslova vtažen do efektní řežby, která se nezdráhá v pravý čas uvolnit atmosféru nějakým tím zlehčením. Dalším cukrlátkem je geniální obsazení hlavní dvojice Tomem Cruise, který si umí spolehlivě získat divákovy sympatie, a jako vždy kouzelnou Emily Blunt, která se i přes svou křehkou visáž zdá v roli vojákyně uvěřitelná. Teď už chybí jenom Cruiseho a Murrayho týmovka :) ()

bloodcountes

Tak takhle nadšená a nasycená jako z velký hostiny jsem nešla z kina už dlouho. Takovej malej svátek dneska. Nápad je dobrej (přívrženci reinkarnace by v tom mohli najít i nějaké analogie:) a hlavně je to geniálně vystavěný - četnost opakování přesně načasovaná, aby nezačala nudit, gradace děje funguje skvěle, úžasně elegantně ne úplně polopaticky (přesto srozumitelně) podaný plynutí času a množství pokusů, ze začátku nádherná, nekýčovitě vtipná kadence restartů:)) Prostě scénář naprosto špičkový...Cruise mi konečně přišel jako chlap a ne jako klučina, Emily Blunt jsem si úplně zamilovala. Hudba vynikající, akční scény propracovaný, přehledný, mimikové hodně povedený. No prostě skvělej film, rozhodně za podívání v kině stojí. Možná že i ve 3D, ale nutný to imho není. ()

Darth Maul

Podarený sci-fi thriller, ktorý ma nadchol svojou poctivosťou a bezprostrednosťou. Príbeh je vystavaný na maximálnom využití schopnosti vojaka Cagea restovať deň. Tento koncept prináša mnoho vtipných momentov a v rámci žánru science fiction pôsobí sviežo. Výživným prvkom Edge of Tomorrow je aj hlavná ženská hrdinka, kovová mrcha, anjel z Verdunu, Rita Vrataski, zahraná hriešne krásnou Emily Blunt. Som rád, že sa dnes točia filmy, pri ktorých sa dá premýšľať a oddychovať zároveň. ()

Hadriel

Moc dobrý. Velmi rychlý nástup, pouze kratičké úvodní vysvětlení, které ale řekne vše co je třeba vědět. A pak už to jede. Sešup, žádná nuda. Rychlý střih, spoustu akce. A v Premiere Cinemas v sále s Dolby Atmos hodně silný zážitek, hlavně scény z invaze a přeletů výsadkových lodí, opravdu to extrémně vtáhne do děje. Na Dolby Atmos se vyplatí jít snad více než na 3D, opravdu povedený mix, který se může rovnat úžasnému Oblivionu. Děda Cruise hraje snad líp než za mlada. Emily Blunt rovněž skvělá. Ve většině případů mi ženské akční hrdinky moc nesedí, ale tohle se povedlo. Opravdu pohoda, konečně nějaký kasovní trhák na který se dá opravdu dobře koukat. +Sound mix! + Hot Emily Blunt a stále dobrý, starý dobrý Tom Cruise, kterého ještě určitě mnohokrát uvidíme. +Konečně emzáci také útočí někde jinde než po Státech. HQ na Ostrovech a invaze na kontinentální Evropu je vítaným osvěžením. ()

Dyas

Jsem jedním z těch, kteří jsou z filmu velmi nadšení. Tom Cruise si fakt umí vybírat projekty, protože Edge of Tomorrow je skutečně sci-fi pecka. Hned od samotného počátku je film vtipný, zajímavý, napínavý, akční a především zábavný. Od první minuty jsem byl pevně přikovaný k sedačce a soustředěně sledoval každou scénu. Důležité je, že jsem ve filmu neobjevil žádné otravné klišé a hlavně se i přes stejně opakující den a některé scény nejde nudit, protože se tam vždy najde něco originálního, přičemž se ve správném okamžiku změní opět lokalita a způsob boje, což se krásně cení. Ať si noví Transforměři sbalí svoje saky paky, protože tohle bude tento rok nepřekonatelné akční sci-fi. Další chválu nese jméno Emily Blunt. Můžu říct jen jedno:''Asi jsem se zamiloval!'' :D Tahle herečka si získala mé srdce hned tímto filmem a já nemůžu jinak, než ji hodit do top 10. Ještě kousek a označil bych prozatím Edge of Tomorrow filmem roku, protože jsem z něj skoro stejně nadšený jako z Noeho. Trochu mě mrzí, že tak dobré sci-fi má tak nízké tržby, ale Transformers si opět dají něco kolem miliardy možná? Netuším, kolik chvály bych ještě tomuto filmu mohl připsat. PS: Zpocená Emily Blunt v tom vytuněném oblečku s tím fajnovým mečem v ruce je stráášně sexy :) ()

jabba

4* a kousek. Na max to není, ale jsem moc rád, že jsem po dlouhé době na plátně viděl akční sci-fi blockbuster u kterého jsem si nepřál brzké objednání na lobotomický zákrok či Jim Carreyův trik s vrtačkou ve stylu extrémní magie (viz: Incredible Burt Wonderstone). Haleluja za to! ()

Jespi

Naproto boží, skvělej film. Dlouho jsem se rozmýšlel jestli dát 4 nebo 5 hvězd, nakonec jsem si řekl, že ten jeden jedinej aspekt filmu, kterej se mi nelíbil *SPOILER* Naprosto převídatelnej konec, klasickej happy ending se vším všudy, kterej byl jasnej prakticky od doby, kdy jsme se dozvěděli zápletku *KONEC SPOILERU* nemá dost velkou váhu na to, abych mu srazil hodnocení. Ze začátku trošku zlobí velmi třaslavá kamera, ale nakonec mi došlo, že má jen nabudit dojem chaosu, který se na novodobé Omaha Beach odehrával. Každopádně, film nasadí velmi rychlé tempo, nezabývá se zdlouhavým rozjezdem a nekonečným úváděním postav. Vše je vrženo od začátku do obrovské smrště akce, skvělých efektů, originálních mimozemšťanů a hlavně, neskutečně vtipného černého humoru. 90% ()

dormouse

Princip časových smyček tady už byl, tedy minimálně v Source code, ale Emily Blunt je překrásná a Tom Cruise projednou zas vypadá, že umí hrát a že měří víc než 165 cm, tak co. Nenudila jsem se. ()

prezdivaka

Ti, co tak vyzdvihují originalitu scénáře, by se měli podívat na film Na Hromnice o den více. Dokonce je v něm i podobný morální vzestup hlavního hrdiny. Naprosto stejný nápad jen v jiném sci-fi kabátku. Narozdíl od něj se tady po nějaké době topíme v nudě a opakování je zbytečně stereotypní. Nepřináší ani humor, ani posun v ději. Také mě mrzelo akční podání nepřítele. Můj názor je, že méně by mohlo být více. Tohle je opravdu spíše videohra. Scénárista se moc nezabýval realitou a po autonehodě s potřebou transfůze krve je Cage brzy jako rybička. Prostě potřeboval transfůzi, aby byl film ještě dramatičtější. To mi právě na amerických velkofilmech vadí. Nic jim není dost. ()

Wajsik

Tady to ani nejde jinak. Takové Sci-fi tu už dlouho nebylo. Tom Cruise mě posledními filmy moc neoslňoval, ale tady při spolupráci s (nádhernou) Emily Blunt mě zasáhl přímo do srdce. Nepodívat se po dobu téměř dvou hodin na hodinky - tomu říkám dobře odvedená práce. ()

lucijelucije

Výbroný film. Nejenže tady najdete spoustu akce a výborných scén, ale určitě se u tohotio snímku i bezvadně pobavíte. Je to úplně něco nového, a i když závěr byl už trošku fádnější, najdete si tady své sympatie, protože tady je odbouráno vše, co jinde je naopak pusto prázdně přibouráváno. ()

Disease

Výraz "intelignentní military scifi" jsem až doteď považoval za oxymoron :-) Jako bonus otevřený konec, který uspokojí jak milovníky happyendů tak příznivce dickovských wtf twistů. ()

Mitin

Po všech stránkách výborný film s časovou smyčkou, kterou mam rád. Naprosto úžasná Emily Blunt, kterou po tomhle filmu zbožňuju a padesátník Tomík, který stále vypadá na 20. Trochu mě sklamalo, že trailer byl tak průhledný a otevřel nám vlastně náhled na celý děj. To ale nic nemění na tom, že to, co nám prozradil trailer i tak stálo za to! ()

mclenin

Vezmite dômyselnosť "Na hromnice o den více", akčný prvok "Source code", megalomanskú výbušnosť "Transformers", obsaďte Toma Cruisa, zahaľte to do sci-fi vizuálu v štýle "Oblivion", označte nálepkou "blockbuster" a na svete je mladšia verzia "Vojny svetov" - Edge of Tomorrow. Kasový trhák, ktorý viac ako svojim lookom prekvapil zaujímavým poňatím hry s časom, pričom svojou štylizáciou skutočne pripomína systém počítačových hier - pomalý postup vpred a učenie sa na vlastných chybách. Námet, okrem toho, že je nosným pilierom, je však aj klzkou a šikmou plošinou. Pokiaľ tvorca kĺza po povrchu je zdanlivo všetko v poriadku, akonáhle by chcel ísť do hĺbky hrozí riziko, že sa zamotá do vlastnej siete na úkor logiky a zrozumiteľnosti príbehu. Našťastie je Edge of Tomorrow prvý prípad, hoci záver na mňa pôsobil veľmi samoúčelne, t.j. "musí sa to skončiť podľa istej šablóny bez ohľadu na fakt, ako si to vysvetlia diváci, to už nie je podstatné." Plusom tohto snímku je určite priamočiarosť a rýchly rozbeh bez zbytočného naťahovania, skutočnosť, že sa neberie vážne a obsahuje aj vtipné momenty, vizuálne je bezchybný. Akusticky by si zaslúžil zapamätateľnejšiu stopu (príklad Oblivion - M83). P.S. - Emily Blunt to ako "full metal b..ch" neskutočne sadlo ()

Perverz

Častokrát se po ránu probouzím, v příkopě, v cizím domě, v cizím městě a říkám si ou fak!, už zase? Takže asi vím co podplukovník Cage zažíval. On se vrací na stejný den pořád dokola, zase, hodně hodně hodněkrát, a už ho to přestává bavit, né však mě, mě to bavilo, naprosto vychytralá sci-fi záležitost, jedna z nej roku. Žádné politikaření, jak by se nabízelo, když jde o téma válka. Trikaři tomu nasadili korunku, Emily Blunt naprosto úžasná, nechybí ani špetka humoru, mimikové jsou perfektní. Nemám co vytknout, film snad nemúže nikoho nudit. Častokrát se po ránu probouzím, v příkopě, v cizím domě, v cizím městě a říkám si ou fak!, už zase?.. Kurva, to už se vracím zase v čase na začátek komentu. ()

Sufferer

Bývali časy, keď som fičal bezmála na každom “hajpe“, dnes nad tým najväčším tohtoročnej uhorkovej sezóny len neveriacky krútim hlavou. Nikomu však nemôžem zazlievať, že podľahol plnotučnej zábave, ktorá dokáže osloviť aj po stránke scenára. Presne tak. Liman jednoducho nahádzal do krabice od topánok prvky z viacerých filmov, zatrepal s nimi a na premietačky kín zavesil relaxačný sci-fi akčnák, v ktorom spomínané prvky spolu nielenže logicky fungujú, ale v jeho prevedení sa navyše javia sviežo. Obzvlášť to predurčuje snímku do kategórie blokbasterov, ktoré nie sú ako náplasť. Takisto zbehnú rýchlo, ale pozerať ich, naopak, nebolí. ()

vander19

Tom Cruise sa po minuloročnom Oblivone opäť objavil v Sci-Fi fantasy príbehu a tento krát po boku Emyli Blunt. Po jeho vstupe medzi Hobbartových scientologických maníkov sa stále častejšie zobrazuje v týchto príbehoch. Žeby nariadenie sektárskych vodcov a ich očakávanie, že nás ľudia a stroje z vesmíru prídu odstrániť? Preto Toma trénujeme pomocou filmov, aby nás spasil???? Čo sa týka Emily, tak u nej je to ako na hojdačke. Aj u nej je citiť, že tieto sci fi srandy rada točí, ale v niektorých ma dokonale sere. Tu práve vôbec a to podľa trailerov som myslel aká to bude neohrozená amazonka. Oproti minuloročnému Oblivionu tento krát príbeh ťahá a baví už od úvodu. Mal som nejasne narysované, čo sa asi bude diať, ale tvorcovia fak spravili dobrú robotu a od sameho začiatku vtiahnu človeka do deja. A keby viem čo vedel náš neohrozený Tom tak by som si oveľa viac dovolil ku Emily, však si aj tak na to dievča nebude pamätať :-). Znovu raz musím pindať na Brandona Gleesona. Prečo mu nedajú viac priestoru? Prečo mi toto robia v poslednej dobe čoraz častejšie? Rovnako ako Bill Paxton, chudák mal tú istú scénu dookola ako škrekoč svoj nočný výlet v klietke s kolieskom. Vizuálne filmu sa nedá moc čo vytknúť, snáď len to, že ich výtvory ľudských nepriateľov sú dosť podobné tým z Matrixu alebo z Votrelca. Inak vizuálna krása. ()

Piri

Je to dobré, pekné aj zábavné, sympatickí herci. Tak sa zdá, že v poslednom čase bude asi každý väčší sci-fi film s Tomom Cruisom ;) Emily Blunt bola ako vystrihnutá z akčných komiksov alebo skôr video hier v mne hesla "so sexy warrior". Dobrá akcia aj námet. Pripomína mi to kultovú sériu video hry Crysis. Keďže nejde o nič prevratné v tomto žánri, dávam 4*. ** SPOILER ** Keby si to hlavný hrdina neposral u generála a ostala by mu hodnosť, mal by to ľahšie, no hold smola :) Záver trocha nedotiahnutý, Cage mal aspoň na záver osloviť Ritu jej stredným "tajným" menom Rose, nie len svojím povestným Cruisovským úškrnom - bola by to dobrá a logická bodka. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)