Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

ivan_drago

Tak zase jeden o pomstě... Tentokráte se "maďarský inžinýr" mstí za smrt dcery a manželky... scénář opět přitažený za vlasy a film nejvíce funguje pokud se v něm mluví střelbou... A i jakási zvlášťní chemie mezi vyděračkou a vydíraným se podařila a ta tomu jejich polorománku uvěříte... Jinak mi nepřišla tou nehodou tak zprasená, aby jí museli říkat zrůdo... Za akční složku si film nadprůměrné hodnocení rozhodně zaslouží... ()

kinghome

Další z těch filmů, který vás hodí do děje a nevíte ani hovno a postupem času se dozvídáte víc a víc. Na první pohled se zdá, že jde jen o další z film o pomstě, ale je to natočené tak skvěle a scénář je tak propracovaný, že to z filmu dělá ojedinělí zážitek. Colin typicky skvělý a Noomi je taky úžasná. Film s hromadou zvratů a nečekaných akcí. Strašně mě bavilo, jak jsem ze začátku nevěděl vůbec nic a jak utíkal film, tak jsem nacházel střípky přesně tak, jak sbírali kousky fotky ve filmu. Skvěle propracované krimi, které se neztratí. Na to, že to je Americké krimi, tak je to skvělé. Jen škoda typického Amerického konce, ale nic jiného jsem čekat nemohl. ()

Qitek

Temný vůbec, pomalejšího tempa ano a především tuctovka jak vyšitá. Ničím zajímavý a ničím špatný thriller završený docela nudnou akcií. Nic víc nemám co dodat. ()

LiborGondek

S obsazením nemám vůbec žádný problém, horší je to ale se scénářem. Půl filmu jsem vůbec nechápal o co jde. Film byl hrozně zmatený a doslova jsem se v něm ztrácel, což mě k smrti nebavilo. Když už jsem konečně pochopil oč jde, měl jsem radost. Zpětně mi došlo i to, co mi do té doby unikalo. Nicméně z plánu pomsty, který Colin Farrell dva roky spřádá, nakonec stejně nezbylo nic. Nevím jestli to nazvat ironií, ale když celý film sledujete, jak je do posledního puntíku řešen plán odplaty, možná by bylo dobré dotáhnout to do konce, nicméně alespoň se můžete těšit určité improvizace a momentu překvapení... Nakonec to tak špatné nebylo, ale zmatenost, roztěkanost a pocit z jakéhosi "nedodělku" vás bude provázet pořád, od začátku do konce. ()

Johnny.ARN

Farrella môžem. A nesklamal. Zase. Rapace taktiež nesklamala. A Oplev zase raz ukázal, ako sa točia akčné thrilery tak, aby mali hlavu aj pätu a aby to nevyzeralo veľmi nereálne. Howard ako šéf absolútne zle obsadený, jediné čo bolo u neho dobré, bola scéna po odhalení pasce. Vygradovaný dej, Cooper zase v úlohe, ktorá mu sedela a záver, ktorý bol presne taký ako ma byť. Škoda jemnej predvídateľnosti. Tú severskú pomalosť a pochmúrnosť tam bolo cítiť. 4 z 5 ()

Bobik9

Skvělý film! Colin Farrell se znovu dokázal vyhoupnout na top roli! Dánský režisér tomu dal tu správnou ponurou atmosféru, která přesto vygraduje v dobrý a příjemný konec. Ale ruku na srdce. Hlavní hrdina vletí do honosného sídla autem a všechny postřílí? To se dalo udělat i lépe. Jinak příběh super, hudba super, akce super, herci výteční. Noomi Rapace se mi velice líbila, i když jsem jí v jiným filmech příliš nemusel. Kéž by bylo podobných akčňáků s hlubším příběhem více. ()

Mrkvič

Nápadité fylozofování o pomstě. Bohužel to fylozofování je po čase otravné a pořád na jedno brdo. Je mi ale líto, že jsem tomu víc nepropadl, protože to by si to film asi i víc zasloužil. Místy film dokázal překvapit, ale zamotané to bylo chvílema také zbytečně moc. Aspoň akce byla rozhodně ne nezajímavá. ()

Honzíno

Nevím, zda jásat, nebo brečet nad tím, co se stane v posledních 15 minutách. Jako celej film je to ale hodně fajn a u mě se jedná o klasické váhání mezi 3 a 4. Když se na to podívám jako na celek, působí to docela nekonzistentně a mám pocit nevyužitého potenciálu. Buď tedy jen thriller, nebo více akční jako závěr. ()

terunka003

Akční, napínavé, plynulé, dobré, neobvyklé. Než jsem na začátku chytla děj a klasické rozdělení rolí kdo s kým a proti komu tak to chvíli trvalo. Zápletka pomsty typická, jen zkomplikované ženou se svou vlastní touhou po pomstě. Poslední půl hodina stála za dost, včetně přestřelky v baráku. Člověk jim to prostě přeje.. Herecké výkony průměrné, což vůbec nevadilo, mám ráda oba herce, vlastně tři i s Dominicem. Pohodový film na večer. ..koukám, že bych si asi taky měla pořídit králičí packu v barvě likéru.. ()

ywo666

Za prvé. Je to dobrý film. Za druhé. Čakal som ešte viac. Atmosféru to má super. Niektoré nápadité scény sa Oplevovi nedajú uprieť. Colin a Noomi sú obsadený celkom dobre. Ale chýba výraznejší záporák. Scénar je ako na horskej dráhe. Občas prináša zaujámavé vychytávky, že som smekal klobúk. A občas prinesie úplne wtf momenty, kde ma napadá, že to nemohli myslieť vážne. Colin občas až moc drží hubu. A to mi vadilo. Či by som ale chcel aby kecal si istý niesom. Každopádne na jeho pomery vyzerá vo filme celkom drsne. Poučenie na záver? Maďarský vojenský výcvik musí byť tvrdý. Asi by sme mali stavať opevnenia na hraniciach. Lebo keby na nás nabehnú desatisíce Lászlov, sme v hovnách. 75-80%. PS: Ten obsah nie je práve masterpiece. ()

venison

Vůbec to nebylo špatné - Colin Farrell hrál neobvykle přesvědčivě, Noomi Rapace jako vždy skvěle (žena tisíce tváří).. Romantický akčák jsem neviděla už dost dlouho :-) Akce celý film pokulhává, aby nás pak rozsekala na kousky na konci v mafiánském sídle.. Na pořádnej thriller moc ufňukaný.. Dostala jsem od toho to, co jsem očekávala, ale uvadne to v zapomnění.. ()

Redi

Dobrý akční thiller, kterému se nedá nic upřít... na druhou stranu by to nebyl film, na který bych si vzpomenul při otázce: "Doporučíš mi něco...?" Ale nevidím důvod, proč se na N. A. Opleva a N.Rapace nepodívat. ()

Pump

Pan režisér to hezky natočil a i když scénář místy silně pokulhává je to dobrý akční film. Mám rád dobré akční filmy, proto hodnotím 4*, ale závěr je hodně okoukaný a tak dávám pouze 3*. Mr. Farell je výborný a i když některé scény jsou příšerně hloupé, je to stále nadprůměrný biják, na který stojí za to jít do kina. ()

hroubek

Niels Arden Oplev nám vytřel zrak už Muži, kteří nenavidí ženy a taky pořádně představil světu Noomi Rapace.A není se čemu divit, že jeho Dead Man Down má hutnou atmosféru a spíše, než americký film připomína evropskou produkci se vším co k tomu patří.Je moc fajn, že se na to jde trochu jinak, a i když film má nějakou tu chybičku(logika, předvídatelnost), tak toho pořád nabízí spoustu.Někdo možná namítne, že podobných filmů jsme už viděli spoustu a bude mít pravdu, přesto tenhle film stojí a padá s romancí mezi hlavní hereckou dvojicí.Colin Farrell má prostě smůlu, a ne a ne se stát velkou hvězdou, ale v tomhle filmu je parádní.Divákovi nedělá problém mu uvěřit akční polohu(se zbraní vypadá moc dobře) a dojemné scény s Noomi.Noomi Rapace je opravdu moc pěkná žena a tady jí to moc sluší, i přes ty jizvy v obličeji.Hlavní je, že má dobře napsanou postavu a zajímavě napsanou romanci mezi ní a Farrellem.Jejich vztah je hlavní motorem filmu, na kterém se výborně staví.Jejich seznamování, pozorování se z balkónů nebo delší záběry bez jediného slova.To jsou opravdu moc dobré momenty, které filmu dodávájí hloubku.Terrence Howard nehraje špatně, ale gangster v jeho podání není to pravé, to samé platí i o Dominicu Cooperovi.Akční scény jsou velmi příjemné a jejich poměrně dost, když vezmu v úvahu jakým způsobem je film vyprávěný.Příjemný thriller, který pro mě byl velkým překvapením. ()

Slider

Revange movie ako sa patrí. Ústredná dvojica Farrell - Rapace výborná, scenár sa zase pekne pohráva s diváckymi očakávaniami. Finálna prestrelka úplne zbytočná, ak by ju Oplev vystrihol alebo nahradil nejakým minimalistickejším ale chytrejším zvratom, bolo by to s čistým svedomím za 5 *. ()

drake31

Takmer dvojhodinový nenudiaci príbeh o pomste, ktorý dokáže zaujať aj bez blbých/nepotrebných dialógov či non-stop akcie s jedným parádnym plánom B a vynikajúcou dvojicou zaľúbencov. Stručne a priamo podobne ako film samotný. Nečakaná spokojnosť. ()

Brain-D

Z počátku jsem nedoufal, ale ona se z toho vyloupla poměrně solidní thrillerová akce. Colin Farrell tu zahrál snad svou nejlepší roli a Noomi Rapece, i když tu byla trošku zhizděná, tak jí to neskutečně seklo. ()

JohnSmith

Tak tenhle thriller mě mile překvapil. Pomsta je dobré téma, zvlášť pokud se režie ujme schopný režisér a tím Oplev evidentně je. Film je téměř celou dobu napínavý, nemá hluchá místa a je místy i vtipný. Moc pěkné bylo seznámení hlavních hrdinů na balkónech. Jen Terrence Howard mi do role záporáka moc nesedl. ()

VanTom

Zdlouhavé psychologické nimrání se v traumatech, rámované výbornou úvodní a přehnanou závěrečnou přestřelkou, asi aby se neřeklo, vždyť to má být přece gangsterka / revenge film. Pár jizev na tváři z Noomi monstrum fakt neudělá a ona prazvláštní romance i proto zpočátku zrovna nefunguje. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)