Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Beznoh

Představte si takový ty starší akční filmy v americkém stylu, přitažené za vlasy, ale jen do určité míry, aby to ještě bylo vtipné a ne trapné, převeďte to do moderní podoby s lepšíma efektama a lehce jiným provedením. Přidejte dva herce, kteří i v tomhle věku zvládají akční role na jedničku a výborně jim sednou. A máte plán útěku. Určitě stojí za to se podívat... ()

JohnCZ

Klasický akčňák vzdávající hold 80 létům a to včetně blboučkého scénáře podle šablony - pomalejší rozjezd, akční masakr, efektní likvidace bosse s hustodémonskykrutopřísnou hláškou jednoho z hlavních hrdinů a závěrečný křečovitý pokus o humor. Fungovalo to tehdy a funguje to i dnes. Hlavní dvojka samozřejmě celej film táhne, bez Arnieho a Slye bych se asi nudil, ale dívat se na dvě akční hvězdy prostě potěší vždycky. ()

evilmind

Sylvester i Arnold jsou fajn, ale bohužel příběh je zcela debilní, plný křečovitě zoufalých předpokladů, které mají útěk umožnit. Ne, dík. ()

corpsy

Časy sú iné. Ale predsa len ostáva niekoľko akčných hviezd, ktoré s radosťou ukazujú, aké to niekedy bolo skvelé. Podotýkam, BOLO! Ale už nieje a asi ani nebude. Dosť filozofovania. Film vo svojom počiatku vyznieva ako C-čková zlátanina a to aj po stránke formálnej i príbehovej. Proste prípad rovno na DVD. Až s príchodom do väznice a následnou prítomnosťou Arnieho v celej svojej kráse, sa film dostáva do A-čkových vôd. Ale predsa len nie tak, ako by mohol. Akcia je suchá, hlášky slabé a neostáva nič iné, len cítiť tu nostalgiu, ktorú nám zdatní starší a podotýkam, stále skvelí páni obstarávajú. A pravdu povediac, bez nich by to bola riadna sračka. ()

joehot

Hafström, a především pak Sly s Arnoldem (německy mluvícím, letecký kulomet třímajícím) táhnou Escape Plan, ale s blbostí scénáře, vymaštěným závěrem a trapounským záporákem mnoho nesvedli. ()

Zeebonk

Vskutku cudné béčko, z kterého místo nadupaného návratu do devadesátek čpí spíše hnilobný puch nenaplněného potenciálu. Ale co to povídám - i ten potenciál stál za jednu starou čvachtavou bačkorku, kterou si kdejaký bezdomovec vyhobloval rektum. Hérectvo kolem sebe práší husté spršky nostalgie a vidět slavné držky ošoupané zubem času zahřeje u srdce, na druhou stranu však snímek přetéká logickými lapsy tak do očí bijícími, že je přes srdce dokážou přenést leda tak nevyprcaní prosťáčci vzniknuvší z radioaktivního semene v lůně Hirošimské šlapky. K tomu připočtěte otravný fakt, že si na nás režisér místo příjemného oldschoolového vybuchování krvavých kapslí přichystal jakousi ohyzdnou změť bezpohlavních digitálních šplouchanců, nad kterými se každému labužníkovi zhnuseně rozprskávají žaludeční vředy. Zkrátka pokud vám nevadí roztáhnout svůj řiťák kdejaké laciné pohovněné roličce celuloidu, tak máte dostatečné předpoklady vrazit tomuto masterpiecu pět hvězd, vy ostatní žijte v míru. ()

liquido26

Před X lety se mi seriál Prison Break zdál hustej :-) Teď si říkám, že útěk tam z toho vězení byla totální pohodička oproti tomuhle. No a Sly a Arnold stále válí :-) ()

Torision

Bez Slye s Arniem by to bylo jen obyčejný "béčko", po kterým by nikdy ani neflusnul, ale hlavně díky nim a jejich charismatu jsou i nudně napsaný dialogový části filmu koukatelý. Jinak príma vězeňská zábava a několik napínavejch scén. ()

ConanVJ

Pro mě naprosto parádní kino zážitek. Sice nás dva dny po premiéře bylo v kině pouhých 14 diváků (což mě u tohoto žánru a ještě s legendama hodně zarmoutilo), za to se podle oslasů během filmu všichni bavili. Film má pěkný příběh s povedeným zakončením. Technicky je filmek taky hodně ovedenej. Hlavní prim je zde v hlavním obsazení dvou spoluvězňů, kteří se bez sebe na svobodu nedostanou. Mezi Arniem a Slyem lítají parádní slovní přestřelky, které bavili celé kino a mě osobně jako fandu obou borců potěšili. Sice už do sebe šli v Expendables 1,2, ale tady mají film pro sebe a je zde pro oba víc prostoru. Sly má hlavní roli a ve filmu má o hodně víc prostoru.Taky zde má pro něj nezvykle chytrou postavu, která je myslící mašina, než nějakej nesmrtelnej zabiják. Arnie je zde spíš v roli vtipálka a vše doprovází skvělýma hláškama a nejen tím, na Ke konci filmu nahodí svůj terminátoří pohled a v člověku z nostalgie zamrazí (skvěle podaná je jeho mapa a taky rodná němčina nemá chybu). Filmek je spíš triller a o tom vymyslet jak se dostat z neuniknutelného vězení. Akce je zde jen na konci, ale vynahradí to skvěle našlápnutou a svižnou podívanou. Co mě hodně vadilo je zabití záparáka a použití okatýho počítačového efektu, kterej se fakt nepovedl, le to je jen malinká čmouha na jinak skvělém filmu, který jsem viděl už poněkolikátý a dávám mu jasných 100% :) ()

Marsik

Dvě velké herecké ikony akčních filmů v jednom snímku, kde oba dostávají stejně prostoru. Z počátku atraktivně promyšlený akční kousek, který se od půlky bohužel změnil pouze v ryze akční, kde již mozek zůstal hodně opodál. Neříkám, že jsem byl vyloženě zklamán, ale čekal jsem teda větší pecku v podání Slye a I'm Backa. S momentálním hodnocením se 100% ztotožňuji. 75% // (1.4.2016) NOVA HD - Na podruhé se mi to líbilo více. Dabing byl fajn. Přidávám. 80% ()

Astaroth12

Najprv analyzuj a potom vyhodnocuj,tie slová sa mi držali v hlave po celú dobu tohoto filmu.Jeden z veľmi vydarených filmov z vazenia. Na Vykúpenie z väznice Shawshank to nemá ani náhodou ale aj tak jeden s tých lepších filmov,ktoré sa odohrávajú vo vaznici.Príbeh je to parádny,ale nebol celkom využitý.Dve akčné staré páky v jednom filme ladilo im to spolu,pripomenulo mi to moj obľúbený film tango a Cash.Veľmi dobré sa mi pozeralo na Sly ale Arny s tím odvedením pozornosti bol geniálni.Ale musím spomenúť záporakov J.Caviezel aj V.Jones presvedčili ma o tom že záporne postavy im svedčia.Ale jedno filmu neodpustím tu naivitu akou sa film prezentuje po celú dobu.A v niektorých scénach to vyzerá,ze pozerám MacGyver lebo hlavne Sly mal také podobné ťahy. ()

PauloZ

Škoda, že borci netočili společně už dřív, kdy nám mohli za mlada servírovat skvělé bomby. Nicméně, jak kdesi Sly konstatoval. Tehdy to moc dobře nešlo, ať už kvůli zastupujícím manažerům, tak mediální rivalitě. Buďme tak rádi za to, že to tu máme dnes a borci i přes artritidy skáčí po stejdži :-). Escape plan není zdaleka hloubavý a dokonale promyšlený. Typický 90kový scénář, který myšlenkou klouže po povrchu, přičemž v zákadu vůbec neni špatný. Tím je zárověň ale zábavný, svižný a Sly s Arniem do toho skvěle padnou. Určitě nejsem sám, komu dělá radost vidět ty dva starouše na plátně s kvérem v rukách a hláškama na rtu. Slyovo BOOM a Arnieho těžký kanón pěkně do teplých jsou momenty, proč ty dědouša mám rád! 4* s úsměvem na rtu a pocitem skvělého pobavením. ()

DEXTER099

A opět duo dvou akčních ikon,po Postradatelných se spojily ve filmů o kterém jsem nevěděl jak bude pojat,ale opravdu mě mile překvapil,že měl opravdu dobrý příběh a i překvapivé v rámci možností zvraty.Jo jo kdyby se takový film natočil například před dvaceti lety tak je to jasný trhák teď je to v době komiksu film pro lidi jako já co na těchto lidech vyrostl.Dávám za pět a to nejen proto kdo v něm hraje ale opravdu i za film jako takový.Ještě jsem si vzpomněl,že Arnie evidentně nezapomněl svoji rodnou řeč :-) ()

Andersis

Plan utěku. Film který snad vypadnul z osmdesátek. Parádní odreagovačka Sranda, akce, napětí. Jak sem už jednou psal. Arnold a Slye mi pomohli přežít dětství, takže je mojí poviností jít do kina na jejich filmy abych jim to aspoň z částí oplatil. ()

Kryton

Tak jsme se dočkali! My fanoušci 80tkových béček a akčních biblí jako Komando a Rambo - Arnie a Slye v jednom filmu pospolu jako hlavní dvojice! Není to jako v Expendables na pár minut. Tady se doplňují a jeden bez druhého nemohou utéct. Na Escape Plan je vidět, jak si to Slye i Arnie užívají. Kukuče, posměšky a chemie, že by z toho mohli rovnou udělat nový prvek do menděleovi tabulky - ArnSlyum? Velkým plusem filmu je režie, která se buduje atmosféru a kotví dost plochý scénář. Jenže tohle je klasický příklad žánru filmů jako Kriminál, Tango a Cash a také Běžící muž. Oni prostě utečou a my fanoušci si to musíme užít. Obsazení bossů se povedlo - Caviziel a Jones jsou klasické postavy a své party si odehráli na výbornou, kdy hlavně Caviezel je slizký parchant jak se patří. Mě osobně potěšila malá role Sama Neilla. Sakra jak rád jsem ho viděl po dlouhé době v kině :-). Za mě osobně to o chlup uteklo z plného počtu, protože pro letošní rok mám číslo jedno v ranku akční/komedie (ano tak bych nazval i Escape Plan) a tím je Konečná (Last Stand). OLD SCHOOL IS THE BEST SCHOOL! Hodnocení OST: Hodnocení hudby k akčním filmům je jako hodnotit hudbu u porna. Buď dobře zapadne do scény anebo bude rušit u důležitých akčních/tělních scén. Tady se Alex Heffes trefil přesně do díry a hudba budí atmosféru a i drží tempo akce. 7/10 ()

schizmo

I přes veškeré dlouhodobé sympatie k obě hlavním protagonistům chované, a jejich rovněž celkem sympatické výkony ve filmu podané, je Escape Plan spíš určitnou reminiscencí a odkazem na jejich mnohem povedenější díla. Zároveň se vám ale vybaví i jiné snímky, ze kterých je tento slepenec uplácaný, takže záležitosti jako Prison Break nebo Tango & Cash vám na mysli určitě také přistanou. Příběh má poměrně jasnou linii, takže nejde ani moc do hloubky a protože se jede naopak dost po povrchu, přijde mi i scénář a některé pasáže řádně povrchní a hluché, stejně jako řada scén, ve kterých Arnold nevypadá jako bývalý akční mohykán, ale spíše jako podomní prodejce operace kyčelního kloubu, takže vlastně největším sympaťákem celého filmu je 50 Cent ve velmi vedlejší roli :D. Jako nebylo to špatné, ale od vysloužilých hrdinů bych ke konci kariéry čekal trochu vlastní sebereflexe a sázení na jistotu v podobě větších pecek... ()

kikuka

Akosi pricaste ocividne preslapy vlastnej logiky. A nejde teraz o to, ci Plan uteku mal, alebo nemal byt plasticko-testosteronovou verziou Sexu v meste, alebo filmov s Jackom Lemonom a Walterom Matthauom, alebo cim vobec mal byt. Jednoducho, napriek vsetkym velkym veciam, alebo popri nich, unikli detaily, ktore nezakrylo ani big bada bum finale. A este aj ta implicitna homoerotika ostala nedotiahnuta. ()

Pontius

Tohle je pouze o Stallonem a Schwanovi, kteri si ty 4* zaslouzi. Bez nich a v porovnani s Prison Breakem radeji ani nepisu, kam az by hodnoceni spadlo. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)