Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Ratemus

Výborný Colin, scénář bez děr, výborné výkony herců a režijně zvládnuté. Tyto role sedí Colinovi jak prdel na hrnec, přesně jako Noomi, která mi je každým svým filmech více sympatická. Skvělá akce s prvky romantiky. Je to jeden z těch lepších akčních filmů za poslední roky. ()

silentname

"Dead Man Down" sa nakoniec ukazuje ako celkom schopne natočený krimi thriller s dobrou atmosférou. Musím povedať, že konečne som asi našiel Colina Farrella v role, kde si ho zapamätám, a nepôsobil ako kravaťák. A sekne mu to skvele. Okrem toho je skvelá aj Noomi Rapace. Obaja majú medzi sebou dobrú chémiu, dokážem im to obom uveriť a okrem toho majú dobré príbehy z minulosti, ktoré im dávajú dobrú motiváciu. V úvode som sa trošku strácal, no po chvíli som pochopil, čo sa vlastne deje a aký to má všetko zmysel. A fungovalo to vynikajúco. A v podstate som bol celú dobu na Vicovej strane. Plus aj Dominic Cooper je skvelý. Je síce pravda, že jeho postava je trošku klišé, no záverečná časť s ním ma skutočne zasiahla a dala tomu správneho ducha. Čo sa akcie týka je to trošku mix. Miestami sú tu skvelé akčné momentky, inokedy mám pocit, že sa tu dostalo veľké množstvo strihu a nemá to potom ten správny náboj. Čo sa ostatného týka, tak ide o veci, ktoré sme už videli. Je to film o pomste. A vieme ako to celé bude pokračovať. Vieme, kto prežije, kto umrie, vieme aký bude výsledok a nevybočuje to asi zo žiadneho klišé. Ale na druhú stranu mi tie klišé nejako moc nevadia, lebo to neuberá filmu moc na kvalite. A okrem toho najlepšie je, že film má podľa mňa dobrý spád. Trvá to 2 hodiny a nejako si ich reálne ani neuvedomujem. Jednotlivé udalosti nasledujú dobre za sebou. Scénky nie sú príliš dlhé, ani príliš krátke. A dokáže to urobiť dobré tempo pre film. Takže ako celok si myslím, že ak máte radi krimi thrillery, tak tento sa vám bude páčiť. Má myšlienku, dostatok známeho a dobrého hlavného hrdinu spolu s Noomi Rapace. Vezmite si to dokopy a budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

Claw

Hodně slušné. Temný, ponurý a pomalý thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizuál. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplný závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuji. Colin je zde fakt dobrý. /75%/ ()

eLeR

Celkom v pohode film, so slušnou muzikou, s akčnými scénami, ktoré mi niekedy vháňali úsmev na tvár. Dobitá a mokrá Noomi vyzerala po poslednej akčnej vsuvke v tom dome naozaj ako monster, ale zato pomaly sa zo mňa stáva Colinova fanúšička. Apropo, tiež neznášam, keď mi niekto nevráti z koláča nádobku na jedlo. ()

Happens

Max Payne svého druhu. Kdo by nemiloval filmy o pomstách, které jsou navíc dochucené C. Farrellem. Úžasný volně plynoucí akční film o poměrně sofistikované pomstě krystalizovaného utrpení pro obě strany. Jsem rád, že se tu zjeví motiv lásky, motiv východiska v té drsné krajině pustoty srdce zalité chutí pomsty. Finále je trochu divočina se značkou ideál pro emerickou epesní podívanou pro čistý akční konzum. ()

Chrustyn

Trailery slibovaly vybroušenou, drsnou jízdu, kde nechybí ani notná dávka akce a brutality. Výsledná podoba je však výrazně odlišná a přestože se ve filmu vyskytuje vše, co bylo viditelné v cool ukázkách, příběh se až moc zaměřuje na romantickou linii, nemluvného zabijáka a zjizvené sousedky. To vše ještě zamotané do překombinovaného příběhu o pomstě. Ale atmosféra by byla, takže celkem ok. ()

SeBig

Žánr romantický a akční mi prostě nejde ksobě pokud to není jako Desperado.. ale tohle fakt neni akční, minimum akčních scén tak tři za celý film, který se neuveřitelne táhne. Jediné plus jsou ty akční scény kterých je fakt málo a Colin Farrell jinak velké zklamaní.. film by si mohl podat ruku s filmem Redemption který mě zklamal skoro na stejné urovni akorát ten mě víc nasral. ()

Arsenal83

Ďaleko lepšie ako bežné filmy o pomste, kde príde muž v slnečných okuliaroch, vystrieľa pol roty a z 1500 guliek na neho mierených len jedna preletí bočnicou jeho plášťa. Hoci ani tu sme sa nevyhli prehnanému koncu a vlastne aj za začiatok to bola slušné štípanie od dymu zo strelného prachu. No to medzitým bavilo a udržiavalo v napätí. No a Noomi Rapace bola na prekvapenie s jazvami menej rapavá než je bežne, čo asi odkazuje na vikingské tradície, kde sa jazvili úmyselne. Možno ešte niekedy prekvapí sekerou v hlave a bude jej to slušať ako iným dámam klobúk. ()

jojinecko

Okrem hlavného hrdinu (že je Colin dobrý herec je jasné!), lepšieho režiséra a rozpočtu sa tento film v ničom nelíši od "klasického" akčného filmu na jedno pozretie. Téma pomsty na miliónty možný spôsob, záver ako z Ramba alebo Komanda, nič sofistikované alebo "logické", klišé vládne. Dobre sa na to pozerá, ale pridaná hodnota okrem jednorazovej zábavnosti (čo tiež nie je málo!) asi žiadna...Film, ktorý sa veľmi ľahko stratí v záplave jemu podobných... ()

Flego

Všetko je fajn, má to studenú atmosféru, charizmatického hrdinu, nenápadnú hudbu... Problémom je tempo, ktoré vyhadzuje diváka z rytmu a takto film pôsobí zdĺhavo. ()

Roman.Ticka

Dead Man Down zpočátku naprosto selhával co do scénáře, nemám ráda, když jsem víc mimo než je zdrávo. Později mi naskočilo až tak, že během finální střílečky jsem začala řešit, co dál s Colinovým prázdným zásobníkem pár sekund předem, než si ho logicky realisticky vyměnil za nový.☺Ale to je jen tak na okraj, abych se ujistila, jak jsem chytrá a pozorná. Jinak je to přesně ten typ filmů, který jednomu sedne a druhému nikoli, ale díky hereckému obsazení se zmíněný nepoměr dá vydělit dvěma. Jelikož autor neopomněl přidat psychologickou vložku o výjimečných chvílích, jež mi už nedělaly žádné potíže v orientaci i predikci, tudíž jsem docela spokojena. Colin mi bude svítit na cestu ještě drahnou chvíli... ()

honajz

Slušná kamera a výprava, docela dobrá atmosféra, ale přece jen mi v tom něco chybělo. Ty pokusy o přesah nebo o Leona mi přišly kách, a občas to postrádalo logiku. Hercům jsem ne vždy věřil. Ale akční scény natočené slušně. ()

Ivoshek

Takovej skoro akční thriller s poloromantickou odbočkou, několika napínavými, atmosférickými scénami a také asi třemi zásadnějšími akčními. Collin Farrell super, zatím mne myslím v ničem nezklamal, pani Rapácová taky celkem ok, ze zbytku mi přišel zábavnej albánskej zabiják Ilir. ()

Othello

Fúze filmové Evropy s výbušným americkým očekáváním je dvousečná zbraň, která v tomhle případě doplácí zejména na příšernej scénář a znuděný herectví zúčastněných (krom tradičně snaživé, ale nedůveryhodné Rapeface). Co pak na tom, že akční scény maj všechno, co potřebuju, když jedna zápletka je o tom, že necharismatický Maďar z posilovny se mstí na sympatické bandičce lokálních mafošů (a my nevidíme proč, jenom musíme dát na jeho slovo) a druhá na tom, že kvůli pár docela pěkným jizvičkám na obličeji se jakási pitomá šlapka rozhodne najmout zabijácký hovado, který má sejmout človeka, kterej jí to neúmyslně udělal. Méně je fakt většinou více. ()

JASON_X

Komická figurka Colin Šašek Farrell coby nelítostný mstitel své zavražděné ženušky i dcerušky a zabiják profesionálních zabijáků, původně ovšem obyčejný inženýr z Maďarska přišedší do USA, země zaslíbené, za svým americkým snem... Už jen za tenhle nadprůměrně retardovaný syžet se patří dát ihned jednu hvězdu dolů, aniž by soudný člověk z filmu musel vidět byť jen minutu. Další hvězda nemilosrdně dolů za vysoce dementní zvratkopudné scény, ve kterých Šašek vzpomíná na svou mrtvou rodinku, přehrává si třeba rodinná videa, slzí u nich, a do toho hraje utahaná hudba. Hnus. Další srážka za scény, ve kterých parta dětí pokřikuje a útočí na chuděrku postiženou zohavenou... Točí se snad probůh tyhle filmy pro oligofreniky? Takže to máme mínus tři. Dál - on ho nezabil, ona to neposlala; provařené a blbé klišé a čtvrtá hvězda pryč. Pak závěrečný souboj, ve kterém inženýr László Kerik zlikviduje ca dvacet po zuby ozbrojených gangsterů poté, co vletí (sic) autem do baráku. Samozřejmě ihned hvězda dolů. Jestli dobře počítám, to už je nula a nula = odpad! Jenže úplný závěr je asi nejhorší z celého filmu - "Nezabil jsem tě, protože oni mají tebe!" a pak zakrvácená a uslzená líbačka v metru za zvuků nějakého odporně slizkého cajdáku. Tedy resultát je ten, že postupoval-li bych při hodnocení důsledně, musel bych dát mínus jedna, což ovšem pochopitelně nelze. Takže tenhle můj traktát byl jen pro mou úlevu, dávám jednu hvězdu za snahu a hážu tuhle obrovskou sračku navždy do koše. Jo a málem bych zapomněl - naprosto chápu, že Noomi Monster Rapace chtěla odkráglovat toho ožralého dědka, kvůli kterému měla tak jetý fejs. Ale nechápu, že ze všeho nejdřív nechtěla oddělat svou nemožně vlezlou a otravnou matku. A pro zajímavost - Isabelle Hupert, která si střihla její roli, měla sama ještě stokrát příšernější matku (Annie Girardot) coby Pianistka. Zajímavé... ()

Morholt

Akční romance s pomstou co by ústředním motivem. Sice nic nového, ale zpracování a hlavně obsazení má v tomto případě sakra vysokou úroveň. Farrell je jistotou, Howard mile překvapil v roli padoucha, ale nejvíc mě dostala Noomi Rapace. Jsem strašně rád, že tvůrci obsadili holku, která umí hrát a nedali tam nějakou napomádovanou kikinu s ksichtem do výtahu. Navíc tahle islandská anti-kráska má chvíle, kdy vypadá zatraceně dobře. Prostě se jedná o výbornou věc a proto u nás nejspíš nešla ani do kin. 90% ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)