Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Zombi

Pomalejší, temný a málomluvný thriller s dobrým obsazením a výborným vizálem. Příběh je v podstatě dost jednoduchej a jakmile cca v třetině filmu zjistíte o co jde, už vás ničím nepřekvapí ani nijak nekličkuje, což je velká škoda, spolu s pomalejším tempem to působí zbytečně zdlouhavě. Jinak po vizuální stránce se film hodně vydařil a je opravdu působivý. Ve filmu jsou asi 2 akční scény a speciálně ta závěrečná je oprvadová lahůdka. Nebít pomalejšího tempa a jednoduchého příběhu, dal bych 4 hvězdy, takhle je to za silné 3. ()

H4ku11

Priemerný zástupca podobného žánru. Na to, že mám také filmy veľmi rád tam nie je nič zlé alebo nevydarené (možno na konci nemusela byť hromadná vyvražďovačka), ale ani nič nové a úžasné. ()

sona123

Opět jeden z dalších filmů, který je dobře herecky obsazen, ale tím se zcela vyčerpává. Napětí - nula. Hlubší ponor do psychiky postav - nula. Propracování vztahu mezi hlavními postavami - nula. Akčnost scén - nula. Myšlenka - tuctová. Tak snad jen ta hudba za něco stála. ()

peto580

pekné, milé, ušľachtilé, romantícké, napínavé, akčné ale predsalen nepodané podľa mojho gusta. Možno to bude tým že som pozeral s dabingom, Chcem tomu dať ešte nekedy jednu šancu. ()

Mikeel

Velmi povedený a napínavý thriller. Na můj vkus má tedy trochu pomalý spád a některé scény jsou vyloženě hluché a roztahané - tento pocit jsem měl především v první půlce. V druhé už to začne nabírat na obrátkách a intenzitě, k mému malému zklamání to však vede k příliš klišoidnímu finále, kdy masově stříká krev a lítá oheň. ()

Nethar

Miminálně za čtyři hvězdy. Mělo to myšlenku, mělo to akci, mělo to dobrou hudbu, atmosféru, kvalitní herce,... chtěl jsem zabít chvilku času, ale film mě chytil. Další z povedených variací na téma pomsta. ()

Renfield

Beatrice má zjizvenou tvář, Victor do sebe nenechá nikoho nahlédnout, oba tak mají svá tajemství, jsou svým způsobem odlišní a od balkónového zamávání k sobě hledají cestu. Jejich sbližování nikam nespěchá, má příjemně potemnělou atmosféru a s odhalováním jejich tajemství se do něj navíc postupně přidává thrillerová zápletka, aby zajímavou romanci obohatila. Mezi Colinem Farrellem a Noomi Rapace to funguje, ten postupný zájem o druhého je znát. Jenže krom výborného thrilleru a romantiky je to také akční, což v těch lepších, řekněme kratších scénách rozhodně nevadí, ty tam totiž sednou. Když se skládá fotka musí padat hlavy, jenom by jich nemuselo být tolik najednou a to mám ty devadesátkové přepálené střílečky fakt rád. Ale tady? Po tom všem? Závěr prostě nesedí, pohřbívá to co se budovalo a to včetně atmosféry. Zůstává jen solidně natočenou srandou, která by jiný film obohatila. 65% ()

jerenymo

UFff Uff. Nuda a pomalá jízda v čele se zakřiknutým Colinem a velmi nehezky hrající a vypadající Noomi. Nemohu si pomoct,ale pro Noomi nejsou role zranitelné dívčiny ( a už v žádném případě né pohledné) hledající pomstu. Když to vlastně shrnu tak je ten film jen o pomstě, která trvá, trvá a trvá a pak najednou na konci se film promění v "Komando film" kde Colin přežívá zásahy a vykrajue do desítky nepřátel smrtelné otvory. ()

Gulde

Hodně atmosférickej film, u kterýho jsem se dlouho rozmejšlel, jesti mám dát 4* nebo 5*, ale na těch pět ještě něco málo scházelo. Každopádně herecký výkony neměly chybu. ()

Florfila

Plná palba bez rozmyslu... Od začátku do konce jsem hltala každou minutu. Neuvěřitelně mě fascinovalo netradiční obsazení, čímž Oplev zbořil veškerá klišé daného žánru. Tím se z obyčejného kriminálního drama stala fascinující podívaná, která působila jak vychlazená dvanáctka v létě. A ještě lepší bylo sledovat zúčastněné jak se s tím poperou... A prali se na výbornou. Pochopitelně jistých klišé se snímek nevyvaroval, míněno debaty o vraždách prokládané dózičkami na jídlo a zelenýma pacičkama - což byla mimochodem scénka, kterou si budu hodně dlouho pamatovat ("má přinášet štěstí....je zelená"). A co musím pochválit je závěrečná píseň Eblouie par la nuit, která na konci působila doslova afrodiziakálně... Nádhera... ()

kamil.i

Najväčšie pozitívum filmu: Noomi Rapace ako neobvyklá a zároveň neuveriteľne charizmatická femme fatale. Farrell sa jej snaží sekundovať, niekedy sa mu to darí a poteší aj mierne pochmúrna atmosféra. Vcelku nezaujímavý kúsok, ktorý ťahá hlavne Rapace. ()

Illy

Že je Rapace obluda sama o sobě, vím. Ale to bych musel monstrum vyškrábat na zvonek naší sousedce, abych byl objektivní. Tragické zhyzdění Beatrice je k smíchu, ale to je asi dáno sníženým prahem vnímání ošklivosti u obézních američanů. Jinak netradičně pojatý revenge fim a výborná podívaná . ()

Nolanofil

Originálne až na posledných 15 - násť finálových minút, kedy to je producentmi dotlačené k americkej rutinne. Inak nemám výhrady, dokonca ani k Noomi Rapace, ktorú z duše neznášam. Dobre napísané, výborne z režírované, perfektne zahraté. Krimi roka. ()

barteca

Ach, Lizbeth, Lizbeth, kde je ti konec. V téhle roli N.Rapace neuchvátila. Colin Farrell standardně typově obsazen, žádné překvapení. n ()

warrenur

Paradny akcny thrillerik s mojou oblubenkynou Noomi. Zapletka, hoci jednoducha, je vsak vyborne zrezirovana, bravurne zahrana, plna vynikajucich akcnych pasazi. Farell v hlavnej ulohe je opat slusny. Dalsi kusok, v ktorom som mohol ocenit aj velmi dobry soundtrack, v ktorom zneje i vynimocny hlas dalsej, pred par mesiacmi objavenej spevacky, francuzky, Zaz. Film mi mimoriadne sadol a pripustam, ze som svoje hodnotenie mohol nadsadit. Avsak, takto si to cenim ako spokojny divak. Odporucam vsetkym priaznivcom thrillerovej zabavy. ()

Saur.us

Hodně dobrá gangsterka s dobře napsaným příběhem a výborným andělem pomsty Colinem Farrellem. Oplev sice trochu zameričtěl ale severská duše dýchá ze snímku stále v mnoha scénách. Jen ten závěr jestli nebyl už příliš. I když za ten zvuk blížícího se osmiválce bod navíc. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)